klassiek

Amsterdam, Concertgebouw (GZ): zaterdag om 14.15 uur Nationaal Jeugd Orkest o.l.v. Paolo Carignani m.m.v. Enrico Pace (piano) met Janácek, Bartók en Stravinsky; zaterdagavond en zondag om 14.15 uur Nederlands Philharmonisch Orkest o.l.v....

Amsterdam, Concertgebouw (KZ): zondag The Amsterdam String Quartet metSchmitt, Haydn en Schubert; dinsdag Liza Ferschtman (viool) en InonBarnatan (piano) met vioolsonates van Beethoven; woensdag Prazák Quartetm.m.v. Susanne van Els (altviool) met Beethoven en Mozart.

Amsterdam, Muziekgebouw aan `t IJ: vrijdag Nederlands Kamerkoor o.l.v.Jan Willem de Vriend met motetten van Bach.

Amsterdam, Cristofori: zondag om 15 uur pianisten Evgeni Sinaiski enHanna Shybayeva met Mozart, Tsjaikovski, Rachmaninov en Lutoslawski.

Apeldoorn, Orpheus: woensdag Het Gelders Orkest en Ensemble Roby Lakatoso.l.v. Jan Stulen met Liszt, Bartók en Kodály.

Arnhem, Musis Sacrum: vrijdag Amsterdam Sinfonietta m.m.v. fadozangeresCristina Branco.

Den Haag, Philipszaal: zondag om 14.30 uur Don Kosaken Chor Russland enMoskou Festival Ensemble o.l.v. Marcel Verhoeff met liturgische gezangenen Russische volksliederen.

Drachten, De Lawei: vanavond Noord Nederlands Orkest o.l.v. MichelTabachnik m.m.v. Olesya Golovneva (sopraan) met Strauss, Bellini, Catalani,Mozart en Verdi.

Emmen, De Muzeval: dinsdag Noord Nederlands Orkest - zie Drachten.

Enschede, Muziekcentrum: woensdag Sabine Meyer (klarinet) en Fazil Say(piano) met Milhaud, Debussy, Penderecki en Von Weber.

Enschede, Grote Kerk: zondag om 14.30 uur Claron McFadden (sopraan),Ralph Meulenbroeks (viola da gamba) en David Jansen (klavecimbel) metHändel en Rameau.

Haarlem, Philharmonie: zondag om 16 uur Gesualdo Consort o.l.v. Harryvan der Kamp met o.a. Palestrina, Arcadelt en Lassus; maandag PieterWispelwey (cello) met Bach.

`s-Heerenbergh, Huis Bergh: woensdag José Miguel Moreno (luit) metwerken van Weiss.

Hengelo, Rabotheater: zondag om 14.30 uur JeugdOrkest Nederland o.l.v.Jurjen Hempel met Debussy, Sjostakovitsj en Mahler.

Leeuwarden, De Harmonie: vanavond Don Kosaken Chor Russland en MoskouFestival Ensemble - zie Den Haag; vrijdag Noord Nederlands Orkest - zieDrachten.

Meppel, Ogterop: zondag om 11.30 uur Noord Nederlands Orkest - zieDrachten.

Rotterdam, De Doelen: vanavond, vrijdagavond en zondag om 14.15 uurRotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Philippe Herreweghe m.m.v. PatriciaKopatchinskaja (viool) met Beethoven, Mozart en Schumann; zaterdag pianistAndrás Schiff met Bach; zondag om 11 uur Mattijs van de Woerd (bariton)en Joseph Breinl (piano) met o.a. Schubert, Mendelssohn, Franz, Liszt enDebussy; zondag pianist András Schiff met Bach.

Stadskanaal, Theater Geert Teis: woensdag Noord Nederlands Orkest - zieDrachten.

Terneuzen, Scheldetheater: zaterdag Don Kosaken Chor Russland en MoskouFestival Ensemble - zie Den Haag.

Tiel, De Agnietenhof: vrijdag Het Gelders Orkest en Ensemble RobyLakatos o.l.v. Jan Stulen met Liszt, Bartók en Kodály.

Tilburg, Concertzaal: zondag Amsterdam Sinfonietta m.m.v. CristinaBranco (zang) met fado en De Falla.

Tilburg, De Link: dinsdag Rubens Kwartet met Kurtág, Von Webern,Schubert en Hindemith.

Utrecht, Vredenburg: vrijdag Radio Filharmonisch Orkest en GrootOmroepkoor o.l.v. Ingo Metzmacher m.m.v. Burkhard Fritz (tenor) en DavidWilson-Johnson (bas) met Stravinsky, Bartók en Zemlinsky; zondag om 15 uurNationaal Jeugd Orkest o.l.v. Palolo Carignani m.m.v. Enrico Pace (piano)met Janácek, Bartók en Stravinsky.

Vianen, Grote Kerk: dinsdag Don Kosaken Chor Russland en Moskou FestivalEnsemble - zie Den Haag.

Winschoten, De Klinker: zaterdag Noord Nederlands Orkest - zie Drachten.

Winterswijk, De Storm: zaterdag Het Gelders Orkest en Ensemble RobyLakatos o.l.v. Jan Stulen met Liszt, Bartók en Kodály.

Zeist, Figi Theater: vrijdag Don Kosaken Chor Russland en MoskouFestival Ensemble - zie Den Haag.

Zutphen, De Hanzehof: dinsdag Het Gelders Orkest en Ensemble RobyLakatos o.l.v. Jan Stulen met Liszt, Bartók en Kodály.

Meer over