Uitslagen

AUTOSPORT

DAKAR RALLY, 14de etappe, La Serena (Chl) - Santiago (Chl), motoren: 1. Faria (Por) KTM 1.43.06, 2. Barreda Bort (Spa) Husqvarna op 0.08, 3. Rodriguez (Por) Honda 0.24, 8. Verhoeven/Yamaha 2.39, 14. Despres (Fra) KTM 3.58, 20. Knuiman/KTM 7.39.

Eindstand: 1. Despres 43.24.22, 2. Faria 10.43, 3. Lopez (Chl) KTM 18.48, 9. Verhoeven 1.28.35, 19. Knuiman 3.15.12, 41. Van Gerven/KTM 8.24.01, 47. Van Pelt/Honda 9.22.45.

Auto's: 1. Roma (Spa) Mini 1.44.10, 2. Terranova (Arg) BMW 0.13, 3. Alvarez (Arg) Toyota 0.31, 10. Peterhansel (Fra) Mini 3.43, 21. Van den Goorbergh/Suzuki 19.33.

Eindstand: 1. Peterhansel 38.32.39, 2. De Villiers (ZAf) Toyota 42.22, 3. Novitski (Rus) Mini 1.18.2, 39. Leyds/McRae 19.19.34, 56. Coronel/Suzuki 27.33.09, 66. Van den Goorbergh 32.18.27.

Vrachtwagens: 1. Versluis (Ned) MAN 2.02.40, 2. De Rooy (Ned) Iveco 2.04, 3. Biasion (Ita) Iveco 2.17, 9. Van Vliet/MAN 8.13, 10. Van Eerd/DAF 8.38.

Eindstand: 1. Nikolajev (Rus) Kamaz 39.41.43, 2. Mardejev (Rus) Kamaz 37.10, 3. Karginov (Rus) Kamaz 37.57, 4. De Rooy 41.16, 7. Versluis 2.32.09, 8. Van Vliet 3.22.13, 9. Kuipers/Iveco 3.53.50, 10. Van den Bosch/DAF 4.23.52.

BOBSLEE

IGLS, wereldbeker en EK bobslee, mannen, tweemansbob (EK-klassering tussen haakjes): 1. (1) Hefti/Lamparter (Zwi) 1.45,04, 2. (2) Florschütz/Kuske (Dui) 1.45,14, 3. (3) Friedrich/Bäcker (Dui) 1.45,16, 4. (4) Melbardis/Dreiskens (Let) 1.45,41, 5. Butner/Drbal (VSt) 1.45,61, 6. Rush/Brown (Can) 1.45,67, 20. (14) Van Calker/Jansma 1.46,54.

Mannen, viermansbob (EK-klassering tussen haakjes): 1. (1) Arndt (Dui) 1.43,33, 2. (2) Hefti (Zwi) 1.43,49, 3. (3) Florschütz (Dui) 1.43,51, 4. (4) Zoebkov (Rus) 1.43,66, 5. (5) Melbardis (Let) 1.43,83, 6. (6) Jackson (GBr) 1.43,89, 13. (12) Van Calker/Klaasen/Jansma/Piek 1.44,35.

GOLF

ABU DHABI, Europese Tour, eindstand: 1. Donaldson (Wal) 274 slagen (-14), 2. Rose (Eng), Olesen (Den) 275, 6. Luiten (Ned), Kaymer (Dui), Howell (Eng) 279.

PAARDENSPORT

AMSTERDAM, Jumping Amsterdam, Grote Prijs, na barrage: 1. Frank Schuttert (Ned) Winchester HS 0-35,48, 2. Heijdens (Ned) Dallas du Domaine Z 0-37,37, 3. Wenz (Dui) Complete 0-37,65, 4. Zoer (Ned) Wollie Bollie 4-36,95, 5. Bahamdan (SAr) Delphi 4-37,44, 6. Van de Pol (Ned) Warrant 8-37,00. Na eerste omloop: 8. Timothy Hendrix/Varanka SFN 4-62,86.

Dressuur, kür op muziek, kwalificatie wereldbeker: 1. Langehanenberg (Dui) Damon Hill 86,025, 2. Cornelissen (Ned) Jerich Parzival 85,425, 3. Werth (Dui) Don Johnson 82,05, 4. Truppa (Ita) Eremo del Castegno 80,775, 5. Gal (Ned) Glock's Romanov 79,20; 7. Minderhoud/Glock's Tango 76,225, 8. Schellekens-Bartels/Toots 75,30, 9. Van Silfhout/Luxform's Popeye 72,075, 11. Marlies van Baalen/BMC Miciano 71,275.

