Uitslagen

Atletiek

BERLIJN: marathon, mannen: 1. Makau (Ken) 2.03.38 (wereldrecord), 2. Kwelio (Ken) 2.07.55, 3. Kimaiyo (Ken) 2.09.50, 4. Limo (Ken) 2.10.38, 5. Overall (GBr) 2.10.55, 6. Serrano (Spa) 2.13.32.

Vrouwen: 1. Florence Kiplagat (Ken) 2.19.44, 2. Mikitenko (Dui) 2.22.18, 3. Radcliffe (GBr) 2.23.46, 10. Boonstra 2.29.23.

Autosport

Formule 1. Grote Prijs van Singapore: 1. Vettel (Dui) Red Bull 1.59.06,757 (gem. 155,810 km/uur), 2. Button (Eng) McLaren op 1,737, 3. Webber (Aus) Red Bull 29,279, 4. Alonso (Spa) Ferrari 55,449, 5. Hamilton (Eng) McLaren 1.07,766, 6. Di Resta (Sch) Force India 1.51,067, 7. Rosberg (Dui) Mercedes op 1 ronde, 8. Sutil (Dui) Force India, 9. Massa (Bra) Ferrari, 10. Perez (Mex) Sauber, 11. Maldonado (Ven) Williams, 12. Buemi (Zwi) Toro Rosso, 13. Barrichello (Bra) Williams, 14. Kobayashi (Jap) Sauber 2 ronden, 15. Senna (Bra) Lotus Renault, 16. Kovalainen (Fin) Lotus, 17. Petrov (Rus) Lotus Renault, 18. D'Ambrosio (Bel) Virgin, 19. Ricciardo (Aus) Hispania 4 ronden, 20. Liuzzi (Ita) Hispania, 21. Alguersuari (Spa) Toro Rosso op 5 ronden; uitgevallen: Glock (Dui) Virgin, Schumacher (Dui) Mercedes, Trulli (Ita) Lotus.

Stand WK na 14 na 19 races: 1. Vettel 309 punten, 2. Button 185, 3. Alonso 184, 4. Webber 182, 5. Hamilton 168, 6. Massa 84, 7. Rosberg 62, 8. Schumacher 52, 9. Petrov 34, 10. Heidfeld 34.

Stand WK constructeurs: 1. Red Bull 491, 2. McLaren 353, 3. Ferrari 268, 4. Mercedes 114, 5. Lotus Renault 70, 6. Force India 48.

Golf

ATZENBRUGG: Oostenrijks Open, mannen, eindstand: 1. Ferrie (Eng) 276 slagen (-12) wint na play-off, 2. Wakefield (Eng) 276, 3. Luiten (Ned) 277, 4. Norret (Den) 279, 5. Monasterio (Arg), Wiesberger (Oos), Dubuisson (Fra) 280, 59. Sluiter 293.

KILLEEN CASTLE: Solheim Cup, vrouwen, eindstand: Europa - Verenigde Staten 15-13.

Singles: Matthew wint van Creamer met 6 holes en nog 5 te gaan, Gustafson w.v Lewis 2up, Nordqvist verliest van Pressel 2&1, Davies speelt gelijk tegen Inkster 0,5-0,5, Reid v.v. Hurst 2up, Boeljon wint van Lincicome 2up, Gal v.v. Lang 6&5, Hjorth v.v. Kim 4&2, Pettersen w.v. Wie 1up, Hedwall - O'Toole 0,5-0,5, Munoz w.v Stanford 1up, Stupples w.v. Cristie Kerr walkover.

Foursomes: Hedwall/Gustafson w.v. Stanford/Lewis 6&5, Stupples/Boeljon v.v. Pressel/O'Toole 3&2, Hjorth/Nordqvist w.v. Lang/Inkster 3&2, Matthew/Munoz - Kerr/Creamer 0,5-0,5

Fourballs: Davies/Reid w.v. Lang/Wie 4&3, Pettersen/Hedwall v.v. Pressel/Kerr 1 up, Gal/ Boeljon v.v. Lewis/O'Toole 2&1, Hjorth/Munoz v.v. Creamer/Lincicome 3&1.

Motorsport

MARKELO:Open NK, MX1, eerste manche: 1. Ceriel Klein Kromhof (Hon), 2. Herjan Brakke (Yam), 3.Yentel Martens (KTM), 4. Kristof Salaets (Hon), 5. Marko Kovalainen (Yam).

Tweede manche: 1. Herjan Brakke (Yam), 2. Stuwey Reijnders (Suz), 3. Yentel Martens (Ktm), 4. Kristof Salaets (Hon), 5. Marko Kovalainen (Yam).

Stand open NK na 6 van de 7 races: 1. Herjan Brakke (Yam) 223 pt, 2. Marc de Reuver (Yam) 167 pt, 3. Kristof Salaets (Hon) 145 pt, 4. Yentel Martens (Ktm) 141 pt, 5. Stuwey Reijnders (Suz) 126 pt, 6. Rob van Vijfeijken (Kaw).

