Uitslagen

Dammen

TALINN: WK dammen, eindstand: Georgiev (Rus) - Schwarzmann (Rus) 7-7. (Georgiev wint na tie-break met rapid-partijen.)

Golf

IRVING: Byron Nelson Championship, PGA-Tour, eindstand: 1. Bae Sang-Moon (ZKo) 267 slagen, 2. Bradley (VSt) 269, 3. Schwartzel (ZAf) 270, 4. Bolli (VSt) 271, 5. Kaymer (Dui), Piercy (VSt) en Hoffmann (VSt) 272.

Motorsport

LE MANS: Grote Prijs van Frankrijk:

MotoGP: 1. Pedrosa (Spa) Honda 49.17,707, 2. Crutchlow (GBr) Yamaha op 4,863, 3. Marquez (Spa) Honda 6,949, 4. Dovizioso (Ita) Ducati 10,087, 5. Hayden (VSt) Ducati 18,471, 6. Bautista (Spa) 23,561.

Stand WK: 1. Pedrosa 83 punten, 2. Marquez 77, 3. Lorenzo (Spa) Yamaha 66.

Moto2: 1. Redding (Eng) Kalex 36.43,583, 2. Kallio (Fin) Kalex 1,090, 3. Simeon (Bel) Kalex 1,234, 4. Aegerter (Zwi) Suter 1,701, 5. Zarco (Fra) Suter 1,859, 6. Pasini (Ita) Speed Up 12,272.

Stand WK: 1. Redding 76, 2. Rabat (Spa) Kalex 52, 3. Kallio 47.

Moto3: 1. Viñales (Spa) KTM 42.05,448, 2. Rins (Spa) KTM 1,264, 3. Salom (Spa) KTM 1,387, 4. Folger (Dui) Kalex 14,593; 5. Márquez (Spa) KTM 37,949, 6. Kornfeil (Tsj) Kalex 40,295, 21. Iwema/Kalex 1.28,165.

Stand WK: 1. Vinales 90, 2. Salom 77, 3. Rins 61, 19. Iwema

BETO CARRERO: Grote Prijs van Brazilië.

MX1, eerste manche: 1. Cairoli (Ita) KTM, 2. Nagl (Dui) Honda, 3. Desalle (Bel) Suzuki.

MX2, eerste manche: 1. Herlings KTM, 2. Coldenhoff (Ned) KTM, 3. Nicholls (GBr) KTM.

Superfinale: 1. Cairoli, 2. Strijbos (Bel) Suzuki, 3. Desalle, 10. Butron (Spa) KTM (1e MX2), 13. Herlings (2e MX2), 15. Tixier (Fra) KTM (3e MX2), 26. Coldenhoff (12e MX2).

WK-stand MX1: 1. Cairoli 330 punten, 2. Paulin (Fra) Kawasaki 278, 3. Desalle 267.

WK-stand MX2: 1. Herlings 347, 2. Tixier 257, 3. Butron 218, 4. Coldenhoff 214.

Paardensport

LA BAULE (FRA): Grote Prijs: na barrage: 1. Delaveau (Fra) Orient Express 0-0-50,28, 2. Frank Schuttert Winchester 0-0-51,78, 3. Skelton (GBr) Big Star 0-0-52,05, 4. Spooner (VSt) Cristallo 4-0-51,59, 5. Mathy jr. (Bel) Polinska 4-0-52,50, 6. Eckermann (Dui) Carlson 4-0-52,65, 12. Hendrik-Jan Schuttert/Cerona 4-4-54,70.

Overige Nederlanders: 13. Thijssen/Tyson, 24. Zoer/Wollie Bollie.

WIESBADEN (Dui). Grote Prijs: na barrage: 1. Dubbeldam Utasha 0-42,11, 2. Offel (Oek) B-Once Z 0-42,99, 3. Bahamdan (SAr) Cezanne 0-43,77. Overige Nederlanders: 11. Bruggink/Andrea, 14. Maikel van der Vleuten/Eureka, 18. Smolders/Walnut de Muze, 21. Gerco Schröder/Seoul.

Tafeltennis

PARIJS: WK, mannen, halve finales: Zhang Jike (Chi) - Xu Xin (Chi) 4-1 (11-8, 11-2, 11-9, 12-10), Wang Hao (Chi) - 4 Ma Long (Chi) 3-2 (11-9, 11-7, 11-3, 7-11, 12-14, 11-3), finale: Zhang Jike (Chi) - Wang Hao,Chi 4-2 (11-7, 11-8, 6-11, 14-12, Dubbelspel, finale: Chen Chien-An/Chuang Chih-Yuan (Tai) - Hao Shuai/Ma Lin (Chn) 4-2 (9-11 12-10 11-6 13-11 9-11 11-8).5-11, 11-7).