Stand WB: 1. Truppa 67, 2. Gal 55, 3. Sprehe (Dui) 51, 4. Telde (Zwe) 49, 5. Langehanenberg, Vilhelmson Silfven (Zwe) 46; 10. Schellekens-Bartels 32, 11. Marlies van Baalen 31. Cornelissen als titelverdedigster al zeker van finale.

SCHAATSEN

CALGARY, wereldbeker, mannen, eerste 500 meter: 1. Smeekens (Ned) 34,32 seconden, 2. Koskela (Fin) 34,361, 3. Gregg (Can) 34,369, 4. Kato (Jap) 34,51, 5. Ronald Mulder (Ned) 34,55, 6. Junio (Can) 34,56, 7. Poutala (Fin) 34,69, 8. Lobkov (Rus) 34,73, 9. Lee Kang-seok (ZKo) 34,74, 10. Oikawa (Jap) 34,788, 11. Otterspeer 34,789, 12. Michel Mulder 34,88.

Tweede 500 meter: 1. Smeekens (Ned) 34,39, 2. Kato (Jap) 34,44, 3. Michel Mulder (Ned) 34,55, 4. Koskela (Fin) 34,58, 5. Oikawa (Jap) 34,59, 6. Ronald Mulder (Ned) 34,64, 7. Mo Tae-bum (ZKo) 34,66, 8. Junio (Can), Koval (Rus) 34,71, 10. Nagashima (Jap) 34,75, 16. Otterspeer 34,91.

WB-stand: 1. Smeekens 630 punten, 2. Kato 526, 3. Michel Mulder 395, 9. Ronald Mulder 305.

1.000 meter: 1. Davis (VSt) 1.07,49, 2. Nuis (Ned) 1.07,64, 3. Michel Mulder 1.07,87, 4. Derraugh (Can) 1.07,97, 5. Mo Tae-bum (ZKo) 1.08,14, 6. Otterspeer 1.08,17, 7. Groothuis (Ned) 1.08,33, 8. Koskela (Fin) 1.08,48, 9. Gregg 1.08,50, 10. Poutala, Schwarz (Dui) 1.08,527.

Tweede 1.000 meter: 1. Otterspeer (Ned) 1.07,76, 2. Davis (VSt) 1.07,83, 3. Schwarz (Dui) 1.07,85, 4. Nuis (Ned) 1.07,90, 5. Michel Mulder (Ned) 1.07,91, 6. Mo Tae-bum (ZKo) 1.07,96, 7. Derraugh (Can) 1.08,01, 8. Groothuis (Ned) 1.08,12, 9. Koezin (Rus) 1.08,55, 10. Jesin (Rus) 1.08,61, 11. Tuitert 1.08,70.

WB-stand: 1. Otterspeer 455 punten, 2. Nuis 450, 3. Davis 420, 6. Michel Mulder 270.

Vrouwen, eerste 500 meter: 1. Lee Sang-hwa (ZKo) 36,99 seconden, 2. Richardson (VSt) 37,12, 3. Yu Jing (Chn) 37,28, 4. Fatkoelina (Rus) 37,62, 5. Van Riessen (Ned) 37,645, 6. Oenema 37,649, 7. Wang Beixing (Chn) 37,66, 8. Wolf (Dui) 37,69, 9. Boer (Ned) 37,78, 10. Nesbitt (Can) 37,88, 16. Leenstra 38,53.

Tweede 500 meter: 1. Lee Sang-hwa (ZKo) 36,80 (WR), 2. Richardson (VSt) 37,42, 3. Boer (Ned) 37,54 (NR), 4. Yu Jing (Chn) 37,66, 5. Van Riessen (Ned) 37,71, 6. Wolf (Dui) 37,72, 7. Wang Beixing (Chn) 37,74, 8. Sumiyoshi (Jap) 37,81, 9. Oenema (Ned) 37,85, 10. Erbanova (Tsj) 37,88.

WB-stand: 1. Lee Sang-hwa 800 punten, 2. Wolf 481, 3. Richardson 435, 6. Boer 333, 9. Van Riessen 232, 11. Oenema 216.

1.000 meter: 1. Richardson 1.13,09, 2. Nesbitt 1.13,67, 3. Bowe (VSt) 1.13,92, 4. Yu Jing 1.14,13, 5. Leenstra 1.14,15, 6. Wüst (Ned) 1.14,242, 7. Fatkoelina 1.14,244, 8. Boer 1.14,62, 9. Van Riessen 1.14,85, 10. Erbanova (Tsj) 1.15,10, 12. Van Beek 1.15,22.

