Uitslagen

Atletiek

AAMSTERDAM: marathon, mannen: 1. Chebet (Ken) 2.05.53, 2. Korir (Ken) 2.06.05, 3. Ndiema (Ken) 2.06.07, 4. Manza (Ken) 2.06.34, 5. Keitany (Ken) 2.06.53, 6. Paul Biwott (Ken) 2.06.54, 7. Kiprotich (Ken) 2.07.08, 8. Tsegay (Eri) 2.07.28, 9. Joseph Biwott (Ken) 2.09.40, 10. Kiplagat (Ken) 2.10.42, 15. Butter 2.12.59, 19. Stitzinger 2.15.20, 23. Molenhuis 2.16.20, 30. Schröer 2.20.55.

NK: 1. Butter, 2. Stitzinger, 3. Molenhuis.

Vrouwen: 1. Gelana (Eth) 2.22.08, 2. Kuma (Eth) 2.24.55, 3. Kiplagat (Ned) 2.25.52, 4. Getaneh (Eth) 2.25.57, 5. Joelamanova (Rus) 2.26.39, 6. Arusei (Ken) 2.28.38, 9. Plaatzer 2.35.23, 10. Van Reijen 2.42.05.

NK: 1. Kiplagat, 2. Plaatzer, 3. Van Reijen.

Autosport

YEONGAM: Formule 1: Grand Prix van Zuid-Korea: 1. Vettel (Dui) Red Bull 309,155 km in 1.38.01,994 (gemiddeld 189,214 km/uur), 2. Hamilton (GBr) McLaren op 0.12,019, 3. Webber (Aus) Red Bull 0.12,477, 4. Button (GBr) McLaren 0.14,694, 5. Alonso (Spa) Ferrari 0.15,689, 6. Massa (Bra) Ferrari 0.25,133, 7. Alguersuari (Spa) Toro Rosso 0.49,538, 8. Rosberg (Dui) Mercedes 0.54,053, 9. Buemi (Zwi) Toro Rosso 1.02,762, 10. Di Resta (Sch) Force India 1.08,602, 11. Sutil (Dui) Force India 1.11,229, 12. Barrichello (Bra) Williams 1.33,068, 13. Senna (Bra) Lotus-Renault op 1 ronde, 14. Kovalainen (Fin) Lotus, 15. Kobayashi (Jap) Sauber, 16. Perez (Mex) Sauber, 17. Trulli (Ita) Lotus, 18. Glock (Dui) Virgin Racing, 19. Ricciardo (Aus) Hispania, 20. D'Ambrosio (Bel) Virgin Racing, 21. Liuzzi (Ita) Hispania op 3 ronden; uitgevallen: Petrov (Rus) Lotus Renault, Schumacher (Dui) Mercedes GP, Maldonado (Ven) Williams.

Stand WK na 16 van 19 races: 1. Vettel 349 punten (wereldkampioen), 2. Button 222, 3. Alonso 212, 4. Webber 209, 5. Hamilton 196, 6. Massa 98, 7. Rosberg 67, 8. Schumacher 60, 9. Petrov 36, 10. Heidfeld (Dui) Lotus Renault 34.

Stand WK constructeurs: 1. Red Bull 558 (wereldkampioen), 2. McLaren 418, 3. Ferrari 310, 4. Mercedes GP 127, 5. Lotus-Renault 72, 6. Force India 49.

Badminton

ALMERE: Dutch Open: mannen, kwartfinale: Pang (Ned) - Jayaram (Ina) 21-11, 22-24, 24-22; halve finales: Chen Chou (Tai) - Pang 23-21, 21-14, Yi Hsueh (Tai) - Fladberg (Den) 21-17, 14-21, 21-13; finale: Yi Hsueh - Chen Chou 18-21 21-15 21-16.

Dubbel, finale: Cwalina/Logosz (Pol) - Kindervater/Schöttler (Dui) 21-19 19-21 21-14.

