Klassiek

Amstelveen, Schouwburg: zondag pianorecital door Marietta Petkova...

Amsterdam, Kleine Zaal: vanavond Skampa Kwartet met Prokofjev, Bartók en Beethoven; vrijdag Tokyo String Kwartet met Haydn, Tower en Schubert; zondag om 14.15 uur leden van het Concertgebouworkest o.l.v. Jan Willem de Vriend met Mozart en Bach; Brahms-Festival zondag door Udo Reinemann (bariton) en Willem Brons (piano) en maandag m.m.v. David Kuyken (piano), Nathalie Gaudefroy (sopraan), Christianne Stotijn (alt-mezzo), Robin Tritschler (tenor); dinsdag Angelika Kirchschlager (mezzospraan) en Julius Drake (piano) met Brahms en Dvorák.

Amsterdam, Waalse Kerk: zaterdag Utrechts Barok Consort o.l.v. Jos van Veldhoven met Lotti.

Amsterdam, Stedelijk Museum: zaterdag om 15 uur Marieke Koster (mezzosopraan) en Eddy Janning (piano) met Webern, Schönberg, Brahms en George.

Amsterdam, Uilenburger Synagogoe: maandag Hadewych Trio met kamermuziek van Matthijs Vermeulen.

Amsterdam, de Rode Hoed: vanavond Orkest de Volharding o.l.v. Jurjen Hempel met Ford en premières van Maier, Vriezen, Waller en Mukarno.

Apeldoorn, Gigant: dinsdag Zephyr Strijkkwartet met Grisey, Termos en Murat.

Den Bosch, Muziekcentrum: vanavond Due Boemi di Praga (basklarinet en piano) met Dvorák e.a.; zaterdag Capella Ducis o.l.v. Frans van de Loo met Le Jeune; zondag om 15.30 en 20.30 uur pianist Ralph van Raat met Lachenmann, Franssens, Ives en een improvisatieconcert van Keith Jarrett; dinsdag Brabantse Componistenavond m.m.v. Koh-i-noor Saxofoonkwartet.

Den Haag, Philipszaal: zaterdag om 20.15 uur en zondag om 18 uur Residentie Orkest o.l.v. Jaap van Zweden met Mozart (Pianoconcert door Michel Dalberto) en Mahler.

Enschede, Muziekcentrum: woensdag Orkest van het Oosten o.l.v. Kenneth Montgomery m.m.v. Monique Krüs (sopraan) met Mozart, Ketting en Sibelius

Groningen, De Oosterpoort: vanavond Noord Nederlands Orkest o.l.v. Andrew Mogrelia m.m.v. Roberta Alexander (sopraan) met Bernstein, Previn, Gerschwin, Antheil en Bernstein; zondag om 15 uur Van Bree Kwartet en Eliane Rodrigues (piano) met Schubert, Beethoven en Dvorák.

Rotterdam, De Doelen: vrijdag Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Paavo Berglund met Sibelius, Sjostakovitsj (Celloconcert door Pieter Wispelwey) en Schumann; zondag Spiegel Strijkkwartet m.m.v. Joanna MacGregor met Barber, Crumb, Pintscher (première) en Schumann; dinsdag Brodsky Quartet met Turina, Britten, Puccini en Beethoven; woensdag Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Stéphane Denève m.m.v. Floris Mijnders (cello) met Dvorák en Berlioz.

Rotterdam, Laurenskerk: vrijdag Laurenscantorij, Concerto d'Amsterdam en solisten o.l.v. Barend Schuurman met Bachs Johannes Passion.

Utrecht, Vredenburg: vanavond Het Gelders orkest o.l.v. Nikolai Alexeev m.m.v. Ilya Gringolts (viool) met Brahms; vrijdag Radio Kamerorkest o.l.v. Frans Brüggen m.m.v. Janine Jansen (viool) en Joel Waterman (altviool) met Schubert/Maderna, Mozart en Haydn; zaterdag Radio Symfonie Orkest o.l.v. Eri Klas m.m.v. Cecilia Zilliacus (viool) met Sibelius, Goebajdoelina en Grieg; zaterdag pianist Kees Wieringa met Mozart, Ter Veldhuis, Janacek, De Wit, Skrjabin en Hirs; zondag om 11 uur Alexei Ogrintchouk (hobo) en Lidija Bizjak (piano) met Schumann, Haas en Ponchielli; zondag Noord Nederlands Orkest o.l.v. Andrew Mogrelia m.m.v. Roberta Alexander (sopraan) met Bernstein, Antheil en Previn; maandag Nederlands Philharmonisch Orkest o.l.v. Hartmut Haenchen met Bach (Celloconcert door Daniel Müller-Schott) en Bruckner; maandag Van Swieten Society met pianotrio's van Hummel, Mendelssohn en Schubert; woensdag Brodsky Kwartet met Beethoven, Jegede, Smirnov en Beethoven.

Meer over