uitslagen

Atletiek

TILBURG: Warandeloop, mannen, 10.000 m: 1. Sjafar (Oek) 30.30, 2. Choukoud (Ned) 30.42, 3. Van der Wielen (Ned) 31.00, 4. Uliczka (Dui) 31.03, 5. Nageeye (Ned) 31.03, 6. Kenneally (Ier) 31.04, 7. Janssen 31.08, 8. Poesiat 31.13.

NK: 1. Choukoud, 2. Van der Wielen, 3. Nageeye.

NK, korte cross, 2500 m: 1. Groen 7.04, 2. Van den Broek 7.07, 3. Stokvis 7.08.

Vrouwen, 8100 m: 1. Herzog (Ned) 27.29, 2. Restle (Dui) 27.31, 3. Mockenhaupt (Dui) 28.09, 4. Rocha (Por) 28.15, 5. Gebrehiwot (Dui) 28.17, 6. Hahn (Dui) 28.40, 8. Van der Meijden 28.57, 9. Te Raa 28.58, 10. Deelstra 28.59, 11. Boonstra 29.09.

NK: 1. Herzog, 2. Van der Meijden, 3. Te Raa.

NK korte cross, 2500 m: 1. Van Es-Van den Hurk 7.57, 2. Lenaarts 8.04, 3. Van Miert 8.12.

Autosport

SAO PAULO: Formule 1, Grote Prijs van Brazilië: 1. Webber (Aus) Red Bull 71 ronden in 1.32.17,464 (gem. 198,877 km/uur), 2. Vettel (Dui) Red Bull op 16,983, 3. Button (GBr) McLaren 27,638, 4. Alonso (Spa) Ferrari 35,048, 5. Massa (Bra) Ferrari 1.06,733, 6. Sutil (Dui) Force India op 1 ronde, 7. Rosberg (Dui) Mercedes GP, 8. Di Resta (GBr) Force India, 9. Kobayashi (Jap) Sauber, 10. Petrov (Rus) Lotus-Renault, 11. Alguersuari (Spa) Toro Rosso, 12. Buemi (Zwi) Toro Rosso, 13. Perez (Mex) Sauber, 14. Barrichello (Bra) Williams, 15. Schumacher (Dui) Mercedes GP, 16. Kovalainen (Fin) Lotus op 2 ronden, 17. Senna (Bra) Lotus-Renault, 18. Trulli (Ita) Lotus, 19. D'Ambrosio (Bel) Virgin Racing op 3 ronden, 20. Ricciardo (Aus) Hispania; uitgevallen: Glock (Dui) Virgin, Maldonado (Ven) Williams, Hamilton (GBr) McLaren, Liuzzi (Ita) Hispania.

Eindstand WK na 19 races: 1. Vettel 392, 2. Button 270, 3. Webber 258, 4. Alonso 257, 5. Hamilton 227, 6. Massa 118, 7. Rosberg 89, 8. Schumacher 76, 9. Sutil 42, 10. Petrov 37, 11. Heidfeld (Dui) Lotus-Renault 34, 12. Kobayashi 30, 13. Di Resta 27, 14. Alguersuari 26, 15. Buemi 15, 16. Perez 14, 17. Barrichello 4, 18. Senna 2, 19. Maldonado 1.

Eindstand WK constructeurs: 1. Red Bull 650, 2. McLaren 497, 3. Ferrari 375, 4. Mercedes GP 165, 5. Lotus-Renault 73, 6. Force India 69, 7. Sauber 44, 8. Toro Rosso 41, 9. Williams 5.

Golf

HAINAN: World Cup: 1. Verenigde Staten (Woodland/Kuchar) 264, 2. Duitsland (Cejka/Kaymar), England (Rose/ Poulter) 266, 4. Nederland (Luiten/Derksen), Australië (Jones/Green), Ireland (McDowell/McIlroy), Schotland (Gallacher/Laird) 267, 8. Wales (Davies/Donaldson) 268.

EKURTHULENI: SA Open:1. Otto (ZAf) 274 (-14), 2. Wiesberger (Oos) 275, 3. McEvoy (Eng), Strydom (ZAf), Aiken (ZAf) 277, 6. Goosen (ZAf), Carlsson (Zwe), Fisher (ZAf) 278; 32. De Vries 283, 35. Sluiter 283, 47. Lafeber 286.

Paardensport

ABU DHABI: Global Champions Tour, 10e wedstrijd: 1. Bost (Fra) Ideal de la Loge 0 strafpunten/41,14 seconden, 2. Al-Eid (SAr) Presley Boy 0/42,08, 3. De Miranda (Bra) Asleigh Drossel Dan 0/42,20, 4. Bengtsson (Zwe) Casall La Silla 0/43,28, 5. Maikel van der Vleuten (Ned) Verdi 0/44,14, 6. Crotta (Zwi) West Side 0/49,92, 7. Van Asten Quinara 4/42,41, 26. Gerco Schröder Eurocommerce New Orleans 5/84,53, 34. Smolders Exquis Walnut de Muze 12/83,57.