Vrouwen, kwartfinale: Yao Jie (Ned) - Magee (Ier) 21-11, 21-16;halve finales: Yao Jie (Ned) - Jorgensen (Den) 21-11, 21-16, Sindhu (Ina) - Buranaprasertsuk (Tha) 21-14, 15-21, 21-13; finale: Yao Jie - Sindhu 21-16, 21-17.

Dubbel, finale: Aroonkesorn/Voravichitchaikul (Tha) - Sari/Lei Yao (Sin) 21-10, 21-16.

Gemengd dubbel, finale: Anugritayawon/Voravichitchaikul (Tha) - Prapakamol/ Thoungthongkam (Tha) 21-17, 24-22.

Bridge

VELDHOVEN: WK, mannen: eerste ronde: Nederland - Zuid-Afrika 23-7; tweede ronde: Nederland - Verenenigde Staten 2 15-15, derde ronde: Nederland - Nederland - Guadeloupe 25-1; stand aan kop: 1. Italië 72, 2. Nederland 63, 3. Israël 56.

Vrouwen, eerste ronde: Nederland- Jordanië 15-15; tweede ronde: Nederland - Duitsland 9-21; derde ronde: Nederland - China 20-20; stand aan kop: 1. Duitsland 62, 2. Venezuela 56, 3. Indonesië 55, 13. Nederland 45.

Golf

VILAMOURA: Portugal Masters, eindstand: 1. Lewis (Eng) 267 slagen (-21), 2. Cabrera-Bello (Spa) 269, 3. Havret (Fra), Lynn (Eng), Coetzee (ZAf), Aguilar (Chl), Nilsson (Zwe) 270, 29. o.a. Luiten 276, 44. o.a. Derksen 278, 62. o.a. Lafeber 282.

Honkbal

PANAMA: WK: finalegroep: Nederland - Venezuela 12-2, Verenigde Staten - Zuid-Korea 3-1, Australië - Panama 5-4, Verenigde Staten - Venezuela 7-4, Cuba - Canada 8-2, Cuba - Panama 7-2; eindstand finalegroep: Nederland 7-12, Cuba 7-12, Canada 7-8, Verenigde Staten 7-8, Australië 7-6, Zuid-Korea 7-4, Panama 7-4, Venezuela 7-2.

Finale: Nederland - Cuba 2-1.

Om derde plaats: Verenigde Staten - Canada afgelast vanwege de regen, beiden landen brons.

Om vijfde plaats: Australië - Zuid-Korea 3-2.

Om zevende plaats: Venezuela - Panama 8-3.

Motorsport

PHILLIP ISLAND: Grand Prix van Australië

MotoGP: 1. Stoner (Aus) Honda 42.02,425, 2. Simoncelli (Ita) Honda op 0.02,210, 3. Dovizioso (Ita) Honda 0.02,454, 4. Pedrosa (Spa) Honda 0.13,160, 5. Edwards (VSt) Yamaha 0.30,886, 6. De Puniet (Fra) Ducati 0.48,800.

Stand WK na 16 van 8 races: 1. Stoner 325 punten (wereldkampioene), Lorenzo (Spa) 260, 3. Dovizioso 212.

Moto2: 1. De Angelis (SMa) 39.44,774, 2. Bradl (Dui) 0.01,358, 3. Marquez (Spa) 0.06,362, 4. Corti (Ita) 0.06,475, 5. Espargaro (Spa) 0.14,815, 6. Sofuoglu (Tur) 0.15,155.

Stand WK: 1. Bradl 254, 2. Marquez 251, 3. Iannone (Ita) 165.

125cc: 1. Cortese (Dui) Aprilia 34.49,670, 2. Salom (Spa) Aprilia 0.13,572, 3. Zarco (Fra) Derbi 0.14,311, 4. Vazquez (Spa) Derbi 0.14,926, 5. Moncayo (Spa) Aprilia 0.22,328, 6. Terol (Spa) Aprilia 0.26,689. Uitgevallen: Iwema/Aprilia.

