uitslagen

Atletiek

VELENJE: EK cross, mannen, 9870 m: 1. Bekele (Bel) 29.15, 2. Lamdassem (Spa) 29.20, 3. Rocha (Por) 29.21, 4. Chahdi (Fra) 29.22, 5. Sweeney (Ier) 29.23, 6. Guerra (Spa) 29.24, 8. Choukoud (Ned) 29.27.

Onder 23 jaar, 8170 m: 1. Carvalho (Fra) 23.44, 2. Wilkinson (GBr) 23.47, 3. Moen (Noo) 23.48, 6. Nageeye (Ned) 23.54, 12. Van der Wielen 24.04, 30. Verwer 24.20.

Junioren, 6070 m: 1. Safioelin (Rus) 17.49, 27. Van der Steen 18.34, 36. Dilling 18.42, 55. De Vries 18.57, 61. De Mare 19.00, 72. Kamstra 19.09.

Vrouwen, 8170 m: 1. Britton (Ier) 25.55, 2. Félix (Por) 26.02, 3. Steel (GBr) 26.04, 4. Ejjafini (Ita) 26.13, 5. Herzog (Ned) 26.34, 6. Duarte (Fra) 26.36.

Onder 23 jaar, 6070 m: 1. Pallant (GBr) 19.57, 2. Taschimowitz (GBr) 20.02, 3. Harrer (Dui) 20.03.

Junioren, 3970 m: 1. Gorecka (GBr) 13.13, 25. Van Hal 14.03, 26. Vastenburg 14.04, 28. Van Lieshout 14.05, 38. Van Velthoven 14.18, 67. Loman 14.43.

Biljarten

HURGHADA (Egy): WB driebanden, achtste finales: Capak (Tur) - Jaspers (Ned) 3-2 (9-15, 15-10, 15-13, 4-15, 15-6 /moyenne 1,487-1,512).

Halve finales: Bury (Fra) - Kim Kyung-roul (ZKo) 3-2 (15-10, 8-15, 15-10, 14-15, 15-6/gem. 1,595-1,365), Yüksel (Tur) - Leppens (Bel) 3-1 (13-15, 15-2, 15-14, 15-2/gem. 2,521-1,500).

Finale: Yüksel - Bury 3-2 (13-15, 15-6, 12-15, 15-7, 15-4/gem. 1,842-1,175) .

Bobslee

LA PLAGNE (Fra): Wereldbeker, mannen, tweemansbob: 1. Florschütz/Kuske (Dui) 1.58,50, 2. Holcomb/Langton (VSt) 1.58,85, 3. Hefti/Lamparter (Zwi) 1.58,91, 4. Arndt/Putze (Dui) 1.59,20, 5. Rush/Wright (Can) 1.59,41, 6. Spring/Plug (Can) 1.59,48, 10. Van Calker/Jansma (Ned) 1.59,63; stand WB: 1. Florschütz 435, 2. Hefti 425, 3. Holcomb 40, 11. Van Calker 272.

Viermansbob: 1. Duitsland III (Machata) 1.57,00, 2. Duitsland II (Arndt) 1.57,24, 3. Duitsland I (Florschütz) 1.57,26, 4. Rusland II (Kasjanov) 1.57,27, 5. Rusland I (Zoebkov) 1.57,28, 6. Verenigde Staten I (Holcomb) 1.57,32, 7. Nederland (Van Calker/Greiner/Jansma/Piek) 1.57,33;

stand WB: 1. Zoebkov 409, 2. Machata 401, 3. Florschütz 400, 8. Van Calker 304.

Vrouwen, tweemansbob: 1. Humphries /Baadsvik (Can) 2.02,81 (1.01,63 + 1.01,18), 2. Martini/Tischer (Dui) 2.02,93 (1.01,79 + 1.01,14), 3. Meyer/Schenk (Zwi) 2.02,98 (1.01,75 + 1.01,23), 4. Schneiderheinze/Senkel (Dui) 2.03,04, 5. Kiriasis/Schneider (Dui) 2.03,15, 6. Fedorova/Timofejeva (Rus) 2.03,60; stand WB: 1. Schneiderheinze 417 punten, 2. Martina 394, 3. Kiriasis 394.

