Uitslagen

Autosport

TRIER: WK, Rally van Duitsland:1. Ogier (Fra) Citroën 3.32.15,9, 2. Loeb (Fra) Citroën op 0.39,8, 3. Sordo (Spa) Mini 1.55,6, 4. Hirvonen (Fin) Ford 2.43,7, 5. Solberg (Noo) Citroën 3.48, 6. Raikkonen (Fin) Citroën 7.24,6, 9. Van Merksteijn Citroën 10.01,6, 10. Kuipers Ford 10.09.


Stand WK: 1. Loeb 192, 2. Ogier 167, 3. Hirvonen 156, 17. Kuipers 5, 20. Van Merksteijn 2.


Stand WK constructeurs: 1. Citroën 333 punten, 2. Ford 242, 3. Stobart Ford 105.


Basketbal

ALMERE: EK-kwalificatie, mannen, groep A: Luxemburg- Estland 79-105, Oostenrijk- Nederland 77-76; stand: Nederland 5-9, Estland 5-8, Oostenrijk 5-8, Luxemburg 5-5.


Beachvolleybal

ALAND (Fin): World Tour Beach, halve finales, mannen: Rogers/ Dalhausser (VSt)- Fijalek/Prudel (Pol) 2-1 (21-19, 18-21, 15-12), Marcio Araujo/ Benjamin (Bra)- Emanuel/Alison (Bra) 2-0 (21-18, 21-15); om derde plaats: Emanuel /Alison- Fijalek/Prudel 2-1 (26-24, 16-21, 16-14); finale: Marcio Araujo/ Benjamin - Rogers/Dalhausser 1-0 (23-21, opgave).


Vrouwen, halve finales:May-Treanor/ Walsh (VSt) - Talita/Antonelli (Bra) 2-0 (22-20, 21-14), Xue/ Zhang Xi (Chi) - Larissa/ Juliana (Bra) 2-1 (21-19, 17-21, 15-12); om derde plaats: Larissa/ Juliana - Talita/Antonelli 2-1 (21-19, 18-21, 21-19); finale: Xue/ Zhang Xi - May-Treanor/ Walsh 2-1 (21-16, 17-21, 15-9).


SCHEVENINGEN: NK, mannen: halve finales: Nummerdor/Schuil - Brouwer/Meeuwsen 21-19, 23-21, Boersma/Spijkers - Stiekema/Varenhorst 21-14, 21-18; finale: Nummerdor/Schuil - Boersma/Spijkers 21-18, 21-14


Vrouwen: halve finales: Braakman/Stiekema -Keizer/Van Iersel 17-21, 21-18, 15-12, Remmers/Wesselink - De Kogel-Kadijk/Mooren 21-16, 22-20; finale: Braakman/Stiekema - Remmers/Wesselink 21-18, 21-18.


Cricket

COMPETITIE: play-offs: kampioenspoule: ACC-HCC 2-0, ACC 308/7, HCC 304/7, VOC-VRA 0-2, VOC 256 all out, VRA 285 all out; stand: 1. VRA 15-26, 2. ACC 15-24, 3. HCC 15-14, 4. VOC 15-12.


Degradatiepoule: Excelsior-Hermes DVS 2-0, Excelsior 221/7, HermesDVS 144 all out. Rood& Wit - Quick 2-0, Rood & Wit 228/8, Quick 120 all out; stand: 1. Excelsior 14-16, 2. Quick 14-14, 3. HermesDVS 15-10, 4. Rood&Wit 15-2.


VRA en ACC spelen een best-of-three om het kampioenschap van Nederland. Rood&Wit degradeert naar de hoofdklasse.


Golf

CELADNA: Tsjechische Open, eindstand: 1. Fisher (Eng) 275 slagen (-13), 2. Lundberg (Zwe) 277, 3. Zanotti (Par) 279, 4. Boyd (Eng) 280, 5. Gagli (Ita), Webster (Eng), Drysdale (Sch), O'Hara (Sch) 281; 16. o.a. Sluiter 284.


Hockey

MÖNCHENGLADBACH: EK, mannen, groep A: Duitsland - België 3-1, Spanje - Rusland 5-0.


Stand groep A: 1. Spanje 1-3 (5-0), 2. Duitsland 1-3 (3-1), 3. België 1-0 (1-3), 4. Rusland 1-0 (0-5).


Groep B,: Nederland - Frankrijk 8-1. 12. Taekema 1-0 (sc), 22. Jenniskens 2-0, 28. Weusthof 3-0, 35. Evers 4-0, 36. Evers 5-0, 49. Van der Horst 6-0, 50. Pauchet 6-1, 61. Taekema 7-1 (sc), 62. Evers 8-1.


