Uitslagen

TOUR DE FRANCE

MONTPELLIER: zesde etappe: Aix-en-Provence - Montpellier: 1. Greipel(Dui/LOT) 176 km in 3.59.02, 2. Sagan(Slw/CAN), 3. Kittel (Dui/ARG), 4. Cavendish(GBr/OME), 5. Lobato(Spa/EUS), 6. Kristoff(Noo/KAT), 7. Rojas(Spa/MOV), 8. Danny van Poppel (Ned/VAC), 9. Ferrari (Ita/LAM), 10. Dumoulin(Fra/A2R), 11. Lemoine(Fra/SOJ), 12. Boasson Hagen (Noo/SKY), 13. Impey( ZAf/ORI), 14. Flecha (Spa/VAC), 15. Goss (Aus/ORI), 16. Henderson (NZe/LOT), 17. Evans (Aus/BMC) 0.05, 18. Froome (GBr/SKY), 19. Porte (Aus/SKY), 20. Bauer(NZe/GAR), 21. GorkaIzagirre (Spa/EUS), 22. Valverde (Spa/MOV), 23. Marino (Fra/SOJ), 24. Gilbert (Bel/BMC), 25. Van Garderen (VSt/BMC), 26. Costa (Por/MOV), 27. Kreuziger(Tsj/SAX), 28. Talansky(VSt/GAR), 29. Contador (Spa/SAX), 30. Klöden(Dui/RSH), 47. Veelers (Ned/ARG) 0.05, 49. Boom (Ned/BLK), 55. POELS (Ned/VAC), 59. Mollema (Ned/BLK), 69. Ten Dam (Ned/BLK), 79. Schleck (Lux/RSH), 83. Dumoulin (Ned/ARG), 87. Tankink (Ned/BLK), 104. Curvers (Ned/ARG), 119. Gesink (Ned/BLK), 135. De Kort (Ned/ARG) 0.46, 141. Timmer (Ned/ARG) 1.03, 148. Terpstra (Ned/OME) 3.54, 168. Boy van Poppel (Ned/VAC) 5.18, 179. Westra (Ned/VAC), 180. Leezer (Ned/BLK), 187. Hoogerland (Ned/VAC) 7.10, 191. en laatste: Loetsenko (Kaz/AST). Niet gestart: Van den Broeck (Bel/LOT), Bouet (Fra/A2R). Opgave: Kessiakoff (Zwe/AST), Bouhanni (Fra/FDJ), Brajkovic (Slv/AST).

Jongerenklassement, dag: 1. Sagan 3.59.02, 2. Kittel, 3. Lobato (Spa), 4. Danny van Poppel, 5. Van Garderen (VSt) 0.05, 6. Talansky (VSt), 14. Dumoulin, 25. Boy van Poppel 5.18.

Ploegenklassement, dag: 1. Vacansoleil-DCM 11.57.11, 2. Orica-GreenEdge, 3. Lotto-Belisol, 4. Sky 0.05, 5. Movistar, 6. Euskaltel - Euskadi, 11. Argos-Shimano, 19. Belkin 0.10.

Algemeen klassement: 1. Impey (ZAf/ORI) 22.18.17, 2. Boasson Hagen (Noo/SKY) 0.03, 3. Gerrans (Aus/ORI) 0.05, 4. Albasini (Zwi/ORI), 5. Kwiatkowski (Pol/OME) 0.06, 6. Chavanel (Fra/OME), 7. Froome (GBr/SKY) 0.08, 8. Porte (Aus/SKY), 9. Roche (Ier/SAX) 0.14, 10. Kreuziger (Tsj/SAX), 11. Contador (Spa/SAX), 12. Rogers (Aus/SAX), 13. Talansky (VSt/GAR) 0.22, 14. Hesjedal (Can/GAR), 15. Hansen (Aus/LOT), 16. Martin (Ier/GAR), 17. Danielson (VSt/GAR), 18. Valverde (Spa/MOV) 0.25, 19. Costa (Por/MOV), 20. Quintana (Col/MOV), 21. Amador (CRi/MOV), 22. Niemiec (Pol/LAM) 0.30, 23. Evans (Aus/BMC) 0.31, 24. Gilbert (Bel/BMC), 25. Van Garderen (VSt/BMC), 26. Moinard (Fra/BMC), 27. Vorganov (Rus/KAT) 0.33, 28. Bakelants (Bel/RSH), 29. Rodríguez (Spa/KAT), 30. Flecha (Spa/VAC), 34. Schleck (Lux/RSH) 0.34, 37. Poels (Ned/VAC) 0.38, 38. Mollema (Ned/BLK) 0.42, 39. Ten Dam (Ned/BLK), 41. Tankink (Ned/BLK), 82. Gesink (Ned/BLK) 9.08, 99. Dumoulin (Ned/ARG) 14.52, 123. Boom (Ned/BLK) 21.56, 134. Boy van Poppel (Ned/VAC) 24.31, 145. Curvers (Ned/ARG) 27.52, 147. Danny van Poppel (Ned/VAC) 28.05, 154. Terpstra (Ned/OME) 30.44, 158. Leezer (Ned/BLK) 32.53, 161. Hoogerland (Ned/VAC) 34.34, 176. De Kort (Ned/ARG) 39.30, 178. Timmer (Ned/ARG) 39.47, 182. Westra (Ned/VAC) 41.59, 191. en laatste: Veelers (Ned/ARG) 46.18.

