Klassiek

Amstelveen, Schouwburg: vanavond Combattimento Consort Amsterdam o.l.v. Jan Willem de Vriend met Schmelzer, Zappa en Marini...

Amsterdam, Grote Zaal: vanavond en vrijdag het Concertgebouworkest o.l.v. Bernard Haitink met Mahler (Zesde symfonie); zaterdag om 14 uur Radio Symfonie Orkest en Groot Omroepkoor o.l.v. Patrick Fournillier m.m.v. solisten met Delibes ('Lakmé'); zaterdag-, maandag- en dinsdagavond en zondag om 14.15 uur Nederlands Philharmonisch Orkest o.l.v. Hartmut Haenchen met Vasks (Concert voor althobo door Ton van de Kieft, première) en Tsjaikovski; zondag om 11 uur Pieter Wispelwey (cello) en Paolo Giacometti (piano) met Bach, Chopin en Beethoven; woensdag Concertgebouworkest o.l.v. Bernard Haitink met Stravinsky, Haydn (Celloconcert door Quirine Viersen) en Brahms.

Amsterdam, Kleine Zaal: vrijdag Danel kwartet met Sjostakovitsj; zaterdag om 14.15 uur masterclass voor liedduo's door sopraan Elly Ameling; zaterdag Mihaela Ursuleasa (piano) en Hugo Wolf Kwartet met Brahms en Chopin; zondag Charles Neidich (klarinet), Ayako Oshima (klarinet) en Frederic Chiu (piano) met Mendelssohn, Kurtág, Brahms, Carter ('Hiyoku', première) en Schoenfield; maandag Benjamin Schmid (viool), Katharine Gowers (viool), Quirine Viersen (cello) en Silke Avenhaus (piano) met Ravel, Loevendie en Korngold.

Amsterdam, KIT Tropentheater: vanavond Sine Nomine Kwartet met Perrin, Scolari en Caplet.

Amsterdam, Beurs van Berlage: zaterdag en zondag finales YPF Nationaal Pianoconcours.

Amsterdam, Noorderkerk: zaterdag om 14 uur pianorecital door Stanley Hoogland.

Amsterdam, Bethaniënklooster: zondag om 15 uur Farkas Quintet met Danzi, Hindemith, Milhaud, Sweelinck en Nielsen.

Amsterdam, Waalse Kerk: vrijdag Combattimento Consort Amsterdam o.l.v. Jan Willem de Vriend met Schmelzer, Zappa en Marini; zondag om 15.15 uur Kamerkoor Vocoza o.l.v. Ira Spaulding met kerstmuziek van Bach, Britten, Brahms en Pinkham.

Amsterdam, Dominicuskerk (Spuistraat 12): vrijdag het Arion Ensemble met Bach.

Arnhem, Musis Sacrum: zondag om 14.15 uur Het Gelders Orkest o.l.v. Martin Yates met Tsjaikovski (Pianoconcert door Dmitri Alexeev) en Walton; maandag Pauline Oostenrijk (hobo) en Ivo janssen (piano) met Mozart, Petr Eben, H. Andriessen en Poulenc.

Delft, Museum het Prinsenhof: vanavond Maarten Koningsberger (bariton), Kelvin Grout (piano) met liederen uit de Eerste Wereldoorlog. Inleiding door Leo Samama.

Den Bosch, Muziekcentrum: zondag om 15 uur lezing en concert door het Apollo Ensemble over Joodse Barokmuziek.

Den Haag, Philipszaal: zaterdagavond en zondag om 14.15 uur Residentie Orkest o.l.v. Matthias Bamert m.m.v. Nederlands Concertkoor en solisten met Verhulst en Schubert.

Eindhoven, Muziekcentrum: vrijdag Het Gelders Orkest o.l.v. Martin Yates met Tsjaikovski (Pianoconcert door Dmitri Alexeev) en Walton.

Enschede, Muziekcentrum: vanavond Calefax Rietkwintet met Sjostakovitsj; zondag om 14.30 uur Valerius Ensemble met Escher, Poulenc en Beethoven.

Groningen, De Oosterpoort: zaterdag Noord Nederlands Orkest o.l.v. Alexander Vedernikov m.m.v. Gabriella Fontan (sopraan) met Wagner; zondag om 15 uur Utrechts String Quartet met Britten en Sjostakovitsj.

Haarlem, Nieuwe Kerk (Nieuwe Kerksplein 36): zaterdag Kamerkoor Vocoza o.l.v. Ira Spaulding met kerstmuziek van Bach, Britten, Brahms en Pinkham.

Maastricht, Theater a/h Vrijthof: vrijdag Arno Bornkamp (saxofoon) en Ivo Janssen (piano) met o.a. Kastner, Bizet, Chic, Van Klaveren en Savari.

Nijmegen, De Vereeniging: zaterdag Het Gelders Orkest o.l.v. Martin Yates met Tsjaikovski (Pianoconcert door Dmitri Alexeev) en Walton.

Rotterdam, De Doelen: vrijdagavond en zondag om 14.15 uur Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Yakov Kreizberg met Sjostakovitsj (Celloconcert door Alban Gerhardt) en Brahms; zaterdag Cappella Pratensis o.l.v. Rebecca Stewart, m.m.v. Rob Borst (declamatie) met Josquin Desprez, Savonarola en Gregoriaanse gezangen; zondag I Fiamminghi o.l.v. Rudolf Werthen met Pärt, Barkauskas, Vasks (o.a. Nieuw werk); woensdag Musica Alta Ripa met Bach en Telemann.

Tilburg, Concertzaal: Het Brabants Orkest o.l.v. Libor Pesek met Novák, Suk en Dvorák; woensdag I Fiamminghi o.l.v. Rudolf Werthen met Pärt, Barkauskas, Vasks (o.a. Nieuw werk).

Utrecht, Vredenburg: vrijdag Nederlands Philharmonisch Orkest o.l.v. Hartmut Haenchen met Vasks (Concert voor althobo door Ton van de Kieft, première) en Tsjaikovski; zaterdag Radio Kamerorkest o.l.v. Peter Eötvös m.m.v. Henk van Ulsen (verteller) met Strauss ('Der Bürger als Edelmann') en Schreker; zondag om 14.30 uur Nederlands Promenade Orkest en Koor Nederlandse Händelvereniging o.l.v. Laetitia Schouten met Händels 'Messiah'; maandag Philharmonia of the Nations o.l.v. Justus Frantz met Smetana, Grieg (Pianoconcert door Derek Han) en Dvorák; maandag Romeo Kwartet met Stravinsky, Webern en Beethoven; dinsdag Martha Argerich (piano), Alexander Rabinovitch (piano), Lucy Hall (viool) en Marc Drobinsky (cello) met Brahms, Mozart en Rabinovitch; dinsdag Maarten Altena Ensemble met nieuwe werken van Bové, Fuhler, Altena en Van Rossum.

Zutphen, De Hanzehof: vanavond Het Gelders Orkest o.l.v. Martin Yates met Tsjaikovski (Pianoconcert door Dmitri Alexeev) en Walton.

Meer over