uitslagen

Baanwielrennen

Mannen, teamsprint: 1. Groot-Brittannië 42,600 sec., 2. Frankrijk 43,013, 3. Duitsland 43,209, 4. Australië 43,355, 5. Nieuw-Zeeland , 6. China, 7. Rusland, 8. Japan.

Vrouwen, teamsprint: 1. Welte/Vogel (Dui) 32,798 sec., 2. Jinjie/Shuang (Chn) na diskwalificatie, 3. Meares/McCulloch (Aus) 32,727, 4. Oekraïne 33,491, 5. Nederland.

Badminton

Mannen, kwartfinales: Chen (Chn) - Gade (Den) 21-16 21-13, Lee (Mal) - Parupalli (Ind) 21-19, 21-11

Mannen, dubbelspel, kwartfinales: Cai Yun/Fu Haifeng (Chn) - Chai Biao/Guo Zhendong (Chn) 21-15, 21-19, Kien Keat Koo/Boon Heong Tan (Mal) - Isara/Jongjit (Tha) 21-16, 21-18.

Gemengd dubbel, halve finales: Zhang Nan/Zhao Yunlei (Chn) - Nielsen/Pedersen (Den) 17-21, 21-17, 21-19, Xu Chen/Ma Jin (Chn) - Ahmad/Natsir (Ino) 21-23, 21-18, 21-13

Vrouwen, kwartfinales: Wang Yihan (Chn) - Cheng Shao-chieh (Tai) 21-14, 21-11, Intanon (Tha) - Wang (Chn) 21-17, 18-21, 14-21, Yip (HKo) - Li (Chn) 12-21, 20-22, Nehwal (Ind) - Baun (Den) 21-15, 22-20

Beachvolleybal

Mannen, groep E: Smedins/Plavins (Let) - Nummerdor/Schuil 2-0 (21-14 21-18), Erdmann/Matysik (Dui) - Hernandez/Villafañe (Ven) 2-1. Eindstand: 1. Smedins/Plavins 3-6, 2. Nummerdor/Schuil 3-5, 3. Erdmann/Matysik 3-4, 4.Hernandez/Villafane 3-3.

Vrouwen, groep D: Keizer/Van Iersel (Ned) - Gallay/Zonta (Arg) 2-0 (21-12 21-16). Eindstand: Ross/Kessy 3-6, 2. McMillan/Steinerl 3-5, 3. Keizer/Van Iersel 3-4, 4. Zonta/Gallay 3-3.

Groep E: Goller/Ludwig (Dui) - Meppelink/Van Gestel 2-0 (21-18 21-14). Eindstand: 1. Antonelli/Rocha 3-6, 2. Goller/Ludwig 3-5, 3. Meppelink/Van Gestel 3-4, 4. Bawden/Palmer 3-3.

Boogschieten

Vrouwen, individueel, om goud: Bo Bae (ZKo) wint van Roman (Mex) 6-5. Om brons: Avitia (Mex) wv Lorig (VSt) 6-2.

Handbal

Mannen, groep A: Frankrijk - Tunesië 25-19 (12-11), Argentinië - Groot-Brittannië 32-21 (16-11). Groep B: Spanje - Zuid-Korea 33-29 (16-14), Kroatië - Hongarije 26-19 (11-9).

Vrouwen, groep A: Rusland - Kroatië 28-30. Groep B: Spanje - Denemarken 24-21.

Hockey

Mannen, stand groep A: 1. Australië 2-6 (11-0), 2. Groot-Brittannië 2-4 (6-3), 3. Pakistan 2-4 (3-1), 4. Spanje 2-1 (1-6), 5. Zuid-Afrika 2-1 (2-8), 6. Argentinië 2-0 (1-6).

Groep B: Zuid-Korea - Duitsland 0-1. Stand: 1. Nederland 2-6 (6-3), 2. Duitsland 2-6 (3-1), 3. Zuid-Korea 2-3 (2-1), 4. Nieuw-Zeeland 2-3 (3-3), 5. India 2-0 (3-6), 6. België 2-0 (2-5).

