Klassiek

Alkmaar, De Vest: vanavond Holland Symfonia o.l.v. Roy Goodman m.m.v. Ronald Brautigam (piano) met Berlioz, Wagner en Beethoven...

Amsterdam, Grote Zaal: vanavond Concertgebouworkest o.l.v James Conlon m.m.v. Vadim Repin (viool) met Sibelius en Sjostakovitsj en vrijdag m.m.v. Garrick Ohlsson (piano) met Schulhoff, Ullmann en Sjostakovitsj; zaterdag om 14.15 uur Radio Filharmonisch Orkest Holland o.l.v. Edo de Waart m.m.v. Richard Goode (piano) met Beethoven, Mozart en Strauss; zaterdag Amsterdam Sinfonietta o.l.v. Candida Thompson m.m.v. Janine Jansen (viool) en Emanuel Abbühl (hobo) met Händel, Hartmann, Bach en Walton; zondag om 11 uur L'Harmonie Universelle o.l.v. Florian Deuter (viool) met Telemann; zondag Malin Hartelius (sopraan), Thomas Quasthoff (bariton) en Justus Zeyen (piano) met Wolf; woensdag Musica Viva o.l.v. Alexander Rudin (viool) m.m.v. Alexander Melnikov (piano) met Wielgorski, Schnittke, Arenski en Tsjaikovski.

Amsterdam, Kleine Zaal: vanavond en zaterdag Danel Kwartet met Mendelssohn, Dusapin en Bartók; vrijdag St. Lawrence String Quartet met Hadyn, Ravel en Beethoven; zaterdag om 14.15 uur Nederlands Studenten Kamerkoor met Barber, Poulenc, Escher, Hamburg, Micháns en Verhoeven; zondag om 14.15 uur Katarzyna Duda (viool) en Grzegorz Gorczyca (piano) met Paciorkiewicz, Sjostakovtisj/Tsyganov, Schnittke, Wieniawski, Ravel en De Sarasate; maandag en woensdag Trio Jean Paul met Beethoven, Schönberg en Mendelssohn; dinsdag Calefax Rietkwintet m.m.v. Huib Ramaer (presentatie) met Rameau, Debussy, Ravel en Ellington.

Amsterdam, Noorderkerk: zaterdag om 14 uur Timora Rosler (cello) en Klára Würtz (piano) met Beethoven, Mozart, Röntgen en Bartók.

Amsterdam, Felix Meritis: woensdag Orkest de Volharding o.l.v. Juissi Jaatinen met Ter Veldhuis, Beljon, Reich, Koolmees en Riley.

Amsterdam, Cristofori: zondag om 15 uur pianiste Vanessa Wagner met Beethoven, Rachmaninov, Debussy en Chopin.

Buren, St. Lambertuskerk: zaterdag om 19 uur Orkest en Koor van het Conservatorium van Amsterdam o.l.v. Hein Meens met Bachs Matthäus Passion.

Delden, Hervormde Kerk: zondag Amsterdam Sinfonietta - zie Amsterdam Grote Zaal.

Den Bosch, Theater a/d Parade: zondag om 14.15 uur Het Brabants Orkest o.l.v. Micha Hamel m.m.v. pianisten Lestari Scholtes en Gwylim Janssens met Bizet, Saint-Saëns en Milhaud.

Den Haag, Philipszaal: vrijdag Residentie Orkest o.l.v. Reinbert de Leeuw m.m.v. Martine van der Loo (fluit), Huug Steketee (trompet) en Murk Jiskoot (slagwerk) met De Bondt, Rihm, Kagel en Dean.

Eindhoven, Muziekcentrum: zaterdag Het Brabants Orkest - zie Den Bosch; zondag Zehetmair Kwartet met Schubert, Hartmann, Grieg en Schumann; zondag City of London Sinfonia o.l.v. Nicholas Ward m.m.v. Evelyn Glennie (percussie), Julian Lloyd Webber (cello) met Bach, Vivaldi, Jenkins, Haydn, Vivaldi en Mozart; woensdag pianorecital door Elisabeth Leonskaja.

Gouda, Schouwburg: zondag om 12 uur pianorecital door Marietta Petkova.

Groningen, De Oosterpoort: vanavond Nederlands Kamerkoor o.l.v. Paul van Nevel met De Kerle en Luython; vrijdag Menahem Pressler (piano) en Daniel Hope (viool) met Beethoven-sonates.

Haarlem, Mariakerk: woensdag Holland Symfonia - zie Alkmaar, De Vest.

Leiden, Stadsgehoorzaal: vrijdag Amsterdam Sinfonietta - zie Amsterdam, Grote Zaal; dinsdag Holland Symfonia, zie Alkmaar, De Vest.

Leiden, Marekerk: vrijdag Nederlands Studenten Kamerkoor - zie Amsterdam, Kleine Zaal.

Rotterdam, De Doelen: vanavond, vrijdagavond en zondag om 14.15 uur Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Valeri Gergjev m.m.v. Leonidas Kavakos (viool) met Wagner, Sibelius en Stravinsky; vrijdag Calefax Rietkwintet met Zappa, Ives, Stravinsky, Nancarrow, Signer en Ten Holt; zaterdag Het Gelders Orkest o.l.v. Nikolai Alexeev m.m.v. Igor Roma (piano) met Moesorgski, Rachmaninov en Dvorák; zondag om 19 uur finale Prinses Christina Concours; dinsdag Amsterdam Symphony Orchestra o.l.v. Peter Sánta m.m.v. Marta Abraham (viool) met Smetana, Brahms en Dvorák.

Rotterdam, Lantaren/Venster: woensdag Nieuw Ensemble o.l.v. Ed Spanjaard met Petraskevics, Tulev, Tulve, Kronlaks en Vilums.

Tilburg, Concertzaal: woensdag Nederlands Blazers Ensemble m.m.v. Bart Schneemann (verteller) met Schumann-bewerkingen van Ketting; vrijdag Het Brabants Orkest - zie Den Bosch.

Utrecht, Vredenburg: vanavond Het Gelders Orkest o.l.v. Nikolaj Alexeev m.m.v. Igor Roma (piano) met o.a. Rachmaninov en Dvorák; maandag Calefax Rietkwintet m.m.v. Huib Ramaer (presentatie) met Rameau, Debussy, Ravel en Ellington; dinsdag Nieuw Ensemble o.l.v. Ed Spanjaard met Petraskevics, Tulev, Kronlaks en Vilums; dinsdag Jerusalem Kwartet met Haydn, Beethoven en Mendelssohn.

Utrecht, Pieterskerk: vrijdag Nederlands Kamerkoor o.l.v. Paul van Nevel met De Kerle en Luython.

Utrecht, Gertrudiskapel (Willemplantsoen 1c): dinsdag Van Swieten Society met een Haydn-programma.

Veere, Grote Kerk: zondag om 14.30 uur Projektorkest Utrecht en Nederlands Concertkoor o.l.v. Rob Vermeulen m.m.v. Henk Smit (bas) met Sjostakovitsj en Martinu.

Zaandam, Zaantheater: zondag om 14.15 uur Holland Symfonia o.l.v. Roy Goodman m.m.v. Ronald Brautigam (piano) met o.a. Wagner en Beethoven.

Meer over