Uitslagen

Autosport

MONZA: Formule 1, Grote Prijs van Italië: eindstand: 1. Hamilton (GBr) McLaren 1.19.41,221, 2. Perez (Mex) Sauber 4,356, 3. Alonso (Spa) Ferrari 20,594, 4. Massa (Bra) Ferrari 29,667, 5. Räikkönen (Fin) Lotus 30,881, 6. Schumacher (Dui) Mercedes 31,259, 7. Rosberg (Dui) Mercedes 33,550, 8. Di Resta (GBr) Force India 41,057, 9. Kobayashi (Jap) Sauber 43,898, 10. Senna (Bra) Williams 48,144, 11. Maldonado (Ven) Williams 48,682, 12. Ricciardo (Aus) Toro Rosso 50,316, 13. D'Ambrosio (Bel) Lotus 1.15,861; op 1 ronde: 14. Kovalainen (Fin) Caterham, 15. Petrov (Rus) Caterham 16. Pic (Fra) Marussia, 17. Glock (Dui) Marussia, 18. De la Rossa (Spa) HRT, 19. Karthikeyan (Ind) HRT; uitgevallen: Webber (Aus) Redbull, Hülkenberg (Dui) Force India, Vettel (Dui) Redbull, Button (GBr) McLaren, Vergne (Fra) Toro Rosso.

Stand WK na 13 van 20 races: 1. Alonso 179 punten, 2. Hamilton 142, 3. Räikkönen 141, 4. Vettel 140, 5. Webber 132, 6. Button 101, 7. Rosberg 83, 8. Grosjean 76, 9. Perez 65, 10. Massa 47.

WK-constructeurs: 1. Red Bull 272, 2. McLaren 243, 3. Ferrari 226, 4. Lotus 217, 5. Mercedes 126, 6. Sauber 100.

Basketbal

EK-kwalificatie, mannen, groep D: Letland-Georgië 70-73, Bosnië-Herzegovina- Roemenië 93-58.

Stand groep D: 1. Bosnië-Herzegovina 8-14 (736-672), 2. Georgië 7-12 (610-577), 3. Letland 7-11 (570-507), 4. Nederland 7-9 (578-629), 5. Roemenië 7-8 (492-601).

Cricket

RIJSWIJK: Play-offs topklase, finale: Dosti- Excelsior'20 103-205/9. Excelsior'20 wint met 102 runs.

Golf

HILVERSUM: KLM Open, eindstand: 1. Hanson (Zwe) 266 slagen (-14), 2. Ramsay (Sch), Larrazabal (Spa) 268, 4. Jamieson (Sch) 269, 5. Fernandez-Castano (Spa), Storm (Eng), Stenson (Zwe) 271, 21. Kind 275, 37. Lafeber 278, 46. Huizing (amateur) 280, 54. Derksen 281.

Honkbal

ROTTERDAM: EK honkbal: Nederland - Tsjechië 2-3 (na 10 innings Nederland 0 0 0 0 0 0 0 0 1 1 = 2 8, Tsjechië 0 0 0 0 0 0 0 1 0 2 = 3 7), Nederland - Frankrijk 15-0 (5 innings, Nederland 7 0 4 4 x = 15 11, Frankrijk 0 0 0 0 0 = 0 4), Griekenland - Kroatië 7-2, Duitsland - België 10-2, Spanje - Rusland 10-1, Groot-Brittannië - Tsjechië 6-1, Italië - Zweden 8-1.

Motorsport

FAENZA (Ita): Grote Prijs van Europa, MX2, eerste manche: 1. Herlings (Ned) KTM, 2. Searle (GBr) Kawasaki, 3. Van Horebeek (Bel) KTM, 14. Coldenhoff/KTM, 22. Kouwenberg /TM; tweede manche: 1. Herlings, 2. Searle, 3. Van Horebeek, 15. Coldenhoff, 21. Kouwenberg.

