Uitslagen

Badminton

ALMERE: NK, mannen, halve finales: Pang - Van Daalen De Jel 21-12 21-5, Palyama - Fransman 16-21 21-11 21-8. Finale: Pang - Palyama 21-13 21-13.

Vrouwen, halve finales: Meulendijks - Stolzenbach 10-21 21-14 21-9, Yao Jie - Malaihollo 21-9 21-12. Finale: Meulendijks - Yao Jie 21-13 16-21 21-16.

Bobslee

WHISTLER: wereldbeker, mannen, tweemansbob: 1. Rush/Lumsden (Can) 1.44,14 (52,04/52,10), 2. Arndt/Putze (Dui) 1.44,21 (51,95/52,26), 3. Hefti/Lamparter (Zwi) 1.44,36 (52,23/52,13), 4. Soebkov/Troenenkov (Rus) 1.44,42, 5. Machata/Poser (Dui) 1.44,54, 6. Kasjanov/Beloegin (Rus) 1.44,86, 13. Van Calker/Piek 1.45,35 (52,61/52,74).

Stand WB: 1. Hefti 1470 punten, 2. Arndt 1373, 3. Soebkov 1232, 10. Van Calker 934.

Mannen, viermansbob: 1. Rusland I 1.42,46, 2. Rusland II 1.42,60, 3. Canada I 1.42,64, 4. Duitsland I 1.42,97, 5. Italië I 1.43,48, 6. Duitsland II 1.43,85.

Stand WB: 1. Soebkov 1471 punten, 2. Arndt 1396, 3. Machata 1349.

Golf

DOHA: Europese Tour, Qatar Masters: eindstand: 1. Lawrie (Sch) 201 slagen (-15), 2. Day (Aus), Hanson (Zwe) 205, 4. Daly (VSt) 207, 5. Gonnet (Fra), Hansen (Den), Garcia (Spa), Gonzalez (Arg) 208. 35. o.a. Lafeber 213. Bijzonderheid: toernooi ingekort tot drie ronden.

Hockey

ROSARIO: Champions Trophy, vrouwen: halve finales: Nederland - Argentinië 2-2 n.v. (2-2 1-1). Argentinië wint met shoot-outs: 0-2. 14. Sruoga 0-1, 18. Paumen 1-1 (sc), 26. Dirkse van den Heuvel 2-1, 69. Barrionuevo 2-2 (sb). Shoot-outs: Bos mist, D' Elia mist, Agliotti mist, Sanchez 0-1, Goderie mist, Aymar 0-2, De Goede mist.

Groot-Brittannië - Duitsland 2-0 (1-0).

Schaatsen

HEERENVEEN: NK allround, mannen,500 meter: 1. Ket 36,24, 2. Jongejan 36,72, 3. Van Alphen 36,81, 4. Verweij 36,82, 5. Vriend 36,95, 6. Hermans 37,06, 7. Rotteveel 37,08, 8. Bloemen 37,13, 9. Van Beek 37,31, 10. Wymenga 37,36.

5000 meter: 1. Bloemen 6.25,88, 2. Verweij 6.27,79, 3. Jongejan 6.31,41, 4. Hermans 6.31,78, 5. Rotteveel 6.32,32, 6. Ooijevaar 6.33,87, 7. Vriend 6.35,92, 8. De Vos 6.40,83, 9. Cazemier 6.43,50, 10. Van Beek 6.44,72, 11. Ket 6.44,86. 1500 meter: 1. Jongejan 1.47,61, 2. Ket 1.47,73, 3. Verweij 1.48,54, 4. Bloemen 1.48,87, 5. Hermans 1.49,01, 6. Vriend 1.49,09, 7. Rotteveel 1.50,02, 8. Van Beek 1.50,12, 9. Van Alphen 1.50,39, 10. De Vos 1.51,03. 10.000 meter: 1. Bloemen 13.23,90, 2. Ooijevaar 13.34,03, 3. Verweij 13.34,55, 4. Jongejan 13.50,70, 5. Hermans 13.51,20, 6. Rotteveel 13.52,01, 7. Vriend 13.57,24, 8. De Vos 14.03,21, 9. Van Beek 14.09,49, 10. Van den Berg 14.19,55, 11. Van Alphen 14.21,53, 12. Cazemier 14.21,69.

Eindstand: 1. Bloemen 152,203, 2. Verweij 152,506, 3. Jongejan 153,266, 4. Hermans 154,134, 5. Rotteveel 154,585, 6. Vriend 154,767, 7. De Vos 156,693, 8. Van Beek 156,962, 9. Van Alphen 157,176, 10. Ooijevaar 157,228, 11. Cazemier 158,460, 12. Van den Berg 158,716.

