Klassiek

Amsterdam, Noorderkerk: zaterdag om 14 uur Marianne Kweksilber (sopraan) en Stanley Hoogland (fortepiano) met Haydn, Mozart, Beethoven...

Amsterdam, Grote Zaal: vrijdag Deens Nationaal Radio Symfonie Orkest o.l.v. Gerd Albrecht met Brahms (Eerste pianoconcert door Leif Ove Andsnes) en Nielsens Derde symfonie; zondagmiddag Orkest van het Oosten o.l.v. Jaap van Zweden met Chapi, Mozart (Vioolconcert nr 2 door Candida Thompson) en Dvorák; zondagavond de pianist Krystian Zimerman met Beethoven, Brahms, Ravel, Godowski; 21, 22 en 23 mei Nederlands Philharmonisch Orkest o.l.v. Hans Vonk met Saint-Saëns (Derde vioolconcert door Janine Jansen) en Berlioz' Symphonie fantastique.

Amsterdam, Kleine Zaal: vanavond Orpheus Kwartet en pianist Menahem Pressler met Beethoven, Bartók en Dohnányi; vrijdag de mezzosopraan Marijana Mijanovic, de tenor Kresimir Spicer en pianist Roger Braun met Monteverdi, Scarlatti, Schubert en Mahler; zaterdag de sopranen Alla Markovich en Tatiana Kalchenko en pianiste Tatiana Bezubenkova met Gershwin, Verdi, Villa Lobos, Schumann en Mozart; zondag om 11 uur Franse liederen door Irene Maessen (sopraan) en Maarten Koningsberger (bariton); dinsdag leden van het Concertgebouworkest met Mozart, Schubert, Ries, Haydn; woensdag cellist Anner Bijlsma, klavecinist Bob van Asperen en Shizuko Noiri op archiliuto met Bach en Vivali.

Amsterdam, Beurs van Berlage: op 19 en 21 mei Nederlands Kamerorkest o.l.v. Micha Hamel m.m.v. violist Marijn Simons en trombonist Jacques Mauger met Simons, Milhaud, Villa-Lobos.

Amsterdam, De IJsbreker: zondag om 16.30 uur pianorecital door René Eckhardt (Numan, Takemitsu, Cage, De Man).

Amsterdam, Uilenburger Synagoge (Nieuwe Uilenburgerstraat 91): zondag om 15 uur Mondriaan Kwartet met Schönberger, Webern, Meijering en Garcá Leoz; maandag 'Rushhour in Manhattan' (Brant, Copland, Straesser).

Amsterdam, Paradiso: dinsdag Slagwerkgroep Den Haag o.l.v. Jurjen Hempel met 'Shaken not stirred' (Dillon, Fox, Bedford, Finnissy, Daughterty).

Den Bosch, Muziekcentrum: vrijdag New Century Saxophone Quartet; zondag La Pellicana (Engelse kamermuziek).

Den Haag, Philipszaal: vrijdag Residentie Orkest o.l.v. Valeri Poljanski met 'Ode' van Nabokov en Schnittke's Symfonie nr 6.

Enschede, Muziekcentrum: vanavond bas-bariton Klaus Mertens en Bob van Asperen (orgel/clavecimbel) met Bach, Böhm en Buxtehude.

Enschede, Grote Kerk: zaterdag Nederlands Blazers Ensemble met Ketting en Stravinsky.

Groningen, De Oosterpoort: zaterdag: Nederlandse Bachvereniging met Handels oratorium 'Israel in Egypt'.

Haarlem, Concertgebouw: vrijdag Nederlandse Bachvereniging met Handels oratorium 'Israel in Egypt'; zaterdag Nieuw Sinfonietta Amsterdam o.l.v. Roy Goodman met Purcell, Bridge en Britten.

Maastricht, Conservatorium: zondag Amati Kamerorkest met Rossini, Mozart, Schubert.

Rotterdam, Doelen: vanavond Residentie Orkest en vocalisten o.l.v. Valeri Poljanski met 'Ode' van Nabokov en Schnittke's Symfonie nr 6; vanavond in Jurriaanse Zaal Nederlands Blazers Ensemble met Ketting, Stravinsky ('L'Histoire du soldat'); vrijdag Orkest van het Oosten o.l.v. Jaap van Zweden met Weber, Mozart, Dvorák; zondagmiddag violiste Isabelle van Keulen en pianist Ronald Brautigam met Brahms-programma; maandag pianist Krystian Zimerman met Beethoven, Brahms, Ravel en Godowski; dinsdag The Academy of Ancient Music o.l.v. Andrew Manze (barokviool) met Telemann, Händel en Bach.

Tilburg, Concertzaal: zaterdag Het Gelders Orkest o.l.v. Bernhard Klee met Berg en Schuberts Negende symfonie.

Utrecht, Vredenburg: maandag violiste Isabelle van Keulen en pianist Ronald Brautigam met Beethoven en Brahms.

Utrecht, Domkerk: zaterdag solisten en koor van de Domcantorij en Jan Jansen op het orgel met Britten-programma.

Velp, Kunsthuis 13: zondag om 11.30 uur Fluittrio Tegenwind.

Meer over