Tweede 1.000 meter: 1. Richardson (VSt) 1.13,30, 2. Wüst (Ned) 1.13,89, 3. Bowe (VSt) 1.13,96, 4. Erbanova (Tsj) 1.14,25, 5. Boer (Ned) 1.14,40, 6. Leenstra (Ned) 1.14,56, 7. Fatkoelina (Rus) 1.14,882, 8. Van Riessen (Ned) 1.14,886, 9. Van Beek (Ned) 1.15,00, 10. Lobisjeva (Rus) 1.15,47.

WB-stand: 1. Richardson 480 punten, 2. Erbanova (Tsj) 393, 3. Fatkoelina 304, 6. Van Riessen 273, 7. Van Beek 261, 9. Boer 260, 10. Leenstra 255.

MALMÖ, EK shorttrack, mannen, 1.000 meter: 1. Van der Wart (Ned) 1.26,627, 2. An (Rus) 1.26,787, 3. Elistratov (Rus) 1.26,233, 4. Kerstholt (Ned) 1.26,138. 1.500 meter: 1. Knegt (Ned) 2.21,085, 2. Kerstholt 2.21,101, 3.Confortola (Ita) 2.21,212, 4. Van der Wart 2.21,645. 3.000 meter: 1. Van der Wart 4.59,312, 2. Knegt 4.59,369, 3. Elistratov 4.59,786, 8. Kerstholt 5.45,016.

Eindstand: 1. Van der Wart 84 punten, 2. Knegt 76, 3. Grigorev (Rus) 41, 6. Kerstholt 30. Relay, 5.000 meter: 1. Rusland 6.51,293, 2. Nederland 6.51,465, 3. Hongarije 6.52,657.

Vrouwen, 1.000 meter: 1. Christie (GBr) 1.30,445, 2. Fontana (Ita) 1.30,742, 3. Ter Mors (Ned) 1.30,757. 1.500 meter: 1. Christie 2.26,741, 2. Fontana 2.27,197, 3. Gilmartin (GBr) 2.28,163.

3.000 meter: 1. Fontana 6.12,987, 2. Ter Mors 6.13,268, 3. Heidum (Hon) 6.13,746.

Eindstand: 1. Fontana 110 punten, 2. Christie 70, 3. Ter Mors 60.

Relay, 3.000 meter: 1. Nederland 4.18,569, 2. Duitsland 4.17,006, 3. Polen 4.19,541.

AMSTERDAM, Marathon Cup, mannen: 1. Stroetinga, 2. Groeneveld, 3. Francolini.

Eindstand: 1. Groeneveld 339,2 punten, 2. Stroetinga 284,6, 3. Ariens 232.

Vrouwen: 1. Huisman, 2. Lollobrigida (Ita), 3. Tamar van der Wal, 4. Lisa van der Geest, 5. Hendriks, 6. Groen.

Eindstand: 1. Huisman, 2. Meijer, 3. Sterk.

SCHAKEN

WIJK AAN ZEE, Tata Steel Chess 2012, zevende ronde: Anand (Ina) - Van Wely (Ned) 1-0, Sokolov (Ned) - Harikrishna (Ina) 1/2-1/2, Leko (Hon) - Carlsen (Noo) 1/2-1/2, Karjakin (Rus) - Aronian (Arm) 1/2-1/2, Hou Yifan (Chn) - Caruana (Ita)1/2-1/2, L'Ami (Ned) - Giri (Ned) 1/2-1/2, Wang Hao (Chn) - Nakamura (VSt) 0-1.

Achtste ronde: Van Wely - Nakamura 1/2-1/2, Giri - Wang 1/2-1/2, Caruana - L'Ami 1-0, Aronian - Hou 1-0, Carlsen - Karjakin 1-0, Harikrishna - Leko 1/2-1/2, Anand - Sokolov 1/2-1/2.

Stand: 1. Carlsen 6, 2. Anand 5 1/2, 3. Aronian, Nakamura 5, 5. Hariskrishna, Karjakin 4 1/2, 7. Leko, Caruana 4, 9. Van Wely, Wang 3 1/2, 11. Giri 3, 12. Sokolov, L'Ami, Hou 2 1/2.

SKIËN

CORTINA D'AMPEZZA: wereldbeker, vrouwen, afdaling: 1. Vonn (VSt) 1.38,25, 2. Maze (Slv) 1.38,68, 3. Smith (VSt) 1.39,14, 4. Rolland (Fra) 1.39,33, 5. Sterz (Oos) 1.39,50, 6. Fenninger (Oos) 1.39,65.

Stand WB afdaling: 1. Vonn 340 punten, 2. Cook (VSt) 211, 3. Maze 189.

