Uitslagen

Atletiek

LONDEN: Marathon, mannen: 1. Kebede (Eth) 2.06.04, 2. Emmanuel Mutai (Ken) 2.06.33, 3. Abshero (Eth) 2.06.57, 4. Lilesa (Eth) 2.07.46, 5. Wilson Kipsang (Ken) 2.07.47, 6. Kiprotich (Oeg) 2.08.05.

Vrouwen: 1. Jeptoo (Ken) 2.20.15, 2. Edna Kiplagat (Ken) 2.21.32, 3. Akaba (Jap) 2.24.43, 4. Baysa (Eth) 2.25.14, 5. Melkamu (Eth) 2.25.46, 6. Florence Kiplagat (Ken) 2.27.05.

ENSCHEDE: Marathon, mannen: 1. Kosgei (Ken) 2.09.17, 2. Kiprono (Ken) 2.09.34, 3. Cheruiyot (Ken) 2.09.48, 4. Korir (Ken) 2.10.35, 5. Kimutai (Ken) 2.14.54.

HAMBURG: Marathon, mannen: 1. Kipchoge (Ken) 2.05.30, 2. Getachew (Eth) 2.07.35, 3. Kimaiyo (Ken) 2.10.27.

Vrouwen: 1. Lobacevske (Lit) 2.29.17, 2. Neuenschwander (Zwi) 2.30.50, 3. Lorchima (Ken) 2.31.23.

Autosport

FORMULE 1: Grote Prijs van Bahrein:

Na 57 ronden: 1. Vettel (Dui) Red Bull 1.36.00,498, 2. Räikkönen (Fin) Lotus op 9,111, 3. Grosjean (Fra) Lotus 19,507, 4. Di Resta (GBr) Force India 21,727, 5. Hamilton (GBr) Mercedes 35,230, 6. Pérez (Mex) McLaren 35,998, 7. Webber (Aus) Red Bull 37,244, 8. Alonso (Spa) Ferrari 37,574, 9. Rosberg (Dui) Mercedes 41,126, 10. Button (GBr) McLaren 46,631, 11. Maldonado (Ven) Williams 1.06,450, 12. Hülkenberg (Dui) Sauber 1.12,933, 13. Sutil (Dui) Force India 1.16,719, 14. Bottas (Fin) Williams 1.21,511, 15. Massa (Bra) Ferrari 1.26,364, 16. Ricciardo (Aus) Toro Rosso op 1 ronde, 17. Pic (Fra) Caterham, 18. Gutiérrez (Mex) Sauber, 19. Bianchi (Fra) Marussia, 20. Chilton (GBr) Marussia, 21. Van der Garde (Ned) Caterham op 2 ronden. Uitgevallen: Vergne (Fra) Toro Rosso.

Stand WK: 1. Vettel 77 punten, 2. Räikkönen 67, 3. Hamilton 50, 4. Alonso 47, 5. Webber 32, 6. Massa 30, 7. Grosjean 26, 8. Di Resta 20, 9. Rosberg 14, 10. Button 13.

Stand WK teams: 1. Red Bull 109, 2. Lotus 93, 3. Ferrari 77, 4. Mercedes 64, 5. Force India 26, 6. McLaren 23.

Biljarten

BRANDENBURG: EK driebanden voor landenploegen: halve finale: Nederland A - België A 1-1(76-71 caramboles). Jaspers - Forthomme 40-31 (28 beurten), Burgman - Leppens 36-40 (23); finale: Nederland A - België B 1-1 (72-69). Jaspers - Merckx 40-29 (17/18), Burgman - Caudron 32-40 (14/15).

Golf

VALENCIA: Europese Tour, Spaans Open, eindstand: 1. Jacquelin (Fra) 283, wint op 9e extra hole, 2. Kieffer (Dui), Aguilar (Chl) 283, 4. Carlsson (Zwe), Waring (Sch), Warren (Sch), Horsey (Eng) 284, 8. Delpodio (Ita), Pepperell (Eng), Kofstad (Noo), Uihlein (VSt) 285; 21. Luiten 288, 35. Derksen 290.

