Uitslagen

Atletiek

DAEGU: WK, mannen: 200 m (0,8 m/s): 1. Bolt (Jam) 19,40, 2. Dix (VSt) 19,70, 3. Lemaitre (Fra) 19,80, 4. Saidy Ndure (Noo) 19,95, 5. Ashmeade (Jam) 20,29, 6. De Barros (Bra) 20,31,7. Sorrillo (Tri) 20,34. Edward (Pan) uitgevallen.

1500 m: 1. Kiprop (Ken) 3.35,69, 2. Kiplagat (Ken) 3.35,92, 3. Centrowitz (VSt) 3.36,08, 4. Olemdo (Spa) 3.36,33, 5. Iguider (Mar) 3.36,56, 6. Moustaoui (Mar) 3.36,80, 7. Gebremedhin (Eth) 3.36,81, 8. Villenueva (Ven) 3.37,31.

5000 m: 1. Farah (GBr) 13.23,36, 2. Lagat (VSt) 13.23,64, 3. Gebremeskel (Eth) 13.23,92, 4. Kiplangat Koech (Ken) 13.24,95, 5. Kuma (Eth) 13.25,50, 6. Longosiwa (Ken) 13.26,73.

4x100 m: 1. Jamaica (Carter, Frater, Blake, Bolt) 37,04 (wereldrecord), 2. Frankrijk 38,20, 3. Saint Kitts & Nevis 38,49, 4. Polen 38,50, 5. Italië 38,96, 6. Trinidad & Tobago 39,01. Gediskwalificeerd in de series: Nederland (Codrington, Mariano, Feller en Van Luijk).

Marathon: 1. Kirui (Ken) 2.07.38, 2. Kipruto (Ken) 2.10.06, 3. Lilesa (Eth) 2.10.32, 4. Bouramdane (Mar) 2.10.55, 5. Tumo (Ken) 2.11.39, 6. Kiptanui (Ken) 2.11.50, 7. Horibata (Jap) 2.11.52, 8. Pertile (Ita) 2.11.57, 9. Kiprotich (Oeg) 2.12.57, 10. Nakamoto (Jap) 2.13.10.

Snelwandelen, 50 km: 1. Bakoelin (Rus) 3.41.24, 2. Nizhegorodov (Rus) 3.42.45, 3. Tallent (Aus) 3.43.36, 4. Si (Chn) 3.44.40, 5. Adams (Aus) 3.45.31, 6. Morioka (Jap) 3.46.21.

Speer: 1. De Zordo (Dui) 86,27, 2. Thorkildsen (Noo) 84,78, 3. Martinez (Cub) 84.30, 4. Vesely (Tsj) 84,11, 5. Avan (Tur) 83,34, 6. Avramenko (Oek) 82,51.

Hink-stap-sprong: 1. Taylor (VSt) 17,96, 2. Idowu (GBr) 17,77, 3. Claye (VSt) 17,50, 4. Copello (Cub) 17,47, 5. Evora (Portugal) 17,35, 6. Olsson (Zwe) 17,23.

Vrouwen, 800 m: 1. Savinova (Rus) 1.55,87, 2. Semenya (ZAf) 1.56,35, 3. Jepkosgei Busienei (Ken) 1.57,42, 4. Johnson Montano (VSt) 1.57,48, 5. Kostezkaja (Rus) 1.57,82, 6. Vessey (VSt) 1.58,50.

100 m horden (1,1 m/s): 1. Pearson (Aus) 12,28, 2. Carruthers (VSt) 12,47, 3. Harper (VSt) 12,47, 4. Porter (GBr) 12,63, 5. Dektjareva (Rus) 12,82, 6. Holder (Can) 12,93, 7. George (Can) 17,97; Wells (VSt) uitgevallen.

4x100 m: 1. Verenigde Staten (Knight, Felix, Myers, Jeter) 41,56, 2. Jamaica 41,70, 3. Oekraïne 42,51, 4. Trinidad & Tobago 42,58, 5. Frankrijk 42,70, 6. Rusland 42,93, 9. Nederland (Vassell, Schippers, Hagen en Samuel) 43,44 (Nederlands record).

4x400 m: 1. Verenigde Staten (Richards-Ross, Felix, Beard, McCorory) 3.18,09, 2. Jamaica 3.18,71, 3. Rusland 3.19,36, 4. Groot-Brittannië 3.23,63, 5. Oekraïne 3.23,86, 6. Wit-Rusland 3.25,64.

