Sportevenementen2019

De sportkalender van 2019

De Nederlandse voetbalsters spelen op het WK in 2019.Beeld ANP

JANUARI

1Darts WK-finale, Londen

2-6Beachvolleybal Dela Open, Den Haag

5-6 Schaatsen NK shorttrack Heerenveen

9-27 Handbal WK mannen, Duitsland en Denemarken

11-13 Schaatsen EK allround en EK sprint, Collabo (Ita)

11-13Schaatsen EK shorttrack, Dordrecht

11-27 Schaken Tata Steel, Wijk aan Zee

13Atletiek halve marathon, Egmond

14-27Tennis Australian Open

15-20 Wielrennen Tour Down Under (Aus)

18 Voetbal herstart eredivisie, Vitesse - Excelsior

21-27 Schaatsen EK kunstrijden, Minsk (W-Rus)

22-24 Voetbal KNVB-beker, kwartfinales

26 Schaatsen NK natuurijs, Weissensee (Oos)

26-27 Schaatsen NK allround en sprint, Heerenveen

FEBRUARI

1-3 Schaatsen wereldbeker, Hamar (Noo)

1-3 Schaatsen wereldbeker shorttrack, Dresden (Dui)

2-3 Atletiek NK indoor meerkamp, Apeldoorn

2-3 Veldrijden WK, Bogense (Den)

7-10 Schaatsen WK afstanden, Inzell (Dui)

11-17 Tennis ABN Amro-toernooi, Rotterdam

8-10 Schaatsen wereldbeker shorttrack, Turijn (Ita)

12Voetbal Champions League, achtste finales

13 Voetbal Champions League, achtste finales, met Ajax - Real Madrid

14 Voetbal Europa League, laatste 32

15 Schaatsen Open NK marathon, Dronten

16-17 Atletiek NK indoor, Apeldoorn

18 Schaatsen NK kortebaan, Biddinghuizen

19-20 Voetbal Champions League, achtste finales

21 Voetbal Europa League, laatste 32, returns

23-24 Schaatsen WK sprint, Heerenveen

27 Voetbal KNVB-beker, halve finales

27-3/3 Baanwielrennen WK, Pruszkow (Pol)

Schaatser Patrick RoestBeeld ANP

MAART

1-3 Atletiek EK indoor, Glasgow (VK)

2-3 Schaatsen WK allround, Calgary (Can)

2 Wielrennen Omloop het Nieuwsblad (Bel)

5 Voetbal Champions League, achtste finales, returns, met Real - Ajax

6 Voetbal Champions League, achtste finales, returns

7 Voetbal Europa League, achtste finales

8-10Schaatsen WK shorttrack, Sofia (Bulgarije)

9-10 Schaatsen wereldbekerfinale, Salt Lake City (VS)

10-17 Wielrennen Parijs - Nice (Fra)

12-13 Voetbal Champions League, achtste finales, returns

13-19 Wielrennen Tirenno-Adriatico (It)

14 Voetbal Europa League, achtste finales, returns

14-17 Paardensport Indoor Brabant, Den Bosch

17 Formule 1 GP Australië

18-24Schaatsen WK kunstrijden, Saitama (Jap)

21Voetbal EK kwalificatie: Nederland - Wit-Rusland, Rotterdam

23 Wielrennen Milaan - San Remo (Ita)

24Voetbal EK kwalificatie: Nederland - Duitsland, Amsterdam

29 Wielrennen E3Prijs (Bel)

30- 7/4 Curling WK mannen, Lethbridge, Canada

30 Atletiek WK veldlopen, Aarhus (Den)

31 Wielrennen Gent-Wevelgem (Bel)

31Formule 1 GP Bahrein

31 Motorcross GP Valkenswaard

Ranomi KromowidjojoBeeld EPA

APRIL

4-7 Zwemmen Swim Cup, Den Haag

7 Atletiek marathon Rotterdam

7 Wielrennen Ronde van Vlaanderen (Bel)

7-13Windsurfen EK RS:X, Palma de Mallorca (Spa)

9-10Voetbal Champions League, kwartfinales

10-14 Turnen EK in Szczecin (Pol)

11Voetbal Europa League, kwartfinales

12-14 Zwemmen Swim Cup, Eindhoven

14 Atletiek marathon Enschede

14 Wielrennen Parijs - Roubaix (Fra)

14 Formule 1 GP China

15 Atletiek marathon Boston (VS)

16-17Voetbal Champions League, kwartfinales, returns

18Voetbal Europa League, kwartfinales, returns

19-25 Zeilen EK Laser, Porto (Por)

