Klassiek

n Alkmaar, De Vest: vrijdag Holland Symfonia o.l.v. Alexander Anissimov m.m.v. Quirine Viersen (cello) met Tsjaikovski, Saint-Saëns, Dvorák en Moesorgski....

n Amsterdam, Grote Zaal: zaterdag om 14.15 uur Radio Filharmonisch Orkest Holland en Groot Omroepmannenkoor o.l.v. Mark Wigglesworth m.m.v. Jan-Hendrik Rootering (bas) met Prokofjev, Rachmaninov en Sjostakovitsj; zaterdag De Amsterdamse Tramharmonie en Amsterdams Operakoor o.l.v. Gerrit de Weert m.m.v. Henk Poort (bariton) met Verdi, Gershwin en Lloyd Webber; zondag Daniel Barenboim (piano) met Bach; maandag Philharmonisch Orkest van Dortmund o.l.v. Arthur Fagen m.m.v. Peter Petrov (piano) met Dvorák, Schumann en Sibelius; woensdag Koor en Orkest van De Koninklijke Muntschouwburg o.l.v. Maurizio Benini m.m.v. solisten met Bellini (La sonnambula).

n Amsterdam, Kleine Zaal: vrijdag Prazák Kwartet met Haydn, Janacek en Dvorák; zaterdag pianorecital door Fazil Say; zondag om 11 uur Freiburger Barock Consort met C.Ph.E., J.S. en W.F. Bach; zondag om 14.15 uur leden van het Concertgebouworkest o.l.v. Jurjen Hempel. m.m.v. Geert Smits (bartiton) en Marja Bon (piano) met Debussy, Milhaud, Busoni en Respighi; maandag Grieg Trio met Beethoven en Thoresen.

Amsterdam, De Brakke Grond: zaterdag n om 15.30 uur Orkest de Volharding o.l.v. Nathan Fuhr m.m.v. Joep Onderdelinden (acteur) met Music Hall, werken van Martland, Mengelberg en Johnson.

n Den Bosch, Toonzaal: woensdag Orkest de Volharding o.l.v. Nathan Fuhr m.m.v. Joep Onderdelinden (acteur) met Music Hall, werken van Martland, Mengelberg en Johnson.

Den Haag, Nieuwe Kerk: vanavond n Nederlands Kamerkoor - zie Alkmaar, Grote St. Laurenskerk; vanavond Amsterdam Sinfonietta o.l.v. Candida Thompson met Mozart, Nielsen en Hamerik; dinsdag Calefax Rietkwintet met Purcell, Rameau en Bach.

n Deventer, Schouwburg: zondag om 14.30 uur Orkest van het Oosten o.l.v. Nicolaj Alexeev m.m.v. Ilja Grubert (viool) met Korsakov, Brahms en Katsjatoerian.

n Drachten, De Lawei: woensdag pianorecital door Marietta Petkova.

Eindhoven, Muziekcentrum: zaterdag n Het Brabants Orkest o.l.v. Marc Soustrot m.m.v. Lars Wouters van den Oudenweijer (klarinet) met Jeths, Stravinsky en Messiaen; zondag om 14.15 uur Helikon Symfonie Orkest o.l.v. Kian Pin Hiu m.m.v. Sonja van Beek (viool) en Floris Mijnders (cello) met Brahms en Schumann.

n Kerkrade, PLT Theater: vrijdag Limburgs Symfonie Orkest o.l.v. Charles Olivieri Munroe m.m.v. Naum Grubert (piano) met Reznicek, Tsjaikovski en R a c h m a n i n o v.

n Leiden, Stadsgehoorzaal: dinsdag Holland Symfonia o.l.v. Alexander Anissimov m.m.v. Quirine Viersen (cello) met Tsjaikovski, Saint-Saëns, Dvorák en Moesorgski.

n Leiden, De Waag: woensdag Calefax Rietkwintet met Purcell, Rameau en Bach.

n Maastricht, Theater a/h Vrijthof: zaterdag Limburgs Symfonie Orkest o.l.v. Charles Olivieri Munroe m.m.v. Naum Grubert (piano) met Reznicek, Tsjaikovski en Rachmaninov.

n Rotterdam, De Doelen: vrijdag Calefax Rietkwintet met Purcell, Rameau en Bach; zaterdag Vlaams Radio Orkest en Koor m.m.v. solisten met Verdi's La Traviata; zondag om 11 uur East-West Academy o.l.v. Nobuko Imai met Mendelssohn, Nodaira, Hindemith, Mozart en De Bondt.

n Utrecht, Vredenburg: vrijdag Radio Filharmonisch Orkest Holland en Groot Omroepmannenkoor o.l.v. Mark Wigglesworth m.m.v. Jan-Hendrik Rootering (bas) met Prokofjev, Rachmaninov en Sjostakovitsj; zaterdag Radio Kamerorkest en Groot Omroepvrouwenkoor o.l.v. Thierry Fischer m.m.v. Virginie Pochon (sopraan) met Sain-Saëns, Poulenc, Chabrier en Fauré; zondag om 11 uur het Reizend Muziekgezelschap met Mendelssohn en Elgar.

n Veere, Grote Kerk: zondag om 14.30 uur Yoram Ish-Hurwitz (piano) m.m.v. Frédéric Bastet (literaire omlijsting) en Carel Alphenaar (declamatie) met Liszt (Années de Pèlerinage).

n Zwolle, Nw Buitensociëteit: vanavond Orkest van het Oosten o.l.v. Nicolaj Alexeev m.m.v. Ilja Grubert (viool) met Korsakov, Brahms en Katsjatoerian.

Meer over