Vrouwen, 500 meter: 1. Leenstra 39,02, 2. Van Beek 40,02, 3. De Vries 40,14, 4. Van der Weijden 40,19, 5. Voorhuis 40,30, 6. Achtereekte 40,40, 7. Joling 40,54, 8. De Jong 40,63, 9. Van Deutekom 40,76, 10. Dekker 40,80, 11. Keulstra, Van der Geest 41,02, 13. Nauta 41,05, 14. Ensing 41,13, 15. Berentschot 41,34.

3000 meter: 1. De Vries 4.09,61, 2. Leenstra 4.09,74, 3. Keulstra 4.11,06, 4. Nauta 4.11,43, 5. Voorhuis 4.11,91, 6. Joling 4.12,49, 7. Ensing 4.14,73, 8. Van der Geest 4.15,03, 9. Achtereekte 4.15,66, 10. De Jong 4.16,11, 11. Van Beek 4.16,11, 12. Van der Weijden 4.16,73, 13. Dekker 4.21,10, 14. Van Deutekom 4.21,18, 15. Vormeer 4.22,07.

1500 meter: 1. Leenstra 1.57,17, 2. De Vries 1.59,10, 3. Van der Weijden 1.59,32, 4. Voorhuis 1.59,41, 5. Van Beek 2.00,41, 6. Nauta 2.00,83, 7. De Jong, Joling 2.00,89, 9. Keulstra 2.00,97, 10. Achtereekte 2.01,27.

5000 meter: 1. De Vries 7.14,06, 2. Voorhuis 7.15,96, 3. Keulstra 7.15,99, 4. Van der Weijden 7.16,76, 5. Nauta 7.17,12, 6. Leenstra 7.19,64, 7. Joling 7.22,23, 8. Achtereekte 7.25,90, 9. De Jong 7.32,91, 10. Van Beek 7.33,23.

Eindstand: 1. Leenstra 163,663 punten, 2. De Vries 164,847, 3. Voorhuis 165,684, 4. Van der Weijden 166,427, 5. Keulstra 166,785, 6. Nauta 166,943, 7. Joling 167,140, 8. Achtereekte 168,023, 9. Van Beek 168,247, 10. De Jong 168,902.

Schaatsen - marathon

Techendorf (Oos). Alternatieve Elfstedentocht.

Mannen, 200 km: 1. Jens Zwitser 5.41.33, 2. Hoogeveen, 3. Bovenhuis, 4. Timmerman, 5. Schouten, 6. Van de Pol, 7. Bruschke, 8. Aerts, 9. Van Es, 10. Hadders.

Vrouwen, 200 km: 1. Zielman 6.49.20, 2. Huisman, 3. Elma de Vries, 4. Lissenberg-Bekkering, 5. Soemanta.

Ski - alpine

CHAMONIX: wereldbeker, mannen: afdaling: 1. Hudec (Can) 2.03,25, 2. Baumann (Oos) 2.03,78, 3. Guay (Can) 2.03,88, 4. Feuz (Zwi) 2.04,00, 5. Thomsen (Can) 2.04,28, 6. Kröll (Oos) 2.04,33.

Stand WB afdaling: 1. Cuche (Zwi) 437 punten, 2. Kröll 397, 3. Feuz 318.

Supercombinatie: 1. Baumann (Oos) 2.56,10 (afdaling 2.01,58, slalom 54,52), 2. Pinturault (Fra) 2.57,20 (2.04,85-52,35), 3. Feuz 2.57,29 (2.03,11-54,18), 4. Svindal (Noo), Théaux (Fra) 2.57,42, 6. Défago (Zwi) 2.57,52.

Stand WB combinatie: 1. Kostelic (Kro) 236, 2. Feuz 220, 3. Baumann 145.

Stand WB algemeen: 1. Kostelic 941, 2. Hirscher (Oos) 825, 3. Feuz 793.

GARMISCH-PARTENKIRCHEN: wereldbeker, vrouwen, super-G: 1. Mancuso (VSt) 1.20,50, 2. Fenninger (Oos) 1.20,63, 3. Weirather (Lie) 1.20,95, 4. Höfl- Riesch (Dui) 1.21,05, 5. Curtoni (Ita) 1.21,29, 6. Marchand-Arvier (Fra) 1.21,30.

Stand WB, super-G: 1. Vonn (VSt) 313 punten, 2. Fenninger 293, 3. Mancuso 269.

Stand WB, algemeen: 1. Vonn 1350, 2. Maze (Slv) 868, 3. Höfl-Riesch 796.

