Uitslagen

Autosport

ISTANBUL: Formule 1, Grote Prijs van Turkije:1. Vettel (Dui) Red Bull 58 ronden in 1.30.17,558 (gem 205,595 km/uur), 2. Webber (Aus) Red Bull op 8,807, 3. Alonso (Spa) Ferrari 10,075, 4. Hamilton (Eng) McLaren 40,232, 5. Rosberg (Dui) Mercedes 47,539, 6. Button (Eng) McLaren 59,431, 7. Heidfeld (Dui) Lotus Renault 1.00,857, 8. Petrov (Rus) Lotus Renault 1.08,168, 9. Buemi (Zwi) Toro Rosso 1.09,394, 10. Kobayashi (Jap) Sauber 1.18,021, 11. Massa (Bra) Ferrari 1.19,823, 12. Schumacher (Dui) Mercedes 1.25,444, 13. Sutil (Dui) Force India op 1 ronde, 14. Perez (Mex) Sauber, 15. Barrichello (Bra) Williams, 16. Alguersuari (Spa) Toro Rosso, 17. Maldonado (Ven) Williams, 18. Trulli (Ita) Lotus, 19. Kovalainen (Fin) Lotus op 2 ronden, 20. D'Ambrosio (Bel) Virgin, 21. Karthikeyan (Ina) Hispania op 3 ronden, 22. Liuzzi (Ita) Hispania op 5 ronden. Uitgevallen: Glock (Dui) Virgin, Di Resta (Sch) Force India.

Stand WK na vier GP's: 1. Vettel 93 punten, 2. Hamilton 59, 3. Webber 55, 4. Button 46, 5. Alonso 41, 6. Massa 24, 7. Heidfeld 21, 8. Petrov 21, 9. Rosberg 20, 10. Kobayashi 8.

Stand WK constructeurs: 1. Red Bull 148, 2. McLaren 105, 3. Ferrari 65, 4. Lotus Renault 42, 5. Mercedes 26, 6. Sauber 8.

OLBIA: Rally van Italië (340 km): 1. Loeb (Fra) Citroën 3.45.40, 2. Hirvonen (Fin) Ford 0.11, 3. Solberg (Noo) Citroën 0.23, 4. Ogier (Fra) Citroën 1.31, 5. Östberg (Noo) Ford 2.42, 6. Sordo (Spa) Mini 3.27. Uitgevallen: Kuipers/Ford en Van Merksteijn/Citroën.

Stand WK: 1. Loeb 100 punten, 2. Hirvonen 93, 3. Ogier 81, 16. Kuipers 3.

Beachvolleybal

SJANGHAI: China Sjanghai Open, mannen: finale: Rogers/Dalhausser (VSt) - Gibb/Rosenthal (VSt) 21-18, 24-22; om derde plaats: Brink/Jonas Reckermann (Dui) - Herrera/Gavira (Spa) | 14-21, 22-20, 15-10; eindstand: 1. Rogers/Dalhausser, 2. Gibb/Rosenthal, 3. Brink/Reckermann, 4. Herrera/Gavira; 13. Emiel Boersma/Spijkers, 25. Schuil/Nummerdor.

Vrouwen, halve finales: Keizer/Van Iersel (Ned) - Doris en Stefanie Schwaiger (Oos) 21-9, 21-19, Ross/Kessy (VSt) - Fendrick/Hanson (VSt) 21-17, 21-15; finale: Keizer/Van Iersel - Ross/Kessy 15-21, 26-24, 15-13; om derde plaats: Schwaiger/Schwaiger - Fendrick/Hanson 21-19, 21-23, 15-12; eindstand: 1. Keizer/Van Iersel. 2. Ross/Kessy, 3. Schwaiger/ Schwaiger, 4. Fendrick/Hanson; 17. Kadijk/Mooren, 25. Wesselink/Meppelink.

Boksen

ROTTERDAM: NK finales, mannen:-60 kg: Westhiner (Golden Gloves) wint op punten (12-5) van Bilal (Olympia'75), -64 kg: Van Es (Golden Gloves) w.o.p. (18-15) van Van de Heijden (Muscle Fit), -69 kg: Danyo (Van 't Hof) w.o.p. (21-8) van Ali (Golden Gloves),-75 kg: Mullenberg (ABCC) w.o.p (20-5) van Hooker (Seconds Out),

-91 kg: Visser (Haagse Directe) w.o.p. (12-7) van Cohen (Seconds Out).

Vrouwen:- 51 kg (trainingspartij): Ooms (Boxing Academy) verliest op punten (13-18) van Miszei (Hon), - 60 kg: Belder (ABC Amsterdam) w.o.p. (15-9) van Chevalking (COB Doetinchem), - 69 kg: De Jong (Van 't Hof) w.o.p. (20-6) van Bianka Nagy (Hon), - 75 kg: Fontijn (Van 't Hof) w.o.p. (14-3) van Timea Nagy (Hon).

