Muziekagenda

Pop..

Amsterdam, Concertgebouw: dinsdag Dr. John & Olu Dara.

Amsterdam, Melkweg: vanavond Dr. Calypso; vrijdag Crossing Border: o.a. Super Furry Animals, Echo & The Bunnymen, Mercury Rev en I Am Kloot; zaterdag o.a. Gorky's Zygotic Mynci, Wheat, Elbow; zondag o.a. M.O.P., Lords Of The Underground; dinsdag Therapy?

Amsterdam, Music Hall: zondag Heather Nova; maandag Status Quo.

Amsterdam, Paradiso: vanavond Birgit zingt Lenny Kravitz; vrijdag (Crossing Border) o.a. Michael Franti & Spearhead, John Hiatt & The Goners en The For Stars; zaterdag (Crossing Border) o.a. Natacha Atlas en Nitin Sawhney; zondag Gerardo Rosales Y Su Trabucombo; maandag Him; dinsdag Jimi Tenor; woensdag Ron Sexsmith (bovenzaal).

Amsterdam, De Kleine Komedie: zondag Fay Lovsky.

Apeldoorn, Gigant: vrijdag Def P & Beatbusters.

Apeldoorn, Schouwburg Orpheus: vrijdag Margriet Eshuijs.

Arnhem, Goudvishal: vrijdag Agrésion en Labrat; zaterdag dj's Miguel Ayla en Philipp Maiburg.

Arnhem, Katoenclub: vrijdag Sultans of Soul.

Den Bosch, W2: vrijdag The International Noise Conspiracy.

Den Haag, Paard Op Hol: vanavond 'Crime Jazz' met D-Lusion, Lennie St. Luce en Baba Israël; vrijdag Gerardo Rosales Y Su Trabucombo; zaterdag Undeclinable en Cooper.

Dordrecht, Oude Zwijn: zaterdag een optreden van Brain of Morbius en Guapo.

Eindhoven, Effenaar: vanavond Suimasen; vrijdag Arling & Cameron; zaterdag Alien Logic, Adjust en o.a. dj Rick Angel; zondag Eels.

Eindhoven, Stadsschouwburg: zondag Margriet Eshuijs.

Enschede, Atak: zaterdag Def P & Beatbusters.

Gouda, Schouwburg: zaterdag Fay Lovsky.

Groningen, Oosterpoort: zondag Hooverphonic; zaterdag Michael Franti & Spearhead; maandag Eels.

Groningen, Vera: vanavond The Bicycle Thief.

Haarlem, Patronaat: vanavond Susies Haarlok en Kopna Kopna; vrijdag o.a. VNV Nation en XPQ-21; zaterdag Bastian (21.30 uur) en dj Frank Lorber.

Harderwijk, Park3: zaterdag Gotcha!

Heiloo, Buk Buk: zaterdag Beef!

Leeuwarden, Romein: vanavond Beef!

Leiden, LVC: zaterdag Ifang Bondi; woensdag Hooverphonic.

Leiden, Schouwburg: dinsdag concert door Margriet Eshuijs.

Noord Scharwoude, De Koog: zaterdag Brainpower.

Nijmegen, Doornroosje: vanavond The Gathering en Tenk; vrijdag Johan; zaterdag o.a. Ignition Technician; maandag Bléf; dinsdag Hoover phonic.

Nijverdal, Spoortheater: vrijdag Fay Lovsky.

Rotterdam, Ahoy': vanavond en vrijdag UB40 en The Pretenders; zaterdag BZN.

Rotterdam, Lantaren/Venster: woensdag Palinckx en Alemaniax.

Rotterdam, Nighttown: zaterdag Rick Margitza & Trio Yvan Paduard; dinsdag Ron Sexsmith.

Rotterdam, Offcorso: vrijdag Laon Ware en Carleen Anderson; zaterdag 'ON' met o.a. dj's Darren Roach en Angelo.

Rotterdam, Waterfront: vanavond The International Noise Conspiracy; zaterdag Arling & Cameron.

Rijssen, Lucky: maandag Therapy?

Sittard, Fenix: zaterdag DAAU.

Sliedrecht, Elektra: zaterdag 'Bluesnacht' met Nervous Fellas, The Dirty Dogs en Michael Katon.

Sneek, Bolwerk: zaterdag The International Noise Conspiracy.

Terneuzen, Porgy & Bess: zondag Ron Sexsmith.

Tilburg, 013: vanavond Walter Trout; vrijdag Nitin Sahwney; zondag Michael Franti & Spear head; dinsdag M.O.P., Shockwave en Hotz; woensdag Judas Priest.

Utrecht, Ekko: vrijdag Acid Junkies; zaterdag Headmix.

Utrecht, Tivoli: vanavond Das Pop en DAAU; vrijdag Walter Trout; zaterdag dj's Eddy de Clercq en Radar.

Utrecht, Vredenburg: zaterdag Bond; woensdag Paul Weller en Michael de Jong.

Venray, Schouwburg: woensdag Trijntje Oosterhuis.

Zaandam, De Kade: vrijdag Tröckener Kecks.

Zeist, De Peppel: vrijdag Beam.

Zoetermeer, Boerderij: vanavond Al Di Meola; vrijdag The Flower Kings; zondag Andy Summers Trio.