Paardensport

MIERLO: NK springruiters, eindstand: 1. Bruggink/Primeval Dejavu 5,04 strafpunten, 2. Thijssen/Tyson 5,91, 3. Albert Voorn/Tobalio 7,68, 4. Vincent Voorn/Gestion Priamus Z 8,54, 5. Hendrik Jan Schuttert/Cerona 9,03, 6. Dubbeldam/Utascha SFN 9,56.

Roeien

AMSTERDAM: NK kleine nummers, mannen, skiff: 1. Braas (Okeanos) 6.53,14, 2. Uittenbogaard (Nereus) 6.55,33, 3. Van Luijk (Skadi) 6.59,16;

twee-zonder: 1. Steenman/Blink (Skadi/Gyas) 6.31,04, 2. Hendriks/Viergever (Triton/Nereus) 6.34,69, 3. Versluis/Meylink (Okeanos/Nereus) 6.38,13.

licht, skiff: 1. Vincent Muda (Sköll) 7.03,41, 2. Tycho Muda (Sköll) 7.03,96, 3. Klomp (Orca) 7.10,95.

Vrouwen, skiff: 1. Janssen (Orca) 7.45,12, 2. Scheenaard (Theta) 7.50,62, 3. Achterberg (Proteus) 7.56,88.

twee-zonder: 1. Van Rooijen/Bouw (Nereus/Sköll) 7.20,11, 2. Boers/Jorritsma (Okeanos/Nereus) 7.24,40, 3. Van der Pauw/Wielaard (Sköll/Nereus). 7.26,57.

licht, skiff: 1. Frenken (Njord) 7.53,28, 2. Kraaijkamp (Laga) 7.55,58, 3. Wörner (Nereus) 8.04,05.

Rugby

EUROPEAN NATIONS CUP: mannen, divisie 2A: Kroatië - Nedrland 24-29.

Stand: 1. Nederland 4-17, 2. Zwitserland 4-14, 3. Kroatië 3-5, 4. Malta 4-5, Litouwen 3-0. Nederland promoveert naar poule 1B.

MADRID: WK-kwalificatie: Nederland - Schotland 7-29, Italië - Samoa 65-22, Zweden - Spanje 0-55.

Stand: 1. Spanje 1-5, 2. Italië 1-5, 3. Schotland 1-5, 4. Samoa 1-1, 5. Nederland 1-0, 6. Zweden 1-0.

Tennis

MONTE CARLO: int.toernooi, mannen, halve finales: Nadal (Spa) - Tsonga (Fra) 6-3, 7-6, Djokovic (Ser) - Fognini (Ita) 6-2, 6-1. Finale: Djokovic (Ser) - Nadal (Spa) 6-2, 7-6.

Fed Cup, wereldgroep, halve finales:

MOSKOU: Rusland - Slowakije 3-2. Pavlioetsjenkova - Cibulkova 7-5, 1-6, 4-6, Kirilenko - Hantuchova 2-6, 4-6, Kirilenko - Cibulkova 7-5, 6-1, Makarova - Hantuchova 6-3, 4-6, 6-4, Makarova/Vesnina - Cibulkova/Hantuchova 4-6, 6-3, 6-1.

PALERMO: Italië - Tsjechië 2-1. Errani - Safarova 6-4, 6-2, Vinci - Kvitova 6-4 6-1, Errani - Kvitova 6-2, 2-6, 0-6.

Triatlon

SAN DIEGO: World Triatlon Series, olympische afstand, vrouwen: 1. Jorgensen (VSt) 1.59.59, 2. Stanford (GBr) 2.00.03, 3. Moffatt (Aus) 2.00.03, 4. Haug (Dui) 2.00.06, 5. Stimpson (GBr) 2.00.31, 6. Hewitt (NZe) 2.01.22, 11. Boterenbrood 2.01.59, 21. Klamer 2.03.07.

Stand World Series: 1. Haug 1433 punten, 2. Abram (Aus) 954, 3. Ide (Jap) 861, 8. Caelers 740, 24. Boterenbrood 367, 33. Klamer 168.

Turnen

MOSKOU: EK, toestelfinales, mannen:

Sprong: 1. Whitlock (GBr), Sjatilov (Rus) 15,333, 3. Cingolani (Ita), 8. Wammes 13,666.

