KLASSIEK

Tournee..

Residentie Orkest o.l.v. Jaap van Zweden met Mozart ('Ouverture Die Entführung aus dem Serail' en 'Concert voor twee piano's' door Maureen Wong en Christiaan Kuyvenhoven), vrijdag in Tilburg (Concertzaal) en zaterdag in Den Haag (Philipszaal).

Het Gelders Orkest o.l.v. Lawrence Renes met Kulenty ('Part One', première), Beethoven (Pianoconcert door Michael Roll) en Strauss ('Ein Heldenleben'), vanavond in Nijmegen (De Vereeniging) en vrijdag in Arnhem (Musis Sacrum).

Het Noord Nederlands Orkest o.l.v. Alexander Liebreich m.m.v. Charlotte Magriono (sopraan) met Brahms (Derde symfonie), Berlioz ('Les nuits d'été') en Roussel ('Bacchus et Ariane', tweede suite), vanavond in Drachten (De Lawei), vrijdag in Groningen (De Oosterpoort) en zaterdag in Leeuwarden (De Harmonie).

Cappella Figuralis o.l.v. Jos van Veldhoven m.m.v. Leo van Doeselaar (orgel) met Bach, Schütz en Kuhnau, vanavond in Amsterdam (Waalse Kerk) en vrijdag in Alkmaar (Laurenskerk).

Het Nederlands Studenten Kamerorkest o.l.v. Bas Pollard m.m.v. Roswitha Bergmann (sopraan) met Mendelssohn-Bartholdy, Schönberg, Ten Holt ('Anna Karenina: Een Monoloog vol Verwijten', première) en Poulenc, vanavond in Utrecht (Leeuwenberghkerk), vrijdag in Leiden (LAK-Theater), zondag in Amsterdam (Beurs van Berlage), maandag in Nijmegen (De Vereeniging), dinsdag in Groningen (De Oosterpoort) en woensdag in Maastricht (La Bonbonnière).

Orkest de Volharding o.l.v. Jurjen Hempel met premières van Numan (Split), Bus ('Flores y Lágrimas'), Ford ('Al-Fâtiha'), Van Bergeijk ('Van de schaduw naar het licht') en met Van der Meulen en Van Keulen, vanavond in Den Haag (Korzo Theater) en woensdag in Rotterdam (Lantaren/Venster).

Het Nederlands Philharmonisch Orkest o.l.v. Hans Vonk met Ravel (o.a. Pianoconcert door Jean-Yves Thibaudet), Debussy en Roussel, vanavond en maandag in Amsterdam (Grote Zaal) en vrijdag in Utrecht (Vredenburg).

Het Schönbrunn Ensemble met Bach ('Musikalisches Opfer'), vanavond in Eindhoven (Muziekcentrum) en zondag om 11 uur in Amsterdam (Grote Zaal).

Amsterdam

Het Concertgebouworkest o.l.v. Markus Stenz met Kurtág, Bartók (Pianoconcert door Zoltán Kocsis) en Henze, vrijdag in de Grote Zaal.

Daniel Raiskin (altviool) en Lisa Smirnova (piano) met sonates van Glinka, Roslavets en Sjostakovitsj, vrijdag in de Kleine Zaal.

Fred Pot (cello) en Derek Han (piano) met Schumann, Chopin, Brahms en Piazzolla, zaterdag in de Kleine Zaal.

Archibudelli met strijkkwartetten van Schumann en Mendelssohn-Bartholdy, zondag om 14.15 uur in de Kleine Zaal.

Pianist András Schiff met Bachs 'Goldbergvariaties', zondag in de Grote Zaal.

Een marimbaconcert door Keiko Abe m.m.v. Walter van Hauwe (blokfluit), Fritz Hauser (slagwerk), Jean Geoffroy (marimba) en Nieuwe slagwerkgroep Amsterdam, vanavond in de Beurs van Berlage.

Composities van studenten van de compositie-afdeling faculteit Kunst, Media & Technologie, maandag in de IJsbreker.

Cantores Roborienses o.l.v. Andrew Millinchip met Purcell, Franck, Schubert, Mendelssohn, Rutter en Bacharach, maandag om 14 uur in de Engelse Kerk.

Ensemble Quodlibet met Bach, Rossini, Prokofjev en Schumann, zondag om 15 uur in het Bethaniënklooster.

Escher Ensemble o.l.v. Rolf Buijs met o.a. Marc van Delft ('Variations', première), vrijdag in de Amstelkerk.

Leden van het Concertgebouworkest, Roberta Alexander (sopraan) en Lieuwe Visser (bariton) met Ravel ('Pavane pour une infante défunte' en Pianoconcert door Marja Bon), Debussy ('La mer'), Roussel ('Bacchus et Ariane'), Poulenc (Sextet), Britten ('Blues'), Satie ('Sports et Divertissements') en Walton ('Façade'), dinsdag in de Kleine Zaal.

Bergen

Asko Kamerkoor o.l.v. Jos Leussink met Sandström, Harvey en Vriend, vrijdag in de Ruïne-kerk.

Den Haag

Ensemble Archibudelli met strijkkwartetten van Beethoven, Mendelssohn en Schumann, vanavond in Diligentia.

Eindhoven

Het Brabants Orkest m.m.v. het Brabant Koor o.l.v. Marc Soustrot met Manneke, Brahms (Vioolconcert door Shlomo Mintz) en Ravel, vrijdag in het Muziekcentrum.

Haarlem

Het Noordhollands Philharmonisch Orkest o.l.v. Arie van Beek met Germanus ('Continentaal', première), Badings (Harpconcert door Ellen Versney) en Lutoslawski, vrijdag in het Concertgebouw.

Utrecht

Het Radio Symfonie Orkest o.l.v. Ed Spanjaard met Ives, Barber (Vioolconcert door Janine Jansen) en Copland, zondagmiddag in Vredenburg.

Meer over