Olympische ploeg

De Nederlandse olympische ploeg telt een record aantal wintersporters: 35. De vrouwen (18) vormen de kleinst mogelijke meerderheid. Het oude record dateert uit 1980, toen in Lake Placid naast negen schaatsers een ijshockeyploeg van twintig man deelnam....

Bobslee

VROUWEN

Ilse Broeders

Geboortedatum: 4 juli 1977

Woonplaats: Groningen

Onderdeel: bobslee, pilote

Olympische prestaties: 2002: 10

Kitty van Haperen

Geboortedatum: 19 april 1976

Woonplaats: Goirle

Onderdeel: bobslee, remster

Eline Jurg

Geboortedatum: 29 mei 1973

Woonplaats: Putten

Onderdeel: bobslee, pilote

Olympische prestaties: 2002: 6

Jeannette Pennings

Geboortedatum: 7 oktober 1977

Woonplaats: Huis ter Heide

Onderdeel: bobslee, remster

Olympische prestaties: 2002: 10

Urta Rozenstruik

Geboortedatum: 19 mei 1975

Woonplaats: Amsterdam

Onderdeel: bobslee, remster

MANNEN

Arend Glas

Geboortedatum: 29 oktober 1968

Woonplaats: Groningen

Onderdeel: twee- en viermansbob, piloot

Olympische prestaties:

2002: 16 (tweemansbob), 17 (viermansbob)

Cesar Gonsalez

Geboortedatum: 2 oktober 1982

Woonplaats: Groningen

Onderdeel: viermansbob, remmer

Sybren Jansma

Geboortedatum: 3 februari 1982

Woonplaats: Groningen

Onderdeel: twee- en viermansbob, remmer

Arno Klaassen

Geboortedatum: 16 november 1979

Woonplaats: Tilburg

Onderdeel: viermansbob, remmer

Vincent Kortbeek

Geboortedatum: 19 november 1982

Woonplaats: Eindhoven

Onderdeel: viermansbob, remmer

SCHAATSEN

MANNEN

Jan Bos

Geboortedatum: 29 maart 1975

Woonplaats: Harderwijk

Onderdeel: 500 m, 1000 m, 1500 m

Olympische prestaties:

1998: 12 (500 m), 2 (1000 m), 4 (1500 m);

2002: 9 (500 m), 2 (1000 m), 7 (1500 m)

Stefan Groothuis

Geboortedatum: 23 november 1981

Woonplaats: Empe

Onderdeel: 1000 m

Bob de Jong

Geboortedatum: 13 november 1976

Woonplaats: Kudelstaart

Onderdeel: 5000 m, 10.000 m

Olympische prestaties:

1998: 4 (5000 m), 2 (10.000 m);

2002: 30 (5000 m), 15 (10.000 m)

Sven Kramer

Geboortedatum: 23 april 1986

Woonplaats: Oudeschoot

Onderdeel: 1500 m, 5000 m,

10.000 m, ploegenachtervolging

Simon Kuipers

Geboortedatum: 9 augustus 1982

Woonplaats: Heerenveen

Onderdeel: 1500 m

Beorn Nijenhuis

Geboortedatum: 2 april 1984

Woonplaats: Heerenveen

Onderdeel: 500 m, 1000 m

Rintje Ritsma

Geboortedatum: 12 april 1970

Woonplaats: Hoogstraten (Bel)

Onderdeel: ploegenachtervolging

Olympische prestaties:

1992: 27 (500 m), 12 (1000 m),

4 (1500 m);

1994: 2 (1500 m), 3 (5000 m),

7 (10.000 m); 1998: 3 (1500 m),

2 (5000 m), 3 (10.000 m); 2002: 9 (1500 m)

Mark Tuitert

Geboortedatum: 3 april 1980

Woonplaats: Heerenveen

Onderdeel: ploegenachtervolging

Carl Verheijen

Geboortedatum: 25 mei 1975

Woonplaats: Leusden

Onderdeel: 5000 m, 10.000 m,

ploegenachtervolging

Olympische prestaties:

2002: 6 (5000 m)

Erben Wennemars

Geboortedatum: 1 november 1975

Woonplaats: Zwolle

Onderdeel: 500 m, 1000 m, 1500 m, ploegenachtervolging

Olympische prestaties:

1998: gevallen (500 m);

2002: 10 (500 m), 5 (1000 m)

VROUWEN

Paulien van Deutekom

Geboortedatum: 4 februari 1981

Woonplaats: Gouda

Onderdeel: 1500 m,

ploegenachtervolging

Annette Gerritsen

Geboortedatum: 10 oktober 1985

Woonplaats: Ilpendam

Onderdeel: 500 m, 1000 m

Renate Groenewold

Geboortedatum: 7 oktober 1976

Woonplaats: Rolde

Onderdeel: 1500 m, 3000 m, 5000 m, ploegenachtervolging

Olympische prestaties: 2002: gevallen (1500 m), 2 (3000 m)

Carien Kleibeuker

Geboortedatum: 12 maart 1978

Woonplaats: Heerenveen

Onderdeel: 5000 m

Moniek Kleinsman

Geboortedatum: 3 december 1982

Woonplaats: Wolvega

Onderdeel: 3000 m, ploegenachtervolging

Barbara de Loor

Geboortedatum: 25 mei 1974

Woonplaats: Heerenveen

Onderdeel: 1000 m

Olympische prestaties: 1998: 22 (1500 m), 4 (5000 m)

Gretha Smit

Geboortedatum: 20 januari 1976

Woonplaats: Warmenhuizen

Onderdeel: 5000 m

Olympische prestaties: 2002: 11 (3000 m), 2 (5000 m)

Sanne van der Star

Geboortedaum: 21 februari 1986

Woonplaats: Rijpwetering

Onderdeel: 500 m

Marianne Timmer

Geboortedatum: 2 oktober 1974

Woonplaats: Heiloo

Onderdeel: 500 m, 1000 m

Olympische prestaties: 1998: 6 (500), 1 (1000 m), 1 (1500 m);

2002: 8 (500), 4 (1000 m), 21 (1500 m)

Ireen Wüst

Geboortedatum: 1 april 1986

Woonplaats: Goirle

Onderdeel: 1000 m, 1500 m, 3000 m, ploegenachtervolging

SHORTTRACK

MANNEN

Cees Juffermans

Geboortedatum: 10 februari 1982

Woonplaats: Stompwijk

Onderdeel: 1500 m

Olympische prestaties: 2002: uitgeschakeld in series 500 en 1000 meter,8 (1500 m)

Niels Kerstholt

Geboortedatum: 2 april 1983

Woonplaats: Utrecht

Onderdeel: 1000 m

VROUWEN

Liesbeth Mau-Asam

Geboortedatum: 9 april 1982

Woonplaats: Woubrugge

Onderdeel: 500 m

SNOWBOARDEN

VROUWEN

Cheryl Maas

Geboortedatum: 28 september 1984

Woonplaats: Uden

Onderdeel: halfpipe

Nicolien Sauerbreij

Geboortedatum: 31 juli 1979

Woonplaats: Amsterdam

Onderdeel: parallel reuzenslalom

Olympische prestaties: 2002: 24

Meer over