Zwolle, Hedon: vrijdag DAAU; zaterdag Johan en Scram C Baby.

Jazz

Amsterdam, Melkweg, Bimhuis en Concertgebouw: de Nederlandse versie van het JVC Jazz Festival is heel wat bescheidener dan de New Yorkse versie, maar heeft aardig wat moois te bieden. Vijf dagen muziek op drie Amsterdamse podia: de Melkweg (maandag Andy Summers Trio, met Dennis Chambers en Daryll Jones), Bimhuis (vrijdag The Campbell Brothers 'sacred steel'; zaterdag Mal Waldron/Sean Bergin; zondag Russell Gunn; maandag Jim Hall/Greg Osby), dinsdag Concertgebouw (Dr John en Olu Dara).

Amsterdam, Bellevue: maandag I Compani met een jazzversie van Verdi's Aida.

Amsterdam, Odeon: zondag om 15 uur Biggles BigBand met Sheryl Goldberg en Thijs van Leer.

Amsterdam, Bimhuis: vanavond pianist Peter Beets met Ferdinand Povel en John Marshall.

Amsterdam, Melkweg: woensdag zanger/basgitarist Richard Bona.

Amsterdam, Koepelkerk: maandag Dulfer.

Amsterdam, Panama: vanavond New Cool Collective.

Amsterdam, Pompoen: tot en met zaterdag zangeres Rhiannon met Trio Mike del Ferro; vanaf dinsdag Bas Cornelissen Kwartet.

Amsterdam, Stadsschouwburg: zaterdag Trilok Gurtu.

Amsterdam, Zaal 100: dinsdag violiste Mary Oliver, basklarinettiste Lori Freedman.

Breda, Lokaal 01: zaterdag Mosaic en On the Line.

Den Bosch, Het Muziekcentrum: vanavond Gerard van Dongen Quintet.

Den Haag, Regentenkamer: zaterdag om 18 uur Glenn Corneille Trio.

Drachten, De Lawei: dinsdag Corrie en de Grote Brokken.

Edam, Mahogany Hall: vanavond duo Han Bennink en Misha Mengelberg.

Eindhoven, Wilhelmina: maandag Andreas Willers Blue Collar.

Enschede, De Tor: vrijdag Gijs Hendriks kwartet.

Haarlem, Het Wapen van Kennemerland: zondag om 18 uur zangeres Xandra Verkroost.

Haarlem, Het Meterhuis: zondag om 16 uur Saskia Laroo.

Heerlen, Theater Kerkrade: vrijdag Louis en Selma van Dijk.

Heerlen, Carnaval du Jazz: maandag pianist John Beasly.

Rotterdam, Worm: vrijdag Cracks & Guts (improvisatie-elektronica), zondag Gerard van Dongen Kwintet, woensdag uit Tsjechië Uz Jsme Doma, Jablkon, Echt! en MCH Band.

Nijmegen, Lux: vanavond Bik Bent Braam.

Tilburg, Paradox: vrijdag gitaartrio Agog met Frank Wingold.

Utrecht, Cees Place: woensdag zangeres Deborah Carter.

Utrecht, SJU Jazzpodium: vrijdag High Five, zaterdag Gerard van Dongen Kwintet.

Utrecht, Vredenburg: vanavond zangeres Brenda Frans (toegang gratis).

Voorburg, De Tobbe: vrijdag het septet van pianiste Amina Figarova.

Zierikzee, Brogum: zaterdag Amsterdam Klezmer Band.

Wereldmuziek

Amsterdam, De Meervaart: zondag om 14.30 uur Marokkaanse rituele muziek van de Agadir Gnawa; zaterdag de Wervelende Derwisjen van Konya (Turkije).

Amsterdam, Melkweg: woensdag de Kameroenese bassist en zanger Richard Bona.

Amsterdam, Tropentheater: vrijdag Oost-Europese avantgarde van de Armenian Navy Band; zondag om 14 uur Braziliaanse muziek en capoeira door Samabalele.

Amstelveen, Schouwburg: vrijdag eigentijdse gamelan door Multifoon en Widosari.

Den Bosch, W2: zaterdag Senegalese muziek van Omar Ka & Fula Band.

Den Haag, Zeeheldentheater: vrijdag klassieke Indiase muziek door Jugal Bandi.

Eindhoven, Stadsschouwburg: zaterdag Paco Peña met zijn flamenco-gezelschap.

Groningen, Oosterpoort: zondag de Wervelende Derwisjen van Konya.

Heerlen, de Stadsschouwburg: dinsdag Paco Peña.

Leeuwarden, de Harmonie: zondag Paco Peña.

Rotterdam, De Doelen: vanaf vanavond t/m zondag WOMEX, de internationale wereldmuziekbeurs met ook vele voor publiek toegankelijke optredens (www.womex.com).

Rotterdam, Luxor: woensdag Paco Peña.

Utrecht, Rasa: vanavond de Agadir Gnawa; zaterdag de Armenian Navy Band.

Utrecht, Vredenburg: vrijdag de Wervelende Derwisjen van Konya (Grote Zaal) en de Belgische folkgroep Troissoeur (Kleine Zaal).

Meer over