Eindstand: 1. Alexander (Aus) 238 punten, 2. Ludger Beerbaum (Dui) 218,5, 3. De Miranda 210, 16. Gerco Schröder 123, 21. Van der Vleuten 101, 23. Van Asten 88, 25. Houtzager 85, 30. Smolders 66.

STOCKHOLM (Zwe): Horse Show, springen, Grote Prijs, na barrage: 1. John Whitaker (GBr) Casino 0-32,43, 2. Jens Fredricson (Zwe) Lunatic 0-32,53, 3. Fagerström (Zwe) Talent 0-33,06; 9. Piet Raijmakers jr./Van Schijndel's Lys Platiere 8-32,98.

2-fasen: 1. Kürten (Ier) Colina 0-27,74, 2. Douglas Lindelöw (Zwe) Balahe 0-27,86, 3. Peder Fredricson (Zwe) Holliday 0-27,90, 4. Piet Raijmakers jr/Van Schijndel's Chanelly 0-29,42.

Twee ronden, op tijd: 1. Ludo Philippaerts (Bel) Tauber van het Kapelhof 0-35,18, 2. Fagerström/Mouse 0-35,71, 3. Fredricson/Lunatic 0-36,32; 5. Raijmakers/Lys Platiere 4-43,46.

Dressuur, wereldbekerkwalificatie, kür: 1. Kittel (Zwe) Toy Story 79,475, 2. Vilhelmson-Silfven (Zwe) Don Auriello 79,375, 3. Werth (Dui) Warum Nicht 78,475; 5. Laarakkers/Divoza Horseworld Ovation 75,900.

Stand WB: 1. Vilhelmson-Silfven 52, 2. Kittel 41, 3. Truppa (Ita) 44, 4. Minderhoud (Ned), Werth 32, 12. Van Essen 21.

Grand Prix: 1. Vilhelmson-Silfven/Don Auriello 74,766, 2. Helljesen (Noo) Dorina 73,128, 3. Kittel/Toy Story 72,128, 4. Laarakkers/Ovation 71,702.

Schaatsen

ASTANA (Kaz): Wereldbeker, mannen, 500 m: 1. Smeekens (Ned) 35,05, 2. Mo Tae-bum (ZKo) 35,06, 3. Fredricks (VSt) 35,19, 4. Lee Kang-seok (ZKo) 35,21, 5. Lee Kyou-hyuk (ZKo) 35,233, 6. Junio (Can) 35,238, 7. Poutala (Fin) 35,292, 8. Kato (Jap) 35,295, 9. Kamijo (Jap) 35,342, 10. Haga (Jap) 35,345, 17. Ronald Mulder 35,62, 18. Michel Mulder 35,68.

WB-stand: 1. Mo Tae-bum (ZKo) 285 punten, 2. Smeekens 246, 3. Kato 213, 9. Groothuis 141.

1000 m: 1. Groothuis (Ned) 1.08,85, 2. Nuis (Ned) 1.08,92, 3. Mo Tae-bum (ZKo) 1.09,29, 4. Davis (VSt) 1.09,30, 5. Morrison (Can) 1.09,37, 6. Schwarz (Dui) 1.09,44, 7. Sjoerd de Vries (Ned) 1.09,53, 8. Hansen (VSt) 1.09,60, 9. Schipper (Ned) 1.09,63, 10. Larsen (Noo) 1.09,67, 18. Michel Mulder 1.10,41.

WB-stand: 1. Groothuis 200, 2. Nuis 160, 3. Morrison 120, 5. Sjoerd de Vries 100, 8. Schipper 72.

5000 m: 1. Kramer (Ned) 6.13,83, 2. Bergsma (Ned) 6.15,40, 3. Contin (Fra) 6.17,43, 4. Bökko (Noo) 6.17,88, 5. Blokhuijsen (Ned) 6.18,78, 6. Geisreiter (Dui) 6.19,31, 7. De Jong (Ned) 6.19,42, 8. Skobrev (Rus) 6.19,84, 9. Douwe de Vries (Ned) 6.21,10, 10. Lunde Pedersen (Noo) 6.24,44.

WB-stand: 1. Kramer, Bergsma 180 punten, 3. Contin 120, 4. De Jong 110, 7. Blokhuijsen 86, 10. Douwe de Vries 60.