Paardensport

DONAUESCHINGEN (Dui): Concours hippique,

springen, 1,50 m, na barrage: 1. Schwizer (Zwi) Verdi III 0-41,28, 2. Eckermann (Dui) Lolita H 0-42,20, 3. Weishaupt (Dui) Souvenir 0-42,22; 7. Houtzager/Sterrehof's Voltaire 0-45,26.

Grote prijs, na barrage: 1. Johannes Ehning (Dui) Salvador V 0-48,32, 2. Ludger Beerbaum (Dui) Chaman 0-49,08, 3. Dreher (Dui) Magnus Romeo 0-49,71; 11. Zoer/Sam 8-51,19, 12. Houtzager/Sterrehof's Opium 12-51,10.

Finale 1,50 m, na barrage: 1. Steve Guerdat (Zwi) Sidney 0-29,66, 2. Schwizer (Zwi) 0-29,73, 3. Leprevost (Fra) 0-29,94; 5. Gerco Schröder /Eurocommerce Vigaro 0-30,42, 12. Houtzager /Sterrehof's Voltaire 4-31,73, 13. Dubbeldam /BMC Wizzard Tn 4-32,89.

Dressuur, Grand Prix: 1. Salzgeber (Dui) Herzruf's Erbe 76,191, 2. Van Grunsven (Ned) Salinero 74,915, 3. Gräf (Dui) Le Noir 72,553; 9. Wernsen/Oklarette 65,468.

Grand Prix Special: 1. Salzgeber/Herzruf's Erbe 78,02, 2. Van Grunsven/Salinero 77,95, 3. Sprehe (Dui) Desperados 75,00, 12. Wernsen/ Oklarette 65,70.

MOORSELE: Zilveren Spoor Gala, Grote Prijs, na barrage: 1. Wylde (VSt) Lipton de l'Othian 0-43,77, 2. Ericsson (Den) Damgaardens Extens 0-45,17, 3. Wenz (Dui) Galina 4-46,52; zonder barrage: 14. Vos/Michael Braun 4-77,30.

LANAKEN: WK jonge paarden, finale 6-jarigen, na barrage: 1. Morsink (Ned) Carthageno Z 0-36,59, 2. Heyer (Dui) Cum Laude 0-37,23, 3. Heyer/Chattanooga 0-45,98, 4. Van den Broek (Ned) Ronaldo de la Pomme 4-36,89.

Finale 7-jarigen, na barrage: 1. Kürten (Ier) Cor della Rossa Z 0-41,47, 2. Deusser (Dui) Casquino 0-41,65, 3. Ahlmann (Dui) Tabou Z 0-44,21; 5. Ruben Romp/Raffaello Of San Giovanni 4-44,10.

Tennis

METZ (Fra): int. toernooi, mannen, kwartfinales: Ljubicic (Kro) - Sijsling (Ned) 6-4, 6-3, Tsonga (Fra) - Mahut (Fra) 4-6, 6-3, 7-5, Muller (Lux) - Gasquet (Fra) 6-3, 6-4, Dolgopolov (Oek) - Malisse (Bel) 6-3, 1-0, opgave.

Halve finales: Tsonga - Dolgopolov 6-4, 6-4, Ljubicic - Muller 7-6, 7-6.

Finale: Tsonga - Ljubicic 6-3, 6-7, 6-3.

BOEKAREST (Roe): int. toernooi, mannen, kwartfinales: Chela (Arg) - Seppi (Ita) 7-5, 6-3, Mayer (Dui) - Ramos (Spa) 6-1, 6-2, Andujar (Spa) - Gianessi (Ita) 6-3, 6-4, Volandri (Ita) - Souza (Bra) 6-2, 6-0.

Halve finales: Mayer - Volandri 7-6, 6-2, Andujar - Chela 6-4, 7-5.

Finale: Mayer - Andujar 6-3, 6-1.

GUANGZHOU (Chn): int. toernooi, vrouwen, halve finales: Rybarikova (Slw) - Zheng Jie (Chn) 7-5, 6-3, Scheepers (ZAf) - Kirilenko (Rus) 7-5, 5-7, 6-4.

Finale: Scheepers - Rybarikova 6-2, 6-2.

SEOUL (ZKo): int. toernooi, vrouwen, kwartfinales: Hercog (Slv) - Cibulkova (Slw) 6-3, 6-1, Martinez Sanchez (Spa) - Görges (Dui) 7-6, 6-1, Voskobojeva (Kaz) - Doesjevina (Rus) 6-2, 6-3, Zakopalova (Tsj) - King (VSt) 6-2, 4-6, 6-1.

Halve finales: Martinez Sanchez - Zakopalova 6-3, 6-2, Voskobojeva - Hercog 6-1, 6-4.

Finale: Martinez Sanchez - Voskobojeva 7-6, 7-6.

TOKIO: int. toernooi, vrouwen, eerste ronde: Pavlioetsjenkova (Rus) - Rus (Ned) 6-4, 6-3.