Vrouwen, halve finales; Li Xiaoxia (Chi) 4 Ding Ning (Chi) 4-2 (8-11, 11-1, 4-11, 13-11, 11-6, 11-8), Liu Shiwen (Chi) 4 Zhu Yuling (Chi) 4-1 (11-8, 9-11, 11-9, 11-5, 11-8), finale: Li Xiaoxia (Chi) - Liu Shiwen (Chi) 4-2 (11-8, 4-11, 11-7, 12-10, 6-11, 13-11).

Dubbelspel, finale: Guo Yue/Li Xiaoxia (Chn) - Ding Ning/Liu Shiwen (Chn) 4-1 (5-11 11-5 11-7 11-5 11-7).

Gemengd dubbelspel, finale: Kim Hyuk-Bong/Kim Jong (NKo) - Lee Sangsu/Park Youngsook (ZKo) 4-2 (11-6 11-8 11-3 6-11 8-11 11-7).

Tennis ROME: halve finales: Federer (Zwi) - Paire (Fra) 7-6, 6-4, Nadal (Spa) - Berdych (Tsj) 6-2, 6-4,

finale:

Nadal - Federer 6-1, 6-3.

Vrouwen, halve finales: S. Williams (VSt) - Halep (Roe) 6-3, 6-0, Azarenka (WRu) - Errani (Ita) 6-0, 7-5, finale: Williams - Azarenka 6-1, 6-3.

NICE: int. toernooi, mannen: Haase - Matosevic (Aus) 6-1 6-4, Yen-Hsun (Tai) - Seppi (Ita/5) 7-5 1-6 6-4, Berankis (Lit) - Istomin (Oez) 6-2 6-2.

Voetbal

PLAY-OFFS Europees voetbal, eerste ronde:

FC Utrecht - Heerenveen 2-1. 9. Toornstra 1-0, 82. Toornstra 2-0, 89. Uth 2-1. Scheidsrechter: Van Boekel. Toeschouwers: 19.222. Gele kaart: Mårtensson (FC Utrecht), Zomer, Gouweleeuw, De Roon (sc Heerenveen).

FC Utrecht: Ruiter; Van der Maarel, Van der Hoorn, Wuytens, Bulthuis; Asare, Mårtensson (78. Heerings), Toornstra, Oar; Mulenga, Van der Gun (66. Duplan).

Heerenveen: Nordfeldt; Van Anholt, Gouweleeuw, Zomer, Raitala; Marecek (46. Van La Parra), De Roon, Ziyech (74. Uth), Van den Berg; Finnbogason, El Ghanassy (81. Slagveer).

FC Twente - FC Groningen 3-2. 12. Braafheid 1-0, 23. Braafheid (e.d.) 1-1, 26. Kirm 1-2, 83. Gutiérrez 2-2, 90+1. Chadli 3-2. Scheidsrechter: Liesveld. Toeschouwers: 22.500.

FC Twente: Boschker; Rosales (87. Breukers), Bengtsson, Bjelland, Braafheid; Fer, Janssen (82. Zschusschen), Gutiérrez; Tadic, Castaignos, Hölscher (62. Chadli).

FC Groningen: Bizot; Magnasco, Van Dijk, Kwakman, Burnet; Kieftenbeld (84. Texeira), Lindgren (69. Sparv), De Leeuw, Bacuna; Kirm, Kostic (73. Christovao).

PLAY-OFFS promotie/degradatie, tweede ronde: Volendam - MVV 3-1 (eerste duel: 1-0), VVV - Go Ahead Eagles 0-3 (0-1), Sparta - Helmond Sport 1-1 (4-2), Roda JC - De Graafschap 6-1 (1-1).

Wielrennen

RONDE VAN ITALIË: 14de etappe: 1. Santambrogio (Ita) 168 km in 4.42.55, 2. Nibali (Ita), 3. Betancur (Col) 0.09, 4. S. Sanchez (Spa) 0.26, 5. Urán (Col) 0.30, 6. Evans (Aus) 0.33, 7. Pozzovivo (Ita), 8. Kiserlovski (Kro), 9. Colbrelli (Ita) 0.55, 10. Caruso (Ita) 0.58; 33. Kelderman 4.16, 34. Kruijswijk, 35. Gesink, 45. Ruijgh 5.43, 55. Clement 7.06, 60. Weening 7.57.

