Uitslagen

Atletiek

BYDGOSZCZ (POL): WK cross country:

Mannen (12 km): 1. Korir (Ken) 32.45, 2. Merga (Eth) 32.51, 3. Medhin (Eri) 32.54, 4. Kipsiro (Oeg) 33.08, 5. Toroitich (Oeg) 33.09, 6. True (VSt) 33.11.

Vrouwen (8 km): 1. Chebet (Ken) 24.24, 2. Ayalew (Eth) 24.27, 3. Oljira (Eth) 24.33, 4. Eshete (Bah) 24.34, 5. Muriuki (Ken) 24.39, 6. Kisa (Ken) 24.46.

VENLO: NK halve marathon. Mannen: 1. Choukoud 1.03.27, 2. Molenhuis 1.05.18, 3. Butter 1.05.28.

Vrouwen: 1. Van der Meijden 1.14.17, 2. Bouma 1.15.51, 3. Deelstra 1.15.54.

Autosport

SEPANG: Formule 1, Grote Prijs van Maleisië. Na 56 ronden: 1. Vettel (Dui) Red Bull 1.38.56,681, 2. Webber (Aus) Red Bull 4,298, 3. Hamilton (GBr) Mercedes 12,181, 4. Rosberg (Dui) 12,640, 5. Massa (Bra) Ferrari 25,648, 6. Grosjean (Fra) Lotus 35,564, 7. Räikkönen (Fin) Lotus 48,479, 8. Hülkenberg (Dui) Sauber 53,044, 9. Perez (Mex) McLaren 1.12,357, 10. Vergne (Fra) Toro Rosso 1.27,124, 11. Bottas (Fin) Williams 1.28,610, 12. Gutiérrez (Mex) Sauber op 1 ronde, 13. Bianchi (Fra) Marussia, 14. Pic (Fra) Caterham, 15. Van der Garde / Caterham, 16. Chilton (GBr) Marussia op 2 ronden, 17. Button (GBr) McLaren op 3 ronden, 18. Ricciardo (Aus) Toro Rosso op 5 ronden. Uitgevallen: Alonso (Spa) Ferrari, Di Resta (GBr) Force India, Sutil (Dui) Force India, Maldonado (Ven) Williams.

Stand WK, na twee Grand prixs: 1. Vettel 40 punten, 2. Räikkönen 31, 3. Webber 26, 4. Hamilton 25, 5. Massa 22, 6. Alonso 18, 7. Rosberg 12, 8. Grosjean 9, 9. Sutil 6, 10. Di Resta 4.

Stand WK teams: 1. Red Bull 66, 2. Lotus 40, 3. Ferrari 40, 4. Mercedes 37, 5. Force India 10, 6. Sauber 4.

Curling

RIGA: WK, vrouwen: Om derde plaats: Canada - Verenigde Staten 8-6. Finale: Schotland - Zweden 6-5.

Golf

KUALA LUMPUR: Europese Tour, Maleisië Open. Eindstand na 54 holes (drie ronden): 1. Aphibarnrat (Tha) 203 slagen (-13), 2. Edoardo Molinari (Ita) 204, 3. Hansen (Den) 205, 4. Dubuisson (Fra), Schwartzel (ZAf) 206, 6. Larrazábal (Spa), Foster (Eng), Noren (Zwe), Howell (Eng), Harrington (Ier) 207, 22. Luiten 210, 40. Derksen 214.

Handbal

ARNHEM: Oefenwedstrijd: Nederland - Polen 26-22.

Schaatsen

SOTSJI: WK AFSTANDEN:

Mannen, zondag, eerste 500 meter: 1. Smeekens 34,80, 2. Kato (Jap) 34,92, 3. Mo Tae-bum (ZKo) 34,94, 4. Ronald Mulder 35,05 (8), 5. Koval (Rus) 35,05 (9), 6. Michel Mulder 35,09 (1), 7. Dubreuil (Can) 35,09 (9), 8. Lobkov (Rus) 35,18, 9. Koskela (Fin) 35,21, 10. Was (Pol) 35,28.

