Klassiek

Amsterdam, Grote Zaal: vanavond en zondag om 14.15 uur het Concertgebouworkest o.l.v. Claus Peter Flor met Diepenbrock ('Elektra-suite'), Schumann (Celloconcert door Truls M rk) en Brahms (Derde symfonie); zaterdag om 14.15 uur Radio Filharmonisch Orkest o.l.v....

Amsterdam, Kleine Zaal: zondag om 14.15 uur Combattimento Consort Amsterdam o.l.v. Jan Willem de Vriend met Boccherini, Vivaldi, Rebel en Haydn; maandag Frank Peter Zimmermann (viool) en Enrico Pace (piano) met sonates van Bach, Schumann, Janacek en Beethoven; dinsdag leden van het Concertgebouworkest m.m.v. Lodewijk Colette (piano) met Ravel, Ysaije, Fauré en Franck; woensdag Lars Wouters van den Oudenweijer (klarinet) en Hans Eijsackers (piano) met Schumann, Reger, Abaziz, Brahms en Bartók.

Amsterdam, De Rode Hoed: woensdag Orkest de Volharding o.l.v. Jurjen Hempel m.m.v. Ann McMichael (viool) en Wiek Hijmans (gitaar) met Cameron (nieuw werk), Tsoupaki, Godin en De Graaff.

Amsterdam, Beurs van Berlage: zaterdag pianist Polo de Haas met improvisaties en werk van Clementi, Bach en Chopin.

Amsterdam, Bethaniënklooster: zondag om 15 uur Z.O.O. Gitaar Duo met Westlake, Edwards, Houghton, Giuliani, Wingfield, Takemitsu en Andia.

Amsterdam, Waalse Kerk: zondag om 15 uur Amsterdamse Bach Solisten met Bachs Vioolconcert door Henk Rubingh, Tripelconcert voor fluit, viool en klavecimbel m.m.v. fluitiste Marieke Schneemann en Concert voor twee klavecimbels door Richard Egarr en Siebe Henstra.

Amsterdam, Cristofori: zondag om 15 uur een pianorecital door Paolo Giacometti.

Amsterdam, Westerkerk: vrijdag Matthijs Koene (panfluit) en Jos van der Kooy (orgel) met Manneke en De Ruiter.

Amsterdam, Noorderkerk: vanavond om 19.30 uur cellist Pieter Wispelwey met cellosuites van Bach.

Amsterdam, Amstelkerk: woensdag pianisten Xak Bjerken en Marja Bon met Stravinsky ('Sacre du Printemps' met lichtcompositie van Jan Willem Maris) en nieuw werk van Cor Fuhler.

Apeldoorn, Muziektheaterwerkplaats: vrijdag en zaterdag David Dramm (zang & elektrische gitaar), Anne La Berge (fluit, elektronica) en Aurelia saxofoonkwartet met Dramms 'The Hammerhead Aria's'.

Apeldoorn, Orpheus: zaterdag Het Gelders Orkest o.l.v. Jaap van Zweden met Beethoven (Vioolconcert door Janine Jansen) en Brahms.

Arnhem, Musis Sacrum: vanavond Amsterdamse Bach Solisten met Bachs Vioolconcert door Henk Rubingh, Tripelconcert voor fluit, viool en klavecimbel m.m.v. fluitiste Marieke Schneemann en Concert voor twee klavecimbels door Richard Egarr en Siebe Henstra; vrijdag Het Gelders Orkest o.l.v. Jaap van Zweden met Beethoven (Vioolconcert door Janine Jansen) en Brahms.

Austerlitz, Beauforthuis: zondag om 15 uur pianist Alexander Warenberg met Tsjaikovski, Dumka en Moessorgski.

Den Haag, Philipszaal: vrijdag Residentie Orkest o.l.v. Fabriuce Bollon (vervangt Reinbert de Leeuw) m.m.v. Annette Elster (mezzosopraan) met Neuwirth, Rihm, Messiaen en Dutilleux.

Den Haag, Nieuwe Kerk: vanavond Trio Eroica met Schumann, Winding en Joachim.

Groningen, De Oosterpoort: vanavond Noord Nederlands Orkest o.l.v. Muhai Tang met Dvorák, Mozart (Fluitconcert door Abbie de Quant), Van Bree en Mendelssohn; vanavond een pianorecital door Naum Grubert; dinsdag Academy of Ancient Music o.l.v. Andrew Manze (viool) met Locatelli, Vivaldi en Corelli.

Harderwijk, Cultureel Centrum: vanavond Het Gelders Orkest o.l.v. Jaap van Zweden met Beethoven (Vioolconcert door Janine Jansen) en Brahms.

Helmond, 't Speelhuis: vanavond Combattimento Consort Amsterdam o.l.v. Jan Willem de Vriend met Boccherini, Vivaldi, Rebel en Haydn.

Hoofddorp, De Meerse: zondag om 12 uur pianorecital door Marietta Petkova.

Leeuwarden, De Harmonie: Noord Nederlands Orkest o.l.v. Muhai Tang met Dvorák, Mozart (Fluitconcert door Abbie de Quant), Van Bree en Mendelssohn.

Maastricht, Centre Céramique: zondag om 11.30 uur Grétry strijkkwartet met Haydn en Dvorák.

Nijmegen, De Vereeniging: zondag om 14.15 uur Het Gelders Orkest o.l.v. Jaap van Zweden met Beethoven (Vioolconcert door Janine Jansen) en Brahms.

Rotterdam, De Doelen: vanavond, vrijdag en zondag Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Marc Soustrot met Ravel ('Shérérazade'), Saint-Saëns (Celloconcert door Steven Isserlis) en Rimski-Korsakov (Scheherazade); zaterdag Radio Kamerorkest o.l.v. Roy Goodman m.m.v. Miranda van Kralingen (sopraan) met Purcell, Britten en Weill; zondag Slovaaks Symfonie Orkest en Nationaal Koor van Oekraïne Dumka o.l.v. Dwight Bennett met Verdi's 'Requiem'; maandag Il Complesso Barocco o.l.v. Alan Curtis met Vivaldi ('Giustino'); dinsdag Josef Aschtak Trio met Beethoven, Goebaidoelina, Haydn en Schnittke; woensdag Brisk Recorder Quartet Amsterdam m.m.v. Michael Chance (countertenor) met Byrd, Blow, Tallis, Gibbons en Dowland.

Tilburg, Concertzaal: vrijdag Slovaaks Symfonie Orkest en Nationaal Koor van Oekraïne Dumka o.l.v. Dwight Bennett met Verdi's 'Requiem'.

Utrecht, Vredenburg: vanavond The Amsterdam Baroque Orchestra o.l.v. Ton Koopman met Biber, Van Wassenaer, Bach, Vivaldi en Farina; zondag, maandag en dinsdag om 10 en 14.30 uur masterclass door Leslie Howard rond pianowerken van Franz Liszt; zondag om 11 uur Camerata Antonio Lucio o.l.v. Emmy Verhey (viool) met Bach en Vivaldi; maandag Josef Aschtak Trio met Beethoven, Goebaidoelina, Haydn en Schnittke; dinsdag Frank Peter Zimmermann (viool) en Enrico Pace (piano) met sonates van Bach, Schumann, Janacek en Beethoven; dinsdag pianorecital door Arthur Schoonderwoerd.

Wasperveen, NH Kerk: vrijdag Combattimento Consort Amsterdam o.l.v. Jan Willem de Vriend met Boccherini, Vivaldi, Rebel en Haydn; maandag Josef Aschtak Trio met Beethoven, Goebaidoelina, Haydn en Schnittke.

Meer over