Klassiek

Alkmaar, De Vest: zondag om 12 uur het Noordhollands Philharmonisch Orkest o.l.v. Charles Olivieri-Munroe met Adams, Ravel ('Tzigane, voor viool en orkest door Jean-Jacques Kantorow), Ravel en Dvorák....

Amsterdam, Grote Zaal: vanavond The Academy of Ancient Music o.l.v. Christopher Hogwood met Bach (Vierde orkestsuite, 'Magnificat' en 'Gloria in excelsis Deo'); vrijdag Concertgebouworkest en Groot Omroepkoor o.l.v. Riccardo Chailly m.m.v. solisten met Ruzicka ('...Vorgefühle...', première) en Stravinsky ('Psalmensymfonie' en 'Oedipus rex'); zaterdag om 14.15 uur Radio Filharmonisch Orkest o.l.v. Sylvain Cambreling met Schubert, Kyburz (Pianoconcert door Florent Boffard, première), Messiaen en Debussy; zondag om 11 uur La Stagione Frankfurt o.l.v. Michael Schneider (traverso) m.m.v. Deborah York (sopraan) en Friedman Immer (trompet) met Torelli, Vivaldi en Bach; dinsdag om 14 uur het Concertgebouworkest en Groot Omroepkoor o.l.v. Riccardo Chailly m.m.v. solisten met Stravinsky ('Psalmensymfonie' en 'Oedipus Rex'); woensdag om 15 uur Orkest van het Oosten o.l.v. Jaap van Zweden met Mahler (Eerste symfonie).

Amsterdam, Kleine Zaal: vanavond Hans Roelofsen (bas) en Mûza Rubackyté (piano) met Schumann, Chopin en Rachmaninov; zaterdag Schönberg Kwartet m.m.v. Sepp Grotenhuis (piano) met Sjostakovitsj; woensdag om 14.15 uur pianorecital door Egina Albrink.

Amsterdam, Nieuwe Kerk: dinsdag om 15 uur organisten Gustav Leonhardt en Bernard Winsemius met Sweelinck, Bruna, Bach en Daquin.

Amsterdam, Stedelijk Museum: zaterdag om 15 uur Barbara Lüneburg en Mary Oliver (viool) en Ivo van Emmerik (live-electronics) met 'Hold still Keep Moving II', moderne beeld/geluidscultuur.

Amsterdam, Noorderkerk: zaterdag om 14 uur Ensemble Quink m.m.v. Daniel Speer Trombone Consort met kerstliederen.

Amsterdam, Westerkerk: vanavond De Nederlandse Bachvereniging o.l.v. Jos van Veldhoven met kerstmuziek van Schütz, Weckmann, Praetorius, Hammerschmidt, Tunder en Crüger.

Amsterdam, Beurs van Berlage: vanavond Nederlands Kamerkoor o.l.v. Bo Holten met Browne, Cornysh, Orbrecht, Busnois, Praetorius, Bouzignac, Badings en Holten.

Arnhem, Musis Sacrum: vrijdagavond en woensdag om 14.15 uur Het Gelders Orkest o.l.v. Lawrence Renes m.m.v. Sinéad Mulhern (sopraan) met Gabrieli, Mozart ('Exsultate jubilate') en Mahler; zaterdag Nederlands Kamerkoor o.l.v. Bo Holten met Browne, Obrecht, Praetorius, Badings en Holten; zondag om 14.15 uur Nieuw Sinfonietta Amsterdam o.l.v. Roy Goodman m.m.v. Marcel Beekman (tenor) en Peter Brunt (viool) met Corelli, Händel, Vivaldi en Bridge.

Bilthoven, Walter Maashuis: vanavond ontvangen Esther Apituley (altviool) en Bart van Rosmalen (cello) slagwerker/theatermaker Paul Koek.

Den Haag, Philipszaal: woensdag Don Kosaken Chor Russland en het Moskau Festival Ensemble o.l.v. Marcel Verhoeff.