Golf

DUBAI: World Championship, Europese Tour, eindstand: 1. Quirós (Spa) 269 slagen (-19), 2. Lawrie (Sch) 271, 3. Donald (Eng) 272, 4. Hanson (Zwe) 274, 5. Schwartzel (ZAf) 275, 6. Molinari (Ita), Oosthuizen (ZAf) 276; 51. o.a. Luiten 293.

GIRONA (Spa): Europese Tour, finale 'qualifying school', stand na tweede van zes ronde: 1. Hutsby (Eng) 129 slagen (-13), 2. Sullivan (Eng) 131, 3. Gustafsson (Zwe), McKenzie (Aus) 133, 15. Saxton, Lafeber 136, 26. Besseling 137, 37. Sluiter 138, 89. Remkes 142, 117. De Vries 144.

Judo

TOKIO: Grand Slam-toernooi: mannen, -60 kg: 1. Yamamoto (Jap), 2. Kawabata (Jap), 3. Hiraoka (Jap), Takato (Jap); -66 kg: 1. Takajo (Jap), 2. Mogoesjkov (Rus), 3. Ebinuma (Jap), Khashbaatar (Mon); -73 kg: 1. Akimoto (Jap), 2. Isajev (Rus), 3. Van Tichelt (Bel), Kodzokov (Rus), 5. Dex Elmont (Ned); -81 kg: 1. Kawakami (Jap), 2. Guilheiro (Bra), 3. Nagashima (Jap), Maresch (Dui); -90 kg: 1. Nishiyama (Jap), 2. Gonzalez (Cub), 3. Voprosov (Rus), Lee (ZKo); -100 kg: 1. Samoilovitsj (Rus), 2. Hee-Tae (ZKo), 3. Anai (Jap), Tsirekidze (Geo); +100 kg: 1. Michajlin (Rus), 2. Guham (ZKo), 3. Silva (Bra), Tangrijev (Oez), 5. Verbij (Ned).

Vrouwen: -48 kg: 1. Asami (Jap), 2. Fukumi (Jap), 3. Van Snick (Bel), Jeong (ZKo); -52 kg: 1. Miyakawa (Jap), 2. Gneto (Fra), 3. Acosta (Cub), Hashimoto (Jap), -57 kg: 1. Matsumoto (Jap), 2. Sato (Jap), 3. Silva (Bra), Yamamoto (Jap); -63 kg: 1. Zolnir (Slo), 2. Ueno (Jap), 3. Willeboordse (Ned), Tanaka (Jap); -70 kg: 1. Ueno (Jap), 2. Blanco (Spa), 3. Klys (Pol), Tachimoto (Jap); -78 kg: 1. Ogata (Jap), 2. Harrison (VSt), 3. Aguiar (Bra), Wollert (Dui), 5. Verkerk (Ned); +78 kg: 1. Sugimoto (Jap), 2. Tachimoto (Jap), 3. Kim (ZKo), Polavder (Slo).

Hockey

AUCKLAND: Champions Trophy, mannen, winnaarspoule: Spanje - Nederland 3-1. 2. Tubau 1-0, 25. Oliva 2-0, 33. De Voogd 2-1, 51. Dabanch 3-1, Australië - Nieuw-Zeeland 2-1.

Eindstand: 1. Australië 3-9 (9-5), 2. Spanje 3-6 (8-6), 3. Nieuw-Zeeland 3-1 (6-8), 4. Nederland 3-1 (6-10).

Finale: Australië - Spanje 1-0. 59. Ockenden 1-0 (sc).