15de etappe: 1. Visconti (Ita) 145 km in 4.40.48, 2. Betancur (Col) 0.42, 3. Niemiec (Pol), 4. Majka (Pol), 5. Duarte (Col) 0.47, 6. Scarponi (Ita) 0.54, 7. Nibali, 8. Evans, 9. Santambrogio, 10. Uran; 14. Kelderman 1.00, 26. Gesink 1.52, 32. Clement 2.12, 41. Ruijgh 3.26, 42. Kruijswijk 3.41, 44. Weening 3.55.

Algemeen klassement: 1. Nibali 62.02.34, 2. Evans 1.26, 3. Uran 2.46, 4. Santambrogio 2.47, 5. Scarponi 3.53, 6. Niemiec 4.35, 7. Betancur 5.16, 8. Majka 5.20, 9. Pozzovivo (Ita) 5.57, 10. Intxausti (Spa) 6.21, 13. Gesink 7.38, 19. Kelderman 13.29, 27. Kruijswijk 24.36, 37. Weening 50.07, 58. Ruijgh 1.18.49, 60. Clement 1.26.14, 92. De Kort 1.58.45, 96. Keizer 2.05.17, 121. Bellemakers 2.26.13, 125. Tjallingii 2.29.28, 132. Timmer 2.34.04, 155. Bulgac 2.54.29, 159. Dekker 2.58.32, 165. Lammertink 3.06.35, 166. Mouris 3.08.24, 171. Ligthart 3.19.00.

RONDE VAN CALIFORNIË: zesde etappe, tijdrit: 1. Van Garderen (VSt) 31,6 km in 48.52, 2. Westra 0.23, 3. Dennis (Aus) 0.28, 4. Rogers (Aus) 1.05; 22. De Maar 3.10, 57. Boy van Poppel 5.31. zevende etappe: 1. König (Tsj) 147,1 km in 3.54.18, 2. Acevedo (Col) 0.07, 3. Van Garderen 0.12, 4. Rogers, 5. Frank (Zwi) 0.23, 6. Busche (VSt) 0.29, 10. De Maar 0.44, achtste etappe: 1. Sagan (Slw) 130 km in 3.04.07, 2. Schorn (Oos), 3. Farrar (VSt), 4. Meersman (Bel), 5. Hanson (VSt); 16. Van Garderen, 32. De Maar, 35. Boy van Poppel, 36. Westra.

Eindklassement: 1. Van Garderen 29.43.00, 2. Rogers 1.47, 3. Acevedo 3.26, 4. Frank 3.32, 5. Meyer 3.33, 6. Busche 3.50, 12. De Maar 6.28, 20. Westra 14.59, 71. Boy van Poppel 46.13, 86. Lindeman 58.21, 108. W. Kreder 1.22.01, 110. Traksel 1.25.12.

OLYMPIA'S TOUR: vijfde etappe, tijdrit: 1. Flakemore (Aus) 13,8 km in 16.54, 2. Howson (Aus) 0.06, 3. Van Baarle 0.15, 4. Vink (NZe) 0.17, 5. Koning 0.27, 6. Beukeboom 0.33.

Zesde etappe: 1. Stroetinga 80 km in 1.43.10, 2. Van der Weijst, 3. Vermeulen, 4. Ariesen, 5. Teunissen, 6. Phelan (Aus).

Eindklassement: 1. Van Baarle 18.16.06, 2. Koning 1.12, 3. Van der Zwet 1.17, 4. Reinders 1.55, 5. Groenewegen 2.26.

RONDE VAN NOORWEGEN: vierde etappe: 1. Boasson Hagen (Noo) 195 km in 5.01.31, 2. Paulinho (Por) 0.11, 3. Mollema 0.29, 4. Enger (Noo), 5. Reichenbach (Zwi), 6. Skuijins (Let), 14. Ten Dam, 16. Duijn 2.12, 33. Van Dijk 7.17.

Vijfde etappe: 1. Kristoff (Noo) 172,9 km in 4.04.29, 2. Enger, 3. Boasson Hagen, 4. Drucker (Lux); 6. Van Dijk, 9. Boom, 22. Mollema, 24. Ten Dam, 50. Kouwenhoven 1.31. Eindklassement: 1. Boasson Hagen 22.01.07, 2. Paulinho 0.31, 3. Enger 0.45, 4. Mollema 0.48, 5. Bille (Bel) 0.53; 8. Ten Dam 0.55, 23. Duijn 5.06, 27. Van Dijk 7.43, 36. Kouwenhoven 10.14, 69. Boom 19.36.

undefined

Meer over