Uitslagen

Autosport

SPA-FRANCORCHAMPS: Formule 1. Grand Prix van België: 1. Vettel (Dui) Red Bull 1.23.42,196, 2. Alonso (Spa) Ferrari op 16,869, 3. Hamilton (Eng) Mercedes 27,734, 4. Rosberg (Dui) Mercedes 29,872, 5. Webber (Aus) Red Bull 33,845, 6. Button (Eng) McLaren 40,794, 7. Massa (Bra) Ferrari 53,922, 8. Grosjean (Fra) Lotus 55,846, 9. Sutil (Dui) Force India 1.09,547, 10. Ricciardo (Aus) Toro Rosso 1.13,470, 11. Perez (Mex) McLaren 1.21,936, 12. Vergne (Fra) Toro Rosso 1.26,740, 13. Hülkenberg (Dui) Sauber 1.28,258, 14. Gutiérrez (Mex) Sauber 1.40,436, 15. Bottas (Fin) Williams 1.47,456, 16. Van der Garde (Ned) Caterham 1 ronde, 17. Maldonado (Ven) Williams, 18. Bianchi (Fra) Marussia, 19. Chilton (Eng) Marussia 2 ronden. Uitgevallen: Pic (Fra) Caterham, Räikkönen (Fin) Lotus, Di Resta (Sch) Force India.


Stand WK na 11 van 19 races: 1. Vettel 197 punten, 2. Alonso 151, 3. Hamilton 139, 4. Räikkönen 134, 5. Webber 115, 6. Rosberg 96, 7. Massa 67, 8. Grosjean 53, 9. Button 47, 10. Di Resta 36.


Golf

GLENEAGLES: Johnnie Walker Championship, eindstand: 1. Fleetwood (Eng) 270 (-18) wint op eerste extra hole, 2. Gallacher (Sch), Gonzalez (Arg) 270, 4. Henry (Sch), Wiesberger (Oos) 271, 6. Grillo (Arg), Waring (Eng), Rumford (Aus) 272.


Hockey

BOOM: EK, mannen, om derde plaats: Nederland - Engeland 3-2 (1-2). 9. Hertzberger 1-0 (sc), 16. Lewers 1-1, 34. Smith 1-2, 39. Hertzberger 2-2 (sc), 42. Hertzberger 3-2.


Finale: Duitsland - België 3-1.


Eindstand verliezerspoule: 1. Spanje 3-9, 2. Ierland 3-4, 3. Polen 3-3, 4. Tsjechië 3-1. Polen en Tsjechië gedegradeerd.


Vrouwen, om derde plaats: Nederland - België 3-1 (2-0). 10. Van Maasakker 1-0 (sc), 29. Dirkse van den Heuvel 2-0, 55. De Vos 2-1, 67. Hoog 3-1.


Finale: Duitsland - Engeland 4-4 (4-3). Duitsland wint na shoot-outs: 2-0.


Eindstand verliezerspoule: 1. Spanje 3-9, 2. Schotland 3-6, 3. Ierland 3-3, Wit-Rusland 3-0. Ierland en Wit-Rusland gedegradeerd.


Honkbal

Hoofdklasse, play-offs, mannen: Pirates - Neptunus 1-5, Pioniers - Kinheim 3-2, Neptunus - Pirates 4-11, Kinheim - Pioniers 4-5.


Pioniers34Pirates32


Neptunus34Kinheim32


Motorcross

MATTERLEY BASIN: Grote Prijs van Groot-Brittannië, MX1, eerste manche; 1. Cairoli (Ita) KTM, 2. Desalle (Bel) Suzuki, 3. Strijbos (Bel) Suzuki, 20. De Reuver/Honda; tweede manche: 1. Desalle, 2. Van Horebeek (Bel) Kawasaki, 3. Strijbos, 12. De Reuver.


Uitslag GP: 1. Desalle 47 punten, 2. Strijbos 40, 3. Bobrisjev (Rus) Honda 36, 16. De Reuver 10.


Stand WK: 1. Cairoli 718 (wereldkampioen), 2. Desalle 647, 3. De Dycker (Bel) KTM 573.