Tweede 500 meter: 1. Michel Mulder, Mo Tae-bum 34,82, 3. Kato 34,90, 4. Ronald Mulder 35,02, 5. Smeekens 35,06, 6. Lobkov 35,08, 7. Koskela 35,10, 8. Gregg (Can) 35,20, 9. Koval 35,22, 10. Dubreuil 35,26.

Eindstand 500 meter: 1. Mo Tae-bum 69,760, 2. Kato 69,820, 3. Smeekens 69,860, 4. Michel Mulder 69,910, 5. Ronald Mulder 70,070, 6. Lobkov 70,260, 7. Koval 70,270, 8. Koskela 70,310, 9. Dubreuil 70,350, 10. Gregg 70,500.

Ploegenachtervolging: 1. Nederland (Kramer, Blokhuijsen, Verweij) 3.42,03, 2. Zuid-Korea 3.44,60, 3. Polen 3.45,22, 4. Rusland 3.46,59, 5. Noorwegen 3.48,68, 6. Duitsland 3.48,83, 7. Canada 3.49,00, 8. Italië 3.53,08.

Zaterdag, 10.000 meter: 1. Bergsma 12.57,69, 2. Kramer 12.59,71, 3. De Jong 13.00,26, 4. Lee Seung-hoon (ZKo) 13.14,02, 5. Swings (Bel) 13.19,15, 6. Dobbin (NZe) 13.23,65, 7. Weber (Dui) 13.24,20, 8. Beckert (Dui) 13.26,79, 9. Roemjantsev (Rus) 13.29,05, 10. Geisreiter (Dui) 13.29,20.

Vrouwen, zondag, eerste 500 meter:

1. Lee Sang-hwa (ZKo) 37,69, 2. Fatkoelina (Rus) 38,14, 3. Wolf (Dui), Oenema 38,16, 5. Beixing Wang (Chn) 38,22, 6. Richardson (VSt) 38,29, 7. Kodaira (Jap) 38,48, 8. Ajdova (Kaz) 38,49, 9. Van Riessen 38,53, 10. Tsuji (Jap) 38,55; 15. Boer 38,72.

Tweede 500 meter: 1. Lee Sang-hwa 37,65, 2. Beixing Wang 37,81, 3. Fatkoelina 37,94, 4. Wolf 37,97, 5. Oenema 38,03, 6. Ajdova 38,24, 7. Kodaira 38,25, 8. Hong Zhang (Chn) 38,30, 9. Erbanova (Tsj) 38,37, 10. Richardson 38,46; 15. Van Riessen 38,78, 16. Boer 38,82.

Eindstand 500 meter: 1. Lee Sang-hwa 75,347, 2. Beixing Wang 76,043, 3. Fatkoelina 76,093, 4. Wolf 76,144, 5. Oenema 76,198, 6. Kodaira 76,736, 7. Ajdova 76,744, 8. Richardson 76,768, 9. Hong Zhang 76,887, 10. Erbanova 76,956; 13. Van Riessen 77,321, 16. Boer 77,544.

Ploegachtervolging: 1. Nederland (Wüst, Valkenburg, Leenstra) 3.00,02, 2. Polen 3.04,91, 3. Zuid-Korea 3.05,32, 4. Duitsland 3.05,50, 5. Rusland 3.05,94, 6. Noorwegen 3.07,23, 7. Japan 3.07,90, 8. Canada 3.20,92 (met val).

Zaterdag, 1.000 meter: 1. Fatkoelina (Rus) 1.15,44, 2. Wüst 1.15,71, 3. Bowe (VSt) 1.15,87, 4. Nesbitt (Can) 1.16,02, 5. Erbanova (Tsj) 1.16,09, 6. Richardson (VSt) 1.16,10, 7. Hong Zhang (Chn) 1.16,48, 8. Leenstra 1.16,67, 9. Ajdova (Kaz) 1.16,93, 10. Lobisjeva (Rus) 1.17,27; 11. Van Riessen 1.17,49.

