Klassiek

Amsterdam, Grote Zaal: zondag om 11 uur pianist Ronald Brautigam met Schubert, Schumann en Beethoven...

Amsterdam, Kleine Zaal: zaterdag de pianisten Stanislav Soloviev en Alexader Plotkin met o.a. Bach, Schumann en Liszt; woensdag Panocha Quartet met Dvorák, Beethoven en Schubert.

Amsterdam, Cristofori: pianorecital door Ana-Maria Vera, maandag om 15 uur.

Amsterdam, IJsbreker: zondag om 16.30 uur Maarten Altena Ensemble met Da Perugia, Cage en Altena en nieuw werk van Allison Cameron.

Amsterdam, Vondelkerk: vrijdag, zaterdag en zondag het Vondelkerk Festival door Anner Bijls ma, Vera Beths, Han de Vries, Stanley Hoogland, Lieuwe Visser, Marja Bon e.v.a. Vrijdag om 18 en zondag om 21 uur werken van Spohr, Havelaar, Castello, Turini, Schubert, Kagel, Busoni en Denza; vrijdag om 21 en zaterdag om 18 uur werken van Mozart, Lavista, Haydn, Haas, Nenne en Toch; zaterdag om 21 uur en zondag om 18 uur Spohr, Schmelzer, Breuker, Maderna, Dvorák en Schubert.

Amsterdam, Stedelijk Museum: Gen Ensemble met Badings, De Leeuw, Takemitsu, Noda, Nagasawa en Yuasa, zaterdag om 15 uur.

Amsterdam, Noorderkerk: zaterdag om 14 uur Storioni Trio met Haydn en Beethoven.

Arnhem, Posttheater: woensdag Nederlandse Studenten Kamerorkest (Nesko) met Kabalevski (Celloconcert door Jeroen den Herder), Wagner, Snijders en Stravinsky.

Den Bosch, Muziekcentrum: vanavond zes leden van het Brabants Orkest met Sjostakovitsj (Vijftiende Symfonie).

Doorn, Maartenskerk: vrijdag om 20 uur pianist Aldo Ciccolini met Beethoven en Ravel.

Middelburg, Kloveniersdoelen: vanavond pianorecital door Geoffrey Douglas Madge.

Rotterdam, De Doelen: zaterdag om 17 uur orgelrecital door Geert Bierling.

Rotterdam, De Doelen: zondag om 11 uur Kees Boeke (blokfluit) en Dieter Weitz (klavecimbel); dinsdag Romke Jan Wijmenga (basklarinet) en Anne Grimm (sopraan) met Ketting, Berg, Webern, Tommessen, Dolphy en Verbey.

Tilburg, Concertzaal: zaterdag Kamerkoor van Kiev met Oekraïnse orthodoxe muziek uit de Paastijd.

Utrecht, Vredenburg: vanavond Radio Kamerorkest en Groot Omroepkoor o.l.v. Simon Halsey met Grauns 'Der Tod Jesu'; zaterdag Radio Symfonie Orkest, Groot Omroepkoor en Haags Matrozenkoor o.l.v. James Wood met Bruynèl, Marshall (première), Adams ('The wound-Dresser voor bariton en orkest' door Marcel Boone) en De Bondt ('Bloed I voor gemengd koor, jongenskoor, orkest en live-elektronica', première); dinsdag Sepp Grotenhuis (piano), Peter Brunt (viool) en Paul van Zelm (hoorn) met Janacek, Ligeti, Webern en Brahms.

Matthäus Passion: Bachkoor Holland, Haags Matrozenkoor en Concertgebouw Kamerorkest o.l.v. Daniel Reuss, vanavond om 19.30 uur en vrijdag om 11.30 uur in Leiden (Pieterskerk); Toonkunstkoor Amsterdam en Noordhollands Philharmonisch Orkest o.l.v. Winfried Maczewski, vrijdag om 19.30 uur in Amsterdam (Grote Zaal); Oratoriumverenigingen Gorkum en Pro Musica, vrijdag in Gorinchem (Grote Kerk); Gabrieli Consort o.l.v. Paul McCreesh, vanavond in Groningen (De Oosterpoort) en vrijdag in Utrecht (Vredenburg); Rotterdams Philharmonisch Orkest, Cappella Amsterdam en Rotterdams Jongenskoor o.l.v. Hans-Christoph Rademann, vrijdag om 14.15 uur in Rotterdam (De Doelen).

Johannes Passion: Nederlands Bach-Ensemble, zaterdag om 19.30 uur in Loenen a/d Vecht (Grote Kerk).

Meer over