Afdaling: 1. Vonn (USA) 1.44.86, 2. Kamer (Zwi) 1.45,27, 3. Weirather (Lie) 1.45,65, 4. Höfl-Riesch (Dui) 1.45,85, 5. Merighetti (Ita) 1.45,91, 6. Görgl (Oos) 1.46,11.

Stand WB afdaling: 1. Vonn 530 punten, 2. Weirather 300, 3. Görgl 275.

Tafeltennis

LYON: Europese Top-12, vrouwen, groep B: Li Jie (Ned) - Li Qian (Pol) 4-3 (6-11, 3-11, 11-4, 6-11, 11-6, 11-4, 11-8), Li Jie - Dodean (Roe) 4-2 (11-8, 13-11, 11-7, 12-14, 12-14, 11-7). Groep D: Ivancan (Dui) - Li Jiao (Ned) 4-2 (6-11, 6-11, 11-3, 11-7, 11-6, 11-7), Samara (Roe) - Li Jiao 4-3 (12-10, 11-9, 11-8, 13-15, 6-11, 5-11, 11-9). Bijzonderheid: Li Jiao uitgeschakeld.

Kwartfinales: Li Jie - Ivancan 4-2 (11-6, 9-11, 11-4, 11-4, 10-12, 11-9), Xia Lian Ni (Lux) - Pota (Hon) 4-2 (7-11, 6-11, 11-7, 11-7, 11-6, 14-12), Pavlovitsj (WRu) - Li Quian (Pol) 4-1 (8-11, 11-8, 11-7, 12-10, 11-6), Wu Jiaduo (Dui) - Samara (Roe) 4-3 (8-11, 11-9, 10-12, 11-4, 9-11, 12-10, 11-8). Halve finales: Li Jie - Xia Lian Ni 4-2 (10-12, 11-8, 11-6, 11-8, 8-11, 11-8), Wu Jiaduo - Pavlovitsj 4-2 (9-11, 11-5, 10-12, 11-2, 11-4, 11-5). Finale: Wu Jiaduo - Li Jie 4-3 (11-7, 11-7, 5-11, 9-11, 11-2, 10-12, 11-7).

Mannen, halve finale: Ovtcharov (Dui) - Chen Weixing (Oos) 4-2 (11-7, 11-8, 12-14, 16-14, 9-11, 11-3), Skatsjkov (Rus) - Samsonov (WRu) 4-3 (6-11, 12-10, 1-11, 11-8, 10-12, 12-10, 15-13). Finale: Ovtcharov - Skatsjkov 4-0 (11-6, 11-9, 11-9, 11-4).

Voetbal

AFRIKA CUP: kwartfinales: Zambia - Soedan 3-0, Ivoorkust - Equatoriaal Guinea 3-0, Mali - Gabon 1-1, Mali wint na strafschoppen, Ghana - Tunisië 2-1 na verlenging.

Programma: halve finales: Zambia - Ghana en Ivoorkust - Mali, duels worden woensdag gespeeld.

Tennis

VINA DEL MAR: int.toernooi: mannen, halve finales: Berlocq (Arg/7) - Chela (Arg/2) 6-3, 4-6 6-0, Monaco (Arg/1) - Chardy (Fra) 6-1, 6-4.

MONTPELLIER: int.toernooi, mannen: halve finales: Berdych (Tsj/1) - Kohlschreiber (Dui/7) 6-3, 6-4, Monfils (Fra/3) - Simon (Fra/2) 4-6, 7-6, (4) 6-4. Finale: Berdych (Tsj/1) - Monfils (Fra/3) 6-2 4-6 6-3

ZAGREB: int.toernooi, mannen: halve finales: Joezjni (Rus/3) - Berrer (Dui) 6-3, 6-4, Lacko (Slw) - Baghdatis (Cyp) 7-5, 7-6. Finale: Joezjni (Rus/3) - Lacko (Slw) 6-2, 6-3.

FED CUP: wereldgroep: Duitsland - Tsjechië 1-4. Lisicki - Kvitova 7-6, 4-6, 1-6, Kerber - Hradecka 6-4, 6-4, Grönefeld/Görges - Zahlavova Strycova/Benesova 3-6, 6-7.

Rusland - Spanje 3-2. Koeznetsova - Soler-Espinosa 6-2, 4-6, 6-3, Petrova - Suarez Navarro 0-6, 3-6, Petrova/Koeznetsova - Llagostera Vives/ Parra Santonja 3-6 opgave Rusland.

België - Servië 1-1. Flipkens - Jankovic 5-7, 5-7, Wickmayer - Jovanovski 6-4 ,6-4.

Italië - Oekraïne 1-1. Errani - Katerina Bondarenko 6-2, 6-3, Schiavone - Tsoerenko 1-6, 2-6.

