Klassiek

Amsterdam, Grote Zaal: vrijdag Het Gelders Orkest o.l.v. Roy Goodman m.m.v. Natalia Gutman met Prokofjev, Haydn, Bloch en Stravinsky; zaterdag Radio Kamerorkest en Nederlands Kamerkoor o.l.v....

Amsterdam, Kleine Zaal: vanavond Utrecht String Quartet met Lourié, Mosolov, Sjostakovitsj en Gretsjaninov; vrijdag Menahem Pressler (piano) en Emerson Kwartet met Mozart, Tower en Brahms; zaterdag Charlotte Riedijk (sopraan), Godelieve Schrama (harp), Peppie Wiersma (slagwerk), Wim Vos (slagwerk) en Johanna ter Steege (stem) met De Vries en Berio; zondag om 11 uur Capella Figuralis m.m.v. Johanette Zomer (sopraan) en Harry van der Kamp (bas) met Weckmann, Tunder en Buxtehude; zondag om 14.15 uur Nederlands Blazers Ensemble m.m.v. Rogi Wieg met Schumann-bewerkingen van Ketting; zondag Isabelle van Keulen (viool) en Kathryn Stott (piano) met Poulenc, Beethoven, Lutoslawski en Franck; dinsdag Catherine Wyn-Rogers (mezzosopraan) en Roger Vignoles (piano) met R. Schumann, Debussy, Fauré en R. Strauss.

Amsterdam, Koorzaal: vrijdag Asko Kamerkoor o.l.v. Jos Leussink met Rathé en Grisey.

Amsterdam, Noorderkerk: zaterdag om 14 uur Brisk Recorder Quartet en Locke Consort met Scheidt, Hammerschmidt en Visman.

Amsterdam, Paradiso: vanavond Nieuw Ensemble o.l.v. Ed Spanjaard met Petraskevics, Tulev, Tulve, Kronlaks en Vilums.

Amsterdam, Uilenburger Synagoge: maandag Utrecht String Quartet met Bosmans, Ullman, Klein, Lourié, Van Delden en Bloch.

Amsterdam, Amstelkerk: zondag om 15.30 uur Cello Octet Conjunto Ibérico o.l.v. Elias Arizcuren met Berio, Glass, Boulez, Del Puerto en Lazkano.

Amsterdam, Beurs van Berlage: zaterdag om 20.15 uur Het Orkest Alexander Vakoulsky met wereldpremière van teruggevonden symfonie van Franz Schubert, ook Elsholz en Brahms.

Den Haag, Nieuwe Kerk: zondag om 11.30 uur Rodin Pianotrio met Haydn, Pijper, Martin en Brahms.

Den Haag, Philipszaal: zaterdagavond en zondag om 14.15 uur Residentie Orkest o.l.v. Jorma Panula m.m.v. Herman Jeurissen (hoorn) met Grieg, Haydn, Brahms.

Eindhoven, Muziekcentrum: zondag The Gents o.l.v. Peter Dijkstra met Duruflé en Poulenc.

Enschede, Grote Kerk: vanavond Nederlands Blazers Ensemble m.m.v. Rogi Wieg (verteller) met Schumann-bewerkingen van Ketting.

Groningen, De Oosterpoort: vrijdag Nederlands Blazers Ensemble - zie Enschede.

Groningen, Grand Theatre: woensdag Charlotte Riedijk (sopraan), Godelieve Schrama (harp), Peppie Wiersma (slagwerk), Wim Vos (slagwerk) en Johanna ter Steege (stem) met De Vries en Berio.

Haarlem, Studio Grasland (Helmbrekersteeg 7): vanavond Zephyr Kwartet met Adés, Penderecki en Royé.

's-Heerenberg, Huis Bergh: woensdag Convoce Coeln met Van Eyck, Dowland, Vallet en Caccini.

Maastricht, Theater a/h Vrijthof: dinsdag Charlotte Riedijk (sopraan), Godelieve Schrama (harp), Peppie Wiersma (slagwerk), Wim Vos (slagwerk) en Johanna ter Steege (stem) met De Vries en Berio.

Rotterdam, De Doelen: vrijdag Rotterdam Young Philharmonic o.l.v. Jurjen Hempel met J. en R. Strauss, Ravel en Schubert; zondag om 11 uur Mirel Iancovici (cello) en Frank van de Laar (piano) met Kox, Chausson en Brahms.

Rotterdam, Nieuwe Luxor: zondag Nationaal Operette Theater van Moravië en Silezië met Die Lustige Witwe van Frans Lehár.

Tilburg, De Pont: zondag om 14.30 uur Asko Kamerkoor o.l.v. Jos Leussink met Rathé en Grisey.

Tilburg, KUB: woensdag Petersen Quartett met Sjostakovitsj, Milhaud en Beethoven.

Utrecht, Vredenburg: vrijdag Nederlands Radio Symfonie Orkest en Groot Omroepkoor o.l.v. Nikolaj Alexeev m.m.v. solisten met Rachmaninov; zaterdag Nederlands Blazers Ensemble - zie Enschede; zondag om 11 uur The New Dutch Academy Chamber Soloists o.l.v. Simon Murphy (altviool) met Marais, Campra, Monteclair, Le Maire, Boismortier, De Visée, Couperin, Rameau, Graupner en Bach; dinsdag pianisten Enrico Pace en Igor Roma met Messiaen, Holst, Schumann, Liszt en Rachmaninov; dinsdag Rodin Pianotrio met Haydn, Pijper, Martin en Brahms; 16 en 17 maart De Nederlandse Bachvereniging o.l.v. Masaaki Suzuki met Bachs Matthäus Passion.

Meer over