Klassiek

Alkmaar, Grote St. Laurenskerk: 20 t/m 28 juni Orgelfestival Holland met o.a. zaterdag vanaf 13.30u orgeltocht door Alkmaar o.l.v. Frank van Wijk, zaterdagavond Egidius Kwartet m.m.v....

Amsterdam, Grote Zaal: vrijdag en zaterdag Concertgebouworkest o.l.v. Alan Gilbert met Wagemans, Sibelius, Barber (Vioolconcert door Alexander Kerr) en Ravel; zaterdag om 14.15 uur Radio Kamerorkest en Cappella Amsterdam o.l.v. Peter Eötvös m.m.v. Marco Rizzi (viool) met Stravinsky, Nono, Van Vlijmen en Di Venosa/Stravinsky; zondag pianorecital door Murray Perahia met Bach, Beethoven en Schubert; maandag en dinsdag Nederlands Kamerorkest o.l.v. Christian Zacharias (piano) m.m.v. Alexandra Coku (sopraan) met Mozart; woensdag Nederlands Philharmonisch Orkest o.l.v. Yakov Kreizberg met Tsjaikovski, Bernstein, Wagner en Stravinsky.

Amsterdam, Paradiso: Holland Festival zondag Arditti String Quartet met Zorn en werken voor elektrische gitaar en Strijkkwartet van Frith en Mackey.

Amsterdam, Theater Carré: Holland Festival vrijdag Radio Symfonie Orkest met Mackey, Ford en Van Binsbergen.

Amsterdam, Docklands: Holland Festival vanavond, vrijdagavond en zaterdag om 15 uur Die schöne Mül

lerin, een geënsceneerde liederencyclus van Schubert; woensdag SOH10 the Opera, een 'cinematografische opera' van regisseur Alex Vermeulen en componist David Shea.

Amsterdam, Waalse Kerk: vrijdag Combattimento Consort Amsterdam o.l.v. Jan Willem de Vriend met Vivaldi, Posch, Tartini en Zelenka.

Amsterdam, Amstelkerk: vanavond Amsterdams Bach Consort o.l.v. Niek Idelenburg met Purcells Koning Arthur.

Amsterdam, Bethaniënklooster: zondag om 15 uur Trio Suleika met Mozart, Turina en Sjostakovitsj.

Amsterdam, Noorderkerk: zaterdag Amsterdams Bach Consort o.l.v. Niek Idelenburg met Purcells Koning Arthur.

Amsterdam, De Doelenzaal (Kloveniersburgwal 87): vanavond en vrijdag Opera Studio Nederland m.m.v. Robert Ogden (countertenor) en David Bollen (piano) met Food of Love

Delden, Kasteel Twickel: zaterdag Combattimento Consort Amsterdam o.l.v. Jan Willem de Vriend met Vivaldi, Posch, Tartini en Zelenka.

Den Haag, Philipszaal: zaterdagavond en zondag Beethoven-serie door Residentie Orkest o.l.v. Jaap van Zweden; zaterdag m.m.v. Ronald Brautigam (piano) en zondag m.m.v. Miranda van Kralingen (sopraan).

Heerlen, Parkstad Theater: vrijdag het Limburgs Symphonie Orkest o.l.v. Michel Tilkin met het 'L1 wensconcert'.

Maastricht, Theater a/h Vrijthof: zaterdag het Limburgs Symphonie Orkest.

Nijmegen, Stevenskerk: dinsdag organist Ko Zwanenburg met Reger, Welmers en Van Berkum.

Rotterdam, De Doelen: Beethovenfestival. Vrijdag en zaterdag om 19 uur Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Edo de Waart m.m.v. Jonathan Gilad (piano), Amanda Mace (sopraan), Anke Vondung (mezzosopraan), Klaus Mertens (bas) en Nederlands Concertkoor. Zaterdag om 14.15 uur Frank Almond (viool), Floris Mijnders (cello) en Jonathan Gilad (piano); zondag om 14.30 uur Toonkunstkoor Rotterdam en Toonkunstkoor Utrecht o.l.v. Daan Admiraal en Jos Vermunt m.m.v. Philharmonie Amsterdam met Diepenbrock en Van Gilse.

Utrecht, Pieterskerk: vrijdag Vocaal ensemble Venus met Britten, Messiaen, Daniel-Lesur, Escher en Kleppe.

Zuidwolde, Hervormde Kerk: zondag om 15 uur Lucy van Dael (viool) en Bob van Asperen (klavecimbel) met vioolsonates van Bach.

Meer over