Om derde plaats: Nederland - Nieuw-Zeeland 5-3. 5. Hertzberger 1-0, 18. Wilson 1-1, 28. De Nooijer 2-1, 33. Child 2-2, 57. Van der Weerden 3-2 (sc), 65. Jenness 3-3 (sc), 67. De Voogd 4-3, 70. Bakker 5-3.

Om vijfde plaats: Duitsland - Groot-Brittannië 1-0.

Om zevende plaats: Pakistan - Zuid-Korea 5-4 na verlenging.

Schaatsen

AMSTERDAM: Negende Marathon Cup, mannen, 125 ronden: 1. Juffermans, 2. Hoogeveen, 3. Van Dalen, 4. Hakkenberg, 5. Plender, 6. Douwe de Vries, 7. Rick Smit, 8. De Weerd, 9. Nauta, 10. Van de Pol; klassement: 1. Ariëns 216, 2. Hadders 208 3. Zwitser 160, 4. Berga 135, 5. Plender 119.

Vrouwen, 60 ronden: 1. Van der Wal, 2. Schouten, 3. Muusse, 4. Van Vliet, 5. Sterk; klassement: 1. Huisman 207,2 punten, 2. Van der Wal 185,6, 3. Soemanta 148.

Wielrennen

ANTWERPEN: Scheldecross, mannen: 1. Nys (Bel) 58.03, 2. Meeusen (Bel) 0.08, 3. Vanthourenhout 0.11, 4. Peeters (Bel) 0.22, 5. Pauwels Bel) 0.37, 6. Vanthourenhout 1.08; 7. Van der Haar 1.10, 8. De Knegt 1.11, 11. Al 1.51.

Vrouwen: 1. Compton (VSt) 41.13, 2. Cant (Bel) 1.00, 3. De Boer (Ned) 1.16, 4. Harris (GBr) 1.32, 5. Day (GBr) 1.57, 6. Vanderbeken (Bel) 3.07.

OVERIJSE: Druivencross, mannen: 1. Nys (Bel) 59.49, 2. Aernouts (Bel) 0.11, 3. Vantornout (Bel) 0.38, 4. Meeusen (Bel) 0.55, 5. Pauwels (Bel) 1.22, 6. Peeters (Bel) 1.51, 8. Van Amerongen 2.01, 13. Van Empel 3.07, 20. Van Houts 4.07, 25. Van Kessel 5.08, 26. Van Leeuwen 5.14, 27. Van IJzendoorn 5.24.

Vrouwen: 1. Compton (VSt) 37.37, 2. Harris (GBr) 0.28, 3. Cant (Bel) 1.15, 4. De Boer 2.03, 5. Van Rijen 2.24, 6. Grimberg 2.32.

Zaalhandbal

BARUERI (Bra): WK, vrouwen, Groep B: Nederland - Zuid-Korea 26-38 (10-18), Spanje - Australië 39-9 (18-5); eindstand:1. Rusland 5-10, 2. Spanje 5-8, 3. Zuid-Korea 5-6, 4. Nederland 5-4, 5. Kazachstan 5-2, 6. Australië 5-0.

Achtste finales: Angola - Zuid-Korea 30-29, Noorwegen - Nederland 34-22, Rusland - IJsland 30-19, Spanje - Montenegro 23-19.

Zeilen

PERTH: WK Olympische klassen, mannen, Finn, eindstand: 1. Scott (Eng) 30, 2. Postma (Ned) 31, 3. Wright (Eng) 45.

Vrouwen, Laser Radial, eindstand: 1. Bouwmeester (Ned) 49 punten, 2. Van Acker (Bel) 53, 3. Railey (VSt) 71.

Zwemmen

SZCZECIN (Pol): EK kortebaan, mannen, 50 vrij: 1. Czerniak (Pol) 20,88, 2. Fesikov (Rus) 20,95, 3. Orsi (Ita) 21,01.

100 vrij: 1. Fesikov (Rus) 46,56, 2. Dotto (Ita) 46,89, 3. Takacs (Hon) 47,46, 7. Reijns 47,65.