Hoog: 1. Tsjitsjerova (Rus) 2,03, 2. Vlasic (Kro) 2,03, 3. Di Martino (Ita) 2,00, 4. Slesarenko (Rus) 1,97, 5. Zheng (Chn), Ryan (Ier) 1,93.

Kogelslingeren: 1. Lisenko (Rus) 77,13, 2. Heidler (Dui) 76,06, 3. Zhang Wenxiu (Chn) 75,03, 4. Moreno (Cub 74,48, 5. Wlodarczyk (Pol) 73,56, 6. Perie (Roe) 72,04.

Golf

CRANS-SUR-SIERRE 941 (Zwi): Europese Tour, European Masters, eindstand: 1. Björn (Den) 264 slagen (-20), 2. Kaymer (Dui) 268, 3. Donaldson (Wal), McIlroy (NIe), Van Zyl (ZAf) 269, 6. Andersson Hed (Zwe), Lynn (Eng), Westwood (Eng) 270, 15. Luiten 273, 56. Lafeber 282.

Hockey

ROTTERDAM: hoofdklassetoernooi, mannen: finale: Rotterdam - Amsterdam: 5-3; om 3rde plaats: SCHC - Laren 4-3; om 5de plaats: HGC - Pinoké 4-0; om 7de plaats: Oranje Zwart - Kampong 2-2, Kampong wint na shoot-out; om 9de plaats: Bloemendaal - Schaerweijde 6-2; om 11de plaats: Den Bosch - Hurley 6-2.

Motorsport

MISANO: Grand Prix van San Marino, MotoGP: 1. Lorenzo (Spa) Yamaha 44.11,877, 2. Pedrosa (Spa) Honda 7,299, 3. Stoner (Aus) Honda 11,967, 4. Simoncelli (Ita) Honda 17,353, 5. Dovizioso (Ita) Honda 17,390, 6. Spies (VSt) Yamaha 18,092; stand WK na 13 van 18 races: 1. Stoner 259, 2. Lorenzo 224, 3. Dovizioso 185.

125 cc: 1. Terol (Spa) Aprilia 40.02,164. 2. Zarco (Fra) Derbi op 0,022, 3. Vazquez (Spa) Derbi 4,932, 4. Cortese (Dui) Aprilia 9,322, 5. Faubel (Spa) Aprilia 9,964, 6. Kent (GBr) Aprilia 12,100; uitgevallen: Iwema/Aprilia; stand WK: 1. Terol 216, 2. Zarco 185, 3. Vinales (Spa) Aprilia 161, 21. Iwema 13.

Moto2: 1. Marquez (Spa) Honda 43.08,197, 2. Bradl (Dui) Honda 0,619, 3. Iannone (Ita) Honda 0,713, 4. De Angelis (SMa) Honda 1,634, 5. Redding (GBr) Honda 3,275, 6. Bradley Smith (GBr) Honda 3,436; stand WK: 1. Bradl 213 punten, 2. Marquez 190, 3. Iannone 112.

GAILDORF (Dui): Grote Prijs van Europa, MX1, eerste manche: 1. Bobrisjev (Rus) Honda, 2. Boog (Fra) Kawasaki, 3. Cairoli (Ita) KTM, 31. Brakke/Yamaha; tweede manche: 1. Christophe Pourcel (Fra) Kawasaki, 2. Cairoli, 3. Boissière (Fra) Yamaha, 19. Brakke; uitslag GP: 1. Cairoli 42 punten, 2. Bobrisjev 38, 3. Boog 37, 23. Brakke 2; stand WK na 14 van 15 races: 1. Cairoli 596 (wereldkampioen), 2. Frossard (Fra) Yamaha 472, 3. Desalle (Bel) Suzuki 461, 22. De Reuver/Yamaha 55, 28. Brakke 20.

MX2, eerste manche: 1. Roczen (Dui) KTM, 2. Searle (GBr) Kawasaki, 3. Tonus (Zwi) Yamaha, 5.

Herlings (Ned) KTM, 18. Kras/Suzuki; tweede manche: 1. Searle, 2. Herlings, 3. Roczen, 31. Kras; uitslag GP: 1. Searle 47, 2. Roczen 45, 3. Herlings 38, 22. Kras 3; stand WK: 1. Roczen 635 (wereldkampioen), 2. Herlings 585, 3. Searle 526, 21. Coldenhoff/Yamaha 90, 23. Kras 65.