MX2, eerste manche: 1. Ferris (Aus) Yamaha, 2. Nicholls (GBr) KTM, 3. Coldenhoff (Ned) KTM; tweede manche: 1. Charlier (Fra) Yamaha, 2. Febvre (Fra) KTM, 3. Butron (Spa) KTM, 4. Coldenhoff.


Uitslag GP: 1. Coldenhoff 38, 2. Nicholls 37, 3. Butron 36.


Stand WK: 1. Herlings (Ned) KTM 692 (wereldkampioen), 2. Tixier (Fra) KTM 569, 3. Butron 506, 5. Coldenhoff 450.


Motorsport

BRNO: GP van Tsjechië: MotoGP: 1. Marquez (Spa) Honda 42.50,729, 2. Pedrosa (Spa) Honda 0,313, 3. Lorenzo (Spa) Yamaha 2,277, 4. Rossi (Ita) Yamaha 10,101, 5. Bautista (Spa) Honda 10,178.


Stand WK: 1. Marquez 213 punten, 2. Pedrosa 187, 3. Lorenzo 169.


Moto2: 1. Kallio (Fin) Kalex Honda 41,12,750, 2. Nakagami (Jap) Kalex Honda op 0,590, 3. Lüthi (Zwi) Suter Honda 0,799.


Stand WK: 1. Redding (GBr) Kalex 167 punten, 2. Espargaro 146, 3. Rabat (Spa) Kalex 122.


Moto3: 1. Salom (Spa) KTM 40.58,770, 2. Viñales (Spa) KTM 0,507, 3. Folger (Dui) Kalex KTM 1,015, 4. Rins (Spa) KTM 1,081, 16. Iwema Kalex KTM 39,267.


Stand WK: 1. Salom 208 punten, 2. Viñales 194, 3. Rins 180, 20. Iwema 8.


Paardensport

HERNING: EK: dressuur, kür: 1. Dujardin (GBr) Valegro 91,25 procent, 2. Langehanenberg (Dui) Damon Hill 87,286, 3. Cornelissen (Ned) Parzival 86,393, 4. Gal (Ned) Glock's Undercover 84,911, 5. Sprehe (Dui) Desperados 81,875, 6. Hester (GBr) Uthopia 81,696, 13. Heijkoop/Kingsley Siro 75,304.


Springen, eindstand: 1. Bost (Fra) Myrtille Paulois 1,58 strafpunten, 2. Maher (GBr) Cella 4, 3. Brash (GBr) Hello Sanctos 6,72, 4. Bengtsson (Zwe) Casall Ask 9,63, 5. Deusser (Dui) Cornet d'Amour 11,01, 6. Ludger Beerbaum (Dui) Chiara 11,34, 21. Maikel van der Vleuten/Verdi 21,65, 23. Vrieling/Bulabu 23,70.


Tennis

WINSTON-SALEM: int.toernooi: mannen, finale: Melzer (Oos) - Monfils (Fra) 6-3, 2-1 opgave.


NEW HAVEN: int.toernooi: vrouwen, finale: Halep (Roe) - Kvitova (Tsj) 6-2, 6-2.


Triatlon

STOCKHOLM: WK-series: olympische afstand: 1. Jorgensen (VSt) 1.55.31, 2. Stanford (GBr) 1.56.19, 3. Haug (Dui) 1.56.45, 6. Caelers 1.57.09, 33. Klamer 2.03.34, 40. De Vries 2.06.05.


Roeien

CHUNGJU: WK, series: mannen, skiff: 1. Griskonis (Lit) 6.53,07, 2. Braas (Ned) 6.57,79 (naar kwartfinales), 3. Roeoesli (Zwi) 7.02,24. twee-zonder: 1. Di Costanzo/Castaldo (Ita) 6.40,70, 2. Blink/Steenman (Ned) 6.43,31 (naar herkansing), 3. Juhasz/Simon (Hon) 6.43,89. vier-zonder: 1. Nederland (Meylink/Hendriks/Versluis/Lücken) 6.01,84 (naar halve finales), 2. Italië 6.04,31, 3. Kroatië 6.06,47. dubbelvier: 1. Groot-Brittannië 5.48,03, 2. Estland 5.50,60, 3. Nederland (Uittenbogaard/Van Schie/Van Luijk/Klem) 5.53,37 (naar herkansing). Lichte klasse, dubbeltwee: 1. Muda/Muda (Ned) 6.27,78 (naar halve finales), 2. Mikolajczewski/Jankowski (Pol) 6.31,69, 3. Kovalov/Khmara (Oek) 6.44,73.