200 vrij: 1. Biedermann (Dui) 1.42,92, 2. Magnini (Ita) 1.43,20, 3. Cseh (Hon) 1.43,71.

400 vrij: 1. Biedermann (Dui) 3.38,65, 2. Glaesner (Den) 3.39,30, 3. Korzeniowski (Pol) 3.40,54.

1500 vrij: 1. Sawrymowicz (Pol) 14.29,81, 2. Glaener (Den) 14.29,88, 3. Frolov (Oek) 14.35,22, 6. Kienhuis 14.39,01.

50 school: 1. Scozzoli (Ita) 26,25, 2. Dugonjic (Slv) 26,34, 3. Dale Oen (Noo) 26,49, 6. Van Aggele 26,78.

200 school: 1. Gyurta (Hon) 2.02,37, 2. Sinkevitsj (Rus) 2.03,61, 3. Jamieson (GB) 2.03,77.

50 vlinder: 1. Govorov (Oek) 22,70, 2. Leveaux (Fra) 22,74, 3. Czerniak (Pol) 22,77, 10. Verlinden (Ned) 23,32.

200 vlinder: 1. Cseh (Hon) 1.50,87, 2. Skvortsov (Russland) 1.51,21, 3. Roebuck (GBr) 1.51,62.

100 rug: 1. Kawecki (Pol) 50,43, 2. Wildeboer (Spa) 50,61, 3.Senkovitsj (WRu) 51,14.

100 wissel: 1. Mankoc (Slo) 52,70, 2. Deibler (Dui) 53,04, 3. Aljand (Est) 53,37.

4x50 vrij: 1. Italië (Dotto, Orsi, Bocchia, Rolla) 1.24,82, 2. Rusland (Fesikov, Lagoenov, Gretsjin, Konovalov) 1.25,11, 3. België (Heersbrandt, Vanluchene, Croenen, Aerents) 1.25,83.

Vrouwen, 50 vrij: 1. Steffen (Dui) 24,01, 2. Ottesen (Den) 24,11, 3. Aljand (Est) 24,23.

200 vrij: 1. Lippok (Dui) 1.54,08, 2. Costa (Spa) 1.54,31, 3. Verraszto (Hon) 1.54,55, 5. Terink (Ned) 1.55,70, 10. Bouwens (Ned) 1.57,74.

400 vrij: 1. Belmonte (Spa) 3.56,39, 2. Friis (Den) 3.58,02, 3. Costa Schmid (Spa) 4.00,30, 6. Terink 4.04,80.

100 school: 1.Artemjeva (Rus) 1.05,19, 2. Moller Pedersen (Den) 1.05,23, 3. Dejeva (Rus) 1.05,83.

100 vlinder: 1. Ottesen (Den) 56,22, 2. Lowe (GB) 56,67, 3. Bianchi (Ita) 57,42.

100 wissel: 1. Michalak (Dui) 59,05, 2. Jakabos (Hon) 59,72, 3. Nielsen (Den) 1.00,10.

50 rug: 1. Soejeva (Rus) 26,23, 2. Davies (GBr) 26,93, 3. Baumrtova (Tsj) 26,94.

200 rug: 1. Zevina (Oek) 2.02,25, 2. Da Rocha (Spa) 2.03,32, 3. Nocher (Ier) 2.04,29, 8. Van der Zanden (Ned) 2.07,88.

400 wissel: 1. Belmonte (Spa) 4.24,55, 2. Miley (GB) 4.26,06, 3. Jakabos (Hon) 4.27,86, 10. Veouden (Ned) 4.42,26.

4x50 wissel: 1. Denemarken (Mie Nielsen, Moller Pedersen, Ottesen, Blume) 1.46,48, 2. Rusland 1.47,08, 3. Polen 1.48,70, 8. Nederland (Van der Zanden, Brouwer, Toussaint, Van Vliet) 1.51,09.

undefined

Meer over