Paardensport

BREDA: Outdoor Brabant, vierspannen, Open EK: 1. Exell (Aus) 134,62, 2. en Europees kampioen Chardon (Ned) 137,72, 3. Dobrovitz (Hon) 152,49, 4. Koos de Ronde (Ned) 152,70, 5. Sandmann (Dui) 153,98, 6. Lazar (Hon) 157,39, 7. Timmerman (Ned) 160,84; 20. Monhemius 184,61, 21. Peter de Ronde 187,50, 23. Weusthof 188,63, 24. Heus 189,99, 25. Aarts 190,89, 34. Piet de Ronde 235,84.

Landenwedstrijd: 1. Nederland 284,0, 2. Hongarije 309,9, 3. Duitsland 312,0, 4. Zwitserland 331,8, 5. Zweden 333,6.

NK eventing: 1. Brugman/Edino 54,5, 2. Kooremans/Cavalor Telstar 59,8, 3. Kluytmans/Buitenlust Here I Am 69,5, 4. Van Beek/Vision 94,7, 5. Lips/ Keyflow 103,2, 6. Henk Jan Lozeman /Chase the Moon 109,2.

Roeien

BLED: WK, mannen, twee-zonder, B-finale: 1. Larkins/McKenzie (Aus) 6.32,73, 2. Sluis/Blink (Ned) 6.34,27, 3. Stangel/Peszek (VSt) 6.34,60.

Vier-zonder, halve finales: 1. Groot-Brittannië 5.55,31, 2. Verenigde Staten 5.57,29, 3. Nederland (Klem/Knab/Hendriks/Klaassen) 5.57,41 (naar finale); finale: 1. Groot-Brittannië 5.55,18, 2. Griekenland 5.57,20, 3. Australië 5.58,44, 6. Nederland 6.11,82.

Vrouwen, Vier-zonder, finale: 1. Verenigde Staten 6.30,30, 2. Australië 6.31,18, 3. Nederland (Van Dorp/Van Rooijen/Hogerwerf/Dekker) 6.34,06.

Licht, dubbeltwee, halve finales: 1. McNamara/Every-Hall (Aus) 7.03,25, 2. Jennerich /Obee (Can) 7.03,74, 3. Hedstrom/Nichols (VSt) 7.04,60, 4. Sigmond/Head (Ned) 7.09,23 (naar B-finale); B-finale: 1. Huang/Pan (Chn) 7.08,54, 2. Thomsen/Rasmussen (Den), 3. Sigmond/Head (Ned) 7.10,45.

Tennis

US OPEN: mannnen, tweede ronde: Murray (GBr/4) - Haase (Ned) 6-7, 2-6, 6-2, 6-0, 6-4, Nadal (Spa/2) - Mahut (Fra) 6-2, 6-2, opgave, Ferrer (Spa/5) - Blake (VSt) 6-4, 6-3, 6-4, Simon (Fra/12) - Garcia-Lopez (Spa) 6-4, 6-7, 7-5, 6-3, Young (VS) - Wawrinka (Zwi/14) 7-6, 3-6, 2-6, 6-3, 7-6, Koenitsin (Rus) - Melzer (Oos/17) 3-6, 6-3, 1-6, 6-2, 7-6, Del Potro (Arg/18) - Junqueira (Arg) 6-2, 6-1, 7-5, Roddick (VSt/21) - Stock (VSt) 6-3, 6-3, 6-4, Chela (Arg/24) - Darcis (Bel) 6-2, 6-4, 6-4, Lopez (Spa/25) - Pospisil (Can) 5-7, 6-4, 7-6, 7-6, Isner (VSt/28) - Ginepri (VSt) 6-4, 6-3, 6-4, Nalbandian (Arg) - Ljubicic (Kro/30) 6-4, 1-6, 6-3, 6-2, Bogomolov (VSt) - Dutra da Silva (Bra) 6-4, 6-3, 7-5, Benneteau (Fra) - Istomin (Oez) 6-4, 6-4, 6-4, Muller (Lux) - Gulbis (Let) 3-6, 7-6, 6-4, 7-6,

Derde ronde: Djokovic (Ser/1) - Davidenko (Rus) 6-3, 6-4, 6-2, Nadal - Nalbandian 7-6, 6-1, 7-5, Federer (Zwi3) - Cilic (Kro) 6-3, 4-6, 6-4, 6-2, Ferrer - Mayer 6-1, 6-2, 7-6, Fish (VSt) - Anderson (ZAf) 6-4, 7-6, 7-6, Tsonga (Fra) - Verdasco (Spa) 6-3, 7-5, 6-4, Roddick - Benneteau (Fra) 6-1, 6-4, 7-6, Tipsarevic (Ser) - Berdych (Tsj) 6-4, 5-0, opgave, Dolgopolov (Oek) - Karlovic (Kro) 6-7, 6-2, 6-4, 6-4, Ferrero (Spa) - Granollers (Spa) 6-1, 4-3, opgave, Müller - Koenitsin 6-1, 6-4, 6-4.

