Uitslagen

Atletiek

ZAANDAM: Dam tot Damloop, 10 Engelse mijl (16,1 kilometer), mannen: 1. Komon (Ken) 44.27, 2. Tsegay (Eri) 44.38, 3. Mwangangi (Ken) 45.13, 4. Kimutai (Ken) 45.15, 5. Kiplagat (Ken) 46.19, 6. Rono (Ken) 46.26; 10. Stitzinger 47.47, 13. Poesiat 48.29, 14. Raymaekers 48.32, 16. Butter 49.06, 17. Van der Gouw 49.12, 19. Molenhuis 49.29.

Vrouwen: 1. Jepleting (Ken) 51.57, 2. Chepkemoi (Ken) 52.46, 3. Afework (Eth) 52.48, 4. Kiplagat (Ned) 53.01, 5. Wambui (Ken) 53.38, 6. Girma (Eth) 54.17; 9. Pol 56.42, 10. Deelstra 56.54, 13. Van Marrewijk 59.06, 14. Wijenberg 59.42, 16. Van Bergen 1.00.40, 17. De Jong 1.00.42, 18. Dute 1.00.46, 19. Haagen 1.01.04, 20. Holterman 1.01.18.

TALENCE: internationale meerkamp mannen: 1. Van Alphen (Bel) 8200 (100m: 11,33 - ver: 7,24 - kogel: 15,30 - hoog: 1,97 - 400m: 49,63 - 110mh: 14,88 - discus: 46,11 - polshoog: 4,90 - speer: 63,22 - 1500m: 4.21,10), 2. Pahapill (Est) 8184 (11,27 - 7,23 - 15,51 - 1,97 - 50,32 - 14,38 - 46,58 - 5,10 - 61,53 - 4.38,43), 3. Sintnicolaas (Ned) 8170 (10,88 - 7,30 - 13,92 - 1,94 - 48,66 - 14,40 - 36,51 - 5,40 - 60,40 - 4.29,11), 4. Kasjanov (Oek) 8045, 5. Kraoetsjanka (WRu) 8023, 6. Raja (Est) 7929; 12. Martineau 7287.

Vrouwen: 1. Tsjernova (Rus) 6679, 2. Dobrinska (Oek) 6538, 3. Tyminska (Pol) 6301.

BRUSSEL: Memorial Van Damme, Diamond League, mannen; 100 m: 1. Bolt (Jam) 9,76 (+1,3 m/sec rugwind), 2. Carter (Jam) 9,89, 3. Clarke (Jam) 10,05; 200 m: 1. Blake (Jam) 19,26 (+0,7 m/sec), 2. Dix (VSt) 19,53, 3. Ashmeade (Jam) 19,91; 400 m: 1. Jonathan Borlée (Bel) 44,78, 2. Kevin Borlée (Bel) 44,97, 3. Pistorius (ZAf) 45,46; 800 m: 1. Rudisha (Ken) 1.43,96, 2. Aman (Eth) 1.44,29, 3. Asbel Kiprop (Ken) 1.44,46; 8. Som 1.45,81; 5000 m: 1. Merga (Eth) 12.58,32, 2. Longosiwa (Ken) 12.58,70, 3. Vincent Kiprop Chepkok (Ken) 12.59,50; 10.000 m: 1. Bekele (Eth) 26.43,16, 2. Rotich (Ken) 26.43,98, 3. Rupp (VSt) 26.48,00; 400 m: 1. Culson (PRi) 48,32, 2. Greene (GBr) 48,78, 3. Fredericks (ZAf) 48,96; kogel: 1. Hoffa (VSt) 22,09, 2. Cantwell (VSt) 22,07, 3. Michnevitsj (WRu) 21,56;

speer: 1. De Zordo (Dui) 88,36, 2. Vasilevskis (Let) 85,06, 3. Avan (Tur) 84,79; polshoog: 1. Filippidis (Gri) 5,72, 2. Lavillenie (Fra) 5,72, 3. Mohr (Dui) 5,62; hinkstapspringen: 1. Compaoré (Fra) 17,31, 2. El Sheryf (Oek) 16,93, 3. Copello (Cub) 16,89.

Vrouwen, 100 m: 1. Jeter (VSt) 10,78 (+0,4 m/sec), 2. Campbell-Brown (Jam) 10,85, 3. Baptiste (Tri) 10,90; 400 m: 1. Montsho (Bot) 50,16, 2. Williams-Mills (Jam) 50,72, 3. Firova (Rus) 50,84; 1500 m: 1. Uceny (VSt) 4.00,06, 2. Alaouli Selsouli (Mar) 4.00,77, 3. Jamal (Bah) 4.01,40; 100 m: 1. Carruthers (VSt) 12,65, 2. Lewis (VSt) 12,77, 3. Wells (VSt) 12,77; 3000 m steeple: 1. Zaripova (Rus) 9.15,43, 2. Ghribi (Tun) 9.16,57, 3. Wanjiku Njoroge (Ken) 9.20,09; discus: 1. Li Yanfeng (Chn) 66,27, 2. Barrios (Cub) 65,33, 3. Glanc (Pol) 62,78; hinkstapspringen: 1. Saladoecha (Oek) 14,67, 2. Gay (Cub) 14,58, 3. Ripakova (Kaz) 14,49; hoog: 1. Tsjitsjerova (Rus) 1,93, 2. Slesarenko (Oek) 1,93, 3. Jungmark (Zwe) 1,93.

