klassiek

Amsterdam, Concertgebouw (GZ): vanavond Concertgebouworkest o.l.v. Iván Fischer m.m.v. Barry Douglas (piano) met Liszt en Bruckner; zaterdag om 14.15 uur Radio Filharmonisch Orkest o.l.v....

Amsterdam, Concertgebouw (KZ): vanavond en zaterdag Kuss Kwartet metHaydn, Berg en Beethoven; zondag om 14.15 uur Quatuor Amedeo Modigliani metBartók en Schumann; zondag Sharon Kam (klarinet) en Kuss Kwartet metBartók en Brahms; dinsdag Barokensemble La Primavera; woensdag ChristianneStotijn (alt-mezzo) en Joseph Breinl (piano) met Bizet, Tsjaikovski enRossini.

Amsterdam, Muziekgebouw aan `t IJ: vanavond Molinari kwartet m.m.v.Marie-Danielle Parent (sopraan) met Sjostakovitsj; zaterdag CappellaAmsterdam o.l.v. David Porcelijn m.m.v. Alberto Mizrahi (cantor) metcantorale muziek; zondag (15u) Aurelia Saxofoonkwartet met Glazounov enSjostakovitsj; woensdag Schönberg Kwartet met Webern.

Amsterdam, Oude Kerk: zaterdagavond en zondag om 16 uur BarokensembleEik & Linde en Vocaal Ensemble Amsterdam o.l.v. Henk Verhoef.

Apeldoorn, Orpheus: vrijdag Het Gelders Orkest o.l.v. Martin Sieghartm.m.v. Charlotte Margiono met Strauss en Mahler.

Beverwijk, St. Agathakerk: vrijdag Don Kosaken Chor Russland - zieAmsterdam, Concertgebouw.

Breda, Chassé Theater: maandag Akademie für Alte Musik Berlin en RiasKammerchor Berlin o.l.v. Daniel Reuss met Bach.

Den Haag, Korzo: zondag Slagwerkgroep Den Haag m.m.v. pianisten YutakaOya en Benjamin van Esser met premières van King-Gomez, Adams, Adriaanszen Nas.

Drachten, De Lawei: vanavond Noord Nederlands Orkest en Noord NederlandsConcertkoor o.l.v. Jacques van Steen met Ives/Austin (première) enBeethoven.

Eindhoven, Muziekcentrum: zaterdag Het Gelders Orkest - zie Apeldoorn.

Enschede, Muziekcentrum: vanavond pianist Aldo Ciccolini met Schuberten Moesorgski; woensdag Orkest van het Oosten o.l.v. Joseph Swensen m.m.v.Ronald Brautigam met Sibelius, Mozart en Nielsen..

Groningen, De Oosterpoort: vrijdag Noord Nederlands Orkest - zieDrachten.

Groningen, Synagoge: vanavond Cappella Amsterdam - zie Amsterdam,Muziekgebouw aan `t IJ.

Leeuwarden, De Harmonie: zaterdag Noord Nederlands Orkest - zieDrachten.

Leiden, Stadsgehoorzaal: dinsdag Don Kosaken Chor Russland - zieAmsterdam, Concertgebouw.

Rotterdam, De Doelen: vanavond Kamerkoor van St. Petersburg o.l.v.Nikolai Kroneev met Rachmaninov: vrijdag Helena Rasker (alt), Konrad Jarnot(bariton) en Reinild Mees (piano) met Schreker en Wagemans; zondag om 11uur Bart Schneemann (hobo) en Paolo Giacometti (fortepiano) met Schuberten Widerkehr; zondag Doelen Kwartet m.m.v. Maarten van Veen (piano) metRihm, Hindemith en Henze.

Uden, Markant: zaterdag Don Kosaken Chor Russland - zie Amsterdam,Concertgebouw.

Utrecht, Vredenburg: vanavond Het Gelders Orkest - zie Apeldoorn;vrijdag Radio Kamer Filharmonie o.l.v. Frans Brüggen m.m.v. RenaudCapuçon (viool) met Haydn en Beethoven; dinsdag Koor en Orkest Capella St.Petersburg o.l.v. Alexander Chernushenko met Borodin, Petrov, Tsjaikovski.

Utrecht, Kikker: vrijdag Slagwerkgroep Den Haag - zie Den Haag, Korzo;zondag Cappella Amsterdam - zie Amsterdam, Muziekgebouw aan `t IJ.

Winschoten, De Klinker: vanavond Don Kosaken Chor Russland - zieAmsterdam, Concertgebouw.

Meer over