Uitslag GP: 1. Herlings 50 punten, 2. Searle 44, 3. Van Horebeek 40, 14. Coldenhoff 13.

Stand WK: 1. Herlings 672 (wereldkampioen), 2. Searle 601, 3. Van Horebeek 559, 10. Coldenhoff 251.

MX1, eerste manche: 1. Cairoli (Ita) KTM, 2. Cristophe Pourcel (Fra) Kawasaki, 3. Desalle (Bel) Suzuki, 16. De Reuver/Kawasaki; tweede manche: 1. Cairoli, 2. Pourcel, 3. Paulin (Fra) Kawasaki, 16. De Reuver. Uitslag GP: 1. Cairoli 50, 2. Pourcel 44, 3. Desalle 38, 15. De Reuver 10.

Stand WK: 1. Cairoli 642 (wereldkampioen), 2. Desalle 554, 3. Paulin 502, 18. De Reuver 74.

Paardensport

CALGARY: Spruce Meadows Masters, landenwedstrijd, na twee manches: 1. Duitsland 8 strafpunten, 2. Ierland 22, 3. Nederland 25 (Vrieling/VdL Bubalu 4+0, Thijssen/Tyson 12+4, Smolders/Exquis Walnut de Muze 9+4, Dubbeldam/BMC Quality Time 4+4), 4. Groot-Brittannië 27, 5. Verenigde Staten en Canada 28.

1,50 m, na winnaarsronde: 1. Madden (VSt) Via Volo 0-45,91, 2. Ludo Philippaerts (Bel) Denver van 't Goemanshof 0-47,52, 3. Dubbeldam/BMC Utascha SFN 0-48,46; 5. Smolders/Regina Z 4-48,63.

VILLACH (Oos): Dressuurconcours, kür: 1. Gal (Ned) Glock's Undercover 83,775, 2. Truppa (Ita) Eremo del Castegno 79,95, 3. Werth (Dui) El Santo 78,575, 4. Minderhoud (Ned) 75,675.

Grand Prix: 1. Gal/Undervover 77,617, 2. Truppa/Eremo 73,574, 3. Minderhoud/Tango 72,766.

Grand Prix Special: 1. Minderhoud/Withney van 't Genthof 75,533, 2. Höstrup (Den) Cajo 69,822, 3. Kosak (Oos) Lucy Day 69,222, 4. Wernsen (Ned) Oklarette 68,089, 5. Boschman (Ned) Twister 67,511.

PADERBORN (Dui): Westfalen Weser Challenge, Grote Prijs, na twee omlopen: 1. Marcus Ehning (Dui) Noltes Küchenhirl 0-38,39, 2. Will (Dui) Colorit 0-39,75, 3. Diniz (Por) Lennox 0-39,95, 4. Zoer (Ned) Sam 0-41,21.

Kampioenschap van Paderborn, na barrage: 1. Von Eckermann (Dui) 0-40,96, 2. Kutscher (Dui) Cornet's Cristallo 0-41,34, 3. Marcus Ehing/Sabrina 0-41,87; 10. Gerco Schröder/Eurocommerce New Orleans 4-42,44.

Twee fasen: 1. Stevens (Dui)Corlando 0-34,01, 2. Leopold van Asten (Ned) VDL Groep Amelie 0-34,26, 3. Augustsson (Zwe) Quickdiamond 0-34,59.

Schaken

ISTANBUL (Tur): Olympiade, elfde ronde, open toernooi: Argentinië-Nederland 1-3, Peralta - Giro 0-1, Flores - Van Wely 0-1, Felgaer - Sokolov ¿-¿, Mareco - Smeets ¿-¿.

Oekraïne-China 3-1, Hongarije-Armenië 1,5-2,5, Rusland-Duitsland 3-1, Polen-Verenigde Staten 1,5-2,5, Vietnam- Oezbekistan 3-1, Roemenië-Filipijnen 3-1.

Eindstand: 1.Armenië 19, 2. Rusland 19, 3. Oekraïne 18, 6. o.a. Nederland 16.