Nederland: Stockmann; Taekema, Van der Horst en Jolie; Hofman, Kemperman, De Nooijer en De Wijn; Evers, Bakker en Hertzberger. Wissels: Weusthof, De Voogd, Van Ass, Verga, Jenniskens.


Engeland - Ierland 4-2.


Stand: 1. Nederland 1-3 (8-1), 2. Engeland 1-3 (4-2), 3. Ierland 1-0 (2-4), 4. Frankrijk 1-0 (1-8).


Vrouwen, groep A, zaterdag: Nederland - Azerbeidzjan 8-0. 3. Paumen 1-0 (sc), 20. Bos 2-0 (sc), 22. Lammers 3-0 (sc), 23. Lammers 4-0, 32. Paumen 5-0 (sc), 51. Hoog 6-0, 53. Paumen 7-0 (sc), 57. Lammers 8-0 (sc).


Nederland: Engels; Polkamp, Bos, Paumen en Van Geffen; Van As, Goderie en Agliotti; Hoog, Lammers en Welten; Wissels: Dirkse Van den Heuvel, Verhage, Mol, De Blaey, Van der Velden.


Spanje - Italië 4-0.


Zondag: Nederland - Spanje 0-1. 6. Malda 0-1.


Nederland: Sombroek; Polkamp, Paumen, Bos en De Blaey; Agliotti, De Goede en Dirkse Van den Heuvel; Mol, Lammers en Verhage; Wissels: Goderie, Welten, Hoog, Van Geffen, Van der Velden.


Azerbeidzjan - Italië 5-3.


Stand: 1. Spanje 2-6 (5-0), 2. Nederland 2-3 (8-1), 3. Azerbeidzjan 2-3 (5-11), 4. Italië 2-0 (3-9).


Groep B, zaterdag: Duitsland - Ierland 3-0, Engeland - België 4-0.


Zondag: Engeland - Duitsland 2-0, Ierland - België 0-3.


Stand: 1. Engeland 2-6 (6-0), 2. Duitsland 2-3 (3-2), 3. België 2-3 (3-4), 4. Ierland 2-0 (0-6).


Honkbal

COMPETITIE: hoofdklasse, play-offs, zaterdag: Kinheim - Neptunus 5-6, Pioniers - Pirates 4-2; zondag: Neptunus - Kinheim 4-0, Pirates - Pioniers 1-4, Pirates - Pioniers 5-3; stand: Pioniers 6-8, Pirates 6-8, Neptunus 6-6, Kinheim 6-2.


Play-outs, vrijdag: Sparta/Feyenoord - ADO 15-5; zaterdag: HCAW - UVV 4-3, ADO - Sparta/Feyenoord 5-6; zondag: UVV - HCAW 3-12, Sparta/Feyenoord - ADO 6-9; stand: UVV 6-8, Sparta/Feyenoord 6-8, HCAW 6-6, ADO 6-2.


Motorsport

WINCHESTER: GP Groot-Brittanië, MX1, eerste manche: 1. Pourcel (Fra) Kaw, 2. Frossard (Fra) Yam, 3. Cairoli (Ita) KTM, 4. Leok (Est) TM, 25. Brakke (Ned) Yam; tweede manche: 1. Cairoli (Ita) KTM, 2. Frossard (Fra) Yam, 3. Pourcel (Fra) Kaw, 4. Barragan (Spa) Kaw, 19. Brakke (Ned) Yam.


Stand WK na 13 van de 15 GP's: 1. Cairoli (Ita) KTM 554 pt, 2. Frossard (Fra) Yam 472 pt, 3. Desalle (Bel) Suz 461 pt, 4. Nagl (Dui) KTM 410 pt, 21. De Reuver (Ned) Yam 55 pt.


MX2, eerste manche: 1. Roczen (Dui) KTM, 2. Searle (GB) Kaw, 3. Roelants (Bel) KTM, 4. Paulin (Fra) Yam, 7. Herlings (Ned) KTM; tweede manche: 1. Roczen (Dui) KTM, 2. Searle (GB) Kaw, 3. Herlings (Ned) KTM, 4. Paulin (Fra) Yam, 5. Tonus (Zwi) Yam.


Stand Wk na 13 van de 15 GP's: 1. Roczen (Dui) KTM 590 pt, 2. Herlings (Ned) KTM 547 pt, 3. Searle (GB) Kaw 479 pt, 4. Paulin (Fra) Yam 425 pt, 5. Tonus (Zwi) Yam 353 pt.