Fed Cup. Europees/Afrikaanse zone, groep 1, tegen degradatie: Nederland - Estland 2-1. Bertens - Paalma 6-2, 6-2, Schoofs - Kontaveit 6-4, 6-7, 1-6, Krajicek/Bertens - Vorobjova/Kontaveit 6-0, 6-0.

Wielrennen

DOHA: Ronde van Qatar, eerste etappe: 1. Boonen 142 km in 3.11.32, 2. Blythe (GBr), 3. Peter Sagan (Slw), 4. Farrar (VSt), 5. Oss (Ita), 6. Renshaw (Aus), 27. Curvers, 29. Van Winden, 33. Veelers, 64. De Kort, 65. Sinkeldam, 67. Mouris, 78. Dekker, 80. Van Emden, 90. Tjallingii, 100. Langeveld, 101. Posthuma, 104. Leezer, 106. Timmer. Opgave: Vermeltfoort.

STER VAN BESSEGES: vierde etappe: 1. Marcato (Ita) 66 km in 1.45.13, 2. Eeckhout (Bel), 3. El Fares (Fra), 4. Coppel (Fra), 5. Bideau (Fra), 6. Commeyne (Bel), 27. Bellemakers, 32. Traksel, 55. Lindeman. Buiten tijdlimiet: o.a. Westra, Markus, Van Zandbeek, Stamsnijder. Uitgevallen: Van Dijk. Vijfde etappe, eerste deel: 1. Poulhies (Fra) 71 km in 1.40.35, 2. Jules (Fra), 3. Traksel, 4. Van Staeyen (Bel), 5. Engoulvent (Fra), 6. Dumoulin (Fra), 27. Bellemakers, 45. Lindeman.

Vijfde etappe, tweede deel, individuele tijdrit: 1. Coppel 9,7 km in 14.25, 2. Taaramae (Est) 0.26, 3. Bouet (Fra) 0.32, 4. Veuchelen (Bel)0.33, 5. Fedrigo (Fra) 0.37, 6. Vermeulen (Fra) 0.39, 22. Bellemakers 0.59, 31. Traksel 1.11, 62. Lindeman 2.22.

Eindklassement: 1. Coppel 12.40.08, 2. Vermeulen 0.25, 3. Taaramae 0.26, 4. Rolland (Fra) 0.28, 5. Bouet 0.32, 6. Veuchelen 0.33, 16. Traksel 0.57, 19. Bellemakers 0.59, 49. Lindeman 2.22.

LILLE (Bel): Gazet van Antwerpen Trofee, mannen: 1. Meeusen (Bel) 1.02.07, 2. Stybar (Tsj), 3. Pauwels (Bel), 4. Nys (Bel), 5. Albert (Bel) op 0.01, 6. Simunek (Tsj) 0.02, 14. Al 0.24, 16. Van den Brand 0.50, 17. Van Amerongen, 19. De Knegt 0.53, 25. Van Leeuwen 2.11; op 2 ronden: 39. Van IJzendoorn.

Stand na zeven wedstrijden: 1. Pauwels 154 punten, 2. Stybar 142, 3. Nys 124, 13. Van Amerongen 53, 18. De Knegt 33, 22. Al 19.

Vrouwen: 1. Vos (Ned) 41.14, 2. Van den Brand (Ned) 0.29, 3. Cant (Bel) 1.12, 4. Van Paassen (Ned) 1.42, 5. Harris (GBr) 1.45, 6. Grimberg (Ned) 1.50, 9. Stultiens, 10. De Boer 2.55, 12. Hormes-Ravenstijn 3.10, 17. Verberne 4.03. 20. Ockeloen 5.00.

Stand na vijf wedstrijden: 1. Van den Brand 102, 2. Cant 91, 3. Harris 90, 4. Vos 75, 5. Van Paassen 73, 6. De Boer 72, 10. Hormes-Ravenstijn 50, 11. Grimberg 45, 13. Stultiens 36.

Hoogstraten (Bel). Superprestige.

Mannen: 1. Meeusen 58.59, 2. Pauwels 0.03, 3. Nys, 4. Vanthourenhout 0.22, 5. Simunek, 6. Vantornout 0.23, 10. Al 0.32, 14. De Knegt 1.22, 19. Van Amerongen 2.33, 21. Wubben 2.40.

Stand Superprestige: 1. Nys 91 punten, 2. Pauwels 87, 3. Stybar 77, 13. Van Amerongen 19, 15. De Knegt 13, 21. Wubben 8, 23. Al 6.

Vrouwen: 1. Van den Brand 37.05, 2. Harris 0.14, 3. Havlikova (Tsj) 0.40.

undefined

Meer over