Klassiek

Amsterdam, Grote Zaal: vanavond Nederlands Philharmonisch Orkest o.l.v. Yaron Traub m.m.v. Emanuel Ax (piano) met Von Weber en Mozart; zondag Combattimento Consort Amsterdam o.l.v....

Amsterdam, Kleine Zaal: vanavond en zaterdag Párkányi Kwartet met Haydn, Bartók en Beethoven; vrijdag Xenia Meijer (mezzosopraan), Maarten Koningsberger (bariton), Hans Eijsackers (piano), Mike Fentross (gitaar) en Nelleke ter Berg (gitaar) met o.a. Sanz, De Falla, Ravel, Wolf en Schumann; zaterdag om 14.15 uur Nieuw Sinfonietta Amsterdam o.l.v. Candida Thompson met Schubert, Beethoven (Pianoconcert door David Kuyken) en Mozart; zondag Nederlands Blazers Ensemble en Accordone; maandag klavecimbelconcert door Gustav Leonhardt; woensdag Prazak Quartet m.m.v. Quirine Viersen (cello) met Haydn, Rossini en Schubert.

Amsterdam, Beurs van Berlage: vrijdag het Nederlands Kamerkoor o.l.v. Eric Ericson met Olsson, Jolivet, Jennefelt, Ravel en Daniel-Lesur.

Amsterdam, Stedelijk Museum: zaterdag om 15 uur Ensemble Electra (viool, slagwerk, sopraan en blokfluit) met o.a. L. Andriessen, Fox, Ford en nieuw werk van Chiel Meijering.

Amsterdam, Paradiso: dinsdag Slagwerkgroep Den Haag onder leiding van Jurjen Hempel met Dillon, Fox, Bedford, Daugherty, Wood, Cage, Lang en Denyer.

Amsterdam, Waalse Kerk: Egidius Kwartet en Consort met o.a. Hellinc, Susato en Appenzeller.

Amsterdam, Felix Meritis: zaterdag Hexagon Ensemble met Françaix, Beethoven, Eijsackers, Debussy en Jongen.

Amsterdam, De Rode Hoed: vanavond Calefax Rietkwintet met o.a. Ford en Koolmees.

Amsterdam, Noorderkerk: vanavond Ku Ebbinge (hobo), Eric Hoeprich (klarinet), Jane Gower (fagot), Ab Koster (hoorn) en Stanley Hoogland (fortepiano) met kwintetten van Mozart en Beethoven.

Apeldoorn, Gigant: dinsdag Calefax Rietkwintet met 'Het muzikale Amsterdam van Geert Mak' met o.a. Obrecht, Schuyt en Josquin des Prés.

Arnhem, Musis Sacrum: woensdag Orkest van het Oosten o.l.v. Jaap van Zweden met Wagenaar, Respighi, Tsjaikovski, Chopin en Brahms.

Den Bosch, Muziekcentrum: vanavond Altenberg Trio met Haydn en Schubert.

Den Haag, Philipszaal: vrijdag Residentie Orkest o.l.v. Jaap van Zweden met Keuris en Sjostakovitsj; woensdag Nederlands Studenten Orkest 2002 o.l.v. Lawrence Renes met o.a. nieuw werk van Jan van Vlijmen.

Den Haag, Nieuwe Kerk: vanavond het Nederlands Kamerkoor o.l.v. Eric Ericson met Olsson, Jolivet, Jennefelt, Ravel en Daniel-Lesur.

Eindhoven, Muziekcentrum: vanavond Het Brabants Orkest o.l.v. Michel Tabachnik met Tabachnik, Chopin (Pianoconcert door Eugen Indjic) en Brahms; vrijdag Nederlands Blazers Ensemble en Accordone; vrijdag t/m zondag Beethoven Festival met o.a. vrijdag Storioni Trio, zaterdag Altenberg Trio en zondag om 14.15 uur Osiris Trio; zaterdag Nederlands Studenten Orkest 2002 o.l.v. Lawrence Renes met o.a. nieuw werk van Jan van Vlijmen.