Dammen

EMMELOORD: WK mannen, eerste ronde: Tsjitsjov (Rus) - Schwarzman (Rus) 1-1, Van der Wijk (Ned) - Boomstra (Ned) 0-2, Baljakin (Ned) - Dom chev (Lit) 1-1, Ndjofang (Kam) - Valneris (Let) 1-1, Seck (Sen) - Buzinskij (Lit) 1-1, Silva (Bra) - Dul (Mon) 0-2, Virny (Dui) - Getmanski (Rus) 1-1, Amrillajev (Rus) - Georgiev (Rus) 1-1, Mogilianski (VSt) - Artikov (Oez) 2-0, Meurs (Ned) - Gantwarg (WRu) 1-1.

Golf

TERRASSA: Europese Tour, Spaans Open, eindstand: 1. Aiken (ZAf) 278, 2. Hansen (Den) 280, 3. Larrazábal (Spa), Jamieson (Sch) 281, 5. Havret (Fra), Horsey (Eng), Lawrie (Sch), Dyson (Eng), Price (Wal), Wattel (Fra) 282, 15. Derksen 285, 65. Lafeber 299.

ANTALYA: Ladies European Tour, Turks Open, eindstand: 1. Boeljon (Ned) 287 slagen, 2. Parker (Eng), Brewerton (Wal) 290, 4. Reid (Eng) 291, 5. Luna (Ita), Monke (Dui), Wessberg (Zwe) 292, 14. Van der Graaff 298, 18. Schreefel 299, 39. Nivard 305.

Paardensport

VALENCIA: Global Champions Tour, Grote Prijs van Spanje, na twee manches en barrage: 1. Twomey (Ier) J'Taime Flamenco 0-39,18, 2. Ludger Beerbaum (Dui) Gotha 0-40,04, 3. Maikel van der Vleuten (Ned) VDL Groep Verdi 0-45,99, 4. Kraut (VSt) Cedric 4-40,34; na twee manches: 5. Lynch (Ier) Abberuail van het Dingershof 1-73,05; 12. Gerco Schröder/Eurocommerce London 8-71,82, 13. Eric van der Vleuten/VDL Groep Utascha SFN 11-82,40.

Stand GCT na twee wedstrijden: 1. Alvaro de Miranda (Bra) 66, 2. Lynch 64, 3. Nieberg (Dui) 58; 5. Gerco Schröder 55, 13. Maikel van Vleuten 35, 16. Dubbeldam 31.

SAN GIOVANNI IN MARIGNANO (Ita): Grote Prijs:1. Bicocchi (Ita) - Kapitol d'Argonne 0-35,08, Van der Schans (Ned) Eurocommerce Seoul 0-35,08, 3. Lambre (Mex) Insul Tech Wanomi van de Aard 0-35,52, 7. Ben Schröder/BMC Unaniem 0-37,58, 14. Kortrink/Udor 4-39,42.

HAGEN: GP van Hagen:1. Greve (Ned) Ukato 0-43,67, 2. Ludger Beerbaum (Dui) Chaman 0-44,05, 3. Robert Whitaker (Eng) USA Today 0-46,66, 9. Zoer/Sam 8-46,27, 13. Dubbeldam/ BMC Quality Time TN 4, 18. Bruggink/Andra 8.

Schaken

KAZAN: WK-kandidatentoernooi, kwartfinales: derde ronde: Kamsky (VSt) - Topalov (Bul) ¿-¿, Mamedjarov (Aze) - Gelfand (Isr) 0-1, Radjabov (Aze) - Kramnik (Rus) ¿-¿, Aronian (Arm) - Grisjoek (Rus) ¿-¿.

Vierde ronde: Topalov - Kamsky (VS) ¿-¿, Gelfand - Mamedjarov ¿-¿, Kramnik - Radjabov ¿-¿, Grisjoek - Aronian ¿-¿.

Eindstanden: Kamsky - Topalov 2¿-1¿, Gelfand - Mamedjarov 2¿-1¿, Kramnik - Radjabov 2-2, Grisjoek - Aronian 2-2. Kamsky en Gelfand naar halve finales, Kramnik, Radjabov, Grisjoek en Aronian spelen tiebreaks.

Tafeltennis

ROTTERDAM: WK, kwalificaties: mannen, groepsfase: De Vries (Ned) - Espinal (Dom) 4-0, Hageraats (Ned) - Aldmaisy (Jor) 4-2, Sliepen (Ned) - Corbin (Tri) 4-0, Ter Lüün (Ned) - Cassanga (Ang) walkover, De Boer (Ned) - Dogjani (Alb) walkover, Yiyong (VSt) - Wijers (Ned) 4-3, Grabovski (Bul) - Chung (Ned) 4-1.