TALENCE (Fra): Meerkamp Talence, tienkamp (100m, ver kogel, hoog 400m, 110 h, discus, polsstok, speer, 1.500m), mannen: 1. Van Alphen (Bel) 8.200 pt, 2. Pahapill (Est) 8.184 pt , 3. SintNicolaas (Ned) 8.170 pt, 4. Kasjanov (Oek) 8.045 pt, 5. Kraoetsjanka (WRu) 8.023 pt, 6. Raja (Est) 7.929 pt, 7. Suárez (Cub) 7.889 pt, 12. Martineau (Ned) 7.735 pt.

Zevenkamp (100 horden, hoog, kogel, 200m, ver, speer, 800m), vrouwen: 1. Tsjernova (Rus) 6.679 pt, 2. Dobrinska (Oek) 6.538 pt, 3. Tyminska (Pol) 6.301 pt, 4. Zelinka (Can) 6.296 pt, 5. Josipenko (Oek) 6.220 pt, 6. Bogdanova (Rus) 6.190 pt, 7. Samuelsson (Zwe) 6.182 pt, 8. Schwarzkopf (Dui) 6.103 pt.

Basketbal

LITOUWEN: EK, mannen, finale: Spanje- Frankrijk -; derde plaats: Rusland- Macedonië 72 - 68.

Motorsport

ARAGÓN: GP van Aragón,125cc: 1. Terol (Spa) Aprilia 40.26,726, 2. Zarco (Fra) Derbi op 6,771, 3. Viñales (Spa) Aprilia 18,929, 4. Vazquez (Spa) Derbi 27,471, 5. Salom (Spa) Aprilia 27,469, 6. Kent (GBr) 27,750; uitgevallen: o.a. Iwema (Ned) Aprilia. Bijzonderheid: Salom plaats teruggezet.

WK-stand: 1. Terol 241 punten, 2. Zarco 205, 3. Viñales 177, 21. Iwema 13.

Moto2: 1. Marquez (Spa) Honda 40.20,575, 2. Iannone (Ita) Honda 2,466, 3. Corsi (Ita) Honda 2,574, 4. De Angelis (SMa) Honda 3,054, 5. Espargaro (Spa) Honda 10,831, 6. Smith (GBr) Honda 10,870.

WK-stand: 1. Bradl (Dui) Honda 221, 2. Marquez 215, 3. Iannone 132.

MotoGP: 1. Stoner (Aus) Honda 42.17,427, 2. Pedrosa (Spa) Honda 8,162, 3. Lorenzo (Spa) Yamaha 14,209, 4. Simoncelli (Ita) Honda 20,646, 5. Spies (VSt) Yamaha 27,739, 6. Bautista (Spa) Suzuki 30,373.

WK-stand: 1. Stoner 284, 2. Lorenzo 240, 3. Dovizioso (Ita) Honda 185.

Paardensport

MADRID: EK springen, Grote Prijs, niet voor EK, na barrage: 1. Maikel van der Vleuten (Ned) VDL Groep Sapphire B 0-35,24, 2. Skelton (GBr) Big Star 0-36,30, 3. Delestre (Fra) Napoli du Ry 0-36,42, 4. Twomey (Ier) Je t'Aime Flamenco 0-36,61, 5. Eder (Oos) Chilli van Dijk 0-36,65, 6. Vrieling (Ned) VDL Bubalu 0-37,34.

Derde onderdeel EK individueel, na twee manches, 1,60 m: 1. Dubbeldam (Ned) BMC Van Grunsven en Von Eckermann (Zwe) Coupe de Coeur 0 strafpunten, 3. Bengtsson (Zwe) Ninja la Silla 1, 4. Sweetnam (Ier) Amaretto d'Arco, Ludger Beerbaum (Dui) Gotha, Leprevost (Fra) Mylord Carthago, Kutscher (Dui) Cornet Obolensky, Mändli (Zwi) Louis 4; 10. o.a. Gerco Schröder/Eurocommerce New Orleans 8; opgave: Eric van der Vleuten/VDL Groep Utascha SFN.

Eindstand EK, na jachtspringen en vier klassieke parcoursen 1,60 m: 1. Bengtsson/Ninja la Silla 6,77, Carsten-Otto Nagel (Dui) Corradina 8,69, 3. Skelton (GBr) Carlo 9,04, 4. Gerco Schröder/Eurocommerce New Orleans 9,54, 5. Von Eckermann/Coupe de Coeur 10,24, 6. Dubbeldam/BMC Van Grunsven Simon 10,51; 18. Eric van der Vleuten/VDL Groep Utascha SFN.

Tennis

DAVIS CUP: halve finales, mannen, wereldgroep: Spanje - Frankrijk 4-1; Lopez/Verdasco - Tsonga/Llodra 1-6, 2-6, 0-6, Nadal - Tsonga 6-0, 6-2, 6-4, Verdasco - Gasquet 6-2 6-1.

