Klassiek

Amsterdam, Grote Zaal: vanavond, vrijdag- en woensdagavond en zondag om 14.15 uur Concertgebouworkest o.l.v. Nikolaus Harnoncourt met Schubert en Schumann; zaterdag om 14.15 uur Radio Filharmonisch Orkest Holland, London Voices o.l.v....

Amsterdam, Kleine Zaal: vanavond Takács Kwartet met Beethoven, Bartók en Schubert; vrijdag Ronald Van Spaendonck (klarinet), Renaud Capuçon (viool), Jean-Guihen Queyras (cello) en Jérôme Ducros (piano) met Debussy en Messiaen; zaterdag Biedermeier Kwintet met Danzi, Reicha en Klughardt; zondag Maarten Altena Ensemble, The Kassiopeia Quintet o.l.v. Otto Tausk met Kyriakides, Gesualdo, Nenna en premières van Fiumara/Gesualdo, Altena/Gesualdo en Altena/Nenna; woensdag Melos Quartett met Schubert, Mendelssohn en Dvorák.

Amsterdam, De IJsbreker: zondag om 16.30u Ensemble K2 o.l.v. Paul Janse m.m.v. Francien Schatborn (altviool) met Takemitsu en Henze (première), Mihajlovi en De Vries; dinsdag nieuwe werken van studenten Compositie-afdeling van het Koninklijk Conservatorium Den Haag.

Amsterdam, Stedelijk Museum: zaterdag om 15 uur Maarten Altena Ensemble met Chemistry, werk van Bollen, Van Rossum en Esseling.

Amsterdam, Waalse Kerk: vanavond Cappella Amsterdam o.l.v. Daniel Reuss met Heppener en Marin.

Amsterdam, Paradiso: dinsdag Asko Ensemble o.l.v. Roland Kluttig m.m.v. Christine Whittlesey (sopraan) en Wim Timmermans (hoorn) met Sciarrino, Staud, Furrer en Ayres (NONcerto for Horn, première).

Apeldoorn, Orpheus: zaterdag het Gelders Orkest en Jazz Orchestra of the Concertgebouw o.l.v. Henk Meutgeert met Ellington, Bernstein, Gershwin, Tsjaikovski en Piazolla.

Arnhem, Musis Sacrum: vrijdag het Gelders Orkest en Jazz Orchestra of the Concertgebouw o.l.v. Henk Meutgeert (zie Apeldoorn).

Den Haag, Nieuwe Kerk: vanavond pianorecital door Paolo Giacometti.

Den Haag, Philipszaal: vrijdag Residentie Orkest o.l.v. Jaap van Zweden met Haydn (Oxford) en Mahler (Symfonie nr. 5); zondag Philharmonia of the Nations o.l.v. Justus Frantz m.m.v. Klara Würtz (piano) met Rachmaninov en Tsjaikovski.

Eindhoven, Muziekcentrum: vrijdag Het Brabants Orkest o.l.v. Alexander Liebreich met Davies en Mendelssohn.

Eindhoven, De Witte Dame: vanavond Maarten Altena Ensemble met Chemistry, werk van Bollen, Van Rossum en Esseling.

Enschede, Muziekcentrum: zaterdag Amsterdam Baroque Orchestra o.l.v. Ton Koopman m.m.v. Thomas Zehetmair (viool) met Corelli en Händel.

Groningen, Oosterpoort: dinsdag Ensemble Schönbrunn; woensdag Noord Nederlands Orkest o.l.v. Rainer Küssmaul (viool) met Mozart en Bizet/Tsjedrin.

Leeuwarden, De Harmonie: dinsdag Noord Nederlands Orkest o.l.v. Rainer Küssmaul (viool) met Mozart en Bizet/Tsjedrin.

Nijmegen, De Vereeniging: zondag om 14.15u het Gelders Orkest en Jazz Orchestra of the Concertgebouw o.l.v. Henk Meutgeert (zie Apeldoorn).

Rotterdam, De Doelen: vanavond en vrijdag Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Hans Vonk met Dalbavie, Beethoven en Brahms; zondag om 14.30 uur Janine Jansen (viool) en Kathryn Stott (piano) met Pärt en Franck; zondag Charlotte Sprenkels (harp) en leden van het Rotterdams Philharmonisch Orkest met Debussy, en Dalbavie (première); maandag Radio Symfonie Orkest en Nederlands Concertkoor o.l.v. Eri Klas m.m.v. solisten met Tsjaikovski (Jevgeni Onjegin, concertante uitvoering).

Utrecht, Vredenburg: vanavond het Reizend Muziek Gezelschap met Crusell, Hindemith en Brahms; zondag om 11u Barnabás Kelemen (viool) en Jean Dubé (piano) met Bartók, Dohnányi en Liszt; zondag om 14.15u Radio Symfonie Orkest en Nederlands Concertkoor o.l.v. Eri Klas (zie Rotterdam); maandag Kamerorkest van het Utrechts Conservatorium o.l.v. Jan Willem de Vriend met Händel, Mozart en Beethoven; maandag Maarten Altena Ensemble, The Kassiopeia Quintet o.l.v. Otto Tausk met Kyriakides, Gesualdo, Nenna en premières van Fiumara/Gesualdo, Altena/Gesualdo en Altena/Nenna; woensdag Melos Quartett met Schubert, Mendelssohn en Dvorák; dinsdag Quator Mosaïques met Beethoven-strijkkwartetten.

Meer over