Paardensport


ROTTERDAM: EK, Grand Prix Spécial: 1. Cornelissen (Ned) Jerich Parzival 82,113 procent, 2. Hester (GBr) Uthopia 81,682, 3. Bechtolsheimer (GBr) Mistral Hojris 79,256, 4. Rath (Dui) Totilas 77,039, 5. Kittel (Zwe) Watermill Scandic 76,771, 6. Dujardin (GBr) Valegro 76,548; 14. Minderhoud/Exquis Nadine 70,997, 17. Marijnissen/ Moedwill 69,792, 18. Gal/Sisther de Jeu 69,211.


Kür op muziek: 1. Cornelissen (Ned) Jerich Parzival 88,839, 2. Hester (GBr) Uthopia 84,179, 3. Kittel (Zwe) Watermill Scandic 83,429, 4. Bechtolsheimer (GBr) Mistral Hojris 83,018, 5. Rath (Dui) Totilas 81,696, 6. Munoz Diaz (Spa) Fuego de Cardenas 80,982; 11. Minderhoud/Exquis Nadine 76,589.


Tennis

CINCINNATI: Int. toernooi, mannen, kwartfinales: Djokovic (Ser) - Monfils (Fra) 3-6, 6-4, 6-3, Berdych (Tsj) - Federer (Zwi) 6-2, 7-6, Fish (VSt) - Nadal (Spa) 6-3, 6-4, Murray (GBr) - Simon (Fra) 6-3, 6-3; halve finales: Murray - Fish 6-3, 7-6, Djokovic - Berdych 7-5, opgave; finale: Murray - Djokovic 6-4, 3-0, opgave.


Vrouwen, kwartfinale: Jankovic (Ser) - Peng Shuai (Chn) walkover, Petkovic (Dui) - Petrova (Rus) 7-5, 6-1, Sjarapova (Rus) - Stosur (Aus) 6-3, 6-2, Zvonareva (Rus) - Hantuchova (Slw) 6-3, 7-6; halve finales: Jankovic (Ser) - Petkovic (Dui) 7-6, 6-1, Sjarapova (Rus) - Zvonareva (Rus) 2-6, 6-3, 6-3.


AMSTELVEEN: NK: mannen, halve finales: Smit - Zoutendijk 7-6, 6-3, 6-2, De Jong - De Gier 7-5, 6-4, 4-6, 7-5; finale: Smit - De Jong 3-6, 7-6, 6-4, 6-2.


Dubbel, finale: Pastoors/Schimmel - De Gier/ Mak 7-6, 4-6, 6-3.


Vrouwen, halve finales: Van der Meet - Kalyuzhnaya 6-4, 6-3, Kerkhove - Harmsen 7-5 ,6-1; finale: Kerkhove - Van der Meet 7-6, 6-1.


Dubbel, finale: Harmsen/Nijssen - Kluzhnaya/ Thijssen 6-4, 5-7, 6-4.


Gemengd dubbelspel, finale: Kalyuzhnaya/ De Gier - Kilsdonk/ Pastoors 6-4, 6-2.


Triatlon

LAUSANNE: WK-sprint, mannen (750 meter zwemmen, 20 kilometer fietsen en 5 kilometer hardlopen):1. Jonathan Brownlee (GBr) 52.23, 2. Gomez (Spa) 52.27, 3. Alistair Brownlee (GBr) 52.38, 4. Hauss (Fra) 52.41, 5. Broechankov (Rus) 52.42, 6. Vidal (Fra) 52.43; 38. Van Berkel 54.42.


Vrouwen (750 meter zwemmen, 20 kilometer fietsen en 5 kilometer hardlopen): 1. Riveros Diaz (Chi) 58.35, 2. Jackson (Aus) 58.35, 3. Hewitt (NZl) 58.37, 4. Jenkins (GBr) 58.40, 5. Gentle (Aus) 58.42, 6. Jorgensen (VSt) 59.02, 13. Klamer 59.21, 25. Boterenbrood 1.00.24, 37. Mensink 1.02.15.


Teams (260 m zwemmen, 5 km fietsen en 1,2 kilometer lopen): 1. Groot-Brittannië (Jodie Stimpson, Jonathan Brownlee, Helen Jenkins en Alistair Brownlee) 1.09.29, 2. Zwitserland (Annaheim, Wild, Spirig en Riederer) 0.14, 3. Duitsland (Dittmer, Petzold, Bazlen en Justus) 0.26, 8. Nederland (Klamer, Van Berkel, Boterenbrood en Severin) 2.14.


