Uitslagen

Basketbal

Mannen, groep A: Litouwen - Nigeria 72-53

Groep B: Rusland - China 73-54, Spanje - Australië 82-70, Groot-Brittannië - Brazilië 62-67

Beachvolleybal

Mannen, groep E: Nummerdor/Schuil - Erdmann/Matysik (Dui) 2-0 (21-9 21-16). Stand: 1. Nummerdor/Schuil, Plavins/Smedins (Let) 2-4, 3. Erdmann/Matysik (Dui), Villafane/Hernandez (Ven) 2-0.

Vrouwen, groep E: Meppelink/Van Gestel - Palmer/Bawden (Aus) 2-0 (21-19 21-15), Talita/Maria Antonelli (Bra) - Goller/Ludwig (Dui) 2-1 (21-19 29-31 15-13). Stand: 1. Talita/Antonelli 2-4, 2. Meppelink/Van Gestel, Goller/Ludwig 2-2, 4. Palmer/Bawden 2-0.

Gewichtheffen

Vrouwen, -63 kg: 1. Manesa (Kaz) 245 (trekken 110+stoten 135), 2. Zarukajewa (Rus) 237 (112+125), 3. Girard (Can) 236 (103+133).

Hockey

Mannen, groep A: Groot-Brittannië - Argentinië 4-1, groep B: Duitsland - België 2-1.

Vrouwen, groep A: Nederland - Japan 3-2. 4. Lammers 1-0, 30. Hoog 2-0, 44. Lammers 3-0, 46, Komazawa 3-1, 53. Mitsuhashi 3-2 (sc). Nederland: Sombroek; Dirkse van den Heuvel, Paumen, Polkamp en De Blaey; Van As, De Goede en Van Geffen; Hoog, Lammers en Van Male; Wissels: Jonker, Goderie, Welten, Van Maasakker, Agliotti.

België - China 0-0, Groot-Brittannië - Zuid-Korea 5-3. Groep B: Argentinië - VS 0-1.

Stand: 1. Groot-Brittannië 2-6 (9-3), 2. Nederland 2-6 (6-2), 3. China 2-4 (4-0), 4. België 2-1 (0-3), 5. Japan 2-0 (2-7), 6. Zuid-Korea 2-0 (3-9).

Groep B: Nieuw-Zeeland - Zuid-Afrika 4-1 (3-0).

Judo

Mannen, -81 kg: 1. Jae-Bum (ZKo), 2. Bischof (Dui), 3. Nifontov (Rus) en Valois-Fortier (Can). Elmont uitgeschakeld in eerste ronde/

Vrouwen, -63 kg: 1. Zolnir (Slw), 2. Xu (Chn), 3. Émane (Fra) en Ueno (Jap). Willeboordse uitgeschakeld in herkansing.

Kanovaren

Mannen, slalom:1. Estanguet (Fra) 97,06 sec., 2. Tasiadis (Dui) 98,09, 3. Martikan (Slw) 98,31.

Paardensport

Eventing, landenwedstrijd, eindstand: 1. Duitsland 133,70 strafpunten, 2. Groot-Brittannie 138,20, 3. Nieuw-Zeeland 144,40, 11. Nederland.

Individueel: 1. Jung (Dui) Sam 40,60, 2. Ostholt (Zwe) Wega 43,30, 3. Auffarth (Dui) Opgun 44,80.

Roeien

Mannen, licht, vier zonder, halve finales: 1. Groot-Brittannië 5.59,68, 2. Zwitserland 6.00,97, 3. Nederland 6.01,37. Nederland naar finale.

Vrouwen, dubbeltwee, herkansing: 1. Wang/Zhu (Chn) 7.09,65, 2. Shimway/Trowbridge (VSt) 7.10,33, 3. Antosova/Antosova (Tsj) 7.11,68, 5. Janssen/Hogerwerf 7.19,80. Janssen/Hogerwerf naar B-finale.

Acht, herkansing: 1. Nederland 6.15,36, 2. Roemenië 6.16,16, 3. Australië 6.18,63. Nederland naar finale.

Licht, dubbeltwee, herkansing: 1. Sigmond/Head (Ned) 7.19,26, 2. Ayling/Edward (NZe) 7.21,29, 3. Fukumoto/Iwamoto (Jap) 7.23,79. Sigmond/Head naar halve finales.

Schieten

Mannen, skeet: 1. Hancock (VSt) 148, 2. Golding (Den) 146, 3. Al-Attiyah (Qat) 144, 4. Shomin (Rus) 144, 5. Lodde (Ita) 143, 6. Sychra (Tsj) 143.

Schoonspringen

Vrouwen, synchroon 10-meter: Chen/Wang (Chn) 368,40, 2. Espionosa Sanchez/Orozco (Spa) 343,32, 3. Benfeito/Filion (Can) 337,62.

