Klassiek

Amstelveen, Schouwburg: vanavond Combattimento Consort o.l.v. Jan Willem de Vriend met Bachs 'Brandenburgse Concerten'...

Amsterdam, Grote Zaal: vanavond en vrijdag het Concertgebouworkest o.l.v. Hans Vonk met Schat, Bartók (Altvioolconcert door Tabea Zimmermann) en Sjostakovitsj; zaterdag om 14.15 uur Radio Kamerorkest o.l.v. Richard Egarr en Micha Hamel met Bach (Dubbelconcert voor klavecimbel en fortepiano door Richard Egarr en Bart van Oort) en De Bondt (Pianoconcert door Gerard Bouwhuis); zondag Nieuw Sinfonietta Amsterdam o.l.v. Peter Oundjian m.m.v. Xenia Meijer (mezzosopraan) en Peter Brunt (viool) met Vivaldi, Respighi en Ginastera; zondag The Amsterdam Baroque Orchestra & Choir o.l.v. Ton Koopman m.m.v. Johannette Zomer (sopraan), Bogna Bartósz (alt), Christoph Prégardien (tenor) en Klaus Mertens (bas) met Bach; dinsdag Nederlands Promenade Orkest o.l.v. Martin Kamminga m.m.v. Hieke Meppelink (sopraan), Wilke te Brummelstroete (alt), Frans Fiselier en Charles van Tassel (bas), Robert Luts en Marcel Beekman (tenor), Bernard Bartelink en Michael Hedley (orgel) en Jongenskoor St. Bavo met Bachs 'Matthäus Passion'.

Amsterdam, Kleine Zaal: vanavond Miami Kwartet m.m.v. Paolo Giacometti (piano) met Ginastera en Revueltas; vrijdag Miami Kwartet met Beethoven, Barber en Smetana; zaterdag Brodsky Kwartet m.m.v. Veronica Cangemi (sopraan) en Emily Beynon (fluit) met Turina en Ginastera; dinsdag Daniil Shota (tenor) en Larissa Gergieva (piano) met liederen van Glinka, Rimsky-Korsakov, Cui, Glière, Macavariani, Balakirev, Rachmaninov en Tsjaikovski; woensdag Abbie de Quant (fluit) en Elizabeth van Malde (piano) met Bloch, Takemitsu, Harvey, Debussy, Mouquet, Bloch, Ford en Jolivet.

Amsterdam, Beurs van Berlage: zondag om 15 uur Kamerorkest HKU o.l.v. Thierry Fischer met Webern, Yun (Concert voor hobo en orkest door Hans Wolters) en Rameau.

Amsterdam, Engelse Kerk: vanavond klavecimbelconcert door Chiyoko Sasaki; zondag blokfluitkwartet La Primavera met Huygens en Van Eyck.

Amsterdam, Waalse Kerk: vrijdag Combattimento Consort o.l.v. Jan Willem de Vriend met Bachs 'Brandenburgse Concerten'.

Arnhem, Musis Sacrum: vanavond Nieuw Sinfonietta Amsterdam o.l.v. Peter Oundjian m.m.v. Xenia Meijer (mezzosopraan) en Peter Brunt (viool) met Vivaldi, Rossini, Respighi en Ginastera; vrijdag Het Gelders Orkest o.l.v. Michel Tilkin met Mozart, Vaughan Williams (Hoboconcert door Heidi Wesseling), Barber en Beethoven.

Arnhem, Schouwburg: zaterdag Xenia Meijer (mezzosopraan), Hubert Claessens (bas-bariton/saxofoon) en Hans Eijsackers (piano) met o.a. Bach, Barber, Brahms en Bizet.

Breda, De Nieuwe Veste: vrijdag pianiste Mariëtte Petkova met Chopin, Stepán en Rachmaninov.

Den Bosch, Muziekcentrum: zondag om 12.30 uur Combattimento Consort o.l.v. Jan Willem de Vriend met Bachs 'Brandenburgse Concerten'.

Den Haag, Nieuwe Kerk: zondag om 14.15 uur Vermeer Kwartet met Mozart, Ligeti en Beethoven.

Den Haag, Philipszaal: woensdag pianorecital door Roger Braun.

Deventer, Schouwburg: vrijdag Orkest van het Oosten o.l.v. Jaap van Zweden met Haydn en Bruckner.

Doetinchem, Amphion: vanavond Het Gelders Orkest o.l.v. Michel Tilkin met Mozart, Vaughan Williams (Hoboconcert door Heidi Wesseling), Barber en Beethoven.