Servië - Argentinië 3-2; Troicki/Zimonjic - Chela/Monaco 7-6, 6-4, 6-2, Djokovic - Del Potro 6-7, 0-3, opgave Djokovic, Tipsarevic - Monaco 6-2 opgave Monaco.

QUÉBEC: int. toernooi, vrouwen, kwartfinales: Krajicek (Ned) - Marino (Can) 6-1, 6-3, Zahlavova Strycova (Tsj) - Hlavackova (Tsj) 6-3, 7-5; halve finales: Zahlavova Strycova - Krajicek 6-4, 6-3, Erakovic (NZe) - Paszek (Oos) 2-6, 7-5, 6-4.

TASJKENT: int.toernooi, vrouwen, finale: Pervak (Rus) - Birnerova (Tsj) 6-3, 6-1.

Volleybal

WENEN: EK, mannen, halve finales: Italië - Polen 3-0 (25-22 25-21 25-20), Servië - Rusland 3-2 (25-23 17-25 22-25 33-31 15-13).

Finale: Servië - Italië 3-1 (17-25 25-20 25-23 26-24); om derde plaats: Polen - Rusland 3-1 (25-23 18-25 25-21 25-19).

ALMERE: DELA Trophy, vrouwen (oefenserie), zondag: Nederland - Turkije 3-0 (25-16 25-23 25-22).

EINDHOVEN: zaterdag: Nederland - Turkije 0-3 (26-28 18-25 22-25).

Eindstand in best-of-3: 2-1.

Wielrennen

RONDE VAN GROOT-BRITTANNIË: Zevende etappe Bury St Edmunds - Sandringham (200 km): 1. Bagdonas (Lit) 4.33.17, 2. Wilkinson (GBr), 3. Claude (Fra), 4. Neirynck (Bel), 5. Handley (GBr) 0.04, 6. Sybrandy (Ned) 0.11, 7. Cavendish (GBr) 1.23; 12. Posthuma, 19. Boom, 42. Van Poppel, 50. Lindeman, 54. Westra 1.31, 68. Tankink 1.41, 82. Flens 7.10, 83. en laatste Vermeltfoort.

Achtste etappe, eerste deel. Londen - Londen (tijdrit): 1. Dowsett (GBr) 8,8 km in 10.14, 2. Boom (Ned) 0.05, 3. Westra (Ned), 4. Cummings (GBr) 0.09, 5. Thomas (GBr) 0.16, 6. Wetterall (Zwe) 0.19, 10. Posthuma 0.26, 11. Flens 0.27, 35. Vermeltfoort 0.59, 47. Van Poppel 1.06, 54. Lindeman 1.14, 60. Tankink 1.19.

Achtste etappe, tweede deel. Londen - Londen (88.8 km): 1. Cavendish (GBr) 1.59.13, 2. Renshaw (Aus), 3. Förster (Dui), 4. Thomas (GBr), 5. Swift (GBr), 6. Nizzolo (Ita), 17. Van Poppel 0.05, 39. Boom, 41. Posthuma, 50. Lindeman 0.12, 55. Tankink 0.16, 68. Flens 0.54, 77. Vermeltfoort 2.07.

Eindklassement: 1. Boom 25.57.35, 2. Cummings (GBr) 0.36, 3. Barta (Tsj), 4. Gerdemann (Dui), 5. Tiernan-Locke (GBr) 1.03, 6. Camano (Spa) 1.07, 8. Posthuma 1.13, 14. Van Poppel 2.52, 17. Lindeman 3.10, 19. Tankink 3.39, 77. Flens 34.07, 78. Vermeltfoort 35.27.

Zeilen

MEDEMBLIK: Open NK, eindstanden, mannen, Finn: 1. Postma (Ned) 9 punten, 2. Hagoort (Ned) 18, 3. Kurfeld (Dui) 22; laser: 1. Broekens (Ned) 14, 2. Heiner (Ned) 19, 3. Van Schaardenburg (Ned) 22; 49er: 1. De Kok/Nijsse (Ned) 10, 2. Oomens/De Haan (Ned) 14, 3. Buis/Buis (Ned) 24; star: 1. Blees/Houweling (Ned) 10, 2. Jorissen/Bielas (Ned) 12, 3. Kooijman/De Witte (Ned) 25; RS:X: 1. Van Essen (Ned) 9, 2. Van 't Hoff (Ned) 14, 3. Tak (Ned) 19.

Vrouwen, laser radial: 1. Van Dormael (Bel) 20, 2. Belis (Bel) 23, 3. Blom (Ned) 30; 470, gemengd: 1. Coster/Coster (Ned) 8, 2. Westerhof/Berkhout (Ned) 20, 3. Owens/Flanigan (Ier) 22.

BURGAS: EK, vrouwen, eindstand: 1. Klepacka (Pol) 44, 2. Korzits (Isr) 54, 3. Perrin (Fra) 78, 14. De Geus 199, 28. De Koning 292.

undefined

Meer over