5.000 meter: 1. Sablikova (Tsj) 6.54,31, 2. Wüst 7.02,96, 3. Pechstein (Dui) 7.04,07, 4. De Vries 7.09,33, 5. Beckert (Dui) 7.09,35, 6. Valkenburg 7.09,57, 7. Kraus (Dui) 7.09,82, 8. Blondin (Can) 7.13,16, 9. Graf (Rus) 7.13,58, 10. Hozumi (Jap) 7.17,88.

Schaken:

LONDEN: Kandidatentoernooi, zevende ronde, zaterdag: Carlsen (Noo) - Radjabov (Aze) ¿-¿, Aronian (Arm) - Grisjoek (Rus) ¿-¿, Gelfand (Isr) - Kramnik (Rus) ¿-¿, Ivantsjoek (Oek) - Svidler (Rus) ¿-¿.

Achtste ronde, zondag: Carlsen (Noo) - Aronian (Arm) ¿-¿, Radjabov (Aze) - Gelfand (Isr) 0-1, Grisjoek (Rus)- Ivantsjoek (Oek) 1-0, Kramnik (Rus) - Svidler (Rus) 1-0.

Stand na achtste ronde: 1. Aronian, Carlesen 5¿, 3. Kramnik 4¿, 4. Grisjoek 4, 5. Svidler, Gelfand 3¿, 7. Radjabov 3, 8. Ivantsjoek 2¿.

Tennis

MIAMI: mannen, tweede ronde, belangrijkste uitslagen: Murray (GBr) - Tomic (Aus) 6-3, 6-1, Ferrer (Spa) - Fognini (Ita) 6-1, 7-5, Nishikori (Jap) - Malisse (Bel) 6-2, 7-5, Haas (Du) - Dolgopolov (Oek) 6-3, 7-5, Tsonga (Fra) - Troicki (Ser) 7-6, 6-3, Gasquet (Fra) - Rochus (Bel) 7-5, 6-2.

Vrouwen, derde ronde: Agnieszka Radwanska (Pol) - Rybarikova (Slw) 7-6, 2-6, 6-3, Li Na (Chn) - Lepchenko (VSt) 6-2, 6-4, Flipkens (Bel) - Kvitova (Tsj) 6-0, 4-6, 6-1, Muguruza Blanco (Spa) - Wozniacki (Den) 6-2, 6-4, Stephens (VSt) - Venus Williams (VSt) walkover, Tomljanovic (Kro) - Petkovic (Dui) 0-6, 6-4, 7-6, Cirstea (Roe) - Kerber(Du) 6-4, 6-0, Jankovic (Ser) - Petrova (Rus) 7-6, 6-4, Zakopalova (Tsj) - Kirilenko (Rus) 6-2, 7-6,Cornet (Fra) - Davis (VSt) 2-6, 6-3, 6-2.

Turnen

COTTBUS: Challenge Cup, mannen, ringen, finale: 1. Petrounias (Gri) 15,825 punten, 2. Yang Liu (Chn) 15,750, 3. Van Gelder 15,650.

Vrouwen, sprong, finale: 1. Chusovitina (Oez) 14,887, 2. Van Klaveren 14.400, 3. Chant (Can) 14,150; 6. Netteb 13.725.

Vloer, finale: 1. Chant (Can) 13.750, 2. Dementjeva (Rus) 13,575, 3. Van Klaveren 13.475.

Voetbal

WK-kwalificatie: Groep E, zaterdag: Cyprus - Zwitserland 0-0,

BENE LEAGUE A: Vrouwen, zaterdag: Lierse SK (Bel) - Standard Luik (Bel) 1-1. Stand aan kop: 1. Standard Luik 6-14, 2. FC Twente 6-12, 3. ADO Den Haag 6-10, 4. Ajax 6-10.

Wielrennen

GENT-WEVELGEM: 1. Sagan (Slw) 183 km in 4.29.10, 2. Bozic (Slv) 0.23, 3. Van Avermaet (Bel), 4. Haussler (Aus), 5. Flecha (Spa), 6. Ladagnous (Fra), 19. Boy van Poppel 0.40.

