Klassiek

Alkmaar, Grote Sint Laurenskerk: dinsdag Koor en Orkest van de Nederlandse Bachvereniging o.l.v. Jos van Veldhoven m.m.v. solisten met Bach en Haydn (Stabat Mater)....

Amsterdam. Grote Zaal: vanavond Nederlands Philharmonisch Orkest o.l.v. Harmut Haenchen met Brahms (Pianoconcert door Peter Rösel), Zimmerman en Beethoven; zaterdag om 14.15 uur Radio Symfonie Orkest en Cappella Amsterdam o.l.v. Eri Klas m.m.v. Andrei Hoteev (piano) en Valdine Anderson (sopraan) met Moesorg ski, Schnittke, Saariaho ('Château de l'Âmeo, première) en Sibelius; zaterdag, maandag en dinsdag Nederlands Kamerorkest o.l.v. Philippe Entremont m.m.v. Dmytro Sukhovienko (piano) met Dohnányi, Liszt en Bartók; zondag om 11 uur Radio Filharmonisch Orkest o.l.v. Lawrence Renes m.m.v. Peter Donohoe (piano) met Copland, Gershwin en Bernstein; zondag Yo-Yo Ma (cello/morin khuur) en Silk Road Ensemble met het Zijderoute Festival.

Amsterdam, Kleine Zaal: vanavond Elena Ushekova (sopraan), Christianne Stotijn (alt-mezzosopraan) en Eildert Beeftink (piano) met liederen van Tsjaikovski, Rachmaninov, Liszt en Moesorgski; vrijdag Rubin Quartet met Sjostakovitsj, Schnittke en Goebaidoelina; zaterdag Olga Tverskaya (fortepiano), Ryo Terakado en Dmitry Badiarov (viool), Anatole Wieck (altviool) en Viola de Hoog (cello) met Mozart en Haydn; zondag om 14.15 uur Panta Rhei met sonates van Britten, Debussy, Cassadó, Albeniz, De Falla en Sjostakovitsj; zondag Per Arne Glorvigen (bandoneon) en ensemble Tango for 3 met Argentijse tango; dinsdag David Kweksilber (klarinet/basklarinet), Gijs Kramers (altviool) en Paolo Giacometti (piano) met Janssen (nieuw werk voor klarinet solo), Schumann, Kurtág, Altena, Brahms, Hindemith en Van Bergeijk (nieuw werk voor basklarinet solo); woensdag Schönberg kwartet m.m.v. Susan Narucki (sopraan) met Schnittke, Kim en Schönberg.

Amsterdam, Noorderkerk: zaterdag om 14 uur Nicola Boud (klarinet), Sophie van Gent (altviool) en Chie Hirai (fortepiano) met Mozart en Beethoven.

Arnhem, Musis Sacrum: maandag Schönberg Kwartet m.m.v. Susan Narucki (sopraan) met Schönberg, Kim en Schnittke.

Breda, Antoniuskerk: zondag Nederlands Kamerkoor o.l.v. Stephen Layton m.m.v. Jelle Draijer (bariton) met Liszt ('Die Seligkeiten'), Jan Rokus van Roosendael (nieuw werk), MacMillan en Bruckner.

Den Bosch, Muziekcentrum: vanavond Maartje ten Hoorn Strijkkwartet met gecomponeerde en geïmproviseerde muziek.

Den Haag, Philipszaal: vanavond Residentie Orkest o.l.v. Evgenii Svetlanov met Tsjaikovski en Skrjabin.

Den Haag, Korzo theater: woensdag het Nederlands Zangtheaterkoor en Avastrings Kwartet o.l.v. Anthony Zielhorst met Van Bergeijk ('Coppi Cantate', première).

Den Haag, Nieuwe Kerk: woensdag Nederlands Kamerkoor o.l.v. Stephen Layton m.m.v. Jelle Draijer (bariton) met Liszt, Van Roosendael ('The Beatitudes', première), MacMillan en Bruckner.

Eindhoven, De Witte Dame: vrijdag pianisten Bernd Brackman en Kees Wieringa met 'Portret van Hedwig' van Jurriaan Andriessen.

Enschede, Muziekcentrum: vrijdag pianiste Eliane Rodrigues met Chopin, Ravel, Schubert en Beethoven.

Groningen, De Oosterpoort: vrijdag Noord Nederlands Orkest o.l.v. Carl Davis met filmmuziek van Morricone, Mancini en Williams; zaterdag Nieuw Ensemble o.l.v. Taco Kooistra m.m.v. Shi Kelong (bariton) met muziek van Chen Qigang bij de film 'De Sprong' en filmmuziek van Qu Xiaosong en Mo Wuping; zondag om 11.30 uur Romeo kwartet met Stravinsky, Janácek, Webern en Brahms; woensdag Koor en Orkest van de Nederlandse Bachvereniging o.l.v. Jos van Veldhoven m.m.v. solisten met Bach en Haydn (Stabat Mater).

Heerlen, Parkstad Limburg Theaters: zaterdag Limburgs Symfonie Orkest o.l.v. Jan Dols met een 'Vastel aovendconcert'.

Maastricht, Theater a/h Vrijthof: dinsdag Limburgs Symfonie Orkest o.l.v. Jan Dols met een 'Vastelaovendconcert'.

Rotterdam, De Doelen: zondag Doelenkwartet m.m.v. Jan Jansen (klarinet) met Sciarrino, Rihm, Escher en Janácek; dinsdag Bas van Bommel (piano) met Debussy, Schat, Chopin, Haydn en Bartók.

Utrecht, Vredenburg: vanavond Asko Ensemble o.l.v. Peter Rundel m.m.v. David Moss en Salome Kammer (stem) met Goebbels, Moss en Oostendorp en Lang; zaterdag Radio Filharmonisch Orkest o.l.v. Lawrence Renes m.m.v. Peter Donohoe (piano) met Copland, Gershwin, Ives en Bernstein; zondag om 14.15 uur Inessa Galante (sopraan) en het Radio Kamerorkest o.l.v. Gérard Korsten met Bellini, Donizetti, Mozart en Caccini; dinsdag Schönberg Kwartet en Susan Narucki (sopraan) met Schnittke, Kim en Schönberg.

Utrecht, Pieterskerk: vrijdag Nederlands Kamerkoor o.l.v. Stephen Layton m.m.v. Jelle Draijer (bariton) met Liszt ('Die Seligkeiten'), Jan Rokus van Roosendael (nieuw werk), MacMillan en Bruckner.

Venlo, De Maaspoort: woensdag Limburgs Symfonie Orkest o.l.v. Jan Dols met een 'Vastelaovendcon-

cert'.

Venray, De Beejekurf: vanavond Limburgs Symfonie Orkest o.l.v. Jan Dols met een 'Vastelaovendconcert'.

Weert, Munttheater: vrijdag Limburgs Symfonie Orkest o.l.v. Jan Dols met een 'Vastelaovendconcert'.

Zeist, Beauforthuis: zondag om 15 uur Raphael Kwartet met Beethoven, Haydn en Dvorák.

Meer over