Wielrennen

RONDE VAN SPANJE: Eerste etappe, Benidorm-Benidorm (ploegentijdrit): 1. Leopard 13,5 kilometer in 16.30, 2. Liquigas 0.04, 3. HTC-Highroad 0.09, 4. Astana 0.10, 5. Movistar 0.14, 6. Quickstep 0.15, 7. Skil-Shimano, Omega Pharma-Lotto 0.18, 9. Garmin-Cervélo, Katoesja 0.25, 15. Rabobank 0.30, 18. Vacansoleil 0.39.


Tweede etappe, La Nucia - Playas de Orihuela (174 km): 1. Sutton (Aus) 4.11.41, 2. Reynes (Spa), 3. Kittel (Dui), 4. Farrar (VSt), 5. Breschel (Den), 6. Bennati (Ita), 7. Gasparotto (Ita), 8. Mondory (Fra), 9. Paolini (Ita), 10. Degenkolb (Dui), 15. Mollema, 26. De Kort, 36. Kruijswijk, 78. Ligthart 0.13, 84. Curvers, 98. Slagter 0.20, 109. Poels 0.28, 144. Veelers 1.01, 181. Keizer 3.21, 182. Timmer 3.56, 190. Kroon 3.57, 195. en laatste: Bagot (Fra). Opgave: Goss (Aus).


Algemeen klassement: 1. Bennati 4.28.11, 2. Fuglsang (Den), 3. Sagan (Slw) 0.04, 4. Nibali (Ita), 5. Agnoli (Ita), 6. Degenkolb (Dui) 0.09, 7. Monfort (Bel) 0.10, 8. Kittel (Dui), 9. Gasparotto (Ita), 10. Kiserlovski (Kro), 20. De Kort 0.18, 40. Mollema 0.30, 41. Kruijswijk, 80. Slagter 0.50, 103. Poels 1.07, 116. Veelers 1.19, 120. Curvers 1.22, 143. Ligthart 1.49, 177. Keizer 4.05, 179. Timmer 4.14, 181. Kroon 4.24, 195. en laatste: Houanard (Fra) 10.15.


HAMBURG: Vattenfall Cyclassics (217 km): 1. Boasson Hagen (Noo) 4.49.40, 2. Ciolek (Dui), 3. Bozic (Slv), 4. Ponzi (Ita), 5. Rojas (Spa), 6. Roelandts (Bel), 10. Kreder, 11. Boom, 21. Tankink, 37. Tjallingii 0.44, 44, Chagneau 0.48, 47. Van Emden 0.49, 55. Terpstra 0.50, 98. Flens 2.54, 138. Stamsnijder 10.09, 140. Mol 17.23, 144. Maaskant 24.37.


VAL DI SOLE: Wereldbeker Mountainbike, mannen: 1. Kulhav (Tsj) 1.25.08, 2. Schurter (Zwi) z.t., 3. Vogel (Zwi) 1.21, 4. Absalon (Fra) 2.05, 5. Flückiger (Zwi) 2.37, 6. Tempier (Fra) 2.45, 7. Flückiger (Zwi) 2.49, 8. Sauser (Zwi) 2.51, 16 Moorlag (Ned) 3.44, 30. Van Houts (Ned) 6.55.


Eindstand: 1. Kulhav (Tsj) 1610, 2. Schurter (Zwi) 1270, 3. Absalon (Fra) 960, 4. Antonio Hermida (Spa) 813, 5. Marotte (Fra) 810, 18. Van Houts (Ned) 496.


Vrouwen: 1. Pendrel (Can) 1.25.07, 2. Wloszczowska (Pol) 0.29, 3. Dahle (Noo) 0.42, 4. Bresset (Fra) 1.15, 5. Lechner (Ita) 1.51, 6. Davison (VSt) 2.14, 7. Nash (Tsj) 2.29, 8. Irmiger (VSt) 2.37, 33. Terpstra (Ned) 10.49, 36. Turpijn (Ned) 11.30.


Eindstand: 1. Bresset (Fra) 1460, 2. Pendrel (Can) 1420, 3. Kalentieva (Rus) 840, 4. Premont (Can) 820, 5. Lechner (Ita) 808, 41. Turpijn (Ned) 229.


Volleybal

RAISO: oefeninterland, mannen: Finland - Nederland 3-1 (25-20, 20-25, 25-20, 25-18).


WATERLOO: oefeninterland, vrouwen: Canada - Nederland 0-3 (13-25, 22-25, 20-25).


Meer over