Klassiek

Alkmaar, Lutherse Kerk: zondag om 14.30 uur Ensemble Apollo & Pan (viool, fagot klavecimbel) met Schmelzer, Bertali, Telemann en Händel....

Alkmaar, De Vest: vrijdag Holland Symfonia o.l.v. Roy Goodman m.m.v. Francien Schatborn (altviool) met Cherubini, Berlioz en Beethoven.

Amsterdam, Grote Zaal: zaterdag om 14.15 uur Radio Kamerorkest o.l.v. Frans Brüggen m.m.v. Pjotr Anderszweski (piano) met Rameau, Bach, Haydn en Mozart; zaterdag en maandag Nederlands Kamerorkest o.l.v. Isabelle van Keulen (viool) m.m.v. Michael Collins (klarinet) met Britten, Hindemith, Copland, Britten en Elgar; zondag om 11 uur Radio Symfonie orkest o.l.v. Eri Klas met Stenhammar en Tsjaikovski; zondag pianorecital door Klára Würtz.

Amsterdam, Kleine Zaal: vrijdag Párkányi Kwartet met Haydn, Bartók en Mozart; zaterdag Quator Mosaiques met Beethoven-kwartetten; zondag Casals Kwartet met Mozart en Brahms; maandag Gerald Finley (bariton) en Julius Drake (piano) met Beethoven en Brahms.

Amsterdam, Paradiso: vanavond Orkest de Volharding o.l.v. Jurjen Hempel met o.a. nieuwe muziek van Louis Andriessen bij de films Opus II, III en IV van Walter Ruttmann uit 1926.

Amsterdam, Waalse Kerk: zaterdag Cappella Amsterdam & Viotta Ensemble o.l.v. Daniel Reuss m.m.v. Margriet van Reisen (mezzosopraan) en Harry van Berne (tenor) met Schönberg, Mahler en Stravinsky.

Amsterdam, De IJsbreker: vanavond composities van studenten van HKU; zondag Heleen Hulst (viool) en Gerard Bouwhuis (piano) met Termos, De Bondt, Tarenskeen, Padding, Louis Andriessen en Schönberger.

Amsterdam, Engelse Kerk: zaterdag Ensemble La Primavera met Battista en Sammartini.

Amsterdam, Bethaniënklooster: zondag om 15 uur Clara de Vries (sopraan), José Scholte (alt) en Paolo Giacometti (piano) met Schumann, Dvorák, Brahms en Rossini.

Amsterdam, Noorderkerk: zaterdag om 14 uur Camerata Vermeer o.l.v. Kees Hülsmann m.m.v. Renate Arends (sopraan) en Arjen Leistra (orgel) met Mozart-sonates.

Arnhem, Musis Sacrum: vrijdag Ensemble De Ereprijs met Cutler, Brophy, Caswell, en nieuw werk van Sharman, Korsrud en Smetanin; zaterdag The Academy of Ancient Music o.l.v. John Holloway met Corelli, Cavalli, Castello, Usper, Marini en Vitali; zondag om 14.15 uur Het Gelders Orkest met Piazolla/Adams, Ford en Dvorák.

Bergen, Ruïnekerk: vrijdag pianisten Irene Russo, Fred Oldenburg, Jeroen en Sandra van Veen met 'Horizon' van Simeon ten Holt.

Den Haag, Conservatorium: vrijdag en zaterdag Symfonie-orkest van het Koninklijk Conservatorium m.m.v. Niels Meliefste (slagwerk) met Stravinsky, Gruber en Mascagni.

Den Haag, Korzo: zaterdag Maarten Altena ensemble met werk van Mexicaanse componisten bij beeldende kunstwerken.

Den Haag, Philipszaal: woensdag Residentie Orkest o.l.v. Jaap van Zweden m.m.v. Maria-Elisabeth Lott (viool) met Von Reznicek, Paganini en Schubert.

Eindhoven, Muziekcentrum: vrijdag Het Brabants Orkest o.l.v. Isaac Karabtchevsky m.m.v. Kirill Troussov (viool) met Weber, Mendelssohn en Tsjaikovski; zaterdag Russische nacht, een muziekfestival m.m.v. Radio Symfonie Orkest o.l.v. Eri Klas, Claudia Patacca (sopraan), Marion van den Akker (alt), Alex Grigorev (tenor), Rian de Waal (piano) en Misha Fomin (piano).

Enschede, Muziekcentrum: zaterdag Orkest van het Oosten o.l.v. Jaap van Zweden met Mozart, Sjostakovitsj en Rachmaninov (Pianoconcert door Boris Berezovsky).

Haarlem, Grote of Sint Bavokerk: zondag om 11 en 15 uur Apocalyps, een project van Joos Clijsen met muziek van Hans Asselbergs door organist Anton Pauw.

Hengelo, Rabotheater: zaterdag Orkest van het Oosten (zie Enschede).

Hoofddorp, De Meerse: vanavond Holland Symfonia o.l.v. Roy Goodman m.m.v. Francien Schatborn (altviool) met Cherubini, Berlioz en Beethoven.

Rotterdam, De Doelen: vanavond en vrijdag Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Valeri Gergjev met Berlioz (Requiem); zondag om 14.30 uur Quatuor Mosaïques met Beethoven-kwartetten.

Rotterdam, Lantaren/Venster: vrijdag en zaterdag brengen o.a. De Volharding, Pianoduo Post & Mulder, Schreck Ensemble een componistenportret van Arthur Sauer. www.lantaren-venster.nl

Utrecht, Vredenburg: vrijdag lunchconcert door het Jenufa Kwartet met Bartók en Schumann; maandag pianorecital door Jean-Yves Thibaudet.

Westzaan, Zuider Vermaning: vanavond Ensemble Apollo & Pan (viool, fagot klavecimbel) met Schmelzer, Bertali, Telemann en Händel.

Zwolle, Nieuwe Buitensociëteit: vanavond Orkest van het Oosten o.l.v. Jaap van Zweden met Mozart, Sjostakovitsj en Rachmaninov (Pianoconcert door Boris Berezovsky).

Meer over