Uitslagen

Atletiek

PARIJS: Diamond League, mannen,110m horden: 1. Robles (Cub), Oliver (VSt) 13,09, 3. Thomas (Jam) 13,18; 200m: 1. Bolt (Jam) 20,03, 2. Lemaitre (Fra) 20,21, 3. Patton (VSt) 20,59; 400m: 1. Brown (Jam) 44,94, 2. Borlee (Bel) 45,05, 3. Gonzales (Jam) 45,43; 1500m: 1. Laalou (Mar) 3.32,15, 2. Kiprop (Ken) 3.33,04, 3. Lagat (Ken) 3.33,11; ver: 1. Saladino (Pan) 8,40m, 2. Tomlinson (GBr) 8,35, 3. Rutherford (GBr) 8,27; discus: 1. Harting (Dui) 67,32m, 2. Malachowski (Pol) 67,26, 3. Kanter (Est) 67,24.

Vrouwen, 100m: 1. Baptiste (Tri) 10,91, 2. Campbell-Brown (Jam) 10,95, 3. Stewart (Jam) 11,04; 800m: 1. Semenya (ZAf) 2.00,18, 2. Hachlaf (Mar) 2.00,60, 3. Meadows (GBr) 2.00,74, 9. Hak 2.08,09; 5000m: 1. Defar (Eth) 14.29,52, 2. Ejigu (Eth) 14.31,66, 3. Cherono (Ken) 14.35,13; hinkstap: 1. Savigne (Cub) 14,99m, 2. Saladoecha (Oek) 14,81, 3. Ripakova 14,48; speer: 1. Obergföll (Dui) 68,01m, 2. Spotakova (Tsj) 67,57, 3. Abakoemova (Rus) 65,12.

BIRMINGHAM: Diamond League, mannen, 100 m: 1. Powell (Jam) 9.91, 2. Carter (Jam) 9.93, 3. Frater (Jam) 10.01; 800 m: 1. Kaki (Sud) 1.44.54, 2. Lewandowski (Pol) 1.45.47, 3. Laalou (Mar) 1.45.77; 5000 m: 1. Farah (GBr) 13.06.14, 2. Rupp (VSt) 13.06.86, 3. Merga (Eth) 13.07.63; 400 horden:1. Greene (GBr) 48.20, 2. Jackson (VSt) 48.22, 3. Culson (PR) 48.34; hinkstapsprong: 1. Idowu (GBr) 17.54, 2. Copello (Cub) 17.12, 3. Girat (Cub) 17.08; kogel: 1. Armstrong (Can) 21.55, 2. Majewski (Pol) 20.90, 3. Cantwell (VSt) 20.86; speer: 1. Thorkildsen (Nor) 88.30, 2. De Zordo (Dui) 83.42, 3. Bannister (Aus) 82.01.

Vrouwen, 200 m: 1. Knight (VSt) 22.59, 2. Myers (VSt) 22.59, 3. Jeter (VSt) 22.62; 400 m: 1. Montsho (Bot) 50.20, 2. Whyte (Jam) 50.82, 3. Williams-Mills (Jam) 50.85; 800 m: 1. Meadows (GBr) 2.02.06, 2. Klocova (Slo) 2.02.09, 3. Jackson (GBr) 2.02.18; 1500 m: 1. Uceny (VSt) 4.05.64, 2. Gezahegne (Eth) 4.05.96, 3. Jamal (Bah) 4,06.39; 100 horden: 1. Pearson (Aus) 12.48, 2. Carruthers (VSt) 12.52, 3. Powell-Crawford (VSt) 12.79; 3000 steeple: 1. Assefa (Eth) 9.25.87 2. Ayana (Eth) 9.30.27, 3. Britton (Ier) 9.37.93; hoog: 1. Vlasic (Kro) 1.99, 2. Chicherova (Rus) 1.99, 3. Green Tregaro (Zwe) 1.90; ver:1. Deloach (VSt) 6.78, 2. Reese (VSt) 6.67, 3. Klishina (Rus) 6.64; polshoog: 1. Spiegelburg (Dui) 4.66, 2. Bleasdale (GBr) 4.61, 3. Feofanova (Rus) 4.46, 3. Murer (Bra) 4.46.

