Klassiek

Alkmaar, Grote Kerk: zaterdag Slagwerkgroep Den Haag, Aurelia Saxofoonkwartet en Orkest de Volharding met Adriaansz, Baroni, Van Bergeijk, Dennehy en De Bondt....

Amsterdam, Grote Zaal: vanavond Concertgebouworkest o.l.v. Riccardo Chailly met Stravinsky en Beethoven; zondag om 11 uur Radio Filharmonisch Orkest Holland o.l.v. Peter Eötvös m.m.v. Chantal Juillet (viool) met Bartók, Stravinsky en Skrjabin; maandag Asko Ensemble en Schönberg Ensemble o.l.v. Reinbert de Leeuw met Cage en Boulez.

Amsterdam, Kleine Zaal: vanavond Hagen Kwartet met Zemlinsky, Brahms en Beethoven; zondag om 14.15 uur Combattimento Consort Amsterdam met Von Dittersdorf, Telemann, Rebel en Haydn; zondag Marijana Mijanovic (mezzosopraan), Kresimir Spicer (tenor) en Roger Braun (piano) met liederen van Schubert, Beethoven, Liszt, Wolf, Schumann en Mendelssohn op teksten van Goethe; dinsdag Osiris Trio met Beethoven, Ries en Hummel; woensdag pianist David Quigley met Soler, Beethoven, Liszt, Debussy en Duttileux.

Amsterdam, Beurs van Berlage: vanavond Nederlands Kamerkoor o.l.v. Paul van Nevel met Een middeleeuwse apocalyps.

Amsterdam, Tropeninstituut: vanavond Schönberg Kwartet m.m.v. Jan Erik van Regteren Altena (altviool) en Michael Müller (cello) met Van Vlijmen, Silvestrov en Schulhoff.

Amsterdam, De IJsbreker: t/m zondag Suite Muziekweek met concerten door jonge musici. Vanavond Kaida Trio met o.a. Nasveld, zaterdag Annelies den Outer (fluit) met nieuw werk van Laberge, zondag om 16.30 uur Anne Faluborn (klavecimbel) met o.a. Padding en zondagavond Marieke Koster (mezzosopraan) met Demierre. www.desuite.org

Breda, Antoniuskerk: zondag Nederlands Kamerkoor o.l.v. Paul van Nevel met Een middeleeuwse apocalyps.

Den Bosch, centrum Alem: woensdag begint het 'Nederlandse' deel van November Music, het festival voor nieuwe muziek en aanverwante kunsttakken, dat zich ook afspeelt in Gent, Essen en Münster. Cor Fuhler, toetsen- en computerimprovisator, luistert om 20.30 uur de opening op van een expositie van video's en een Graffiti Composition van de Amerikaanse 'recordplayer/dj' Christian Marclay. Marclay is de centrale gast van het festival, dat tot en met 13 november duurt.

Den Bosch, Muziekcentrum: zaterdag Nederlands Kamerkoor o.l.v. Paul van Nevel met Een middeleeuwse apocalyps .

Den Haag, Philipszaal: zondag Nederlands Philharmonisch Orkest o.l.v. Ken-Ichiro Kobayashi m.m.v. Ingrid Fliter (piano) met Chopin en Tsjaikovski.

Deventer, Schouwburg: woensdag Psophos Kwartet met Mozart, Monnet en Franck.

Eindhoven, Muziekcentrum: vanavond Russisch Nationaal Orkest o.l.v. Vladimir Spivakov m.m.v. Mikhail Pletnev (piano) met Tsjaikovski, Pärt en Sjostakovitsj; vrijdag Het Brabants Orkest o.l.v. Michael Stern m.m.v. Quirine Viersen (cello) met Beethoven, Schumann en Brahms; zondag om 14.15 uur The King's Consort met Pergolesi, Corelli en Scarlatti; dinsdag Bart Schneemann (hobo), Menno van Delft (klavecimbel) en Lucia Swarts (cello) met Rameau, Gabrieli, Marais, Couperin en Boismoitier.

Enschede, Muziekcentrum: zaterdag Russisch Nationaal Orkest o.l.v. Vladimir Spivakov m.m.v. Mikhail Pletnev met Tsjaikovski, Pärt en Rachmaninov; woensdag Het Gelders Orkest o.l.v. Jan Willem de Vriend m.m.v. Goran Nikolich (viool) met Rossini, Paganini, Schubert en Strauss.

Groningen, De Oosterpoort: maandag pianist Marc-André Hamelin met Schubert, Alkan en Liszt.

Linschoten, Huis: zaterdagavond Monique Scholte (mezzosopraan), Quirijn de Lang (bariton) en Reinild Mees (piano) met Korngold; zondag om 16 uur Vadim Repin (viool) en Nikolai Lugansky (piano) met Schumann, Schönberg en Schubert.

Rotterdam, De Doelen: vrijdagavond en zondag om 14.15 uur Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Valeri Gergjev m.m.v. Leonidas Kavakos (viool) met Ravel, Milhaud en Moesorgski; zaterdag Radio Filharmonisch Orkest Holland o.l.v. Peter Eötvös m.m.v. Chantal Juillet (viool) met Messiaen, Stravinsky, Bartók en Skrjabin; dinsdag Ad Libitum Kwartet met Haydn, Webern en Ravel; woensdag lunchconcert door Pieter-Jan Belder (klavecimbel); woensdag Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Hans Leenders met Moesorgski; woensdag pianorecital door Marc-André Hamelin.

Rotterdam, Laurenskerk: vrijdag Hieke Meppelink (sopraan), Wilke te Brummelstroete (alt), Robbert Overpelt (tenor), Tom Sol (bas), Concerto d'Amsterdam en de Laurenscantorij o.l.v. Barend Schuurman met Mozart.

Utrecht, Vredenburg: vanavond pianorecital door Yundi Li; vrijdag Hagen Kwartet met Beethoven; zaterdag Radio Kamerorkest o.l.v. Jos van Immerseel m.m.v. Paul Meyer (klarinet) met Schubert/Van Otterloo, Weber en Beethoven; zaterdag Christiane Oelze (sopraan) en Rudolf Jansen (piano) met Wolf; maandag Nederlands Philharmonisch Orkest o.l.v. Ken-Ichiro Kobayashi m.m.v. Ingrid Fliter (piano) met Chopin en Tsjaikovski; dinsdag Asko Ensemble en Schönberg Ensemble o.l.v. Reinbert de Leeuw met Cage en Boulez; woensdag The Amsterdam Baroque Orchestra & Choir en solisten o.l.v. Ton Koopman met Bach.

Utrecht, Pieterskerk: vrijdag Nederlands Kamerkoor o.l.v. Paul van Nevel met Een middeleeuwse apocalyps.

Meer over