Den Helder, De Kampanje: zaterdag Nieuw Sinfonietta Amsterdam o.l.v. Roy Goodman m.m.v. Marcel Beekman (tenor) en Peter Brunt (viool) met Corelli, Händel, Vivaldi, Rossini, Finzi en Bridge.

Eindhoven, Muziekcentrum: vanavond violisten Herman Krebbers en Liza Ferschtman en Anna Polonsky (piano) met Händel en Ravel; woensdag Isabelle & Florence Lafitte (piano) met Chopin, Poulenc, Debussy en Liszt.

Enschede, Muziekcentrum: zaterdag Orkest van het Oosten o.l.v. Jaap van Zweden met Escher en Mahler.

Gouda, St. Janskerk: vrijdag Nederlands Kamerkoor o.l.v. Bo Holten met Browne, Cornysh, Orbrecht, Busnois, Praetorius, Bouzignac, Badings en Holten.

Groningen, De Oosterpoort: vanavond Don Kosaken Chor Russland en het Moskau Festival Ensemble o.l.v. Marcel Verhoeff; vrijdag Párkányi Kwartet m.m.v. George Pieterson (klarinet) met Tsjaikovski en Brahms.

Heerlen, Theater: zondag Don Kosaken Chor Russland en het Moskau Festival Ensemble o.l.v. Marcel Verhoeff.

Hengelo, Rabotheater: vrijdag Orkest van het Oosten o.l.v. Jaap van Zweden met Respighi en Mahler.

Hoofddorp, De Meerse: vrijdag het Noordhollands Philharmonisch Orkest o.l.v. Charles Olivieri-Munroe met Adams, Ravel en Dvorák.

Leiden, Stadsgehoorzaal: vrijdag Don Kosaken Chor Russland en het Moskau Festival Ensemble o.l.v. Marcel Verhoeff; zondag het Noordhollands Philharmonisch Orkest o.l.v. Charles Olivieri-Munroe met Adams, Ravel en Dvorák.

Naarden, Grote Kerk: vanavond Combattimento Consort Amsterdam en Consensus Vocalis o.l.v. Jan Willem de Vriend met Bachs 'Weihnachts Oratorium'.

Nijmegen, De Vereeniging: zondag om 14.15 uur Het Gelders Orkest o.l.v. Lawrence Renes m.m.v. Sinéad Mulhern (sopraan) met Gabrieli, Mozart en Mahler.

Rotterdam, De Doelen: vrijdag- en zaterdagavond en zondag om 14.15 uur het Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Ernst van Tiel met Tsjaikovski; woensdag pianorecital door Eliane Rodrigues.

Tilburg, Concertzaal: vrijdag De Nederlandse Bachvereniging o.l.v. Jos van Veldhoven met kerstmuziek van Schütz, Weckmann, Praetorius, Hammerschmidt, Tunder en Crüger.

Uden, Markant: zaterdag Don Kosaken Chor Russland en het Moskau Festival Ensemble o.l.v. Marcel Verhoeff.

Utrecht, Vredenburg: vrijdag Radio Kamerorkest en Cappella Amsterdam o.l.v. Kenneth Montgomery met J.S. en C.Ph.E. Bach en Martin; zaterdag Radio Symfonie Orkest en Nationaal Kinderkoor o.l.v. Salvador Mas Conde met Chabrier, Mendelssohn en Rimsky-Korsakov; zondag om 14.15 uur Quink vocaal Ensemble en Klaviertrio Amsterdam met Poulenc, Schnittke, Britten en Dvorák; woensdag om 14.15 uur Nieuw Sinfonietta Amsterdam o.l.v. Roy Goodman m.m.v. Marcel Beekman (tenor) en Peter Brunt (viool) met Corelli, Vivaldi, Rossini en Bridge.

Veenendaal, De Lampegiet: vanavond het Noordhollands Philharmonisch Orkest o.l.v. Charles Olivieri-Munroe met Adams, Ravel en Dvorák.

Zaandam, Zaantheater: woensdag om 14.15 uur het Noordhollands Philharmonisch Orkest o.l.v. Charles Olivieri-Munroe met Adams, Ravel en Dvorák.

Meer over