klassiek

Amsterdam, Concertgebouw (GZ): vanavond en vrijdag Concertgebouworkest en Cappella Amsterdam o.l.v. Nikolaus Harnoncourt met Schumann en Mozart; zaterdag (14.15u) Ensemble Modern en Synergy Vocals o.l.v....

Amsterdam, Concertgebouw (KZ): vanavond bariton Udo Reinemann en pianistWillem Brons met Schuberts Winterreise; vrijdag Musica Antiqua Köln metCorelli, Von Biber, Purcell, Telemann; zondag Lars Wouters van denOudenweijer (klarinet) en Hans Eijsackers (piano) met Martinu, Brahms enMilhaud; dinsdag leden van het Concertgebouworkest en pianist Bart van deRoer met Haydn en Mozart; woensdag Parkany Kwartet met Haydn en Beethoven.

Amsterdam, Muziekgebouw: vanavond Amstel Saxofoonkwartet; vrijdag hetMetropole Orkest en Arif Sag Trio met Sags Concerto for Baglama; zaterdaggitaarduo Katona Twins met Bach, Rossini, De Falla en Piazolla; maandag hetNederlands Kamerkoor o.l.v. Ed Spanjaard met Rossini, Fauré, Escher,Badings, Jolivet.

Amsterdam, Noorderkerk: zaterdag (20u) Monteverdi`s Mariavespers o.l.v.Erik van Nevel en Wim Becu.

Amsterdam Cristofori: zondag (15u) Liza Ferschtman (viool) en InonBarnatan (piano) met Mozart, Webern, Schubert.

Amsterdam, Oude Kerk: nog t/m zondag het Sweelinck Festival, met eenorgelconcours (vanavond en vrijdag om 18u), clavecimbelconcert door GustavLeonhardt (zaterdag) en zondagavond het slotconcert.

Arnhem, Musis Sacrum: vrijdag Het Gelders Orkest o.l.v. Michel Tilkinm.m.v. Claron McFadden (sopraan) en Mark Tevis (tenor) met Bernstein en TerVeldhuis.

Apeldoorn, Orpheus: zondag Het Gelders Orkest, zie Arnhem.

Den Bosch, Theater a/d Parade: Het Brabants Orkes, zie Eindhoven.

Eindhoven, Muziekcentrum: zaterdag Het Brabants Orkest o.l.v. MarcSoustrot m.m.v. de sopraan Michelle Canniccioni met Ravel, Fauré enPoulenc (La voix humaine); zondag (12u) het gitaarduo Katona Twins metBach, De Falla en Piazzola.

Enschede, Muziekcentrum: op 2 november Orkest van het Oosten metafscheidsconcert van Jaap van Zweden.

Haarlem, Philharmonie: vrijdag de pianiste Cristina Ortiz met Brahms enRachmaninov; zaterdag La Petite Bande met Vivaldi`s De Vier Jaargetijden;zondag (14.30u) Conservatorium Orkest o.l.v. Vasily Petrenko met Mozarten Mendelssohn.

Nijmegen, De Vereeniging: zaterdag Het Gelders Orkest, zie Arnhem.

Rotterdam, De Doelen: vrijdag Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v.Yannick Nézet-Séguin m.m.v. trombonist Pierre Volders met Sibelius enSandström; zaterdag de pianiste Martha Argerich en het RotterdamsPhilharmonisch Orkest in Mendelssohn en Beethoven; op 2, 3, 4 en 6 novemberRotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Markus Stenz met Beethoven(Pianoconcert nr 6 door Geoffrey Lancaster) en Brahms` Symfonie nr 4;woensdag pianist Richard Goode met Beethoven-programma.

Utrecht, Vredenburg: vanavond het Tsjechisch Nationaal Orkest o.l.v.Daniel Raiskin m.m.v. de pianisten Yingdi Sun en Enrico Pace met Liszt,Rachmaninov en Tsjaikovsky; vrijdag Anima Eterna o.l.v. Jos van Immerseelm.m.v. Claire Chevalier (piano) met Ravel-progamma; maandag de pianist LangLang met Schumann, Schubert, Tan Dun en Liszt.

Veere, Grote Kerk: zondag om 15.30u een dubbelconcert door RenéEckhardt (Cage-programma) en Simon Nabatov Trio.

Meer over