Stand WorldTour: 1. Sagan 232 punten, 2. Cancellara (Zwi) 151, 3. Rodriguez (Spa) 144, 7. Slagter 111, 27. Gesink 41, 28. Kelderman 41, 35. Langeveld 30, 39. Westra 22.

Ploegen: 1. Sky 407, 2. Katoesja 268, 3. RadioShack 266, 7. Blanco 203, 15. Vacansoleil-DCM 63, 19. Argos-Shimano 12.

RONDE VAN CATALONIË: zesde etappe, Almacelles - Valls: 1. Gerrans (Aus) 178 km in 3.55.46, 2. Meersman (Bel), 3. Dumoulin (Fra), 4. Ratto (Ita), 5. Wyss (Zwi), 6. Simon (Fra), 20. Gesink 0.05, 59. Kruijswijk 0.10.

Zevende etappe, El Vendrell - Barcelona: 1. De Gendt (Bel) 129 km in 2.45.42, 2. Lopez (Spa), 3. Kiserlovski (Kro), 4. Scarponi (Ita), 5. Dumoulin (Fra) 21, 6. Simon (Fra), 17. Gesink 0.21, 62. Ligthart 0.45.

Eindklassement: 1. Martin (Ier) 29.02.25, 2. Rodriguez (Spa) 0.17, 3. Scarponi 0.34, 4. Quintana (Col) 0.45, 5. Wiggins (GBr) 0.54, 6. Gesink 1.07, 59. Keizer 26.50, 60. Ten Dam 27.12, 67. Ruijgh 32.18, 91. Clement 44.09.

PORTO-VECCHIO: Critérium International, eerste etappe, Porto-Vecchio - Porto-Vecchio: 1. Bos 89 km in 2.02.37, 2. Bouhanni (Fra), 3. Cantwell (Aus), 4. Koretzky (Fra), 5. Geschke (Dui), 6. Hivert (Fra), 35. Mollema, 80. Kelderman, 117. Tankink 0.34, 118. Raymond Kreder.

Tweede etappe, individuele tijdrit, Porto-Vecchio - Porto-Vecchio: 1. Porte (Aus) 7 km in 9.10, 2. Boaro (Ita) 0.01, 3. Van Garderen (VSt), 4. Froome (GBr) 0.02, 5. Talansky (VSt) 0.07, 6. Peraud (Fra), 10. Mollema 0.11, 11. Kelderman 0.14, 49. Tankink 0.36.

Derde etappe, El Vendrell - Barcelona: 1. De Gendt (Bel) 129 km in 2.45.42, 2. Lopez (Spa), 3. Kiserlovski (Kro), 4. Scarponi (Ita), 5. Dumoulin (Fra) 21, 6. Simon (Fra), 17. Gesink 0.21, 62. Ligthart 0.45, 81. Ten Dam 4.08.

Eindklassement: 1. Martin (Ier) 29.02.25, 2. Rodriguez (Spa) 0.17, 3. Scarponi 0.34, 4. Quintana (Col) 0.45, 5. Wiggins (GBr) 0.54, 6. Gesink 1.07, 59. Keizer 26.50, 60. Ten Dam 27.12, 67. Ruijgh 32.18, 91. Clement 44.09.

Algemeen klassement: 1. Porte 2.11.53, 2. Boaro 0.01, 3. Van Garderen, 4. Froome 0.02, 5. Talansky 0.07, 6. Peraud, 10. Mollema 0.11, 11. Kelderman 0.14, 102. Tankink 1.10, 115. Bos 1.25, 119. Raymond Kreder 1.49.

TROFEO ALFREDO BINDA: Vrouwen, wereldbeker: 1. Borghini (Ita) 3.12.16, 2. Johansson (Zwe) 1.44, 3. Van Dijk (Ned), 4. Spratt (Aus) 1.51, 5. Blaak (Ned) 2.21, 6. Vos (Ned), 7. Van Vleuten, 9. Van der Breggen, 11. Gunnewijk, 14. De Vries 18. Visser.

Stand Wereldbeker: 1. Vos 99, 2. Johansson 85, 3. Van Dijk 85.

undefined

Meer over