Vrouwen, twee-zonder: 1. Hogerwerf/Van Rooijen (Ned) 7.18,38 (naar halve finales), 2. Pratt/Scown (NZe) 7.20,53, 3. Novitsjenko/ Kontseva (Oek) 7.46,14. dubbelvier: 1. Duitsland 6.26,74, 2. Nederland (Scheenaard/Achterberg/Souwer/Beukers) 6.29,71 (naar herkansing), 3. Groot-Brittannië. Lichte klasse, dubbeltwee: 1. Hedstrom/Bertko (7.06,37), 2. Wörner/Head 7.09,61 (naar halve finales), 3. Johnstone/McCann (ZAf) 7.14,39.


Wielrennen

RONDE VAN SPANJE: eerste etappe ploegentijdrit Vilanova de Arousa - Sanxenxo: 1. Astana (Kaz) 27,4 km in 29.59, 2. RadioShack-Leopard (Lux) 0.10, 3. Omega Pharma-QuickStep (Bel) 0.16, 4. Team Sky (GBr) 0.22, 5. Movistar (Spa) 0.29, 6. Saxo-Tinkoff (Den) 0.32, 7. NetApp (Dui) 0.35, 8. BMC (VSt) 0.36, 9. Orica-GreenEdge (Aus) 0.45, 10. Belkin (Ned) 0.49, 11. Lampre (Ita) 0.56, 12. Katoesja (Rus) 0.59, 13. Lotto-Belisol (Bel) 1.14, 14. Euskaltel (Spa), 15. Vacansoleil-DCM (Ned) 1.18, 16. FDJ.fr (Fra) 1.25, 17. Cannondale (Ita) 1.26, 18. Caja Rural (Spa) 1.38, 19. Garmin-Sharp (VSt) 1.41, 20. AG2R (Fra), 21. Argos-Shimano (Ned) 1.53, 22. Cofidis (Fra) 1.55.


Tweede etappe, Pontevedra - Alto do Monte da Groba: 1. Roche (Ier) 178 km in 4.37.09, 2. Moreno (Spa) 0.02, 3. Pozzovivo (Ita) 0.06, 4. Konig (Tsj) 0.11, 5. Valverde (Spa) 0.12, 6. Ulissi (Ita), 7. Rodriguez , 8. Basso (Ita) 0.14, 9. Mollema (Ned), 10 Uran (Col), 26. Ten Dam 0.21, 68. Poels 3.01.


Algemeen klassement: 1. Nibali (Ita) 5.07.22, 2. Roche 0.08, 3. Zubeldia (Spa) 0.10, 4. Horner (VSt), 5. Kiserlovski (Kro), 6. Uran (Col) 0.22, 7. Hermans (Bel) 0.27, 8. Valverde (Spa), 9. Majka (Pol) 0.32, 10. Kreuziger (Tsj), 20. Mollema 0.49, 23. Ten Dam 0.56, 61. Poels 4.05, 64. Clement 4.37, 86. Hoogerland 7.38, 166. Sinkeldam 13.33, 167. Stamsnijder, 188. Markus 15.43, 191. Westra 16.15, 192. Michel Kreder 16.22.


HAMBURG: Vattenfall Cyclassics: 1. Degenkolb (Dui) 246 km in 5.45.16, 2. Greipel (Dui), 3. Kristoff (Noo), 4. Rojas (Spa), 5.Viviani (Ita), 6. Boy van Poppel (Ned).


Zeilen

DERVIO. EK Nacra-17: eindklassement: 1. Mulder/De Koning 50 punten, 2. Valreaux/Audinet (Fra) 53, 3. Moravn/Riou 55, 7. Delnooz/Visser 78.

Meer over