Klassiek

Amsterdam, Grote Zaal: vanavond Natalia Gutman (cello) en Elisso Wirsaladze (piano) met Beethoven, Strauss en Rachmaninov; vrijdag Residentie Orkest o....

Amsterdam, Kleine Zaal: vanaf vandaag 10 uur Oskar Back Nationaal Vioolconcours.; zondag Michael Hesselink (klarinet), Eildert Beeftink (piano), Sweelinck Ensemble, Lenneke Ruiten (sopraan), Thom Janssen (piano) en Romeo Kwartet; woensdag Joost van der Meent (piano) met Bach, Chopin, Liszt en Schubert/Liszt.

Amsterdam, NDSM-werf: 3 t/m 5 juni De Verborgen Planeet, festival voor Nederlandse elektronische muziek. Zie ook: www. deverborgenplaneet. nl Den Haag, Gemeentemuseum: zondag om 14 uur gamelanconcert door Ensemble Widosari.

Den Haag, Philipszaal: zondag om 14.15 uur Residentie Orkest o. l. v. Jaap van Zweden m. m. v. Leonidas Kavakos (viool) met Ljadov, Tsjaikovski en Beethoven Haarlem, Sint Bavo Kathedraal: zaterdag om 15 uur orgelconcert door Henco de Berg.

Leens, Petruskerk: zaterdag orgelconcert door Vincent van Laar.

Leiden, Muziek van de Universiteit Leiden, concerten met Ton Koopman (orgel) en ensembles van het Koninklijk Conservatorium o. a. vrijdag in de Hooglandse Kerk, zaterdag om 12 uur in de Lokhorstkerk en zaterdag-en zondagavond in de Stadsgehoorzaal.

Maastricht, Theater a/h Vrijthof: zaterdag Orchestre Philharmonique de Liège o. l. v. Jean Pierre Haeck m. m. v. Benedetto Lupo (piano) met Weber en Strauss.

Rotterdam, De Doelen: zaterdag Radio Filharmonisch Orkest Holland o. l. v. Lawrence Foster m. m. v. Isabelle van Keulen (viool) met Prokofjev en Tsjaikovski; zondag DoelenEnsemble o. l. v. Arie van Beek m. m. v. Judith van Wanroij (sopraan) en Gerrie de Vries (mezzosopraan) met Wagemans (Het Vijfde Boek).

Sneek, Sint Martinuskerk-aan-de Singel: zondag om 16 uur orgelconcert door Frits Haaze.

Ti l b u r g , KUB: vrijdag Combattimento Consort Amsterdam o. l. v. Jan Willem de Vriend met Zelenka, Bertali, Gassmann en Bach.

Utrecht, Vredenburg: vanavond Asko Ensemble en Schönberg Ensemble o. l. v. Reinbert de Leeuw m. m. v. Barbara Hannigan (sopraan) en Cristina Zavalloni

(sopraan) met Van der Aa en L. Andriessen; zaterdag Nederlands Radio Symfonie Orkest o. l. v. Etienne Siebens m. m. v. Margriet van Reisen (mezzosopraan) met Ravel, Massenet, Saint-Saëns en Chausson; maandag Ivan Moravec (piano) met Debussy en Chopin.

Utrecht, Geertekerk: zaterdag UvAOrkest J. Pzn Sweelinck o. l. v. Jeppe Moulijn m. m. v. Romain Bischoff (bariton) met Moesorgski, Tsoupaki (première) en Prokofjev.

Veere, Grote Kerk: vanavond pianorecital door Sun Yingdi (winnaar Frans Liszt Pianoconcours 2005).

Meer over