Stand WK: 1. Terol 271, 2. Zarco 246, 3. Cortese 205, 20. Iwema 16.

Schaatsen

AMSTERDAM: marathon, KNSB-competitie, eerste wedstrijd: mannen, 125 ronden: 1. Bergsma, 2. Zwitser, 3. Vreugdenhil, 4. Hoogeveen, 5. Douwe de Vries, 6. Heideman, 7. Nauta, 8. Berga, 9. Plender, 10. Bruggink; klassement: 1. Zwitser 37, 2. Bergsma 25,1, 3. Berga 23.

Vrouwen, 60 ronden: 1. Tamar van der Wal, 2. Huisman, 3. Sterk, 4. Van de Merwe, 5. Muusse.

Schaken

HOOGEVEEN: Univé-toernooi: kroongroep, eerste ronde: Vachier (Fra) - Polgar (Hon) ¿-¿, Kramnik (Rus) - Giri (Ned) 1-0.

Tafeltennis

GDANSK (Pol): EK: vrouwen, kwartfinales: Li Jiao (Ned) - Pota (Hon) 4-3 (11-7, 3-11, 7-11, 11-7, 11-7, 8-11, 11-8), Li Qian (Pol) - Barthel (Dui) 4-2 (6-11, 8-11, 13-11, 11-7, 11-7, 11-3), Ivancan (Dui) - Toth (Hon) 4-2 (11-13, 11-9, 4-11, 11-5, 11-9, 11-8), Pesotska (Oek) - Samara (Roe) 4-2 (11-7, 11-13, 11-7, 6-11, 11-9, 11-8).

Halve finales: Li Jiao - Li Qian 4-1 (11-9, 11-7, 11-7, 8-11, 11-6), Ivancan - Pesotska 4-1 (2-11, 11-7, 12-10, 11-4, 13-11).

Finale: Li Jiao - Ivancan 4-3 (9-11, 11-4, 11-5, 7-11, 9-11, 11-3, 11-6).

Dubbelspel, halve finales: Paskauskiene/Fadejeva (Lit/Rus) - Li Jie/Timina (Ned) 4-2 (11-5, 12-10, 6-11, 11-9, 7-11, 11-8), Dodean/Samara (Roe) - Toth/Pota (Hon) 4-3 (11-7, 10-12, 6-11, 12-14, 11-7, 11-7, 11-7).

Finale: Paskauskiene/Fadejeva - Dodean/Samara 4-2 (8-11 2-11 12-10 11-7 11-9 11-8).

Mannen, halve finales: Boll (Dui) - Tokic (Slv) 4-0 (11-5, 11-2, 11-5, 11-5), Baum (Dui) - Karakasevic (Ser) 4-0 (11-4 ,11-7, 11-7, 11-8).

Finale: Boll - Baum 4-1 (11-7, 6-11, 11-3, 11-7, 11-8).

Dubbelspel, finale: Freitas/Gacina (Por/Kro) - Sjibajev/Skatsjkov (Rus) 4-0 (11-3, 11-8, 11-7, 12-10).

Tennis

SHANGHAI: int. toernooi, mannen: halve finales: Murray (GBr) - Nishikori (Jap) 6-3, 6-0, Ferrer (Spa) - Lopez (Spa) 6-7, 6-3, 6-3; finale: Murray - Ferrer 7-5, 6-4.

OSAKA: int. toernooi, vrouwen: kwartfinales: Stosur (Aus) - Scheepers (ZAf) 6-2, 6-3, Bartoli (Fra) - Morita (Jap) 6-2, 6-1, Kerber (Dui) - Tanasugarn (Tha) 6-3, 6-4, Zheng Jie (Chn) - Cetkovska (Tsj) 0-6, 7-5, 6-3; halve finales: Bartoli - Kerber 6-1, 7-6, Stosur - Zheng Jie 7-6, 3-6, 6-3; finale: Bartoli - Stosur 6-3, 6-1.