21 Wielrennen Amstel Gold Race

21-25Zeilen Medemblik Regatta

21-28Tafeltennis WK Boedapest (Hon)

24 Wielrennen Waalse Pijl (Bel)

28 Wielrennen Luik-Bastenaken-Luik (Bel)

28 Atletiek NK werpvijfkamp, Edam

28 Atletiek marathon Londen (VK)

28 Formule 1 GP Azerbeidzjan

30-1/5 Voetbal Champions League, halve finales

MEI

2 Voetbal Europa League, halve finales

3 Atletiek Diamond League Doha (Qat)

5 Voetbal KNVB-beker, finale, Rotterdam

6-14Zeilen EK 470, Sanremo (It)

7-8Voetbal Champions League, halve finales, returns

9 Voetbal Europa League, halve finales, returns

10-26IJshockey WK, Slowakije

11-12 Atletiek WK estafette, Yokohama (Jap)

11-2/6 Wielrennen Ronde van Italië

12 Formule 1 GP Spanje

18 Atletiek Ter Specke Bokaal, Lisse

25 Atletiek Diamond League Shanghai (Chi)

25-26Atletiek meerkamp Götzis (Oos)

26 Formule 1 GP Monaco

26-9/6Tennis Roland Garros (Fra)

28-30Volleybal Nations League vrouwen, Apeldoorn

29Voetbal Europa League-finale, Bakoe (Aze)

29-2/6Roeien EK Luzern (Zwi)

Voetballer Mephis Depay speelt in juni met Oranje in de Nations LeagueBeeld ANP

JUNI

1Voetbal Champions League, finale, Madrid (Spa)

2Atletiek Diamond League Stockholm (Zwe)

5-9Voetbal NATIONS LEAGUE finaletoernooi in Portugal

5 Halve finale Portugal - Zwit­serland, Porto

6 Halve finale Nederland - Engeland, Guimaraes

9 Duel om derde plaats, Guimaraes

9 Finale, Porto

6 Atletiek Diamond League, Rome (Ita)

7-7/7Voetbal WK VROUWEN in Frankrijk

11 Groep E Nieuw-Zeeland - Nederland, Le Havre

15 Groep E Nederland - Kameroen, Valenciennes

20 Groep E Nederland - Canada, Reims

22-25 Achtste finales

27-29 Kwartfinales

2/7-3/7 Halve finales

6/7 Duel om derde plaats, Nice

7/7 Finale, Lyon

8 Atletiek Gouden Spike Leiden

9-16 Wielrennen Dauphiné Liberé (Fra)

9 Atletiek FBK Games Hengelo

9 Formule 1 GP Canada

10-16Tennis ATP Rosmalen

13 Atletiek Diamond League, Oslo (Noo)

15-23 Wielrennen Ronde van Zwitserland

16 Atletiek Diamond League, Rabat (Mar)

21-30 Europese Spelen Minsk (W-Rus)

22-30 Wielrennen NK (locatie onbekend)

23 Formule 1 GP Frankrijk

28-30 Motorsport TT Assen

29 Atletiek Diamond League, Eugene (VS)

30 Formule 1 GP Oostenrijk

Tom Dumoulin zal starten in de Ronde van Italië en wellicht ook in de Ronde van Frankrijk.Beeld ANP

JULI

1-14 Tennis Wimbledon (VK)

5-14 Wielrennen Giro Rosa (Ita)

5 Atletiek Diamond League, Lausanne (Zwi)

6 Atletiek Arena Games, Hilversum

6-28 Wielrennen Tour de France

12 Atletiek Diamond League, Monaco (Mon)

12-28 Zwemmen, waterpolo, schoonspringen WK in Gwangju (Z-Kor)

14 Formule 1 GP Groot-Brittannië

14-20Softbal EK Ostrava (Tsj)

16-24Zeilen WK Laser, Japan

20-21 Atletiek Diamond League Londen (VK)

23 Wielrennen La Course (Fra)

23-24Voetbal Champions League, tweede voorronde

23-28 BMX WK Heusden (Bel)

25Voetbal Europa League, tweede voorronde

26-28Atletiek NK Den Haag

28 Formule 1 GP Duitsland

28Voetbal Johan Cruijff Schaal

30-31Voetbal Champions League, tweede voorronde, returns

AUGUSTUS

1Voetbal Europa League, tweede voorronde, returns

2Voetbal start eredivisie

2-4Volleybal olympisch kwalificatietoernooi vrouwen (locatie onbekend)

