Klassiek

Amsterdam, Grote Zaal: vanavond en vrijdag het Concertgebouworkest o.l.v. Markus Stenz m.m.v. Peter Masseurs (flügelhorn) met Adams, Ives en Zimmermann; zaterdag om 14.15 uur het Residentie Orkest o.l.v....

Amsterdam, Kleine Zaal: vanavond Moscow String Quartet m.m.v. Tigran Alikhanov (piano) en Quirijn van Regteren Altena (contrabas) met Borodin en Glinka; woensdag het Nederlands Kamerkoor o.l.v. van Micha Hamel met De keuze van Connie Palmen, werken van Vivier, Tippett en Saint-Saëns.

Amsterdam, De IJsbreker: dinsdag Zuid-Afrikaanse poëzie en liedkunst door Julia Bronkhorst (sopraan), Jacco Lamfers (piano), Paula van Delden (fluit) en Rebecca Smit (cello).

Amsterdam, Noorderkerk: zaterdag om 14 uur Vocaal Ensemble The Gents o.l.v. Peter Dijkstra.

Amsterdam, Bethaniënklooster: zaterdag vanaf 11.30 uur masterclass strijkkwartet door Valentin Berlinski.

Den Bosch, Muziekcentrum: dinsdag organist Rob Nederlof met Vivaldi, Ernst en Bach; woensdag Ensemble Piano Possibile met Hirs, Van Eijden en Vriezen.

Den Haag, Philipszaal: vrijdag Residentie Orkest o.l.v. Oliver Knussen met Konoye, Matthews en Britten; zondag om 11.30 uur Quirine Viersen (cello) en Silke Avenhaus (piano) met Schumann, Beethoven, Moebius (Zwei neue Phantasiestücke, première) en Chopin.

Eindhoven, Muziekcentrum: zaterdag Nederlands Kamerkoor o.l.v. Micha Hamel met Koechlin, Saint-Saëns, Vivier en Tippett; zondag om 12 uur pianist Paolo Giacometti met Schumann, Rossini en Ravel.

Groningen, De Oosterpoort: vrijdag Noord Nederlands Orkest o.l.v. Jan Willem de Vriend met Bach, Haydn, Mozart en Beethoven; zondag om 11.30 uur Eeva Koskinen (viool), Frank Brouns (cello) en Paul Komen (piano) met Berkely en Brahms; zondag om 15 uur Camerata Antonio Lucio o.l.v. Chris Duindam m.m.v. Emmy Verhey (viool) met Andriessen, Duindam en Tsjaikovski.

Haarlemmermeer, Floriade: vanmiddag en zaterdag om 14.30 uur Limburgs Symfonie Orkest o.l.v. Martin André m.m.v. Theodora Geraets (viool) en Benny Wiame (trompet) met Rossini, Haydn en Tsjaikovski.

Heerlen, Parkstad: woensdag Limburgs Symfonie Orkest o.l.v. Ruud van Eeten met Britten en Van Eeten (Tromboneconcert door Ivan Meylemans).

Rotterdam, De Doelen: zaterdag Orchestre d'Auvergne o.l.v. Arie van Beek m.m.v. Janine Jansen (viool) en Nobuko Imai (altviool) met Mozart en Haydn; zondag Doelen Kwartet met Loevendie, De Kemp (chaconne, première), Escher en Britten.

Soesterberg, Cenakel: vrijdag Camilli Kwartet met Mozart, Beethoven en Debussy.

Tilburg, KUB: maandag Hexagon Ensemble met Ippolitov-Ivanov, Rimsky-Korsakov en Juon.

Utrecht, Vredenburg: vrijdag Radio Kamerorkest o.l.v. Roy Goodman m.m.v. Joanna MacGregor (piano) en Peppie Wiersma (pauken) met Martinu, Tippett en Britten; zaterdag Radio Symfonie Orkest o.l.v. Salvador Mas Conde m.m.v. Viviane Hagner (viool) met Ravel, Lalo en Falla; maandag Asko Ensemble en Schönberg Ensemble o.l.v. Reinbert de Leeuw m.m.v. Marie Luise Neunecker (hoorn) met Ligeti, en L. Andriessen; maandag Storioni Trio Amsterdam met Bargiel, Schumann en Brahms; dinsdag het Gelders Orkest o.l.v. Jaap van Zweden m.m.v. Toby Hoffman (altviool) met Mozart en Sjostakovitsj; dinsdag Matangi Kwartet met Haydn, Meijering en Sjostakovitsj.

Utrecht, Pieterskerk: zondag Nederlands Kamerkoor o.l.v. Micha Hamel met Saint-Saëns, Vivier en Tippett.

Zeeland, Festival van Zeeuwsch-Vlaanderen: vrijdag in Hulst (Willibrordusbasiliek) Haydn Sinfonietta Wien o.l.v. Manfred Huss m.m.v. Lynne Dawson (sopraan) met Mozart, Salieri en Haydn.

Meer over