Tafeltennis

Kwartfinales: Li Xiaoxia (Chn) - Li Jiao (Ned) 4-0 (11-5, 11-9, 11-9, 11-7), Ding Ning (Chn) - Fukuhara (Jap) 4-0, Feng Tianwei (Sin) - Kim Kyung-ah (ZKo) 4-2, Ishikawa (Jap) - Wang Yuegu (Sin) 4-1. Halve finales: Ding Ning - Feng Tianwei 4-2 (11-7, 11-4, 9-11, 12-10, 6-11, 11-6), Li Xiaoxia - Ishikawa 4-1 (11-5, 11-4, 11-13, 11-6, 11-7).

Tennis

Mannen, tweede ronde: Federer (Zwi/1) - Benneteau (Fra) 6-2, 6-2, Djokovic (Ser/2) - Roddick (VSt) 6-2, 6-1, Murray (GBr/3) - Nieminen (Fin) 6-2, 6-4, Tsonga (Fra/5) - Ranoic (Can) 6-3 3-6, 25-23, Tipsarevic (Ser/7) - Petzschner (Dui) 3-6, 6-3, 6-4, Del Potro (Arg/8) - Seppi (Ita) 6-3 7-6, Isner (VSt/10) - Jaziri (Tun) 7-6, 6-2, Almagro (Spa/11) - Bogomolov (Rus) 6-2, 6-2, Simon (Fra/12) - Dimitrov (Bul) 6-3, 6-3, Hewitt (Aus) - Cilic (Kro) 6-4, 7-5, Nishikori (Jap) - Davidenko (Rus) 4-6, 6-4, 6-1, Baghdatis (Cyp) - Gasquet (Fra) 6-4, 6-4, Darcis (Bel) - Giraldo (Col) 6-7, 6-4, 6-4, Istomin (Oez) - MUller (Lux) 6-7, 7-6, 7-5.

Turnen

Vrouwen, landenfinale: 1. Verenigde Staten 183,596, 2. Rusland 178,530, 3. Roemenië 176,414, 4. China 174,43, 5. Canada 170,804, 6. Groot-Brittannië 170,495.

Voetbal

Vrouwen: groep F: Japan - Zuid-Afrika 0-0, Canada - Zweden 2-2. Eindstand: 1. Zweden 3-5 (6-3), 2. Japan 3-5 (2-1), 3. Canada 3-4, 4. Zuid-Afrika 3-1.

Groep G: Frankrijk - Colombia 1-0, Verenigde Staten - Noord-Korea 1-0. Eindstand: 1. Verenigde Staten 3-9, 2. Frankrijk 3-6, 3. Noord-Korea 3-3, 4. Colombia 3-0.

Volleybal

Mannen, groep A: Polen - Bulgarije 1-3, Italië - Argentinië 3-1. Groep B: Servië - Tunesië 3-1, Verenigde Staten - Duitsland 3-0.

Waterpolo

Mannen, groep A: Kroatië - Spanje 8-7, Australië - Kazachstan 7-4, Griekenland - Italië 7-7. Groep B: Hongarije - Montenegro 10-11.

Zeilen

Mannen, Laser, na 4 races: 1. Slingsby (Aus) 11, 2. Kontides (Cyp) 15, 3. Myrgren (Zwe) 25, 15. Van Schaardenburg 65.

Finn, na 6 races: 1. Högh-Christensen (Den) 7, 2. Ainslie (GBr) 17, 3. Lobert (Fra) 23, 6. Postma.

RS:X, na 2 races: 1. Van Rijsselberghe (Ned) 2, 2. Miarczynski (Pol) 4, 3. Wilhelm (Dui) 6.

Vrouwen, Laser Radial, na 4 races: 1. Murphy (Ier) 4, 2. Van Acker (Bel) 16, 3. Bouwmeester 18.

Matchracen, na 6 races: 1. Australië 6 zeges, 2. Spanje 5, 3. Gr-Brittannië 5, 8. Nederland 2.

Zwemmen

Mannen, 200 meter vlinder: 1. Le Clos (ZAf) 1,52,96, 2. Phelps (VSt) 1.53,01, 3. Matsuda (Jap) 1.53,2, 4. Jukic (Oos) 1.54,35, 5. Clary (VSt) 1.55,06, 6. Stjepanovic (Ser) 1.55,07, 7. Korzeniowski (Pol) 1.55,08, 8. Chen Yin (Chn) 1.55,08.

Vrouwen, 200 meter vrij: 1. Schmitt (VSt) 1.53,61, 2. Muffat (Fra) 1.55,58, 3. Barratt (Aus) 1.55,81, 4. Franklin (VSt) 1.55,82, 5. Pellegrini (Ita) 1.56,73, 6. Popowa (Rus) 1.57,25, 7. McClatchey (GBr) 1.57,60, 8. Palmer (Aus) 1.57,68.

Vrouwen, 200 meter wisselslag: 1. Ye (Chi) 2.07,57, 2. Coutts (Aus) 2.08,15, 3. Leverenz (VS) 2.08,95, 4. Rice (Aus) 2.09,55, 5. Kukors (VS) 2.09,83, 6. Coventry (Zim) 2.11,13, 7. Miley (GB) 2.11,29, 8. Hosszú (Hon) 2.14,19.

Mannen, 4 x 200 meter vrije slag: 1. Verenigde Staten 6.59,70, 2. Frankrijk 7.02,77 , 3. China 7.06,30.

undefined

Meer over