Klassiek

Amsterdam, Grote Zaal: vanavond en vrijdag Concertgebouworkest en Groot Omroepkoor o.l.v. Colin Davis m.m.v. Julia Gertseva (mezzosopraan), Kenneth Tarver (tenor) en Alastair Miles (bas) met Berlioz' Roméo et Juliette; zaterdag om 13.30 uur Asko Ensemble, Schönberg Ensemble, Neue Vokalsolisten Stuttgart en Aurelia Saxofoonkwartet o.l.v....

Amsterdam, Kleine Zaal: zaterdag pianorecital door Stefan Vladar; zondag om 11 uur Biedermeier Kwintet met Haydn, Mozart, Rossini en Taffanel; zondag om 14.15 uur Richard Flemming (piano), Ties Mellema (saxofoon) en Florian Just (bariton) met Albéniz, Denisov, Milhaud, Oaube en Weill; dinsdag Julie Kaufmann (sopraan) en Irwin Gage (piano) met liederen van Schönberg en Pfitzner; woensdag Spiegel Strijkkwartet met Franck, Lekeu en Debussy.

Amsterdam, Noorderkerk: zaterdag om 14 uur Hexagon Ensemble met Hummel en Reicha.

Amsterdam, Amstelkerk: zondag Escher Ensemble.

Amsterdam, Uilenburger Synagoge: maandag Jacobien Rozemond (viool), Francien Schatborn (altviool), Jeanette Koekoek (piano) en Frans van Ruth (piano) met Amsterdam Night Music, werken van Frid, Ingenhoven, Toch, Voorvelt, Andriessen en Borstlap.

Amsterdam, Amstelkerk: zondag om 15.30 uur Amstel Quartet met Mozart, Martin en Ravel.

Apeldoorn, Gigant: vanavond 'muzikale literaire avond' met Margriet de Moor en Louis Andriessen.

Arnhem, Musis Sacrum: vanavond Nederlands Kamerkoor o.l.v. Stephen Layton met Cornysh, Gombert en premières van MacMillan en Tavener.

Assen, Jozefkerk: zaterdag Capella Frisiae o.l.v. Hoite Pruiksma met Di Lasso, Pärt, Tulve en Poulenc.

Bergen, Ruïnekerk: vrijdag pianorecital door Galina Sandovskaya.

Breda, Chassé Theater: zondag (15u) Het Brabants Orkest o.l.v. Marc Soustrot m.m.v. Pauline Oostenrijk (hobo), Arno van Houtert (klarinet) en József Auer (fagot) met Schubert en Strauss.

Delft, De Veste: zondag om 11.30 uur pianorecital door Marietta Petkova.

Den Bosch, Muziekcentrum: dinsdag Het Brabants Orkest – zie Breda.

Den Haag, Korzo: vanavond Cubaanse hedendaagse muziek door o.a. Ned Mc Gowan (fluit), David Kweksilber (klarinet), Winnyfred Beldman (cello) en Tatiana Koleva en Fedor Teunisse (slagwerk).

Eindhoven, Muziekcentrum: vanavond Orkest van het Oosten o.l.v. Vasily Petrenko m.m.v. solisten, Philharmonisch Koor van Krakau en Jongenskoor St. Bavo Haarlem met Lucas Passie van Penderecki; vrijdag Het Brabants Orkest zie Breda.

Enschede, Muziekcentrum: vrijdag Nederlands Kamerkoor – zie Arnhem; van 17 t/m 22 oktober International Piano Competition for young Musicians – zondag om 14.30 uur openingsconcert door Orkest van het Oosten.

Groningen, diverse lokaties: 20 t/m 24 oktober Arvo Pärt festival m.m.v. Noord Nederlands Orkest, Hilliard Ensemble, Het Nieuw Ensemble e.a. Zie ook: www.prime-nieuwemuziek.nl.

Groningen, De Oosterpoort: woensdag Epoque Quartet met o.a. Dvor.ák.

Haarlem, Grote of St. Bavo Kerk: dinsdag slotconcert orgelserie door Jos van der Kooy.

Haarlem, Sint Bavo Kathedraal: t/m 15 oktober César Franck Concours.

Kerkrade, PLT Theater: zaterdag Limburgs Symfonie Orkest o.l.v. Martin André m.m.v. Quirine Viersen (cello) met Walton en Vaughan Williams.

Maastricht, Theater a/h Vrijthof: vrijdag Limburgs Symfonie Orkest – zie Kerkrade.

Nijmegen, De Vereeniging: woensdag Nationaal Philharmonisch Orkest en Koor van Moldavië o.l.v. Alexandru Lascae met Orffs Carmina Burana.

Rotterdam, Paradijskerk en Nighttown: vanavond dubbelconcert met om 20.30 uur in de Paradijskerk Frederic Rzewski (piano) en om 22 uur in Nighttown Chicago Underground Trio.

Tilburg, Concertzaal: zaterdag Het Brabants Orkest – zie Breda.

Tilburg, KUB: maandag Storioni Trio.

Utrecht, Vredenburg: zaterdag Nederlands Radio Symfonie Orkest o.l.v. Pietari Inkinen met Katsjatoerian, Adams, Grieg, Milhaud, Stravinsky en Ravel; zondag om 14.30 uur Dekameron Ensemble met Poolse muziek van de 15de eeuw, werken van o.a. De Radom en Wilhelmi de Grudencz; maandag Lavinia Meijer (harp) en Jenufa Kwartet met Janac.ek, Flothuis, Caplet, Hirose en Dvor.ák.

Venlo, De Maaspoort: vanavond Limburgs Symfonie Orkest – zie Kerkrade.

Meer over