Vrouwen, groep A: Nederland - China 1-0. 9. Goderie 1-0. Nederland: Sombroek, Van Male, Jonker, Goderie, Welten, Paumen, Van As, Polkamp, De Goede, Agliotti, Van Geffen. Wissels: Dirkse, Van Maasakker, Hoog, Lammers, De Blaeij.

Zuid-Korea - Japan 1-0 (0-0).

Groep B: Australië - Verenigde Staten 1-0 (1-0), Duitsland - Zuid-Afrika 2-0.

Judo

Mannen, -100 kg: 1. Khaiboelajev (Rus), 2. Tuvshinbayar (Mon), 3. GROL, Peters (Dui)

Vrouwen, -78 kg: 1. Harrison (VSt), 2. Gibbons (GBr), 3. Aguiar (Bra), Tcheuméo (Fra).

Kanovaren

K2: 1. Baillie/Stott (GBr) 106,41 sec., 2. Florence/Hounslow (GBr) 106,77, 3. Hochschorner/ Hochschorner (Slw) 108,28, 4. Klauss/Peche (Fra) 109,17, 5. Szczepanski/Pochwala (Pol) 110,51, 6. Hu/Shu (Chn) 112,22

Vrouwen, kayak: 1. Fer (Fra) 105,90 sec., 2. Fox (Aus) 106,87, 3. Chourraut (Spa) 106,87, 4. Hilgertova (Tsj) 109,16, 5. Schornberg (Dui) 110,97, 6. Dukatova (Slw) 111,60

Roeien

Vrouwen, acht, finale: 1. Verenigde Staten 6.10,59, 2. Canada 6.12,06, 3. Nederland (Veenhoven/Kingma/Achterberg/De Groot/Repelaer van Driel/Belderbos/Bouw/De Haan/Schellekens) 6.13,12, 4. Roemenië 6.17,64, 5. Groot-Brittannië 6.18,77, 6. Australië 6.18,86.

Mannen, licht vier-zonder, finale: 1. Zuid-Afrika 6.02,84, 2. Groot-Brittannië 6.03,09, 3. Denemarken 6.03,16, 4. Australie 6.04,05, 5. Zwitserland 6.09,30, 6. Nederland (Lievens/

Heijbrock/Vincent Muda/Tycho Muda) 6.11,39.

Mannen, vier-zonder, halve finales: 1. Groot-Brittannië 5.58,26, 2. Australië 5.59,23, 3. Nederland (Hendriks/Meylink/Knab/Versluis) 6.03,71. Nederland naar finale.

Vrouwen, licht, dubbeltwee, halve finales: 1. Xu/Huang (Chn) 7.10,39, 2. Thomsen/Rasmussen (Den) 7.10,93, 3. Watson/Every-Hall (Aus) 7.12,35, 5. Sigmond/Head 7.19,31. Sigmond/Head uitgeschakeld.

Schieten

Mannen, dubbeltrap: Wilson (GBr) 188, 2. Dahlby (Zwe) 186, 3. Mosin (Rus) 185, 4. Aldeehani (Koe) 185, 5. Fokejev (Rus) 184, 6. Bognar (Hon) 182.

Schermen

Mannen, degen, finale: Limardo (Ven) - Piasecki (Noo) 15-10. Om brons: Jung Jin-sun (ZKo) - Kelsey (VSt) 12-11 n.v.

Vrouwen, sabel, finale: Kim Ji-yeon (ZKo) - Velikaja (Rus) 15-9. Om brons: Charlan (Oek) w.v. Zagunis (VSt) 15-10.

Tafeltennis

Mannen, halve finales: Zhang Jike (Chn) - Ovtcharov (Dui) 4-1, Wang Hao (Chn) - Chuang Chi-Yuan (Tai) 4-1. Om brons: Ovtcharov - Chuang Chih-Yuan 4-2. Om goud: Zhang-Wang 4-1.