Autosport

SILVERSTONE: Formule 1, Grote Prijs van Groot-Brittannië:1. Alonso (Spa) Ferrari 1.28.41,196 (gem. 207,174 km/uur), 2. Vettel (Dui) Red Bull op 16,511, 3. Webber (Aus) Red Bull 16,947, 4. Hamilton (GBr) McLaren 28,986, 5. Massa (Bra) Ferrari 29,010, 6. Rosberg (Dui) Mercedes GP 1.00,665, 7. Perez (Mex) Sauber 1.05,590, 8. Heidfeld (Dui) Lotus-Renault 1.15,542, 9. Schumacher (Dui) Mercedes GP 1.17,912, 10. Alguersuari (Spa) Toro Rosso 1.19,108, 11. Sutil (Dui) Force India 1.19,712, 12. Petrov (Rus) Lotus-Renault 1.20,681, 13. Barrichello (Bra) Williams op 1 ronde, 14. Maldonado (Ven) Williams, 15. Di Resta (Sch) Force India, 16. Glock (Dui) Virgin Racing 2 ronden, 17. D'Ambrosio (Bel) Virgin Racing, 18. Liuzzi (Ita) Hispania, 19. Ricciardo (Aus) Hispania 3 ronden; uitgevallen: Kovalainen (Fin) Lotus, Trulli (Ita) Lotus, Kobayashi (Jap) Sauber, Buemi (Zwi) Toro Rosso, Button (GBr) McLaren.

Stand WK na 9 races: 1. Vettel 204 punten, 2. Webber 124, 3. Alonso 112, 4. Hamilton 109, 5. Button 109, 6. Massa 52, 7. Rosberg 40, 8. Heidfeld 34, 9. Petrov 31, 10. Schumacher 28.

Stand WK constructeurs: 1. Red Bull 328, 2. McLaren 218, 3. Ferrari 164, 4. Mercedes GP 68, 5. Lotus-Renault 65, 6. Sauber 33.

Golf

INVERNESS: Europese Tour, Schots Open, eindstand: 1. Donald (Eng) 197 slagen (-19), 2. Andersson Hed (Zwe) 201, 3. Wiegele (Oos), Gagli (Ita), Tullo (Chl), Coetzee (ZAf), Colsaerts (Bel), Cabrera (Arg), Jamieson (Sch) 202, 14. Derksen 204; uitgeschakeld: Luiten, De Vries; opgave: Lafeber; bijzonderheid: toernooi als gevolg van regen ingekort tot drie ronden.

Honkbal

Hoofdklasse, mannen: ztaerdag: Pirates - Kinheim 0-8, HCAW - Neptunus 1-13, Sparta/

Feyenoord - Pioniers 2-14, UVV - ADO 6-5.

Zondag; Kinheim - Pirates 10-8, Neptunus - HCAW 5-2, ADO - UVV 8-10, Pioniers - Sparta/Feyenoord 6-4

Neptunus3046UVV2928

Pirates2944Sparta/F.3024

Kinheim3040HCAW3016

Pioniers3036ADO304

Motorsport

TEUTSCHENTHAL: Grote Prijs van Duitsland, MX1, eerste manche: 1. Bobrisjev (Rus) Honda 39.44,894, 2. Cairoli (Ita) KTM op 4,021, 3. Frossard (Fra) Yamaha 5,673, 14. De Reuver/Yamaha 1.07,139, 25, Brakke op 1 ronde; tweede manche: 1. Bobrisjev 39.48,006, 2. Cairoli 3,710, 3. Desalle (Bel) Suzuki 21,504, 10. De Reuver 1.19.049, 21, Brakke op 1 ronde.

Uitslag GP: 1. Bobrisjev 50 punten, 2. Cairoli 44, 3. Desalle 36, 12. De Reuver 18.

Stand WK: 1. Cairoli 366, 2. Desalle 348, 3. Frossard 326, 20. De Reuver 41, 34. Brakke 6.

MX2, eerste manche: 1. Roczen (Dui) KTM 39.30,327, 2. Herlings (Ned) KTM 11,095, 3. Searle (GBr) Kawasaki 37,788; tweede manche: 1. Paulin (Fra) Yamaha 39.55,909, 2. Searle 3,228, 3. Roczen 15,049, 4. Herlings 19,232.

Uitslag GP: 1. Roczen 45, 2. Paulin 43, 3. Searle 42, 4. Herlings 40.