Mass-start: 1. Lee Seung-hoon (ZKo) 25 punten, 2. Kuck (VSt) 15, 3. Joo Hyung-joon 10, 4. Contin (Fra) 6, 5. Bergsma (Ned) 5, 6. Fredriksen (Noo) 5, 7. Douwe de Vries 3, 15. De Jong.

Vrouwen, 500 m: 1. Wolf (Dui) 37,984, 2. Lee Sang-hwa (ZKo) 37,985, 3. Kodaira (Jap) 37,99, 4. Boer (Ned) 38,06, 5. Tsuji (Jap) 38,36, 6. Hesse (Dui) 38,38, 7. Oenema (Ned) 38,45, 8. Nesbitt (Can) 38,47, 9. Gerritsen (Ned) 38,53, 10. Erbanova (Tsj) 38,55, 12. Van Riessen 38,75.

1000 m: 1. Nesbitt (Can) 1.14,82, 2. Oenema (Ned) 1.16,120, 3. Boer (Ned) 1.16,127, 4. Leenstra (Ned) 1.16,29, 5. Wüst (Ned) 1.16,38, 6. Erbanova (Tsj) 1.16,39, 7. Van Riessen (Ned) 1.16,70, 8. Hesse (Dui) 1.16,75, 9. Tsuji (Jap) 1.16,76, 10. Sjichova (Rus) 1.16,98.

WB-stand: 1. Nesbitt 200, 2. Boer 150, 3. Leenstra 130, 4. Van Riessen 100, 5. Oenema 98, 6. Wüst 74.

1500 m: 1. Nesbitt (Can) 1.56,10, 2. Pechstein (Dui) 1.56,77, 3. Wüst 1.57,00, 4. Sablikova (Tsj) 1.57,41, 5. Klassen (Can) 1.57,42, 6. Valkenburg (Ned) 1.57,52, 7. Leenstra (Ned) 1.57,77, 8. Linda de Vries (Ned) 1.57,85, 9. Lobisjeva (Rus) 1.58,00, 10. Njatun (Noo) 1.58,05, 12. Boer 1.58,33.

WB-stand: 1. Nesbitt 180 punten, 2. Wüst 170, 3. Pechstein 116, 4. Leenstra 110, 5. Valkenburg 85.

Mass-start: 1. Huisman (Ned) 25 punten, 2. Pechstein (Dui) 25, 3. Kim Bo-reum (ZKo) 10, 4. Ensing (Ned) 7, 5. Lamb (VSt) 6, 6. Blondin (Can) 5, 9. Linda de Vries.

TILBURG: Zevende KPN Marathon Cup, mannen (125 ronden): 1. Stroetinga, 2. Berga, 3. Hadders, 4. Plender, 5. Ariens, 6. Mesu, 7. Nauta, 8. Huisman, 9. Smit, 10. Kruijer. Klassement: 1. Hadders 161 punten, 2. Ariens 152, 3. Zwitser 135, 4. Berga 117, 5. Stroetinga 99,4.

Vrouwen (70 ronden): 1. Van der Wal, 2. Meijer, 3. Cramer, 4. Groen, 5. Schouten. Klassement: 1. Huisman 175,1, 2. Van der Wal 147,5, 3. Soemanta 120.

Skieën

LAKE LOUISE (Can): Wereldbeker, mannen, afdaling: 1. Cuche (Zwi) 1.47,28, 2. Feuz (Zwi) 1.47,34, 3. Reichelt (Oos) 1.47,36, 4. Baumann (Oos) 1.47,63, 5. Kröll (Oos) 1.47,75, 6. Theaux (Fra), Clarey (Fra) 1.47,91.

Stand WB afdaling: 1. Cuche 100 punten, 2. Fuez 80, 3. Reichelt 60.

Stand WB algemeen: 1. Ligety (VSt), Cuche 100 punten, 3. Pinuturault (Fra), Feuz 80.

Super-G: 1. Svindal (Noo) 1.23,47, 2. Cuche (Zwi) 1.23,70, 3. Theaux (Fra) 1.24,11, 4. Hudec (Can) 1.24,21, 5. Kröll (Oos) 1.24,22, 6. Guay (Can) 1.24,29.

Stand WB: 1. Cuche 180 punten, 2. Svindal 140, 3. Ligety (VSt), Theaux 100.

ASPEN: Wereldbeker, vrouwen, reuzenslalom: 1. Rebensburg (Dui) 2.11,25 (1.05,41+ 1.05,84), 2. Görgl (Oos) 2.11,58 (1.04,46/ 1.07,12), 3. Mancuso (VSt) 2.11,69 (1.05,37/ 1.06,32), 4. Fenninger (Oos) 2.11,75, 5. Gut (Zwi) 2.12,06, 6. Karbon (Ita) 2.12,14.