Enschede, Muziekcentrum: vanavond Ensemble Schönbrunn met Debussy; zaterdag Nederlands Blazers Ensemble en Accordone.

Groningen, De Oosterpoort: vanavond St. Petersburg Strijkkwartet met Sjostakovitsj en Prokofjev; zondag Storiono Trio & Elisabeth von Magnus (sopraan) met Sjostakovitsj; maandag Nederlands Studenten Orkest 2002 o.l.v. Lawrence Renes met o.a. nieuw werk van Jan van Vlijmen; woensdag Nederlands Blazers Ensemble en Accordone.

Leeuwarden, Fries Museum: vrijdag kwartet André met Haydn, Hummel en Polzelli.

Leeuwarden, De Harmonie: zondag om 15 uur Altenberg Trio Wien met Sjostakovitsj, Ives, Haydn en Brahms.

Maastricht, Theater a/h Vrijthof: vrijdag Limburgs Symfonie Orkest o.l.v. Murry Sidlin met Diamond, Barber (Vioolconcert door Livia Sohn) en Copland.

Meppel, Ogterop: vanavond Nieuw Sinfonietta Amsterdam o.l.v. Candida Thompson met Schubert, Beethoven (Pianoconcert door David Kuyken) en Mozart.

Nijmegen, Galerie Marzee: zondag om 16 uur Nora Mulder (piano) en Bas Wiegers (viool) met Jeths, Maderna, De Clercq, Crumb, Cage en Xenakis.

Nijmegen, De Vereeniging: vanavond Nederlands Studenten Orkest 2002 o.l.v. Lawrence Renes met o.a. nieuw werk van Jan van Vlijmen.

Rotterdam, De Doelen: vrijdag Nederlands Studenten Orkest 2002 o.l.v. Lawrence Renes met o.a. nieuw werk van Jan van Vlijmen; zondag Mozart Akademie o.l.v. Jaap ter Linden m.m.v. Frank van den Brink (klarinet) met Mozart; zondag om 14.30 uur Pavel Berman (viool) en Lazar Berman (piano) met Beethoven, Tsjedrin, Tsjaikovski en Sarasate; zondag Radio Kamerorkest o.l.v. Bruno Weil met Gluck, Mozart (Pianoconcert door Ronald Brautigam) en Haydn; maandag The English Concert o.l.v. Trevor Pinnock (orgel) m.m.v. Nancy Argenta (sopraan) met Boyce, Händel, Purcell en Arne; woensdag Miranda van Kralingen (sopraan) en Bert van den Brink (piano) met Schubert en Brahms.

Tilburg, Concertzaal: vrijdag The English Concert o.l.v. Trevor Pinnock (orgel) m.m.v. Nancy Argenta (sopraan) met Händel, Purcell en Arne.

Utrecht, Vredenburg: zondag om 14.15 uur Radio Symfonie Orkest o.l.v. Shuntaro Sato m.m.v. Iréne Theorin (sopraan) en Valentin Zhuk (viool) met Wagenaar, Wagner, Bartók en Tüür; zondag om 14.30 uur Egidius Kwartet en Consort met o.a. Hellinc, Susato en Appenzeller; maandag Prazák Kwartet m.m.v. Quirine Viersen (cello) met Haydn, Mozart en Schubert; dinsdag Nederlands Studenten Orkest 2002 o.l.v. Lawrence Renes met o.a. nieuw werk van Jan van Vlijmen; woensdag Julian Rachlin (viool), Thomas Carroll (cello) en Enrico Pace (piano) met Beethoven, Mendelssohn en Brahms.

Venlo, De Maaspoort: vanavond Limburgs Symfonie Orkest o.l.v. Murry Sidlin met Diamond, Barber (Vioolconcert door Livia Sohn) en Copland.

Westzaan, Zuider Vermaning: vanavond kwartet André met Haydn, Hummel en Polzelli.

Zaandam, Zaantheater: woensdag Noordhollands Philharmonisch Orkest o.l.v. Micha Hamel met Prokofjev (o.a. Pianoconcert door Peter Donohoe), Bernstein en Gershwin.

Meer over