KLASSIEK

Tournee..

Amsterdam

Párkányi Kwartet met Beethoven, Schubert en Dvorák, vrijdag in de Kleine Zaal.

Concertgebouworkest o.l.v. Iván Fischer met De Leeuw, Lutoslawski (Celloconcert door Heinrich Schiff) en Bartók, vanavond en vrijdag in de Grote Zaal.

Het Radio Filharmonisch Orkest o.l.v. Edo de Waart met Adams en Brahms (Tweede pianoconcert door Emanuel Ax), zaterdag om 15 uur in de Grote Zaal.

Fins Radio Symfonie Orkest o.l.v. Jukka-Pekka Saraste m.m.v. Soile Isokoski (sopraan) met Sibelius, zaterdag in de Grote Zaal.

Het Beaux Arts Trio met pianotrio's van Haydn, Mendelssohn en Beethoven, maandag en woensdag in de Kleine Zaal.

Orchestre des Champs Elysées o.l.v. Philippe Herreweghe met Brahms, zondag in de Grote Zaal.

Leden van het Concertgebouworkest m.m.v. Frank Mol (piano) met Kokkonen, Sibelius en Berwald, dinsdag in de Kleine Zaal.

Het Concertgebouworkest en Groot Omroepkoor o.l.v. Iván Fischer m.m.v. Herbert Lippert (tenor) met Haydn en Liszt, woensdag in de Grote Zaal.

Poglietti Consort met Telemann, zondag om 15.15 uur in de Engelse Kerk.

Irene Maessen (sopraan), Wilke te Brummelstroete (sopraan), Eleonore Pameijer (fluit), Doris Hochscheid (cello), Frans van Ruth (piano) en Ernst Glerum (contrabas) met Franken, Schulhoff, Martinu, Hanf, Hindemith en Straesser, maandag in de Uilenburger Synagoge.

Isabella Lediakova (cello) en Jaap Brackman (piano) met Tsintsadze, Schubert, Martinu en Azarashvili, zondag in Cristofori.

Slagwerkgroep Den Haag met werken van Rouse, Little, Cage, Brophy, Verbugt ('Drafts and Fragments', première) en Xenakis, dinsdag in Paradiso.

Den Bosch

Ensemble Cristofori met Haydn, Mozart en Beethoven, zondag in het Muziekcentrum.

Den Haag

Het Amsterdams Gitaartrio met o.a. Telemann en De Mey, vanavond in de Nieuwe Kerk.

Petersen Kwartet met Haydn, Beethoven en Schubert, zondag om 14.15 uur in de Nieuwe Kerk.

Eindhoven

Quirine Viersen (cello) en Lavard-Skou Larsen (viool) met Donizetti, Haydn, Vivaldi en Respighi, vrijdag in het Muziekcentrum.

Nieuw Ensemble o.l.v. Ed Spanjaard m.m.v. Angel Gimeno (viool) met Dalbavie, Campo, Dufourt en Murall, vrijdag in het Muziekcentrum.

Enschede

Valerius Ensemble met Ligeti, Mozart, Prokofjev en Poulenc, zondag om 14.30 uur in het Muziekcentrum.

Het Orkest van het Oosten o.l.v. Kenneth Montgomery m.m.v. Otis Klöber (fagot) met Haydn, Weber en Beethoven, woensdag in het Muziekcentrum.

Groningen

Een pianorecital door Ronald Brautigam, vanavond in De Oosterpoort.

Salzburg Chamber Soloists met Donizetti, Haydn, Vivaldi en Resphighi, zaterdag in De Oosterpoort.

Escher Ensemble met Ellington, Gershwin en Terdoest, woensdag in De Oosterpoort.

Haarlem

Camerata Trajectina met heiligenliederen uit de Gouden Eeuw, zaterdag in de Grote of St. Bavokerk.

Nijmegen

Jannie Pranger (sopraan) en Gerard Bouwhuis (piano) met Schönberg en Messiaen, zondag om 16 uur in Galerie Marzee.

Rotterdam

Concerto Rotterdam o.l.v. Marien van Staalen m.m.v. Jozef de Beenhouwer (piano) met Gernsheim, Clara Schumann en Brahms, vanavond in De Doelen.

Gitaartrio De Cologne met Satie, Albeniz, Domeniconi, Vivaldi, Piazzolla, Assad en Stravinsky, vrijdag in de Doelen.

Doelenkwartet met strijkkwartetten van Edward Top (première), Bartók, Webern en Rihm, zondag in De Doelen.

Tilburg

Rosa Ensemble met o.a. nieuw werk van Van Onna en Koolmees, woensdag in Paradox.

I Fiammingi o.l.v. Rudolf Werthen m.m.v. France Springuel (cello) met een Tsjaikovski-programma, zaterdag in de Concertzaal.

Pianist Wibi Soerjadi met werken van Chopin en Liszt, zondag om 14.30 uur in de Concertzaal.

Utrecht

Radio Symfonie Orkest o.l.v. Arturo Tamayo m.m.v. Claudia Eder (mezzosopraan), Harrie Starreveld (fluit) en Frank van Koten (hobo) met premières van Gerhard en met Maderna/Tamayo, zaterdag in Vredenburg.

Salzburg Chamber Soloists o.l.v. Lavard Skou Larsen (viool) met Donizetti, Vivaldi (Vioolconcert) en Respighi, zondag om 11 uur in Vredenburg.

Internationaal Johann Strauss Orkest en het K & K Ballet o.l.v. Herbert Prikopa, Alexander Steinitz en Wilhelm Keitel met werken van de familie Strauss, zondag in Vredenburg.

Ensembles van het Utrechts Conservatorium met Schmitt, Ginastera, Loevendie, Händel en Brahms, maandag in Vredenburg.

Pianist Gregorio Nardi met Beethoven, Schumann, Chopin en Debussy, dinsdag in Vredenburg.

Doelen Kwartet met werken van Peter-Jan Wagemans, dinsdag in Vredenburg.

Vocaal Ensemble Coqu met werken van Engelse componisten uit de 17de en 20ste eeuw, vrijdag in de Pieterskerk.

Venlo

Trio Cassandra met Schulhoff, Milhaud en Auric, zondag om 16 uur in Museum van Bommel van Dam.

Meer over