Klassiek

Amsterdam, Grote Zaal: vanavond Nederlands Kamerorkest o.l.v. Philippe Entremont (piano) met Mozart en Beethoven (Pianoconcert); vrijdag en zaterdag het Concertgebouworkest o.l.v....

Amsterdam, Kleine Zaal: zaterdag Vytautas Sondeckis (cello), Marcis Kulis (klarinet) en Mûza Rubackyté (piano) met Bach, Schubert en Shenderovas; zondag om 14 uur finale Steinway & Sons Pianoconcours, werken van Chopin, Bach en Liszt; zondag Roeland Jagers (altviool), Reineke Broekhans (piano), Ferdinand Enblich (altviool) en het Rubens Kwartet met Glinka, Sjostakovitsj en Dvorák; woensdag Matthias Rexroth (countertenor), Dimitri Dichtiar (cello) en Markus Märkl (klavecimbel) met Krieger, Dedekind, Legrenzi, Gabrielli, Geminiani en Sarri.

Amsterdam, Het Bethaniënklooster: zondag om 15 uur Jörgen van Rijen (trombone), Vincent Cortvrint (piccolo), Helenus de Rijke (gitaar) en Alla Libo (piano) met Dutilleux en Padding.

Amsterdam, Vondelkerk: zondag Zephyr Strijkkwartet met Havelaar, Meyer (nieuw werk), Royé, Voorvelt en Weisser.

Amsterdam, Uilenburger Synagoge: maandag Eleonore Pameijer (fluit), Ernest Rombout (hobo), Ivar Berix (klarinet), Marijke van Kooten (viool), Doris Hochscheid (cello), Annelie de Man (klavecimbel) en Frans van Ruth (piano) met Smit, Beers, Franssens ('Solo for Flute', première), Fontyn, De Falla en King.

Amsterdam, De IJsbreker: dinsdag Kyoko Hasimoto (piano), Pedja Milosavljevic (viool), Borislav Cicovacki (hobo) met Zebeljan, Keuris, Tsoupaki, Trajkovic (nieuw werk), Despic, Takemitsu, Terashima en Van den Booren.

Amsterdam, Keizersgrachtkerk: zondag om 14 uur masterclass door sopraan Miranda van Kralingen.

Apeldoorn, Orpheus: zaterdag Het Gelders Orkest o.l.v. Bernhard Klee met Schubert, Webern en Beethoven.

Arnhem, Musis Sacrum: vrijdag Het Gelders Orkest o.l.v. Bernhard Klee met Schubert, Webern en Beethoven.

Enschede, Muziekcentrum: woensdag Orkest van het Oosten o.l.v. Jaap van Zweden m.m.v. Ronald Brautigam (piano) met Beethoven, Tsjaikovski.

Gouda, Oudkatholieke Kerk: vrijdag Klára Würtz (piano) en Timora Rosler (cello) met Chopin, Mendelssohn, Beethoven en Takemitsu.

Groningen, De Oosterpoort: woensdag Van Bree Kwartet met Sjostakovitsj en Haydn.

Haarlem, Bavo Kathedraal: zaterdag orgelconcert door Nico Waasdorp.

Haarlem, Grote of St. Bavokerk: dinsdag orgelconcert door Jos van der Kooy.

Leens, Petruskerk: zaterdag om 17 uur orgelconcert door Geert Bierling.

Leeuwarden, Romein: dinsdag Orkest de Volharding o.l.v. Jurjen Hempel met Bus, L. Andriessen en premières van De Vries, Zuidam en Bus.

Leiden, De Waag: vanavond Fabio Biondi (viool) en Sergio Ciomei (klavecimbel) met Veracini, Vivaldi, Bach, Tartini en Lonati.

Nijmegen, De Vereeniging: vrijdag Victoria Yevtodieva (sopraan) en Elena Spist (piano) met werken van Louis Moreau Gottschalk.

Oldenzaal, Koetshuis: zondag Victoria Yevtodieva (sopraan) en Elena Spist (piano) met werken van Louis Moreau Gottschalk.

Rotterdam, De Doelen: zaterdag I Fiamminghi o.l.v. Rudolf Werthen m.m.v. Bart Schneemann (hobo), Michael Chance (countertenor) en France springuel (cello) met Tavener ('The Hidden Face', première), Schnittke ('Kammerkonzert voor cello en strijkers', première) en Ketting (nieuw werk voor hobo en kamerorkest); zondag om 11 uur Bart Schneemann en Marcel Ponseele (barokhobo), Menno van Delft (klavecimbel) en Lucia Swarts (barokcello) met Vivaldi, Boismortier, Mariais en Bach; zondag Nederlands Blazers Ensemble m.m.v. Bart Schneemann met Berio en Mozart; woensdag Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Markus Stenz m.m.v. Robert Levin (piano) met Haydn, Mozart en Schumann.

Rotterdam, Lantaren/Venster: woensdag Orkest de Volharding o.l.v. Jurjen Hempel met Bus, L. Andriessen en premières van De Vries, Zuidam en Bus.

Soesterberg, Kapel Cenakel: zaterdag Lucebert Trio met Beethoven, Brahms, Jacob en Reinecke.

Utrecht, Vredenburg: vrijdag Radio Kamerorkest o.l.v. Arnold Östman m.m.v. Bella Davidovich (piano) met Bruckner, Mozart en Schumann; zondag om 14.15 uur Radio Symfonie Orkest en Groot Omroepmannenkoor o.l.v. Eri Klas m.m.v. Sergej Alexashkin (bas) met Tanejev en Sjostakovitsj; maandag Schönberg Kwartet met Webern, Schönberg en Berg; dinsdag Utrecht String Quartet met Mozart, Gretsjaninov en Brahms; woensdag Ives ensemble m.m.v. Nicole Bovens (mezzosopraan) met premières van Oesterle en Stäbler en met Rihm.

Venlo, De Maaspoort: zondag om 12 uur Cello Octet Conjunto Ibérico m.m.v. Young Hee Kim Peral (sopraan) met Albéniz, Grandados, Guridi en De Falla.

Venlo, Kunsthuis 13: zondag om 11.30 uur pianorecital door Sander Sittig; woensdag Schönberg Kwartet met Webern, Schönberg en Berg.

Zutphen, De Hanzehof: vanavond Het Gelders Orkest o.l.v. Bernhard Klee met Schubert, Webern en Beethoven.

Meer over