Klassiek

Alkmaar, Lutherse Kerk: zondag om 14.30 uur La Risonanza met Monteverdi, Frescobaldi en Kapsberger...

Amsterdam, Grote Zaal: vanavond en vrijdag Concertgebouworkest o.l.v. Christian Thielemann met Schönberg, Ruzicka en Flothuis; zaterdag om 14.15 uur Radio Kamerorkest o.l.v. Peter Eötvös m.m.v. Gerard Bouwhuis (piano), Michael Collins (klarinet), Anja Silja (sopraan), Charles Hens (tenor), Philipp Sheffield (tenor), Harry Teeuwen (bariton) en Brian Bannatyne-Scott (bas) met Hindemith, Antheil en Weill; zaterdag Oleh Krysa (viool), Peter Krysa (viool), Borys Deviatov (altviool), Vladimir Pantaleyev (cello) en Tatiana Tchekina (piano) met Prokofjev en Ginastera; zondag om 11 uur Nieuw Sinfonietta Amsterdam o.l.v. Lev Markiz met Schumann (Pianoconcert door Menahim Pressler) en Schönberg; zondag Wiener Singverein en Camerata Academica Salzburg o.l.v. Franz Welser-Möst m.m.v. Ildiko Raimondi (sopraan), Kurt Azesberger (tenor) en Anton Scharinger met Haydn ('Die Jahreszeiten'); maandag en dinsdag Nederlands Philharmonisch Orkest o.l.v. Hartmut Haenchen met Bach (Celloconcert door Daniel Müller-Schott) en Bruckner; woensdag Concertgebouworkest o.l.v. Christian Thielemann met Schreker, Schönberg en Strauss.

Amsterdam, Kleine Zaal: vrijdag masterclass pianotrio's, -kwartetten en -kwintetten door Menahem Pressler; zaterdag pianorecital door Menahem Pressler met Schubert en Chopin; zondag om 14.15 uur Sweelinck Ensemble m.m.v. Ralph van Raat (piano) met Mozart, Bartók en Reger; zondag Menahem Pressler (piano), Janine Jansen (viool), Edith van Moergastel (altviool), Gregor Horsch (cello) en Wilmar de Visser (contrabas) met Mozart en Schubert; maandag Menahem Presler (piano) en het Emerson Kwartet met Mozart, Janacek en Dvorák; dinsdag Guarneri Trio Praque met Haydn, Beethoven en Sjostakovitsj; woensdag Tokyo String Kwartet met Haydn, Tower en Schubert.

Arnhem, Musis Sacrum: zondag het Gelders Orkest o.l.v. Roy Goodman met Haydn, Sjostakovitsj (Celloconcert door Natalia Gutman), Van Rossem (Orkestsuite 2001) en Haydn.

Den Bosch, Muziekcentrum: zondag om 15.30 uur Viotta Ensemble o.l.v. Jan-Willem de Vriend met Bach/Van Vlijmen ('Die Kunst der Fuge').

Den Haag, Philipszaal: vrijdag en zaterdag Residentie Orkest o.l.v. Jorma Panula m.m.v. Galina Boiko (sopraan) met Rachmaninov en Skrjabin.

Deventer, Stadhuis: vrijdag La Risonanza met Monteverdi, Frescobaldi en Kapsberger.

Enschede, Muziekcentrum: vanavond Schönberg Ensemble o.l.v. Reinbert de Leeuw m.m.v. Pierre Woudenwerg (klarinet) met Reich en Adams; vrijdag en zaterdag Orkest van het Oosten o.l.v. Jaap van Zweden met Bruckner.

Groningen, De Oosterpoort: vrijdag Gabrieli Consort en dinsdag hoboïst Bart Schneemann.

Haarlem, Wilhelminakerk: vanavond Nederlands Kamerkoor o.l.v. Stephen Layton m.m.v. Heleen Koele (sopraan) met Dvorák, Martinu en Janacek.

Hengelo, Rabotheater: zondag Orkest van het Oosten o.l.v. Jaap van Zweden met Bruckner.

Leiden, Stadsgehoorzaal: vanavond Nieuw Sinfonietta Amsterdam o.l.v. Lev Markiz met Schubert, Schumann en Tsjaikovski.

Maastricht, Conservatorium: vanavond en vrijdag Mirel Iancovici (cello) en Tamara Rumiantsev (piano) met Vermeulen, Hendrik Andriessen en Escher; zondag pianotrio Accademia di Napoli met Schubert, Brahms en Smetana.

Rotterdam, De Doelen: zaterdag om 19.30 uur Beethoven Academie o.l.v. Jan Caeyers m.m.v. Stefan Vladar (piano) met Beethoven; zondag Doelenensemble o.l.v. Arie van Beek met Bedford, Poulenc, Berio en Stravinsky; dinsdag Gabrieli Consort & Players o.l.v. Paul McCreesh met Händel (Acis & Galatea, concertante uitvoering).

Utrecht, Vredenburg: zondag om 14.15 uur Radio Symfonie Orkest o.l.v. Ed Spanjaard met Busoni, Sorabji (Pianoconcert door Donna Amato, première), Busoni en Grainger; zondag om 17 uur (tot 23 uur!) Reinier van Houdt (piano) met Sorabji's Symfonie nr. 4 (première); maandag Gabrieli Consort & Players o.l.v. Paul McCreesh met Händel (Acis & Galatea, concertante uitvoering); dinsdag Christianne Stotijn (alt-mezzo), Joseph Breinl (piano) en Joel Waterman (altviool) met Haydn, Schubert, Brahms, Wolf, Vermeulen en Ives.

Utrecht, Lutherse Kerk: vanavond La Risonanza met Monteverdi, Frescobaldi en Kapsberger.

Utrecht, Pieterskerk: vrijdag Nederlands Kamerkoor o.l.v. Stephen Layton m.m.v. Heleen Koele (sopraan) met Dvorák, Martinu en Janacek.

Vught, De Speeldoos: zaterdag Nieuw Sinfonietta Amsterdam o.l.v. Lev Markiz met Schönberg, Brahms en Tsjaikovski.

Meer over