Stand WK: 1. Roczen 396, 2. Herlings 377, 3. Searle 328, 15. Coldenhoff (Ned) 90.

Paardensport

FALSTERBO (Zwe): FEI Nations Cup:1. Duitsland 8 strafpunten, 2. Frankrijk 12, 3. Zweden 12, 4. Nederland (Piet Raijmakers junior/Van Schijndel's Rascin, Maikel van der Vleuten/VDL Groep Verdi, Albert Zoer/Sam, Leon Thijssen/Tyson) 13, 5. Ierland 16, 6. Verenigde Staten 23, 7. Groot-Brittannië 28.

Stand FEI Nations Cup na vier wedstrijden: 1. Nederland 28 punten, 2. Ierland 24, 3. Duitsland 21, 4. België 20, 5. Groot-Brittannië 19, 6. Frankrijk 18, 7. Verenigde Staten 15,5, 8. Denemarken 5.Uitslagen paardensport

FALSTERBO (Zwe):Horse Show 2011, kür: 1. Kittel (Zwe) Watermill Scandic HBC 82,775, 2. Van Grunsven (Ned) Salinero 76,925, 3. Vilhelmson-Silfven (Zwe) Don Aurelio 75,875; 7. Laarakkers/Divoza Horseworld Ovation 69,950.

Grand Prix Special: 1. Rapcewicz Pol) Randon 67,563, 2. Schreven (Ned) Krawall 67,021, 3. Helljesen (Noo) Dorina 66,729; 5. Van Essen/Premier 65,084.

Kwalificatie GP: 1. Baryard-Johnsson (Zwe) H&M Reveur de Hurtebise 0-59,57, 2. Lund (Den) Zamiro 0-59,65, 3. Lynch (Ier) Lord Luis 0-60,94; 10. Maikel van der Vleuten/VDL Groep Sapphire 0-62,71, 18. Zoer/Uraguay 0-65,59.

Grote Prijs, na twee manches: 1. Delaveau (Fra) Orient Express 0-43,13, 2. Augustsson (Zwe) Mic Mac du Tillard 0-44,72, 3. Maikel van der Vleuten (Ned) VDL Groep Verdi 0-46,97, 4. Al Duhami (SAr) Bayard van de Villa Theresia 0-48,97, 5. Fitzgibbon (Ier) Puissance 0-49,83; 11. Thijssen/Tyson opgave.

Finale jonge paarden, 1,49 m, na barrage: 1. Alexander Zetterman (Zwe) Flecu 0-40,25, 2. Peder Fredricson (Zwe) Sibon 0-40,53, 3. Ekberg (Zwe) Deko de Landetta Z 0-40,92; 5. Van der Vleuten/VD Groep Zimba 4-41,30.

Roeien

LUZERN: Wereldbekerfinales, mannen,twee-zonder, halve finales: 4. Sluis/Blink 6.44,69. B-finale: 4. Sluis/Blink 6.43,34; vier-zonder: 5. Nederland (Klem/Knab/Hendriks/Klaassen) 5.59,95. B-finale: 4. Nederland 6.02,12; acht, finale: 1. Duitsland 5.43,52, 2. Nederland (Kuiper/Lücken/Braas/Meylink/Hamburger/Vellenga/Siegelaar/Simon/Wiersum) 5.45,31, 3. Groot-Brittannië 5.45,35.

Vrouwen, acht, finale: 1, Verenigde Staten 6.28,35, 2. Canada 6.29,41, 3. Nederland (Veenhoven/De Groot/Achterberg/Belderbos/Repelaer van Driel/Kingma/Bouw/De Haan/Schellekens) 6.31,73; licht, skiff, halve finales: 3. Frenken 7.56,66. Finale: 1. Tsiavou (Gri) 7.47,78, 2. Weisshaupt (Zwi) 7.51,39, 3. McCrohan (Ier) 7.54,78, 6. Frenken 8.02,5; dubbeltwee, halve finales: 4. Sigmond/Head 7.11,42; B-finale: 2. Sigmond/Head 7.12,78.

Tennis

DAVIS CUP: Europees/Afrikaanse zone, tweede ronde: Zuid-Afrika - Nederland 3-1. Anderson/De Voest - Haase/Huta Galung 6-7, 6-2, 6-4, 6-4; Anderson - Haase 6-3, 3-6, 6-2, 6-2.