Doorn, Maartenskerk: vrijdag Alexei Ogrintchouk (hobo), Theodora Geraets (viool), Nobuko Imai (altviool) en Marien van Staalen (cello) met M. Haydn, Dohnányi, Britten, Telemann, Schubert en Mozart.

Drachten, De Lawei: vrijdag Noord-Nederlands Orkest o.l.v. Martin Sieghart met Van Domselaer (Symfonie, wereldpremière).

Eindhoven, Muziekcentrum: vanavond pianist Roger Braun met Beethoven en Schubert; zondag om 14.15 uur het Brabants Orkest o.l.v. János Fürst m.m.v. Peter Frankl (piano) met Schumann.

Enschede, Muziekcentrum: zaterdag Orkest van het Oosten o.l.v. Jaap van Zweden met Haydn en Bruckner; zondag Valerius Ensemble met Mozart en Bruckner.

Groningen, De Oosterpoort: zaterdag Noord-Nederlands Orkest o.l.v. Martin Sieghart met Van Domselaer (Symfonie, wereldpremière); zondag Combattimento Consort met Bachs 'Brandenburgse Concerten'; dinsdag Cello Octet Conjunto Ibérico o.l.v. Elias Arizcuren met 'Philip Glass Project'.

Groningen, Grand Theatre: dinsdag Nieuw Ensemble o.l.v. Ed Spanjaard met werken van Elliott Carter.

Hoofddorp, De Meerse: woensdag Noordhollands Philharmonisch Orkest o.l.v. Max Pommer met Liszt, Tsjaikovski (Vioolconcert door Liza Ferschtman) en Rimsky-Korsakov.

Leeuwarden, De Harmonie: vanavond Noord-Nederlands Orkest o.l.v. Martin Sieghart met Van Domselaer (Symfonie, wereldpremière); zondag om 11.30 uur pianist Roger Braun met Beethoven en Schubert.

Leeuwarden, Romein: dinsdag Ives Ensemble m.m.v. Francine van der Heijden (sopraan), Ger Thijs (spreekstem) en Helena Rasker (mezzosopraan) met muziektheaterwerken van Gerald Barry en Salvatore Sciarrino.

Leiden, Stadsgehoorzaal: zondag om 11.30 uur pianiste Mariëtte Petkova met Chopin, Stepán en Rachmaninov.

Maastricht, Stichting Intro: vrijdag Jannie Pranger (sopraan) en Heleen Hulst (viool) met Kafka-fragmenten van György Kurtág.

Naarden, Grote Kerk: vrijdag The Amsterdam Baroque Orchestra and Choir o.l.v. Ton Koopman met Bach-cantates.

Rotterdam, De Doelen: maandag Nieuw Ensemble o.l.v. Ed Spanjaard met muziek van Elliott Carter en films van Frank Scheffer.

Utrecht, Vredenburg: maandag Kamerorkest van het Utrechts Conservatorium o.l.v. Thierry Fischer met Webern, Bach, Yun (Hoboconcert door Hans Wolters), Ligeti en Rameau; maandag Vermeer Kwartet met Haydn, Ligeti en Beethoven; dinsdag pianisten Enrico Pace en Igor Roma en slagwerkers Gianluca Carollo en Alessandro Zuchi met Brahms, Bartók, Rachmaninov en Lutoslawski; dinsdag Janine Jansen (viool), Christian Poltéra (cello) en Kathryn Stott (piano) met Ravel, Fauré en Debussy.

Tilburg, Concertzaal: dinsdag pianist Roger Braun met Beethoven en Schubert.

Utrecht, Vredenburg: maandag Kamerorkest HKU o.l.v. Thierry Fischer met Webern, Bach, Yun (Concert voor hobo en orkest door Hans Wolters), Ligeti en Rameau.

Utrecht, St. Catharina Kathedraal: zondag om 15 uur Kathedrale Koor Utrecht o.l.v. Gerard Beemster m.m.v. Wouter van Belle (orgel) met passiemuziek van Mendelssohn.

Winterswijk, De Storm: dinsdag Het Gelders Orkest o.l.v. Michel Tilkin met Mozart, Vaughan Williams (Hoboconcert door Heidi Wesseling), Barber en Beethoven.

Zaandam, Zaantheater: dinsdag Noordhollands Philharmonisch Orkest o.l.v. Max Pommer met Liszt, Tsjaikovski (Vioolconcert door Liza Ferschtman) en Rimsky-Korsakov.

Zutphen, De Hanzehof: woensdag Het Gelders Orkest o.l.v. Michel Tilkin met Mozart, Vaughan Williams (Hoboconcert door Heidi Wesseling), Barber en Beethoven.

Meer over