Puntenklassement: 1. Sagan (Slw) 159 punten, 2. Greipel (Dui) 130, 3. Cavendish (GBr) 119, 4. Kristoff (Noo) 111, 5. Kittel (Dui) 87, 8. Danny van Poppel 65, 13. Boom 40, 34. Westra 17, 52. Veelers 8, 60. Tankink 3.

Bergklassement: 1. Rolland (Fra) 10, 2. Clarke (Aus) 5, 3. Kadri (Fra) 5, 4. De Gendt (Bel) 4, 5. Nieve (Spa) 3, 7. Boom 2.

Jongerenklassement: 1. Kwiatkowski (Pol) 22.18.23, 2. Talansky 0.16, 3. Quintana (Col) 0.19, 4. Van Garderen 0.25, 5. Sagan 0.28, 16. Dumoulin 14.46, 21. Boy van Poppel 24.25, 23. Danny van Poppel 27.59.

Ploegenklassement: 1. Orica-GreenEdge 66.03.04, 2. Sky 0.08, 3. Saxo-Tinkoff 0.19, 4. Movistar 0.25, 5. Garmin 0.27, 7. Vacansoleil-DCM 0.33, 11. Belkin 0.47, 22. Argos 53.35.

Inlineskaten

ALMERE: EK, finales: mannen, 200 meter tijdrit (weg): 1. Ronald Mulder (Ned) 16,497 seconden, 2. Fernandez (Spa) 16,563, 3. De Souza (Fra) 16,629, 4. Michel Mulder (Ned) 16,826.

Afvalkoers (weg): 1. Francolini (Ita) 28.16,707, 2. Fernandez (Fra) 28.16,746, 3. Peula (Spa) 28.16,826.

Vrouwen, 200 meter tijdrit (weg): 1. Zanetti (Ita) 18,400, 2. Schimek (Dui) 18,577, 3. Gegner (Dui) 18,855, 9. Roosenboom (Ned) 19,815, 10. Buurman (Ned) 20,079.

Afvalkoers (weg): 1. Kamminga (Ned) 24.25,160, 2. Berg (Dui) 25.02,703, 3. Halbout (Fra) 25.02,819.

Tennis

WIMBLEDON: open Engelse kampioenschappen, vrouwen: halve finales: Lisicki (Dui/23) - Radwanska (Pol/4) 6-4, 2-6, 9-7, Bartoli (Fra/15) - Flipkens (Bel/20) 6-1 ,6-2.

Mannen, dubbel: halve finales: Bob Bryan/Mike Bryan (VSt/1) - Bopanna/Roger-Vasselin (Ind/Fra/14) 6-7 (4) 6-4, 6-3, 5-7, 6-3, Dodig/Melo (Kro/Bra/12) - Paes/Stepanek (Ind/Tsj/4) 3-6, 6-4, 6-1, 3-6, 6-3.

Voetbal

ZEIST: KNVB-beker, loting tweede ronde, eredivisieclubs: AZ - Sparta, Ajax - FC Volendam, PSV - Telstar, Feyenoord - FC Dordrecht, RVVH/JOS - Vitesse, FC Utrecht - FC Den Bosch, Heerenveen - FC Twente, SHO/AFC - FC Groningen, GVVV - ADO Den Haag, PEC Zwolle - Fortuna Sittard, RKC - Heracles, vv Smitshoek - NAC, Harkemase Boys/Rohda Raalte - NEC, Volkel/Rijnsburgse Boys - Roda JC, vv Katwijk - Cambuur, DVS'33/Hollandia - Go Ahead. Speeldata: 24, 25 en 26 sept.

Oefenduels: Regioteam Nijkerk - FC Utrecht 0-2. Doelpunten: El Aissati, Van Wingerden. Beneden-Leeuwen. SV Leones - NEC 0-5. Doelpunten: Foor (2), Celik, Koolwijk, Roorda.

undefined

Meer over