Paard/voltige: 1. Keatings (GBr) 15.600, 2. Berki (Hon) 15,553, 3. Whitlock (GBr) 15,500.

Ringen: 1. Radivilov (Oek), Ait Said (Fra) 15,466, 3. Pinheiro-Rodrigues (Fra), Morandi (Ita) 15,433, 7. Van Gelder 15,366.

Sprong: 1. Abliazin (Rus) 15,408, 2. Koczi (Roe) 14,887, 3. Davtian (Arm) 14,866, 7. Wammes 14,333.

Brug: 1. Stepko (Oek) 15,766, 2. Fischer (Zwi) 15,633, 3. Beljavski (Rus) 15,533.

Rek: 1. Garibov (Rus) 15,433, 2. Oldham (GBr) 15,133, 3. Tsarevitsj (WRu)14,833.

Vrouwen, sprong: 1. Steingruber (Zwi) 14,750, 2. Van Klaveren, Iordache (Roe) 14,466, 6. Netteb 13,533.

Brug: 1. Moestafina (Rus) 15,300, 2. Adlerteg (Zwe) 14,633, 3. Paseka (Rus) 14,400.

Balk: 1. Iordache 15,266, 2. Bulimar (Roe) 14,833, 3. Grisjina (Rus) 14,366.

Vloer: 1. Afanaseva (Rus) 15,166, 2. Iordache 14,733, 3.Bulimar 14,533.

Schermen

ROTTERDAM: NK, mannen:

Degen: 1. Verwijlen (Den Bosch), 2. Tulen (Den Bosch), 3. Bontes (Den Bosch) en De Vries (Deventer); floret: 1. Janssen (Amsterdam), 2. Tulen, 3. Rijsenbrij (A'dam Zuid) en Rohlfs (Amsterdam); sabel: 1. Goossens (Déropement), 2. Goedhart (Déropement), 3. Pimenau (Scaramouche) en Roesink (Déropement).

Vrouwen, degen: 1. Boone (Robbschermen), 2. Tulen (Den Bosch), 3. Bontes (Den Bosch) en De Jong (Scaramouche); floret: 1. Van Erven Garcia (Amsterdam), 2. Jahn (Den Bosch), 3. Mondt (Hollandschermen) en Noë (Maestro's Klup); sabel: 1. Palings (Pallas), 2. Van der Linde (Déropement), 3. Hensen (Rapier, Tilburg) en Hofman (Scaramouche).

Wielrennen

LUIK-BASTENAKEN-LUIK: 1. Martin (Ier) 261 km in 6.38.07, 2. Rodriguez (Spa) 0.03, 3. Valverde (Spa) 0.09, 4. Betancur (Col), 5. Scarponi (Ita), 6. Gasparotto (Ita) 0.18, 7. Gilbert (Bel), 8. Hesjedal (Can), 9. Costa (Por), 10. Gerrans (Aus), 33. Weening 1.06, 34. Slagter, 49. Ten Dam 1.34, 77. Mollema 5.16, 78. Tankink, 83. Michel Kreder 7.51, 107. Dekker 8.29, 109. Kroon, 121. Dumoulin.

Stand WorldTour: 1. Cancellara (Zwi) 351 punten, 2. Sagan (Slw) 312, 3. Martin 247, 4. Rodriguez 246, 5. Porte (Aus) 200, 6. Quintana (Col) 182, 16. Slagter 111, 29. Terpstra 70, 32. Langeveld 64, 39. Weening 51, 44. Gesink 41, 45. Kelderman 41.

Ploegen: 1. Sky 618 punten, 2. Katoesja 578, 3. RadioShack 466, 9. Blanco 285, 17. Vacansoleil-DCM 106, 19. Argos-Shimano 22.

RONDE VAN TURKIJE: eerste etappe: 1. Kittel (Dui) 143 km in 3.08.37, 2. Greipel (Dui), 3. Metloesjenko (Oek), 4. Kluge (Dui), 5. Fenn (GBr), 6. Lasca (Ita), 22. Bos, 30. Verschoor, 55. Van Dijk, 65. De Kort, 158. Flens, 170. Hofland, 180. Timmer 0.38, 182. Bol 0.42, 187. Van Emden 1.14.

undefined

Meer over