Stand WB algemeen: 1. Maze 1414, 2. Höfl-Riesch (Dui) 744, 3. Fenninger (Oos) 630.

Super-G: 1. Rebensburg (Dui) 1.16,45, 2. Schmidhofer (Oos) 1.16,78, 3. Maze (Slv) 1.16,79, 4. Ruiz Castillo (Spa) 1.16,98, 5. Mancuso (VSt) 1.17,14, 6. Smith (VSt) 1.17,25.

Stand WB super-G: 1. Maze 290, 2. Vonn (VSt) 286, 3. Mancuso 225.

Wengen, wereldbeker mannen, afdaling: 1. Innerhofer (Ita) 2.29,82, 2. Kröll (Oos) 2.30,12, 3. Reichelt (Oos) 2.30,58, 4. Guay (Can) 2.30,97, 5. Clarey (Fra) 2.30,99, 6. Baumann (Oos) 2.31,12.

Stand WB afdaling: 1. Svindal (Noo) 285, 2. Innerhofer 233, 3 Kröll 221.

Slalom: 1. Neureuther (Dui) 1.50,53, 2. Hirscher (Oos) 1.50,74, 3. Kostelic (Kro) 1.50,78, 4. Mölgg (Ita) 1.50,99, 5. Gross (Ita) 1.51,15, 6. Dopfer (Dui) 1.51,19.

Stand WB slalom: 1. Hirscher 600 punten, 2. Neureuther 486. 3. Myhrer (Zwe) 330.

Stand WB algemeen: 1. Hirscher 935, 2. Svindal (Noo) 747, 3. Ligety (VSt) 696.

TENNIS

MELBOURNE, Australian Open, mannen, derde ronde: Djokovic (Ser/1) - Wawrinka (Zwi/15) 1-6, 7-5, 6-4, 6-7, 12-10, Ferrer (Spa/4) - Nishikori (Jap/16) 6-2, 6-1, 6-4, Berdych (Tsj/5) - Anderson (ZAf) 6-3, 6-2, 7-6, Almagro (Spa) - Tipsarevic (Ser/8) 6-2, 5-1 opg.

Federer (Zwi/2) - Tomic (Aus) 6-4, 7-6, 6-1, Murray (GBr/3) - Berankis (Lit) 6-3, 6-4, 7-5, Tsonga (Fra/7) - Kavcic (Slv) 6-2, 6-1, 6-4, Gasquet (Fra/9) - Dodig (Kro) 4-6, 6-3, 7-6, 6-0, Raonic (Can/13) - Kohlschreiber (Dui/17) 7-6, 6-3, 6-4, Simon (Fra/14) - Monfils (Fra) 6-4, 6-4, 4-6, 1-6, 8-6, Seppi (Ita/21) - Cilic (Kro/12) 6-7, 6-3, 2-6, 6-4, 6-2, Chardy (Fra) - Del Potro (Arg/6) 6-3, 6-3, 6-7, 3-6, 6-3.

Vrouwen, derde ronde: Azarenka (WRu/1) - Hampton (VSt) 6-4, 4-6, 6-2, Serena Williams (VSt/3) - Morita (Jap) 6-1, 6-3, Wozniacki (Den/10) - Tsoerenko (Oek) 6-4, 6-3, Kirilenko (Rus/14) - Wickmayer (Bel/20) 7-6, 6-3, Stephens (VSt/29) - Robson (GBr) 7-5, 6-3, Vesnina (Rus) - Vinci (Ita/16) 4-6, 7-6, 6-4, Koeznetsova (Rus) - Suarez Navarro (Spa) 6-2, 4-6, 6-3. Vierde ronde: Sjarapova (Rus/2) - Flipkens (Bel) 6-1, 6-0, Agnieszka Radwanska (Pol/4) - Ivanovic (Ser/13) 6-2, 6-4, Li Na (Chn/6) - Görges (Dui/18) 7-6, 6-1, Makarova (Rus/19) - Kerber (Dui/5) 7-5, 6-4.

WIELRENNEN

HOOGERHEIDE, Wereldbeker, finale: 1. Bina (Tsj) 1.02.17, 2. Van der Haar (Ned) 0.07, 3. Zahner (Zwi) 0.11.

Eindstand WB: 1. Albert 540 punten, 2. Pauwels 515, 3. Nys 506, 4. Van der Haar 411.

Vrouwen: 1. Vos (Ned) 38.54, 2. Van Paassen (Ned) 0.53, 3. Ferrier-Bruneau (Fra) 1.12.

Eindstand WB: 1. Compton (VSt) 390 punten, 2. Van Paassen 300, 3. Harris (GBr) 276.

undefined

Meer over