Stand WB reuzenslalom: 1. Rebensburg 180 punten, 2. Görgl 140, 3. Vonn (VSt) 122.

Stand WB algemeen: 1. Rebensburg 180 punten, 2. Görgl 140, 3. Vonn 122.

KUUSAMO (Fin): Wereldbeker skispringen, 1e wedstrijd: 1. Kofler (Oos) 264,2 punten (134,5/138,0 m), 2. Schlierenzauer (Oos) 263,5 (141,5/130,5), 3. Morgenstern (Oos) 256,3 (130,0/137,0), 4. Stoch (Pol) 239,1, 5. Koudelka (Tsj) 236,4, 6. Freund (Dui) 235,7.

Tennis

LONDEN: int. toernooi, halve finales, mannen: Federer (Zwi) - Ferrer (Spa) 7-5, 6-3, Tsonga (Fra) - Berdych (Tsj) 6-3, 7-5; finale: Federer - Tsonga 6-3, 6-7, 6-3.

Dubbelspel, halve finales: Mirnii/Nestor (WRu/Can) - Bryan/Bryan (VSt) 7-6, 6-4, Fyrstenberg/Matkowski (Pol) - Bhupathi/Paes (Ina) 6-4, 4-6,10-6 (super tie-break); finale: Mirnii/Nestor - Fyrstenberg/Matkowski 7-5 6-3.

Wielrennen

KOKSIJDE: Wereldbeker: 1. Nys (Bel) 1.03.18, 2. Pauwels (Bel) 0.01, 3. Aernouts (Bel) 0.06, 4. Stybar (Tsj) 0.45, 5. Meeusen (Bel) 0.51, 6. Vantornout (Bel) 0.57, 11. Van Amerongen 2.46, 14. De Knegt 3.21, 18. Wubben 4.03, 20. Huenders 4.15, 24. Al 4.55, 28. Van den Brand 5.40, 35. Van Leeuwen 6.26.

Stand WB: 1. Pauwels 220, 2. Nys 215, 3. Stybar 195, 11. De Knegt 106, 12. Van Amerongen 102.

Vrouwen: 1. Van den Brand (Ned) 43.13, 2. Vos (Ned) 0.13, 3. Compton (VSt) 0.31, 4. Van Paassen (Ned) 1.07, 5. Cant (Bel) 1.34, 6. Wyman (GBr) 1.44, 8. De Boer 2.06, 13. Stultiens 3.31, 16. Grimberg 4.33. 20. Hormes 5.04.

Stand WB: 1. Van den Brand 150, 2. Van Paassen 135, 3. Compton 105, 12. De Boer 58, 13. Stultiens 52, 14. Grimberg 51, 15. Vos 50.

GIETEN: Superprestige, veldrijden, mannen: 1. Nys (Bel) 1.01.12, 2. Pauwels (Bel), 3. Peeters (Bel) 0.06, 4. Vantornout (Bel) 0.16, 5. Meeusen (Bel) 0.18, 6. Stybar (Tsj) 0.22, 7. Aernouts (Bel) 0.56, 8. Simunek (Tsj) 1.14, 9. Dieter Vanthourenhout (Bel) 1.21, 10. Van Amerongen (Ned) 1.23, 13. De Knegt 1.43, 15. Van den Brand 2.16, 18. Wubben, 20. Huenders.

Stand na 5 crossen: 1. Nys 65, 2. Stybar 60, 3. Pauwels 59, 12. Van Amerongen 16, 14. De Knegt 11, 17. Wubben 8.

Vrouwen: 1. Vos (Ned) 38.36, 2. Van den Brand (Ned) 0.35, 3. Wyman (GBr) 1.09, 4. Van Paassen (Ned) 1.55, 5. Cant (Bel), 6. Stultiens (Ned), 8. De Boer 2.00, 10. Grimberg 2.11, 11. Hormes 2.59, 13. Katelijn 3.06, 14. Van Nieuwpoort 3.11, 16. Kalvenhaar 3.39, 17. Kuijpers 4.09, 18. Bazuin, 19. Oosterman, 20. Verberne 4.37.

Volleybal

OSIJEK (Kro): préolympisch kwalificatietoernooi: halve finales: Slovenië - Kroatië 3-2, Finland - Portugal 3-0; finale: Finland - Slovenië 3-1. Finland naar OKT in mei.

Zaalhandbal

EHF CUP: mannen: derde ronde, eerste duel: Rhein-N.Löwen (Dui) - Lions (Ned) 42-30.

CUP WINNERS: mannen: derde ronde, eerste duel: Bern Muri (Zwi) - Hurry Up (Ned) 38-27.

CHALLENGE CUP: mannen: derde ronde: Quituns (Ned) - Kolubara (Ser) 28-26.

undefined

Meer over