Wereldgroep, kwartfinales: Argentinië - Kazachstan 5-0. Monaco - Goloebev 6-3, 6-0, 6-4; Del Potro - Koekoesjkin 6-2, 6-1 ,6-2; Chela/ Schwank - Sjoekin/Korolev 6-3, 6-2, 7-5; Chela - Korolev 2-6, 6-2, 6-0; Monaco - Koekoesjkin 6-4, 6-1.

Duitsland - Frankrijk 1-4. Mayer - Gasquet 6-4, 6-4, 5-7, 3-6, 3-6; Kohlschreiber - Monfils 6-7, 6-7, 4-6; Kas/Petzschner - Llodra/Tsonga 6-7, 4-6, 4-6; Petzschner- Llodra 6-3, 6-4; Kohlschreiber- Tsonga 6-7, 6-7.

Zweden - Servië 1-4. Ryderstedt - Troicki 3-6, 1-6, 7-6, 5-7; Eleskovic - Tipsarevic 2-6, 0-1, opgave; Aspelin/Lindstedt - Djokovic/Zimonjic 6-4, 7-6, 7-5; Ryderstedt- Tipsarevic 2-6, 5-7, 3-6; Lindstedt - Troicki 6-3, 4-6, opgave.

Verenigde Staten - Spanje 1-2. Fish - Lopez 4-6, 6-3, 3-6, 7-6, 6-8; Roddick - Ferrer 6-7, 5-7, 3-6; Bryan/Bryan - Granollers/Verdasco 6-7, 6-4, 6-4, 6-4.

NEWPORT (VSt): int. toernooi, mannen: kwartfinales: Isner (VSt) - Bogomolov (VSt) 7-6, 6-4, Kamke (Dui) - Roger-Vasselin (Fra) 3-6, 6-1, 6-3, Oliver Rochus (Bel) - Ebden (Aus) 7-6, 6-3, Yani (VSt) - Kudla (VSt) 6-3, 6-7, 7-5; halve finales: Isner - Kamke 7-5, 7-6, Olivier Rochus - Yani 6-2, 6-4.

SCHEVENINGEN: Challenger, mannen, halve finales: Ilhan (Tur) - Gensse (Fra) 1-6, 6-3, 6-1; Darcis (Bel) - Lojda (Tsj) 6-1, 7-5; finale: Darcis - Ilhan 6-3, 4-6, 6-2.

BOEDAPEST (Hon): WTA, vrouwen, kwartfinale: Vinci (Ita) - Kucova (Slw) 4-6, 7-6, 6-3; Zakopalova (Tsj) - Katerina Bondarenko (Oek) 6-0, 6-4; Medina Garrigues (Spa) - Errani (Ita) 4-6, 7-5, 3-0 opgave; Begu (Roe) - Cabeza (Spa) 6-0, 6-3; halve finales: Begu - Medina Garrigues 6-4, 6-4; Vinci - Zakopalova 6-4, 6-4;finale: Vinci - Begu 6-4, 1-6, 6-4.

BASTAD (Zwe): WTA,vrouwen, halve finales: Larsson (Zwe) - Sofia Arvidsson (Zwe) 6-3, 6-1; Hercog (Slv) - Zahlavova Strycova (Tsj) 6-2, 4-6, 7-5; finale: Hercog (Slv) - Larsson (Zwe) 6-4, 7-5.

Triatlon

KIJKDUIN: NK crosstriatlon (5 km zeezwemmen, 28 km fietsen ATB, 10 km lopen strand/duinen), mannen:1. Van der Meer (Smilde) 2.14.04, 2. Dekker (Sittard) 2.15.27, 3. Embrechts (Bel) 2.16.36, 4. Schouten (Hoogwoud) 2.17.10, 5. Barel (Overberg) 2.18.49, 6. Flier (Barendrecht) 2.18.51.

Vrouwen: 1. Goijert (Monster) 2.45.03, 2. Zeekant (Amsterdam) 2.50.36, 3. Brouwer (Oudeschoot) 2.52.54.

Voetbal

COPA AMERICA: groep B: Brazilië - Paraguay 2-2, Venezuela - Ecuador 1-0; stand: Venezuela 2-4, Brazilië, Paraguay 2-2, Ecuador 2-0.