Triatlon

ALMERE: NK lange afstand (3,8 km zwemmen, 180 km fietsen, 42 km lopen), mannen: 1. Wijnalda 8.09.07, 2. Smits 8.09.57, 3. Vasseur 8.10.17, 4. Heerssema 8.32.07, 5. Naasz 8.39.28.

Vrouwen: 1. Bij De Vaate 9.03.58, 2. Kinnegim 9.06.25, 3. Van Rooijen 9.18.49, 4.Bellinga 9.23.55, 5. Nelen 9.45.19.

Tennis

NEW YORK: US Open, mannen, halve finale: Murray (GBr) - Berdych (Tsj) 5-7, 6-2, 6-1, 7-6, Djokovic (Ser) - Ferrer (Spa) 2-6, 6-1, 6-4, 6-2.

Vrouwen, halve finales: Serena Williams (VSt) - Errani (Ita) 6-1, 6-2, Azarenka (WRu) - Sjarapova (Rus) 3-6, 6-2, 6-4.

Voetbal

WK-kwalificatie: Zuid-Amerika: Colombia - Uruguay 4-0, Ecuador - Bolivia 1-0, Argentinië - Paraguay 3-1, Peru - Venezuela 2-1.

Stand: 1. Argentinië 6-13, 2. Chili 6-12, 3. Ecuador 6-12, 4. Uruguay 6-11, 5. Colombia 6-10, 6. Venezuela 7-8, 7. Peru 6-6, 8. Bolivia 7-4, 9. Paraguay 6-4. De nummers 1 tot en met 4 plaatsen zich voor het WK 2014, nummer 5 speelt een play-off.

Kwalificatie Afrika Cup: Mozambique - Marokko 2-0. Return half oktober, winnaar naar Afrika Cup

Volleybal

KORTRIJK: EK-kwalificatie, tweede fase, mannen: België-Israël 3-0, Nederland-Estland 3-2 (25-23, 25-17, 23-25, 21-25,15-13), Israël-Estland 3-2, Nederland-België 2-3 (25-17, 25-20, 16-25, 18-25, 18-20), België-Estland 3-2, Nederland-Israël 3-0 (25-23, 25-21, 25-18).

Stand groep B: 1. België 3-7 (9-4), 2. Nederland 3-6 (8-5), 3. Estland 3-3 (6-9), 4. Israël 3-2 (3-8).

APELDOORN: EK-kwalificatie, tweede fase, vrouwen: Oekraine-Griekenland 3-0, Nederland-Denemarken 3-0 (25-12,25-11,25-9), Griekenland-Denemarken 3-0, Nederland-Oekraine 3-0 (25-19, 25-18, 25-22), Oekraine- Denemarken 3-1, Nederland-Griekenland 3-0 (25-20, 25-23, 25-13).

Stand groep B: 1.Nederland 3-9 (9-0), 2. Oekraine 3-6 (6-4), 3. Griekenland 3-3 (3-6), 4. Denemarken 3-0 (1-9).

Wielrennen

RONDE VAN SPANJE: 20ste etappe, La Faisanera Golf - Bola del Mundo: 1. Mentsjov (Rus) 169,5 in 4.48.48, 2. Porte (Aus) op 0.17, 3. De Weert (Bel) 0.42 4. Kessiakoff (Zwe) 1.16, 5. Sicard (Fra) 1.39, 6. Capecchi (Ita) 2.30. 7. Bouet (Fra) 2.39, 8. Geschke (Dui) 3.14, 9. Rodriguez (Spa) 10. Valverde (Spa) 3.56, 12. Contador (Spa) 4.15, 18. Gesink 4.38, 23. Ten Dam 4.58, 37. Weening 6.39, 88. Clement 17.39, 96. Mollema 19.00, 103. Maaskant 19.59, 124. Boom 25.33, 125. De Kort 26.35, 133. Michel Kreder 28.52, 140. Keizer 29.29, 150. Lindeman 29.56, 154. Mol 30.09, 163. Dekker 31.03, 170. Van Winden 32.12, 172. Terpstra 32.44, 174. Ligthart 34.31, 175; laatste: Raymond Kreder 34.37.

