Klassiek

Alkmaar, Grote St. Laurenskerk: zaterdag vanaf 18 uur De nacht van Brahms m.m.v. o.a. Arion Ensemble, Willem Brons (piano), Pieter van Dijk (orgel), Maja Hermann (mezzo-sopraan) en Sweelinck Ensemble (www.grotekerk-alkmaar.nl)....

Alkmaar, De Vest: vrijdag Holland Symfonia o.l.v. Florian Heyerick m.m.v. Paolo Giacometti met Haydn, Poulenc en Beethoven.

Amsterdam, Grote Zaal: vanavond en zaterdag Concertgebouworkest o.l.v. Bernard Haitink m.m.v. Murray Perahia (piano) met Mozart en Bruckner; zaterdag om 14.15 uur Radio Filharmonisch Orkest Holland o.l.v. Edo de Waart m.m.v. Robert McDuffie (viool) en Boris Berezovsky (piano) met Bernstein, Rachmaninov en Ravel; zondag om 14.15 uur Nationaal Filharmonisch Orkest en Koor van Moldavië o.l.v. Alexandru Lascae met Orffs Carmina Burana; maandag en dinsdag Nederlands Philharmonisch Orkest o.l.v. Yakov Kreizberg m.m.v. Stephen Hough met Brahms, Mendelssohn en Schumann; woensdag lunchconcert door het Concertgebouworkest; woensdag Concertgebouworkest o.l.v. Riccardo Chailly met Stravinsky en Beethoven.

Amsterdam, Kleine Zaal: vanavond Robert Holl (bas-bariton), Ellen van Lier (sopraan), Christa Pfeiler (mezzosopraan), Nico van der Meel (tenor) en Rudolf Jansen (piano) met Schubert, Haydn, Schumann en Brahms; vrijdag Oleg Krysa (viool) en Tatiana Tchekina (piano) met Beethoven, Prokofjev, Walton en Schnittke; zaterdag Amsterdams Gitaartrio met Bach, Mozart en Piazzola; zondag om 11 uur Miranda van Kralingen (sopraan) en het Escher Trio met Sjostakovitsj en Arensky; zondag om 14.15 uur Penderecki String Quartet met Haydn, Szymanowski en Beethoven; zondag Psophos Kwartet met Beethoven, Ohana en Mendelssohn; maandag Nieuw Ensemble o.l.v. Micha Hamel m.m.v. Irene Maessen (sopraan) en John Snijders (piano) met Bartók, Messiaen en Xu Shuya.

Arnhem, Musis Sacrum: zaterdag Het Gelders Orkest o.l.v. Alexander Liebreich m.m.v. Barnabás Kelemen (viool) met Bartók en Brahms.

Breda, Grote Kerk: zaterdag Koor en Symfonieorkest van de Conservatoria van Maastricht en Tilburg o.l.v. Georg Fritzsch met Brahms.

Dordrecht, Galerie de Compagnie: zaterdag cellorecital door Pieter Wispelwey.

Eindhoven, Muziekcentrum: vrijdag Het Brabants Orkest en Brabant Koor o.l.v. Enrique Ricci m.m.v. José Carreras (tenor) en Miranda van Kralingen (sopraan); zaterdag de finale van het Tromp Muziekconcours, ditmaal gewijd aan de trompet. Het concours heeft een internationale vorm aangenomen. Kandidaten uit verschillende landen strijden om een forse hoofdprijs (35 duizend euro). In de jury zitten Markus Stockhausen, Peter Masseurs en de componist Kevin Volans. Repertoire: van klassiekers tot Karlheinz Stockhausen; maandag Christa Pfeiler (mezzosopraan), Nico van der Meel (tenor), Robert Holl (bariton) en Rudolf Jansen (piano) met liederen van Haydn, Schubert, Schumann en Brahms; dinsdag cellorecital door Pieter Wispelwey; dinsdag pianorecital door Marietta Petkova;

Enschede, Muziekcentrum: vanavond Mondriaan Kwartet met Zorn, Meijering en Crumb.

Heerlen, Parkstad Limburg Theaters: zaterdag om 15 uur en zondag om 20 uur Limburgs Symphonie Orkest o.l.v. Ed Spanjaard m.m.v. Miranda van Kralingen (sopraan) met Messiaen en Mahler.

Maastricht, Theater a/h Vrijthof: zondag van 11.30 tot 23 uur Kwartetten van de Lage Landen met o.a. Brisk Recorder Quartett, Tangorama, Utrecht String Quartet en Quator Danel.

Maastricht, St. Janskerk: zondag om 15.30 uur Koor en Symfonieorkest van de Conservatoria van Maastricht en Tilburg o.l.v. Georg Fritzsch met Brahms.

Nijmegen, De Vereeniging: vanavond Het Gelders Orkest o.l.v. Alexander Liebreich m.m.v. Barnabás Kelemen (viool) met Bartók en Brahms.

Rotterdam, De Doelen: dinsdag Vermeer Quartet m.m.v. Nobuko Imai (altviool) en Godfried Hoogeveen (cello).

Soesterberg, Cenakel: zaterdag Hans Roelofsen (bas) en Vaughan Schlepp (piano) met Schumann, Chopin en Rachmaninov.

Tilburg, Concertzaal: vrijdag Koor en Symfonieorkest van de Conservatoria van Maastricht en Tilburg o.l.v. Georg Fritzsch met Brahms.

Tilburg, KUB: vrijdag pianorecital door Elisabeth Leonskaja.

Utrecht, Vredenburg: zondag om 11 uur Utrecht String Quartet m.m.v. Vladimir Mendelssohn (altviool) en Dmitri Ferschtmann (cello) met Beethoven en Dvorák; zondag om 16 uur pianorecital door Wibi Soerjadi; maandag Vermeer Quartet m.m.v. Nobuko Imai (altviool) en Godfried Hoogeveen (cello) met Dvorák en Brahms, dinsdag Nieuw Ensemble o.l.v. Micha Hamel m.m.v. Irene Maessen (sopraan) en John Snijders (piano) met Bartók/Visman, Messiaen en Xu Shuya.

Winterswijk, De Storm: vrijdag Het Gelders Orkest o.l.v. Alexander Liebreich m.m.v. Barnabás Kelemen (viool) met Bartók en Brahms.

Meer over