LINZ: int. toernooi, vrouwen: kwartfinales: Safarova (Tsj) - Cirstea (Roe) 7-5, 6-2, Cibulkova (Slw) - Rodionova (Aus) 6-7, 6-2, 6-1, Kvitova (Tsj) - Hantuchova (Slw) 6-2, 6-2, Jankovic (Ser) - Rodina (Rus) 6-2 6-4; halve finales: Kvitova - Jankovic 4-6, 6-4, 6-3, Cibulkova - Safarova 6-1, 6-4; finale: Kvitova - Cibulkova 6-4, 6-1.

Turnen

TOKIO: WK, toestelfinales: mannen, vloer: 1. Uchimura (Jap) 15,633, 2. Zou Kai (Chn) 15,500, 3. Hypolito (Bra), Shatilov (Isr) 15,466.

Voltige: 1. Berki (Hon) 15,833, 2. Tommasone (Fra) 15,266, 3. Smith (GBr) 15,066.

Ringen: 1. Chen Yibing (Chn) 15,800, 2. Nabarrete Zanetti (Bra) 15,600, 3. Yamamuro (Jap) 15,500, 5. Van Gelder 14,666.

Sprong: 1. Yang Hak-Seon (ZKo) 16,566, 2. Golotsoetskov (Rus) 16,366, 3. Okiguchi (Jap) 16,291, 8. Wammes 15,683.

Brug: 1. Leyva (VSt) 15,633, 2. Tsolakidis (Gri), Zhang Chenglong (Chn) 15,533.

Rek: 1. Zou Kai 16,441, 2. Zhang Chenglong 16,366, 3. Uchimura 16,333, 5. Zonderland 14,833.

Vrouwen, sprong: 1. Maroney (VSt) 15,300, 2. Tsjoesovitina (Dui) 14,733, 3. Phan (Vie) 14,666.

Brug: 1. Komova (Rus) 15,500, 2. Nabieva (Rus) 15,000, 3. Huang Qiushuang (Chn) 14,833.

Balk: 1. Sui Lu (Chn) 15,866, 2. Yao Jinnan (Chn) 15,233, 3. Wieber (VSt) 15,133.

Vloer: 1. Afanaseva (Rus) 15,133, 2. Sui Lu 15,066, 3. Raisman (VSt) 15,000.

Wielrennen

LECCO: UCI World Tour, Ronde van Lombardije (241 km): 1. Zaugg (Zwi) 6.20.02, 2. Martin (Ier) 0.08, 3. Rodriguez (Spa), 4. Basso (Ita), 5. Niemiec (Pol), 6. Pozzovivo (Ita), 7. Visconti (Ita) 0.15, 8. Gilbert (Bel), 9. Betancur (Col), 10. Chiarini (Ita), 29. Kruijswijk 1.15, 52. Slagter 12.31, 57. Weening.

LES HERBIERS: Chrono des Nations, mannen (48,5 km): 1. Martin (Dui) 56.20, 2. Larsson (Zwe) 2.03, 3. Dowsett (GBr) 2.50, 4. Clement (Ned) 3.20, 5. Millar (GBr) 3.51, 6. Bodrogi (Fra) 3.58, 8. Westra (Ned) 4.10.

Vrouwen (20,8 km): 1. Neben (VSt) 27.58, 2. Armstrong (VSt) 0.09, 3. Zabelinskaja (Rus) 1.03.

PILSEN: wereldbeker veldrijden: mannen: 1. Nys (Bel) 1.06.08, 2. Pauwels (Bel), 3. Stybar (Tsj) 0.03, 4. Mourey (Fra) 0.37, 5. Vantornout (Bel) 0.38, 6. Meeusen (Bel) 0.41, 15. De Knegt 1.52, 16. Van Amerongen 1.53, 28. Van den Brand 3.05, 30. Al 3.16; WB-stand: 1. Nys 80, 2. Pauwel 70, 3. Stybar 65, 15. De Knegt 36, 16. Van Amerongen 35.

undefined

Meer over