Groep C: Peru - Mexico 1-0, Uruguay - Chili 1-1; stand: Chili, Peru 2-4, Uruguay 2-2, Mexico 2-0.

DUITSLAND: WK vrouwen, kwartfinales: Engeland - Frankrijk 1-1, Frankrijk wint na strafschoppen; Duitsland - Japan 0-1, na verlenging; Zweden - Australië 3-1, Brazilië - Verenigde Staten 2-2, Verenigde Staten wint na strafschoppen; halve finales woensdag: Frankrijk- Verenigde Staten; Japan- Zweden.

OEFENDUELS: Almelose selectie - Heracles Almelo 0-15; RWB - RKC Waalwijk 0-16: FC Groningen - Beerschot AC (Bel) 3-1; FC Utrecht - Lierse SK 1-2: FC Emmen - Ajax 0-1; Arnhemse Boys - Vitesse 0-14: Westerlo - AZ 1-1; Wittenhorst - VVV-Venlo 0-8: TSC - NAC Breda 0-8; Vitesse Delft - Feyenoord 1-4: FC Den Bosch - VVCS Team 1-0 ;SV Heerlen - Roda KC 1-9: NEC - Nordsjealland (Den) 1-0.

Volleybal

ROTTERDAM: European League, voorlaatste ronde groep B: Nederland - Spanje 3-2 (21-25 25-22 25-22 19-25 18-16); Griekenland - Oostenrijk 3-0 (25-16 25-22 25-17); laatste ronde groep B: Nederland - Spanje 0 -3; Griekenland- Oostenrijk

Stand: 1. Spanje 12-30, 2. Nederland 12-24, 3. Griekenland 11-11, 4. Oostenrijk 11-4.

GDANSK: World League Volleybal 2011, mannen,halve finales: Brazilië - Argentinië 3-0. Rusland - Polen 3-1; derde plaats: Argentinië - Polen 0- 3; finale: Brazilië - Rusland.

Wielrennen

GIRO D'ITALIA: negende etappe (114,8 km): 1. Vos (Ned), 3.12.03, 2. Pooley (GBr) 0.12, 3. Arndt (Dui) 0.22, 4. Guderzo (Ita) 0.25, 5. Abbott (VSt) 0.33, 6. Antosjina (Rus) 0.50, 17. Brand (Ned) 2.46.

Tiende etappe: tijdrit (16 km): 1. Teutenberg (Dui) 22.17, 2. Johansson (Zwe) 0.10, 3. Vos 0.15, 4. Arndt (Dui) 0.23, 5. Van Dijk (Ned) 0.30, 6. Pooley (GBr) 0.43.

Eindklassement: 1. Vos 25.42.40, 2. Pooley 3.16, 3. Arndt 8.15, 4. Guderzo 9.09, 5. Antosjina 12.46, 6. Corset (Aus) 12.58

HAAKSBERGEN:EK BMX, slotmanche, mannen: 1. Daudet (Fra), 2. Moo Caille (Fra), 3. Van der Biezen (Ned), 4. Treimanis (Let), 5. Van Gendt (Ned), 6. Van Gorkom (Ned).

Eindstanden EK: 1. Daudet 382 punten, 2. Treimanis 284, 3. Hamon (Fra) 277.

Vrouwen: 1. Reade (GBr), 2. Pottier (Fra), 3. Le Corguille (Fra), 4. Horakova (Tsj), 5. Hladikova (Tsj), 6. Van Hoof (Bel).

Eindstand EK: 1. Valentino (Fra) 244, 2. Pottier 210, 3. Horakova 190.

Zeilen

HELSINKI: EK olympische klassen, Finn, na drie races: 1. Mills (GBr) 7, 2. Postma (Ned) 8, 3. Scott (GBr) 14; 19. Hagoort 54, 34. Van Egmond 105.

470 mannen, na vier races: 1. Belcher/Page (Aus) 6, 2. Fantela/Marenic (Kro) 13, 3. Kliger/Sela (Isr) 14; 28. Lefevre/Krol 61.

470 vrouwen, na vier races: 1. Pacheco/Betanzos (Spa) 10, 2. Fernanda Oliveira/Ana Luisa Barbachan (Bra) 22, 3. Koch/Sommer (Den) 28; 17. Kyranakou/Jongens 75.

undefined

Meer over