Volleybal

ITALIË/ SERVIË: EK vrouwen: Belgrado, groep A: Duitsland - Oekraïne 3-0 (25-17, 25-15, 25-17), Frankrijk - Servië 1-3 (25-20, 15-25, 11-25, 19-25), Duitsland - Frankrijk 3-0 (25-18, 25-23, 25-18), Servië - Oekraïne 3-0 (25-18, 25-18, 25-14).

Stand: 1. Duitsland 2-6 (6-0), 2. Servië 2-6 (6-1), 3. Frankrijk 2-0 (1-6), 4. Oekraïne 2-0 (0-6).

Monza, groep B: Kroatië - Turkije 3-0 (25-21, 25-23, 25-22), Italië - Azerbeidzjan 3-1 (25-22, 25-22, 21-25, 25-16), Azerbeidzjan - Kroatië 3-1 (27-25, 18-25, 25-21, 25-18).

Stand: 1. Italië 2-6 (6-1), 2. Turkije 2-3 (3-4), 3. Azerbeidzjan 3-3 (5-7), 4. Kroatië 3-3 (4-6).

Zrenjanin, groep C: Israël - Polen 0-3 (23-25, 7-25, 15-25), Roemenië - Tsjechië 0-3 (27-29, 19-25, 16-25), Polen - Tsjechië 3-0 (25-20, 28-26, 25-20), Roemenië - Israël 3-0 (25-17, 25-23, 25-14).

Stand: 1. Polen 2-6 (6-0), 2. Tsjechië 2-3 (3-3), 3. Roemenië 2-3(3-3), 4. Israël 2-0 (0-6).

Busto Arsizio, groep D: Nederland - Bulgarije 3-0 (25-23, 25-17, 25-23), Rusland - Spanje 3-1 (32-30, 19-25, 25-20, 25-22), Rusland - Nederland 3-1 (26-24, 24-26, 25-15, 25-22), Spanje - Bulgarije 3-0 (25-17, 25-18, 25-21).

Eindstand: 1. Rusland 3-9 (9-2), 2. Nederland 3-6 (7-3), 3. Spanje 3-3 (4-6), 4. Bulgarije 3-0 (0-9). Rusland naar kwartfinales, Nederland en Spanje naar tussenronde.

Wielrennen

WK: mannen, elite (266 km): 1. Cavendish (GBr) 5.40.27 (45,821 km/uur), 2. Goss (Aus), 3. Greipel (Dui), 4. Cancellara (Zwi), 5. Roelandts (Bel), 6. Romain Feillu (Fra), 7. Bozic (Slv), 8. Boasson Hagen (Noo), 9. Freire (Spa), 10. Farrar (VSt), 11. Galimzjanov (Rus), 12. Peter Sagan (Tsj), 13. Ravard (Fra), 14. Bennati (Ita), 15. Costa (Por), 17. Gilbert (Bel), 21. Ligthart, 29. Boom, 35. Hoogerland, 44. Tjallingii, 60. Weening, 62. Mollema, 88. Poels 0.19, 89. Kruijswijk, 165. Terpstra 8.54.

Junioren (126 km): 1. Lecuisinier (Fra) 2.48.58 (44,742 km/uur), 2. Degreve (Bel), 3. Lammertink (Ned), 4. Senechal (Fra) 0.03, 5. Zabel (Dui), 6. Ivlev (Rus), 9. Godrie, 22. Dijkshoorn, 32. Van Trijp, 62. Slik; uitgevallen: Groenewegen.

Vrouwen, elite (140 km): 1. Bronzini (Ita) 3.21.28 (41,694 km/uur), 2. Vos (Ned), 3. Teutenberg (Dui), 4. Cooke (GBr), 5. Martisova (Rus), 6. Hosking (Aus), 7. Armitstead (GBr), 8. Henrion (Bel), 9. Leleiviyte (Lit), 10. Biannic (Fra), 24. Van Vleuten, 74. Bras 0.41, 95. Gunnewijk 1.04, 98. Blaak 1.17, 99. Wild; uitgevallen: Brand.

Zaalhandbal

CHORZOV: Vierlandentoernooi, vrouwen, vrijdag: Nederland - IJsland 29-23 (15-11).

Doelpunten: Van der Heijden 7, Visser 5, Snelder en Bont 3, Van der Wissel, Hilster, Broch, Van Dort en Bovenberg 2, Malestein 1.

Zaterdag: Nederland - Tsjechië 26-25 (13-13).

Doelpunten Nederland: Polman en Van Dort 4, Van der Wissel, Bont, Lamein en Van der Heijden 3, Broch, Hilster en Snelder 2.

Zondag: Nederland - Polen 28 -31.

Eindstand: 1. Polen 3-6 (85-75), 2. Nederland 3-4 (83 - 79), 3. Tsjechië 3-2 (80-82), 4. IJsland 3-0 (73-85).

undefined

Meer over