21ste etappe, Cercedilla - Madrid (115 km): 1. Degenkolb (Dui) 2.44.57, 2. Viviani (Ita), 3. Bennati (Ita), 4. Davis (Aus), 5. Koldo Fernandez (Spa), 6. Valverde (Spa), 7. Steegmans (Bel), 8. Stybar (Tsj), 9. Raymond Kreder (Ned), 10. Verdugo (Spa), 11. Ligthart, 21. Rodriguez (Spa), 24. De Kort, 29. Michel Kreder, 40. Van Winden, 43. Maaskant, 54. Contador (Spa), 62. Clement, 64. Gesink, 72. Boom, 78. Ten Dam, 101. Weening, 108. Mol, 113. Mollema, 116. Terpstra 0.21, 121. Keizer 0.25, 141. Dekker 0.32, 144. Lindeman 0.36.

Eindklassement: 1. Contador 84.59.49, 2. Valverde 1.16, 3. Rodriguez 1.37, 4. Froome (GBr) 10.16, 5. Moreno (Spa) 11.29, 6. Gesink 12.23, 7. Talansky (VSt) 13.28, 8. Ten Dam 13.41, 9. Anton (Spa) 14.01, 10. Intxausti (Spa) 16.13, 28. Mollema 51.44, 85. De Kort 2.26.59, 88. Weening 2.27.56, 96. Michel Kreder 2.39.18, 100. Clement 2.44.02, 102. Keizer 2.46.11, 107. Boom 2.53.57, 126. Ligthart 3.06.54, 127. Terpstra 3.07.31, 143. Lindeman 3.17.41, 149. Dekker 3.20.17, 150. Maaskant 3.21.03, 151. Mol 3.21.34, 164. Van Winden 3.47.25, 172. Raymond Kreder 3.58.16.

RONDE VAN GROOT-BRITTANNIE: Eerste etappe, Ipswich - Norfolk (199 km): 1. Rowe (GBr) 4.51.05, 2. Boy van Poppel (Ned), 3. Downing (GBr), 4. Galland (Fra), 5. Hawkins (Ier), 6. Martias (Fra), 7. Markus.

SAALFELDEN (Oos): WK mountainbike, crosscountry, mannen: 1. Schurter (Zwi) 38,3 km in 1.40.55, 2. Lukas Flückiger (Zwi) 0.29, 3. Mathias Flückiger (Zwi) 0.51, 4. Absalon (Fra) 1.04, 5. Giger (Zwi) 1.16, 6. Fontana (Ita) 1.45, 12. Van Houts 3.50.

Vrouwen: 1. Bresset (Fra) 29,3 km in 1.32.25, 2. Dahle- Flesjaa (Noo) 1.47, 3. Gould (VSt) 3.12, 4. Süss (Zwi) 3.22, 5. Kalentjeva (Rus) 3.23, 6. Spitz (Dui) 3.45.

PARIJS- BRUSSEL: 217 km: 1. Boonen (Bel) 4.55.59, 2. Renshaw (Aus), 3. Freire (Spa) 4. Van Staeyen (Bel), 5. Belletti (Ita), 6. Drucker (Lux), 9. Van Hummel, 23. Wippert, 36. Bos, 51. Sinkeldam, 61. Verschoor 0.28, 76. Van Dijk, 82. Bol, 97. Bulgac, 116. Stamsnijder, 120. Westra, 122. Flens, 132. Tjallingii, 136. Van Emden 0.55, 155. Vermeltfoort 2.52, 156. Veelers 3.02.

GP QUEBEC: UCI WorldTour (201,6 km): 1. Gerrans (Aus) 4.53.04, 2. Van Avermaet (Bel), 3. Rui Costa (Por) 0.04.

undefined

Meer over