Tennis

Mannen, kwartfinales: Murray (GBr/3) - Almagro (Spa) 6-4, 6-1, Djokovic (Ser/2) - Tsonga (Fra/5) 6-1, 7-5, Federer (Zwi/1) - Isner (VSt/10) 6-4, 7-6, Del Potro (Arg/8) - Nishikori (Jap/15) 6-4, 7-6.

Vrouwen, kwartfinales: Azarenka (WRu/1) - Kerber (Dui/7) 6-4, 7-5, Serena Williams (VSt/4) - Wozniacki (Den) 6-0 6-3, Kirilenko (Rus/14) - Kvitova (Tsj/6) 7-6 (3) 6-3

Turnen

Vrouwen, meerkamp: Douglas (VSt) 62,232 punten, 2. Komowa (Rus) 61,973, 3. Moestafina (Rus) 59,566, 4. Raisman (VSt) 59,566, 5. Izbasa (Roe) 58,833, 6. Linlin (Chn) 58,399

Volleybal

Vrouwen, groep B: Brazilië - Zuid-Korea 0-3 (23-25 21-25 21-25). Stand: 1. Verenigde Staten 3-9, 2. Zuid-Korea 3-6, 3. China 3-6, 4. Turkije 3-4, 5. Brazilië 3-2, 6. Servië 3-0.

Mannen, groep A: Bulgarije - Australië 3-0. groep B: Duitsland - Servië 3-2, Rusland - Tunesië 3-0.

Zeilen

Mannen, RS-X, na 6 races: 1. Van Rijsselberghe (Ned) 6, 2. Wilhelm (Dui) 17, 3. Miarczynski (Pol) 18. Finn, na 8 races: 1. Högh-Christensen (Den) 18, 2. Ainslie (GBr) 21, 3. Gaspic (Kro) 34, 5. Postma 39. 470, na 2 races: 1. Bithell/Patience (GBr) 3, 2. Reichenstädter/Schmid (Oos) 5, 6. Coster/Coster (Ned) 15.

Vrouwen, matchracen, na 9 races: 1. Australië 9 zeges, 2. Rusland 7, 3. Spanje 6, 3. Verenigde Staten 6, 9. Nederland 3.

Zwemmen

Mannen, 200 meter rugslag: 1. Clary (VSt) 1.53,41, 2. Irie (Jap) 1.53,78, 3. Lochte (VSt) 1.53,94, 4. Kawecki (Pol) 1.55,59, 5. Zhang (Chn) 1.55,59, 6. Watanabe (Jap) 1.57,03, 7. Toumarkin (Isr) 1.57,62, 8. Larkin (Aus) 1.58,02.

200 wisselslag: 1. Phelps (VS) 1.54,27, 2. Lochte (VS) 1.54,90, 3. Cseh (Hon) 1.56,22, 4. Pereira (Bra) 1.56,74, 5. Hagino (Jap) 1.57,35, 6. Takakuwa (Jap) 1.58,53, 7. Goddard (GB) 1.59,05, 8. Markus Deibler (Dui) 1.59,10.

Vrouwen, 200 schoolslag: 1. Soni (VSt) 2.19,59, 2. Suzuki (Jap) 2.20,72, 3. Jefimowa (Rus) 2.20,92, 4. Pedersen (Den) 2.21,65, 5. McCabe (Can) 2.23.16, 6. Lawrence (VSt) 2.23.27, 7. Van Biljon (ZAf) 2.23,72, 8. Foster 2.26,00 (Aus).

100 vrije slag: 1. Kromowidjojo 53,00, 2. Gerasimenja (WRu) 53,38, 3. Yi (Chi) 53,44, 4. Schlanger (Aus) 53,47, 5. Franklin (VS) 53,64, 6. Halsall (GB) 53,66, 7. Ottesen (Den) 53,75, 8. Hardy (VS) 54,02.

undefined

Meer over