3 Wielrennen Clasica San Sebastian (Spa)

4 Formule 1 GP Hongarije

6-7Voetbal Champions League, derde voorronde

8Voetbal Europa League, derde voorronde

9-11 Atletiek EK landenteams

9-26 Tennis US Open (VS)

12-18 Wielrennen Ronde van Nederland

13Voetbal Champions League, derde voorronde, returns

14Voetbal Europese Supercup, Istanboel (Tur)

15Voetbal Europa League, derde voorronde, returns

18 Atletiek Diamond League, Birmingham (VK)

20-21Voetbal Champions League, vierde voorronde

21-2/09 Roeien WK Linz (Oos)

22Voetbal Europa League, vierde voorronde

23-1/9 Hockey EK mannen en vrouwen Antwerpen (Bel)

23-8/9 Volleybal EK vrouwen (Hon, Pol, Tur, Slo)

24 Atletiek Diamond League Parijs (Fra)

24-15/9 Wielrennen Ronde van Spanje

25-1/9 Judo WK Tokio (Jap)

27-28Voetbal Champions League, vierde voorronde, returns

29Voetbal Europa League, vierde voorronde, returns

29 Atletiek Diamond League Zurich (Zwi)

Max VerstappenBeeld Getty Images

SEPTEMBER

1 Formule 1 GP België

6 Voetbal EK kwalificatie: Duitsland - Nederland

6 Atletiek Diamond League Brussel (Bel)

6-15Honkbal EK Bonn/Solingen, (Dui)

8 Formule 1 GP Italië

9Voetbal EK kwalificatie: Estland - Nederland

12-15Golf KLM Open

12-29 Volleybal EK mannen (Ned, Bel, Fra, Slo)

14 a Atletiek NK 100 kilometer Winschoten

17-18Voetbal Champions League, groepsfase

19Voetbal Europa League, groepsfase

20-2/11 Rugby WK Japan

22 Atletiek Dam tot Damloop

22 Formule 1 GP Singapore

22-28 Zeilen WK 470 Japan

22-28 Plankzeilen WK RS:X, Gardameer (It)

22-29 Wielrennen WK wielrennen, Yorkshire (VK)

24-26Voetbal KNVB-beker, 2de ronde

27-6/10Atletiek WK atletiek Doha (Qat)

27-29 Zwemmen wereldbeker Eindhoven

29 a Atletiek marathon Berlijn (Dui)

29 Formule 1 GP Rusland

OKTOBER

1-Voetbal Champions League, groepsfase

3Voetbal Europa League, groepsfase

4-13 Turnen WK in Stuttgart (Dui)

10Voetbal EK kwalificatie: Nederland - Noord-Ierland, Rotterdam

12 Wielrennen Ronde van Lombardije (Ita)

13 Atletiek marathon van Eindhoven

13 Formule 1 GP Japan

13Voetbal EK kwalificatie: Wit-Rusland - Nederland

16-20 Baanwielrennen EK Apeldoorn

20 Atletiek marathon van Amsterdam

22-23Voetbal Champions League, groepsfase

24Voetbal Europa League, groepsfase

27 Formule 1 GP Mexico

27-3/11Tennis WTA Finals (Chi)

29-31Voetbal KNVB-beker, 3de ronde

NOVEMBER

3 Atletiek marathon New York (VS)

3 Formule 1 GP Verenigde Staten

5-6Voetbal Champions League, groepsfase

7 Voetbal Europa League, groepsfase

9-10 Veldrijden EK, Silvelle (Ita)

10-17 Tennis ATP Finals

15-17 Judo GP Den Haag

16Voetbal EK kwalificatie: Noord-Ierland - Nederland

17  Atletiek Zevenheuvelenloop, Nijmegen

17 Formule 1 GP Brazilië

19Voetbal EK kwalificatie: Nederland - Estland, Amsterdam

22-24 Tennis Davis Cup finale

26-27Voetbal Champions League, groepsfase

28Voetbal Europa League, groepsfase

29-8/12 Zeilen WK 49’er, Auckland (N-Z)

30-15/12 Handbal WK vrouwen Japan

Tess Wester speelt met de Nederlandse handbalsters op het WK in JapanBeeld ANP

DECEMBER

1 Formule 1 GP Abu Dhabi

8 Atletiek EK veldlopen, Lissabon (Por)

16-21 Zeilen WK Finn, Melbourne (Aus)

10-11Voetbal Champions League, groepsfase

12Voetbal Europa League, groepsfase

13-15 Zwemmen Swim Cup, Amsterdam

17-19Voetbal KNVB-beker, achtste finales

31 Atletiek Sylvestercross Soest

Meer over