Dubbelspel, eerste ronde: Sliepen/Chung - Beknazarov/Sarsembajev (Kaz) 3-1, Hageraats/ Wijers (Ned) - Lawal/Tamba (Con) 3-0, Berner/ Ronneberg (Noo) - De Vries/Ter Lüün (Ned) 3-0.

Vrouwen, enkelspel, groepsfase: Dieker (Ned) - Surakhbayar (Mon) 4-0, Eerland (Ned) - Moumjoghliant (Lib) 4-0, Yana Timina (Ned) - Kiritsjenko (Gri) 4-0.

Gemengd dubbel, tweede ronde: Hageraats/ Eerland (Ned) - Reinholds/Roesinova (Let) 3-0.

Tennis

MADRID: int. toernooi, mannen: kwartfinale: Djokovic (Ser) - Ferrer (Spa) 6-4, 4-6, 6-3; halve finales: Nadal (Spa) - Federer (Zwi) 5-7, 6-1, 6-3, Djokovic - Bellucci (Bra) 4-6, 6-4, 6-1; finale: Djokovic - Nadal 7-5, 6-4.

Vrouwen: halve finales: Azarenka (WRu) - Görges (Dui) 6-4, 6-2, Kvitova (Tsj) - Li Na (Chn) 6-3, 6-1; finale: Kvitova - Azarenka 7-6, 6-4.

ROME: int. toernooi, mannen: eerste ronde: Volandri (Ita) - De Bakker (Ned) 6-1, 6-2.

Wielrennen

RONDE VAN ITALIË: eerste etappe, Venaria Reale - Turijn (19,3 km), ploegentijdrit: 1. HTC-Highroad 20.59, 2. Team RadioShack 0.10, 3. Liquigas 0.22, 4. Omega Pharma-Lotto, 5. Garmin 0.24, 6. Lampre, 7. Rabobank 0.26, 8. Saxo Bank 0.30, 9. Team Sky 0.37, 10. Vacansoleil.

Tweede etappe, Alba - Parma (244 km): 1. Petacchi (Ita) 5.45.40, 2. Cavendish (GBr), 3. Belletti (Ita), 4. Ferrari (Ita), 5. Bozic (Slv), 6. Apellonio (Ita), 7. Farrar (VSt), 8. McEwen (Aus), 9. Weylandt (Bel), 10. Montaguti (Ita), 15. Van Winden, 52. Van Emden, 57. Stamsnijder, 62. Engels, 68. Weening, 76. Kruijswijk, 122. Tankink, 155. Clement, 174. Flens 0.38, 177. Slagter 0.41, 186. Hoogerland 1.20.

Algemeen klassement: 1. Cavendish 6.06.27, 2. Sivtsov (WRu) 0.12, 3. Lewis (VSt), 4. Pinotti (Ita), 5. Bak (Den), 6. Petacchi 0.16, 7. McEwen 0.22, 8. Beppu (Jap), 9. Popovitsj (Oek), 10. Machado (Por), 16. Nibali (Ita) 0.34, 34. Van Winden 0.38, 35. Van Emden, 37. Weening, 38. Kruijswijk, 39. Tankink, 40. Clement, 41. Contador (Spa) 0.42, 91. Stamsnijder 0.54, 94. Engels, 117. Menstjov (Rus) 1.05, 136. Flens 1.16, 150. Slagter 1.19, 172. Hoogerland 2.13.

VIERDAAGSE VAN DUINKERKE: vierde etappe, Hazebrouck - Cassel (189,6 km): 1. Voeckler (Fra) 4.52.50, 2. Pichon (Fra) op 1.43, 3. Stybar (Tsj), 4. Fedrigo (Fra), 5. Hupond (Fra), 6. Ruijgh (Ned), 14. Terpstra 2.05, 18. Keizer.

Vijfde etappe, Grande-Synthe - Duinkerke (175 km): 1. Kittel (Dui) 3.53.19, 2. Hoetarovitsj (WRu), 3. Van Staeyen (Bel), 4. Porsev (Rus), 5. Nizzolo (Ita), 6. Chavanel (Fra), 17. Ruijgh, 53. Keizer, 60. Posthuma, 65. Voeckler (Fra).

Eindklassement: 1. Voeckler 20.36.01, 2. Pichon 1.50, 3. Stybar (Tsj) 1.52, 4. Ruijgh 1.56, 5. Fedrigo, 6. Hupond, 8. Keizer 2.13, 15. Terpstra 2.17, 32. Van Leijen 5.00, 35. Posthuma 7.53, 97. Schmitz 31.12.

undefined

Meer over