Klassiek

Amsterdam, Grote Zaal: vanavond Concertgebouworkest en Praags Philharmonisch Koor o.l.v. Riccardo Chailly m.m.v. Melanie Diener (sopraan) en Petra Lang (alt) met Mahler (Tweede symfonie); vrijdag in de serie Grote Solisten het Combattimento Consort Amsterdam o.l.v....

Amsterdam, Kleine Zaal: vanavond in De Keuze van de Schrijver 'Zelfportret van een ander' door Cees Nooteboom en Sarah Rothenberg (piano) met Schat, Feldman en Schönberg; vrijdag Quator Sine Nomine Lausanne met strijkwartetten van Debussy, Dvorák en Beethoven; zaterdag het Quatuor Mosaïques met Beethoven en Schubert; zondag om 14.15 uur Leden van het Koninklijk Concertgebouworkest, Roberta Alexander (sopraan) en Frank van de Laar (piano) met Koechlin, Poulenc en Saint-Saëns; zondagavond Nora Chastain (altviool) en Carmina Kwartet met Respighi, Mozart en Brahms; dinsdag Wolfgang Holzmair (Bariton) en Imogen Cooper (piano) met Schuberts 'Winterreise'; woensdag om 12.30 uur lunchconcert met jong talent van het Koninklijk Conservatorium in Den Haag.

Amsterdam, Westerkerk: dinsdag 'Energieke stilte', Asko Ensemble, Asko Kamerkoor en organist Jan Hage o.l.v. Roland Kluttig met Miereanu, Feldman en Ayres.

Amsterdam, Brakke Grond: dinsdag het Bl!ndman saxofoonkwartet van Eric Sleichim met Andriessen, Cage, Reich en orgelwerken van J.S. Bach.

Amsterdam, Uilenburger Synagoge: maandag 'Novelties': Valérie Guillorit (sopraan), Eleonore Pameijer (fluit), Hester Cnossen (alt-saxofoon), Jacobien Rozemond (viool) en Frans van Ruth (piano) met Poulenc, Auric en Van Onna.

Amsterdam, Bethaniënklooster: zondagmiddag Emily Beynon (fluitiste) en Violaine Delplanque (piano) met Beethoven, Coenen en Prokofjev.

Den Bosch, Muziekcentrum: Jeroen Bosch Festijn met zaterdag Tomoko Mukaiyama (piano) en Jurius Berger (cello), Osiris Trio, Blast en de Blauwe Schuyt (met premières van Van Roosendael, Crijns en Bruinsma; zondag Cappella Pratensis met Clemens non Papa, Hellinck en Pirenne (première), en Musica Ducis met Bruinsma en Van Roosendael.

Den Haag, Korzo: vrijdag Orkest Combustion Chamber met '[No Subtitles]', voorstelling waarin muziek en beelden samenvloeien, met werk van Renske Vrolijk en Michiel Cley.

Den Haag, Nieuwe Kerk: dinsdag Amsterdam Loeki Stardust Quartet met Obrecht, Keuris, De Kemp en Sweelinck.

Deventer, Schouwburg: vrijdag Orkest van het Oosten o.l.v. Lucas Vis met Crusell (Klarinetconcert door André Kerver) en Nielsen.

Doetinchem, Amphion: zondag om 11.30 uur Ensemble HGO o.l.v. Jacob Slagter met Wagner, Kruisselbrink (door sopraan Monique Krüs) en Copland.

Eindhoven, Muziekcentrum: vanavond en zondagmiddag Het Brabants Orkest o.l.v. Alexander Liebreich met Stravinsky en Brahms (Pianoconcert door Barry Douglas); woensdag 'Energieke stilte', Asko Ensemble en Asko Kamerkoor en organist Jan Hage o.l.v. Roland Kluttig met Miereanu, Feldman en Ayres.

Enschede, Muziekcentrum: zaterdag Orkest van het Oosten o.l.v. Lucas Vis met Crusell (Klarinetconcert door André Kerver) en Nielsen; zondagmiddag Valerius Ensemble met Berwald, Nielsen en Schumann.

Groningen, Oosterpoort: vrijdag om 19 uur het Camerata Antonio Lucio en met Bach (concert voor twee violen, strijkers en b.c door Emmy Verhey & Marlene), Lourié en Mozart.

Rotterdam, De Doelen: vanavond en vrijdag Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Marcello Viotti met Schubert en Brahms (Pianoconcert door Freddy Kempf); zondag om 11 uur Emmy Verhey (viool) en Carlos Moerdijk (piano) met Beethoven en Prokofjev; zondag om 14.30 uur Camerata Antonio Lucio o.l.v. Emmy Verhey met Bach, Lourié en Mozart; zondagavond Radio Symfonie Orkest en het Groot Omroepkoor o.l.v. Zoltán Pesko met Bartók en Prokofjev (Vioolconcert door David Garrett).

Tilburg, Concertzaal: vrijdag Het Brabants Orkest o.l.v. Alexander Liebreich met Stravinsky en Brahms (Pianoconcert door Barry Douglas).

Utrecht, Vredenburg: vrijdag Radio Kamerorkest o.l.v. Arnold Östman met Wolf, Schumann-Wieck (Pianoconcert door Ewa Kupiec) en Bruckner; zaterdag het Radio Symfonie Orkest en het Groot Omroepmannenkoor o.l.v. Zoltán Pesko en Peter Dijkstra met Bartók, Janácek en Foerster; zondag om 14.30 uur Continens Paradisi met Ciconia, Landini en Da Rimini; maandag Schubertiade Ensemble met Schubert; Vlaams Radio Orkest o.l.v. Bjarte Engeset met D'Hoe, Tsjaikovsky (Vioolconcert door Vadim Repin) en Nielsen; dinsdag Camerata Trajectina met zeemansliederen.

Zwolle, Nwe Buitensociëteit: vanavond Orkest van het Oosten o.l.v. Lucas Vis met Crusell (Klarinetconcert door André Kerver) en Nielsen.

Meer over