Vrouwen, derde ronde: Wozniacki (Den/1) - King (VSt) 6-2, 6-4, Zvonareva (Rus/2) - Garrigues (Spa/30) 6-4, 7-5, Pennetta (Ita/26) - Sjarapova (Rus/3) 6-3, 3-6, 6-4, Serena Williams (VSt/28) - Azarenka (WRu/4) 6-1, 7-6, Schiavone (Ita/7) - Scheepers (ZAf) 5-7, 7-6, 6-3, Stosur (Aus/9) - Petrova (Rus/24) 7-6, 6-7, 7-5, Petkovic (Dui/10) - Vinci (Ita/18) 6-4, 6-0, Pavljoetsjenkova (Rus/17) - Jankovic (Ser/11) 6-4, 6-4, Peng Shuai (Chn/13) - Julia Görges (Dui/19) 6-4, 7-6, Koeznetsova (Rus/15) - Amanmoeradova (Oez) 6-4, 6-2, Ivanovic (Ser/16) - Stephens (VSt) 6-3, 6-4, Lisicki (Dui/22) - Falconi (VSt) 6-0, 6-1, Kirilenko (Rus /25) - McHale (VSt) 6-2, 6-3, Niculescu (Roe) - Safarova (Tsj/27) 6-0, 6-1, Suarez Navarro (Spa) - Soler Espinosa (Spa) 6-0, 6-4, Kerber (Dui) - Koedriavtseva (Rus) 6-3, 6-1.

Achtste finales: Pennetta - Peng Shuai 6-4, 7-6, Kerber - Niculescu 6-4, 6-3.

Turnen

LEKKERKERK: oefeninterland, vrouwen: Nederland - Polen 219,850 - 209,300; eindstand individueel: 1. Van Gerner (Ned) 55,750, 2. Goedkoop (Ned) 55,700, 3. Pihan-Kulesza (Pol) 54,450, 4. Rijken (Ned) 54,450, 5. Masela (Ned) 52,850, 6. Moshage (Ned) 52, 000, 7. Lieke Wevers 51,650.

Volleybal

EINDHOVEN: 1e olympische kwalificatieronde, mannen (return): Nederland - Roemenië 3-1 (25-20, 23-25, 25-18, 25-18). Nederland kwalificeert zich voor pre-olympische toernooi in november.

Wielrennen

RONDE VAN SPANJE: 14de etappe, Astorga - La Farrapona (173,2 km):1. Taaremae (Est) 4.39.01, 2. Cobo (Spa) 0.25, 3. De la Fuenta (Spa) 0.29, 4. Poels (Ned) 0.40, 5. Wiggins (GBr) 0.45, 6. Froome (GBr), 7. Mollema (Ned), 8. Mentsjov (Rus), 9. Nieve (Sp), 10. Van den Broeck (Bel) 0.55.

15de etappe, Avilés - Alto de l'Angliru (142,2 km): 1. Cobo (Spa) 4.01.56, 2. Poels (Ned) 0.48, 3. Mentsjov (Rus), 4. Froome (GBr), 5. Wiggins (GBr) 1.21, 6. Anton (Spa), 7. Rodriguez (Spa) 1.35, 8. Monfort (Bel), 9. Mollema (Ned), 10. Lagoetin (Oez); ; 47. Kruijswijk 9.14.

Alsgemeen klassement: 1. Cobo 59.57.16, 2. Froome 0.20, 3. Wiggins 0.46, 4. Mollema 1.36, 5. Monfort 2.37, 6. Mentsjov 3.01, 7. Fuglsang (Den) 3.06, 8. Nibali (Ita) 3.27, 9. Van den Broeck (Bel) 3.58, 10. Poels 4.13; 41, Kruijswijk 51.49, 84. De Kort 2.02.19, 95. Ligthart 2.14.25, 103. De Maar 2.25.13, 154. Keizer 3.24.56.

undefined

Meer over